Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά ερώτηση υπενθύμισης. Μπορεί το κοινόχρηστο (που είναι ΔΕΗ τώρα)  να πάει σε κάποιο άλλο συμβόλαιο κυμαινόμενο και όχι σε γ22 που έχουν ακριβή χρέωση κιλοβατώρας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορώ να δώσω μέτρηση τον 1 μήνα έναντι σε self metering και στον 2ο σε δεδηε; Έδωσα τον προηγούμενο σε self metering αλλά δεν ήρθαν αυτές που έδωσα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, harkonto είπε

Μπορώ να δώσω μέτρηση τον 1 μήνα έναντι σε self metering και στον 2ο σε δεδηε; Έδωσα τον προηγούμενο σε self metering αλλά δεν ήρθαν αυτές που έδωσα. 

 

Μάλλον δεν θα γίνεται... Πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harkonto είπε

Μπορώ να δώσω μέτρηση τον 1 μήνα έναντι σε self metering και στον 2ο σε δεδηε; Έδωσα τον προηγούμενο σε self metering αλλά δεν ήρθαν αυτές που έδωσα. 

 

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση ναι, φυσικά και μπορείς.

Για οτιδήποτε άλλο όμως όχι εδώ, ρώτα στο σχετικό θέμα:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/743968-καταχώρηση-ενδείξεων-μετρητή-δεδδηε/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, harkonto είπε

Μπορώ να δώσω μέτρηση τον 1 μήνα έναντι σε self metering και στον 2ο σε δεδηε; Έδωσα τον προηγούμενο σε self metering αλλά δεν ήρθαν αυτές που έδωσα. 

 

Βέβαια, και γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doll είπε

Μετά τις 20/9 θα έχουμε τις νέες τιμές για οκτώβρη?

ΚΑΘΕ μήνα στις 20 (και μετά......Ενώ θεωρητικά είναι υποχρεωμένοι ΟΛΟΙ να βγάζουν τιμές στις 20)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι ένας από αυτούς που πήραν από την ΔΕΗ, αρχικά τους πέρασα για την αγαπημένη μου Paladino (ναι δεν είχα πληρώσει το έναντι και είχαν περάσει 2 μήνες ένας λόγος παραπάνω που αγαπώ την ΔΕΗ) με ενημερώνουν πως δεν είναι από Paladino και είναι από ΔΕΗ, αρχίζει λοιπόν η κοπέλα να μου λέει πως χάνω την επιδότηση του κράτους κτλπ και επειδή λήγει το συμβόλαιο του έντερ+ 28 Οκτωβρίου (ναι αυτό με το 0,10 και 0,07) ε άντε λέω να το πάμε στο Γ1Ν (αυτό είναι το πρόγραμμα που μας έλεγαν φαίνεται) από τώρα να μην παιδεύομαι.

Εδώ αρχίζει το πανηγύρι. Της λέω το ρολόι μου λέει δεν είναι ξανά πάλι λάθος, τελικά η τύπισσα εννοούσε αυτό που έχω στο εξοχικό που είναι στο όνομα μου και στο τετράμηνο καεί 120kw κοιτάω και το πρόγραμμα εκείνου με 0,18 enter+ για το συγκεκριμένο και βλέπω λήγει σε 6 μήνες!!!. Αυτήν την φορά την "έστειλα" ευγενικά την επόμενη θα την διαολοστείλω.

Όσο γι'αυτό που λήγει φαίνεται το κυμαινόμενο δεν το γλυτώνουμε οπότε 3-4 μέρες πριν θα πάω για αλλαγή μιας και το σταθερό έχει πάει στον θεό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, doll είπε

Μετά τις 20/9 θα έχουμε τις νέες τιμές για οκτώβρη?

 

Πρακτικα μεχρι να βγουν και οι επιδοτησεις αργει να βγει η τελικη τιμη. Εχει ενδιαφερον να δουμε αν βγαλει η δεη το my home open αν εχει διαφορα απο γ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω myhome online με 0.17  .Συμφερει να αλλάξω  σε μεταβλητο η να το κρατησω? Ειναι για 7 μηνες ακομα.

Επεξ/σία από POUARO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, POUARO είπε

Εχω myhome online με 0.17  .Συμφερει να αλλάξω  σε μεταβλητο η να το κρατησω? Ειναι για 7 μηνες ακομα.

  

Στις 15/9/2022 στις 10:23 ΜΜ, korakios είπε

είναι της μόδας , θα δεις επαναλαμβανόμενη απάντηση στις προηγούμενες σελίδες

αλλά 99% θα ξαναρωτήσεις

Στις 15/9/2022 στις 10:28 ΜΜ, korakios είπε

περίμενε να δεις αν επαναφέρουν τα κριτήρια με τις επιδοτήσεις και αν θα σε επηρεάσουν

καθώς και τιμές Οκτ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, POUARO είπε

Εχω myhome online με 0.17  .Συμφερει να αλλάξω  σε μεταβλητο η να το κρατησω? Ειναι για 7 μηνες ακομα.

Αν θα έχεις μικρή κατανάλωση τον χειμώνα, σιγά το συμφέρον.

Αν λιγοστέψει η επιδότηση/μπουν κριτήρια κατανάλωσης (...που ήδη λένε θα το κάνουν από Οκτώβρη - θα μάθουμε σε λίγες μέρες) ΚΑΙ έχεις και μεγάλη κατανάλωση, θα χτυπάς το κεφάλι σου αν αφήσεις το σταθερό των 0,17

Κράτα το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2022 στις 11:55 ΜΜ, korakios είπε

πάρε πρώτα μια γραπτή απάντηση για να είσαι ήσυχος

Καλημέρα, η απάντηση που μου έστειλαν είναι αυτή οπότε λέω να προχωρήσω, ευχαριστώ

"Αγαπητέ ..........,

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, εάν είστε δικαιούχος του ΚΟΤ, θα πρέπει να υποβάλλετε αίτηση ένταξης στο ΚΟΤ κάθε χρόνο και κάθε φορά εντός (1) μηνός από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των δηλώσεων φόρου εισοδήματος φυσικών προσώπων καθώς και της ενδεχόμενης παράτασής της, προκειμένου να γίνει επανέλεγχος των προϋποθέσεων ένταξης στο ΚΟΤ. Καθώς όταν ενταχθείτε στο ΚΟΤ τιμολόγιο θα τιμολογείστε βάσει του ήδη προγραμματός σας ,σε περίπτωση που δεν υποβάλλετε την αίτηση σας για κοτ τιμολόγιο , θα τιμολογηθείτε με υπάρχον πρόγραμμα σας χωρίς την έκπτωση ΚΟΤ.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ"

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, POUARO είπε

Εχω myhome online με 0.17  .Συμφερει να αλλάξω  σε μεταβλητο η να το κρατησω? Ειναι για 7 μηνες ακομα.

Όπως είπα για όσους έχουν σταθερά ENTER/ONLINE με «χαμηλή» χρέωση κιλοβατώρας:

Στις 23/8/2022 στις 4:29 ΜΜ, Aurumnus είπε

Για το δεν το σπας και να πας σε επιδοτούμενο, και μετά τέλη Οκτώβρη - τέλη Νοέμβρη να έρθεις εδώ να γράφεις «βοήθεια! είχα ENTER με 0,18 το έσπασα και τώρα που κόπηκαν οι επιδοτήσεις θα πληρώνω 1-1,5+ € την kWh τι να κάνω;;;»;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...