Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Inler είπε

Δεν ξέρω αν η ερώτηση μου είναι για το παρόν topic.

Είμαι σε Home Enter με το πακέτο-τιμή τέλη του 21 και τελευταία μέτρηση έγινε Απρίλιο.Έχω βάλει να πληρώνω κάθε μήνα(έναντι) και ο τέταρτος στη σειρά να είναι εκκαθαριστικός.Το θέμα είναι ότι τον Ιούλιο έγινε και προσθήκη νυχτερινού και στην καταμέτρηση του Αυγούστου για εκκαθαριστικό δεν χρέωσαν τίποτα με 0 κατανάλωση και βγήκε επιστροφή.

Η απορία μου είναι επειδή ήθελα από Σεπτέμβριο να δίνω εγώ μέτρηση κάθε μήνα για να μη βγαίνει έναντι υψηλός σε σχέση με την περσινή χρονιά να δώσω για αυτό τον μήνα ή θα τα μπερδέψω περισσότερο σε σχέση με αυτό που είναι εκκρεμές?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κάτι παρόμοιο είχε συμβεί και με μένα, ο ΔΕΔΔΗΕ αντί να ενημερώσει την ΔΕΗ για τον νέο αριθμό μετρητή μαζί με την κατανάλωση που είχε καταγράψει και αυτός αλλά και ο προηγούμενος απλά έδωσε την ίδια ένδειξη που είχε δώσει και πριν 4 μήνες, με αποτέλεσμα η ΔΕΗ να εκδόσει εκκαθαριστικό με μηδενική κατανάλωση. Επικοινώνησα άμεσα με τηλ. εξυπ. ΔΕΔΔΗΕ και μου είπαν πως δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, και μου πρότειναν να επικοινωνήσω με τα γραφεία του τοπικού ΔΕΔΔΗΕ. Έτσι και έγινε, η υπάλληλος που μίλησα έστειλε διορθωτική ένδειξη στην ΔΕΗ με όσες KWh είχε γράψει ο παλιός μετρητής (ο νέος είχε προλάβει να γράψει ελάχιστες), έβγαλε η ΔΕΗ διορθωτικό λογαριασμό, και στην επόμενη μέτρηση ενημερώθηκε η ΔΕΗ για τον νέο αριθμό μετρητή και την ένδειξη του.

Κάνε και εσύ το ίδιο, μην το αφήσεις στην τύχη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, nikos121 είπε

τι φαση με τις τιμες Οκτωβρη? 23:59 θα τις ανακοινωσουν;

Μπορεί αύριο η πιο μετά. Έτσι και αλλιώς μέχρι να μάθουμε επιδοτήσεις περνάνε μέρες συνήθως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Κοιμηθείτε. Δε θα ανακοινώσουν

ανακοίνωσαν , τώρα θα ακολουθήσει ολονυχτία στοιχημάτων ποσού επιδότησης , αύριο βράδυ θα έχει την κλήρωση 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

ανακοίνωσαν , τώρα θα ακολουθήσει ολονυχτία στοιχημάτων ποσού επιδότησης , αύριο βράδυ θα έχει την κλήρωση 😁

Ευκολο. Θα επιδοτήσουν τόσο ώστε η ΔΕΗ να φτάσει τα 15λεπτα/κβ. (~45 λεπτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

ανακοίνωσαν , τώρα θα ακολουθήσει ολονυχτία στοιχημάτων ποσού επιδότησης , αύριο βράδυ θα έχει την κλήρωση 😁

45-40-35 σε 3 κλιμακες.

και 10 ευρω στο κοκκινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, satsok2 είπε

Ευκολο. Θα επιδοτήσουν τόσο ώστε η ΔΕΗ να φτάσει τα 15λεπτα/κβ. (~45 λεπτα)

Γι'αυτό παρακαλούσα να ανακοινώσει η ΔΕΗ ακριβότερο τιμολόγια απ'τα 0.60 των εναλλακτικών. 😄

Πω πω, η μεγάλη κλίμακα στα επαγγελματικά θα θερίσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο σουρεαλ ειναι αυτο που κανουμε. 12 τη νυχτα σε φορουμ τεχνολογιας να παταμε f5 στο σαιτ της δεη. πριν μερικα χρονια δεν ξεραμε καν αν εχει σαιτ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

ποσο σουρεαλ ειναι αυτο που κανουμε. 12 τη νυχτα σε φορουμ τεχνολογιας να παταμε f5 στο σαιτ της δεη. πριν μερικα χρονια δεν ξεραμε καν αν εχει σαιτ.

με πασοκ τετοιες ωρες ημασταν μπουζουκια/κλαμπ διπλα σε βουνο απο αδειες σαμπανιες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι υπάρχει χρέωση κλιμακίου ανάλογα τις kwh, 0-500 και πάνω από 500kwh. Επειδη φαίνεται να έχω χάσει επεισόδια, από ποτέ υπάρχει διαφοροποίηση με το κλιμάκιο στις χρεώσεις προμήθειας; Θυμάμαι πως αυτά είχαν καταργηθεί εδώ και κατι χρόνια και είχαμε ενιαίο τιμολόγιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...