Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, jimmy1966 είπε

Γιαννη αυτο που δεν εχω καταλαβει,μιας και μου ηρθε και σε εμενα επιστολη οτι μετα τη ληξη του online θα παω στο open,και μιας και εχω και ΚΟΤ Β,βλεπω οτι η χρεωση στο open για ΚΟΤ Β ειναι η ιδια με το κανονικο,η εκπτωση του ΚΟΤ Β θα ισχυει ;

Το ΚΟΤ εχει παντα πιο μειωμενη τιμη και πιο μεγαλη επιδοτηση αλλα δεν εχουν ξεκαθαρισει οι χρεωσεις και η τελικη τιμη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια χαρα εχουν ξεκαθαρισει ολα, τα κοτ εχουν ιδια αρχικη τιμη με τα κανονικα τιμολογια, αλλα μεγαλυτερη επιδοτηση, οποτε φθηνοτερη τελικη τιμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Μια χαρα εχουν ξεκαθαρισει ολα, τα κοτ εχουν ιδια αρχικη τιμη με τα κανονικα τιμολογια, αλλα μεγαλυτερη επιδοτηση, οποτε φθηνοτερη τελικη τιμη

Ποια ειναι η αρχικη τιμη για Οκτωβριο του Γ1 ?

 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Μια χαρα εχουν ξεκαθαρισει ολα, τα κοτ εχουν ιδια αρχικη τιμη με τα κανονικα τιμολογια, αλλα μεγαλυτερη επιδοτηση, οποτε φθηνοτερη τελικη τιμη

και όχι μονο μεγαλυτερη επιδότηση αλλά και επιπλέον έκπτωση 0,045ευρω για καθε kwh μεχρι το όριο του καθενός

Επεξ/σία από agnostos99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ποια ειναι η αρχικη τιμη για Οκτωβριο του Γ1 ?

 

εδω υπαρχουν ολα τα τιμολογια οκτωβριου, για ολους τους παροχους

Το Γ1Ν της ΔΕΗ ειναι 0,595 ευρώ/kWh οι πρώτες 500 kWh, 0,607 ευρώ/kWh από 500 kWh και πάνω και 0,554 το νυχτερινο

Η κρατικη επιδοτηση Οκτωβριου ειναι 0,436 για < 500 Kwh, 0,386 για > 500Kwh < 1000Kwh και 0,336 για > 1000 Kwh

Η κρατικη επιδοτηση Οκτωβριου για τα Κοινωνικα τιμολογια ειναι 0,485 +0,045 αν ειναι ΚΟΤΒ η +0,075 αν ειναι ΚΟΤΑ

 

Επεξ/σία από fredd0
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ant_ είπε

Τελικα καταλαβε κανεις αν οι σταθεροι θα εχουν επιπλεον εκπτωση με μειωση καταναλωσης απο το κρατος η οχι?

Δεν ασχολείται κανείς με τους σταθερούς έχω την εντύπωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, fredd0 είπε

εδω υπαρχουν ολα τα τιμολογια οκτωβριου, για ολους τους παροχους

Το Γ1Ν της ΔΕΗ ειναι 0,595 ευρώ/kWh οι πρώτες 500 kWh, 0,607 ευρώ/kWh από 500 kWh και πάνω και 0,554 το νυχτερινο

Η κρατικη επιδοτηση Οκτωβριου ειναι 0,436 για < 500 Kwh, 0,386 για > 500Kwh < 1000Kwh και 0,336 για > 1000 Kwh

Η κρατικη επιδοτηση Οκτωβριου για τα Κοινωνικα τιμολογια ειναι 0,485 +0,045 αν ειναι ΚΟΤΒ η +0,075 αν ειναι ΚΟΤΑ

 

Αρα αν καταλαβα καλα μικρη διαφορα απο το 0,6010 του Home open.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Αρα αν καταλαβα καλα μικρη διαφορα απο το 0,6010 του Home open.

το open έχει 2% έκπτωση με πάγια εντολή , ίσως συμφέρει ελάχιστα σε μεγάλες καταναλώσεις (δες excel)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Αρα αν καταλαβα καλα μικρη διαφορα απο το 0,6010 του Home open.

μικρη διαφορα, γιαυτο σου ειπα πριν οτι για να "αξιζει" το open θελεις πολυ μεγαλη καταναλωση (γιατι μη ξεχνας οι πρωτες 500Kwh του οπεν ειναι ακριβοτερες του Γ1(ν). Αν εχεις αντλιες θερμοτητας, θερμοσυσσωρευτες, τετοια πραγματα και εισαι γυρω στο 1000ρικο Kwh το μηνα αξιζει το οπεν. Στο "μεσο" σπιτι το Γ1(ν) ειναι μια χαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

το open έχει 2% έκπτωση με πάγια εντολή , ίσως συμφέρει ελάχιστα σε μεγάλες καταναλώσεις (δες excel)

Το λεει και στην περιγραφη του προγραμματος οτι ειναι για μεγαλες καταναλωσεις ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, A_panM είπε

Συν ότι το όπεν έχει 5€ πάγιο σε σχέση με 3,5 του Γ1 συν την 12μηνη δέσμευση.. εγώ τελικά τείνω να καταλήξω στο Γ1..

Αυτη τη στιγμη ειναι νομιζω μονοδρομος εστω με αγκαθια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα . Πρόγραμμα home online ,μέχρι τον Μάρτιο του 23 με τιμή 0.17 κ 0.13 νυχτερινό. Την Παρασκευή δέχτηκα κλήση από συνεργάτη της ΔΕΗ να πάω στο ,Γ1 κυμαινόμενο όπως μου είπε γιατί με συμφέρει όπως κ μου είπε. Σε αυτή την φάση δεν το αποδέχτηκα αν κ ειδα ότι είναι ελαφρά πιο φτηνό στην χρέωση ημέρας λιγο καλύτερα στο νυχτερινό. Προτίμησα την σιγουριά της κλειδωμένης τιμής. Καταναλώσεις από εδώ κ πέρα ( Γιάννενα) μηνιαία 650-750 kw. Ποια η άποψη σας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...