Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, goustaritsa είπε

Καλησπέρα . Πρόγραμμα home online ,μέχρι τον Μάρτιο του 23 με τιμή 0.17 κ 0.13 νυχτερινό. Την Παρασκευή δέχτηκα κλήση από συνεργάτη της ΔΕΗ να πάω στο ,Γ1 κυμαινόμενο όπως μου είπε γιατί με συμφέρει όπως κ μου είπε. Σε αυτή την φάση δεν το αποδέχτηκα αν κ ειδα ότι είναι ελαφρά πιο φτηνό στην χρέωση ημέρας λιγο καλύτερα στο νυχτερινό.

...καλά έκανες. Διότι αυτό που,,,ξέχασε να σου τονίσει είναι ότι σε συμφέρει για τον ΟΚΤΩΒΡΗ. Από 'κει και πέρα, το μόνο σίγουρο είναι ότι τη σιγουριά του σταθερού των 0,17 ως τον Μάρτη, θα την αφήσεις μια κι έξω...(δεν θα την ξαναβρείς εννοώ).

Αναφορά σε κείμενο

Προτίμησα την σιγουριά της κλειδωμένης τιμής. Καταναλώσεις από εδώ κ πέρα ( Γιάννενα) μηνιαία 650-750 kw. Ποια η άποψη σας?

...και πάλι καλά έκανες. Πόσο μάλλον ότι πιθανώς θα μειώσουν κι άλλο τις επιδοτήσεις (ίσως κάθε μήνα και χειρότερα), ή έστω θα επεκτείνουν τους κόφτες κατανάλωσης. Ήδη καλή αρχή από Οκτώβρη (1 λεπτό λιγότερη επιδότηση για ΔΕΗ και 500 πρώτο σκαλοπάτι ορίου κατανάλωσης), ενώ αρχικά λέγανε για Γενάρη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, korakios είπε

δεν έχει δέσμευση , απλά για 12 μήνες ισχύουν οι όροι

Αα οκ..

Άλλη ερώτηση αν γνωρίζετε; Θα χρειαστεί εγγύηση από την μετάβαση home enter σε Γ1 μετά την λήξη του εντερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, A_panM είπε

Αα οκ..

Άλλη ερώτηση αν γνωρίζετε; Θα χρειαστεί εγγύηση από την μετάβαση home enter σε Γ1 μετά την λήξη του εντερ;

Οχι δεν θα χρειαστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Μαλιστα..Δεν το ειχα καταλαβει οτι του ειπαν να σπασει το ...καλο συμβολαιο απο τωρα ...Φυσικα και δεν τον συμφερει ...Κι εγω το enter θα το κρατησω μεχρι 31/12/2022 που ληγει .Ειχα 2ετες και το ειχα κανει την τελευταια μερα που εδινε επιστροφη και τα 100 ευρω 31/12/2020.

και μετά τι θα βάλουμε? Θα το δούμε τότε θα μου πεις?

Την επιδότηση υπάρχει περίπτωση να μην την πάρεις αν έχεις πάνω από 1 σπίτι ή ειναι πάντα οριζόντια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, coyote2 είπε

και μετά τι θα βάλουμε? Θα το δούμε τότε θα μου πεις?

Την επιδότηση υπάρχει περίπτωση να μην την πάρεις αν έχεις πάνω από 1 σπίτι ή ειναι πάντα οριζόντια 

Όλα είναι ρευστά και αλλάζουν κάθε μήνα. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε η επιδότηση είναι οριζόντια, αφορά σε όλες τις παροχές ανεξάρτητα αν πρόκειται για κυρία κατοικία ή όχι. Τι θα γίνει όμως σε 1-2 μήνες δεν το γνωρίζει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήρανε και εμένα (τη μητέρα μου δηλαδή) για Γ1 κυμαινόμενο και νυχτερινό.

Το νυχτερινό έχει προβλήματα ποιότητας;

Ρωτάω γιατί έχω πανάκριβο macbook pro και 2 επίσης πανάκριβες οθόνες συνδεδεμένες.

  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, skiabox είπε

Με πήρανε και εμένα (τη μητέρα μου δηλαδή) για Γ1 κυμαινόμενο και νυχτερινό.

Το νυχτερινό έχει προβλήματα ποιότητας;

Ρωτάω γιατί έχω πανάκριβο macbook pro και 2 επίσης πανάκριβες οθόνες συνδεδεμένες.

Και κάπως έτσι μέσω της καλής παραπληροφόρησης η κοινωνία μας οδεύει από το κακό στο χειρότερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, skiabox είπε

Με πήρανε και εμένα (τη μητέρα μου δηλαδή) για Γ1 κυμαινόμενο και νυχτερινό.

Το νυχτερινό έχει προβλήματα ποιότητας;

Ρωτάω γιατί έχω πανάκριβο macbook pro και 2 επίσης πανάκριβες οθόνες συνδεδεμένες.

Είναι πιο φθηνό γιατί είναι β' διαλογής 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου βάλε το MacBook και τις οθόνες πάνω σε double conversion UPs, να παίρνουν καθαρό ημιτονο στην έξοδο, μη σου κάνουν υπολογιστικά σφάλματα, κρίμα δεν είναι να τα τροφοδοτείς με βρώμικος ρεύμα; (Είτε μέρας είτε νυκτερινό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει οι τυποι ειναι βλακες η το παιζουν βλακες..οπως ειχα γραψει πριν απο καποιες ημερες ζητησα την συμβαση μου με το home online διαρκειας 2 ετων να μου σταλει στο email ωστε να το εχω....κ οι τυποι μου εστειλαν συμβολαιο απο τον 1ο ιδιοκτητη που ειχε κανει συμβολαιο το 1971...τωρα εαν παρω κ τους βρισω θα φταιω?πφφφφ
Screenshot_1.jpg.f15fbf462939507757e324cfc49f9799.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, skiabox είπε

Με πήρανε και εμένα (τη μητέρα μου δηλαδή) για Γ1 κυμαινόμενο και νυχτερινό.

Το νυχτερινό έχει προβλήματα ποιότητας;

Ρωτάω γιατί έχω πανάκριβο macbook pro και 2 επίσης πανάκριβες οθόνες συνδεδεμένες.

Καλα ...εγραψες !!!!!!!!!!!Ειναι δυνατον να λεγοντε τετοια πραγματα ????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι β'διαλογης μη λετε χαζά... απλά υπάρχει μια πολύ μικρή ποσοστιαία μεώση στο συνολο του κιλοβατ... αντί για 1000 δίνει 995 ωστε σε βαθος χρονου να σου κοστιζει λιγο πιο φτηνα...

νομιζω τα κυκλωματα του macbook ειναι σχεδιασμενα οκ γι αυτο και πωλουνται και στην ελλαδα ανετα... .

Καλου κακου κατεβασε το power-patcher και βαλτο να ανοιγει μαζι με τον υπολογιστη ωστε να καθηστερει στην εισοδο της τροφοδοσιας το ρευμα μεχρι συνολικα το 995 να γινει 1000 και να μπει ολο μαζι στην μητρικη ωστε να μοιρασει το ποσο αναλογα στα υπολοιπα συστηματα ωστε να δουλεψει σωστα,..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Καλα ...εγραψες !!!!!!!!!!!Ειναι δυνατον να λεγοντε τετοια πραγματα ????????

Εγώ θυμάμαι ότι κάπου είχε πάρει κάτι το μάτι μου σχετικό, αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.

Για αυτό και ρώτησα στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, skiabox said:

Με πήρανε και εμένα (τη μητέρα μου δηλαδή) για Γ1 κυμαινόμενο και νυχτερινό.

Το νυχτερινό έχει προβλήματα ποιότητας;

Ρωτάω γιατί έχω πανάκριβο macbook pro και 2 επίσης πανάκριβες οθόνες συνδεδεμένες.

 κανείς πλάκα τώρα έτσι; Δεν μπορεί.. απλά τρολαρεις και ας είναι Δευτερουλα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...