Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Βλέπω ότι υπάρχει χρέωση κλιμακίου ανάλογα τις kwh, 0-500 και πάνω από 500kwh. Επειδη φαίνεται να έχω χάσει επεισόδια, από ποτέ υπάρχει διαφοροποίηση με το κλιμάκιο στις χρεώσεις προμήθειας; Θυμάμαι πως αυτά είχαν καταργηθεί εδώ και κατι χρόνια και είχαμε ενιαίο τιμολόγιο. 

είναι το κλασσικό 2000kw/τετράμηνο και υπάρχει χρόνια στο Γ1 (πολύ παλιότερα υπήρχαν 3 κλίμακες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

είναι το κλασσικό 2000kw/τετράμηνο και υπάρχει χρόνια στο Γ1 (πολύ παλιότερα υπήρχαν 3 κλίμακες)

Αυτό λέω, το ξέρω ότι είναι 0-2000 kwh. 

Αλλά στα πινακάκια που παρατέθηκαν λέει δύο κλιμάκια, 0 με 500 και με πάνω από 500. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Basilhs23___ είπε

Αυτό λέω, το ξέρω ότι είναι 0-2000 kwh. 

Αλλά στα πινακάκια που παρατέθηκαν λέει δύο κλιμάκια, 0 με 500 και με πάνω από 500. 

500 το μηνα ειναι 2000 το τετραμηνο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Αλλά στα πινακάκια που παρατέθηκαν λέει δύο κλιμάκια, 0 με 500 και με πάνω από 500. 

500 ανα μήνα

2000 ανα τετράμηνο δια 4 = 500 ανα μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Άρα πιο φθηνό από τα σταθερά  για ακομα μια φορά!!!!! 

Θεωρητικά έτσι θα έπρεπε να είναι, τη σταθερότητα την πληρώνεις παραπάνω!

Το ρισκάρεις να φυγεις όμως? Εδω μεχρι προχθες λεγανε για πρωτο κλιμακιο επιδότησης μεχρι 300kwh το μηνα, να δουμε πως θα καταληξουν και οι επιδοτήσεις αλλά αν καις πανω απο 500 πχ μπορεί να σε συμφερει να μεινεις σε ενα σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^...άρα απλά μετονομάζουν το "Έντερ" και μάλλον καταργούν και το "Ονλάιν" (ίσως και το "Έντερ+"/ "το Heat Pump+") για νέα συμβόλαια και "απλά" ανεβάζουν κι άλλο τις τιμές. Πολύ κακό δηλαδή για το τίποτα (μιας και ήδη τα σταθερά είναι "φαντάσματα" με τις τιμές που έχουν, vs τα επιδοτούμενα "κυμαινόμενα").

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, fredd0 είπε

500 το μηνα ειναι 2000 το τετραμηνο :)

 

44 λεπτά πριν, korakios είπε

500 ανα μήνα

2000 ανα τετράμηνο δια 4 = 500 ανα μήνα

Σωστά, δεν το πρόσεξα καθόλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dasnowy είπε

που το βρήκες βρε χάκερ ??! 5€ πάγιο και ένα 2% το οποίο κανονικά πρέπει να μπαίνει στις αρχικές χρεώσεις πριν τις επιδοτήσεις, μάλλον καλύτερα να πάτε στο Γ1 , θα φανεί στο excel αύριο/μεθαύριο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, washcloud είπε

^...άρα απλά μετονομάζουν το "Έντερ" και μάλλον καταργούν και το "Ονλάιν" (ίσως και το "Έντερ+"/ "το Heat Pump+") για νέα συμβόλαια και "απλά" ανεβάζουν κι άλλο τις τιμές. Πολύ κακό δηλαδή για το τίποτα (μιας και ήδη τα σταθερά είναι "φαντάσματα" με τις τιμές που έχουν, vs τα επιδοτούμενα "κυμαινόμενα").

δεν καταλαβαινω ποιο το νοημα του open? να κλειδωσει καποιος 0.60 με την λογικη οτι μπορει να παει ξανα προς τα πανω το ρευμα? δηλαδη αν κλειδωσω 0.60 και βγει αυριο ξανα επιδοτηση 0.60+ εγω θα εχω τσαμπα ρευμα?

 

edit

τωρα ειδα οτι λεει κυμαινόμενο. πραγματικα... ποιο το νοημα?!

 

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακοπές ρεύματος από 13:00-16:00 και 20:00-22:00, προς το παρόν στόχος είναι οι επιχειρήσεις, πράγμα που δεν θα ισχύσει γιατί δε ξέρω κανένα πχ σούπερ μάρκετ να μπορεί να κόβει 5 ώρες το ρεύμα του, οποτε ετοιμαστείτε. Θα πονάει αυτός ο χειμώνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

δεν καταλαβαινω ποιο το νοημα του open? να κλειδωσει καποιος 0.60 με την λογικη οτι μπορει να παει ξανα προς τα πανω το ρευμα? δηλαδη αν κλειδωσω 0.60 και βγει αυριο ξανα επιδοτηση 0.60+ εγω θα εχω τσαμπα ρευμα?

edit : α καλά, κοιμάμαι όρθιος....Σταθερο νόμισα θα είναι....

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, washcloud είπε
22 λεπτά πριν, rackal είπε

Διακοπές ρεύματος από 13:00-16:00 και 20:00-22:00, προς το παρόν στόχος είναι οι επιχειρήσεις, πράγμα που δεν θα ισχύσει γιατί δε ξέρω κανένα πχ σούπερ μάρκετ να μπορεί να κόβει 5 ώρες το ρεύμα του, οποτε ετοιμαστείτε. Θα πονάει αυτός ο χειμώνας. 

 

 

21 λεπτά πριν, rackal είπε

Διακοπές ρεύματος από 13:00-16:00 και 20:00-22:00, προς το παρόν στόχος είναι οι επιχειρήσεις, πράγμα που δεν θα ισχύσει γιατί δε ξέρω κανένα πχ σούπερ μάρκετ να μπορεί να κόβει 5 ώρες το ρεύμα του, οποτε ετοιμαστείτε. Θα πονάει αυτός ο χειμώνας. 

Ποιος θα κάνει διακοπές ρεύματος αυτές τις ώρες; Από την ΔΕΗ θα γίνουν η ο καθένας μεμονωμένα; Που σιγά μην το κάνει και κανένας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...