Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, washcloud είπε

...πλάκα-πλάκα, μια καλή εναλλακτική θα ήταν να...διαμορφώσουμε εμείς τις τιμές : να πληρώνουμε πχ το 80% του λογαριασμού (και μετά να τους γράψουμε στα παλιά μας τα π@π@ρια που είπε κι ο φίλος ο Κοζανίτης πιο πάνω...).Έτσι δεν θα καταρρεύσουν ακριβώς, τουλάχιστον όχι με την μία. Αλλά να το κάνουμε ΟΛΟΙ :P

Και φυσικά η ακόμη καλύτερη να βουτήξουμε όλοι από ένα μαδέρι, κι αφού το βρέξουμε καλά-καλά, βουρ ΟΛΟΙ για το Σύνταγμα (...και μετά ξύπνησα κτλ).

Εγώ ένα μέρος του λογαριασμού πληρώνω μόνο. Διότι μου είχανε φορτώσει ένα 150αρι από λάθος, για το οποίο μου έλεγαν πως ήρθε έκτακτος λογαριασμός επιστροφης, όμως εμένα ούτε μου ήρθε ούτε τον βλέπω στο ebill, οπότε πλήρωσα 150 ευρώ λιγότερα και έμεινε οφειλή. Σε νεότερη επικοινωνία μου είπαν ότι θα κάνουν συμψηφισμό του ποσού με την οφειλή αλλά ούτε αυτός εγινε. Οπότε το έχω αφήσει έτσι μέχρι να τους τηλεφωνήσω πάλι η αν περάσω ποτέ από τα κεντρικά. Στους λογαριασμούς μέσα γράφουν τα κλασσικα για διακοπή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Στους λογαριασμούς μέσα γράφουν τα κλασσικα για διακοπή. 

την οποία φυσικά και θα κάνουν αν είναι μπερδεμένο το σύστημά τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

την οποία φυσικά και θα κάνουν αν είναι μπερδεμένο το σύστημά τους

αφού γενικώς όταν δίνεις έστω και λίγα στην ΔΕΗ, δεν στο κόβουν ρε συ (εκτός κι αν είναι αστικός μύθος ή άλλαξαν τα πράγματα τελευταία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, washcloud είπε

αφού γενικώς όταν δίνεις έστω και λίγα στην ΔΕΗ, δεν στο κόβουν ρε συ (εκτός κι αν είναι αστικός μύθος ή άλλαξαν τα πράγματα τελευταία)

αυτό ίσχυε χρόνια πριν και υπάρχει η ψευδαίσθηση οτι η ΔΕΗ δε δίνει εύκολα εντολή διακοπής

μόνο αν μπει κάποιος σε διακανονισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ.

Θελω να στειλω mail se ΔΕΗ ,γιατι δεν μου υπολογισαν εκπτωση συνέπειας στον τελευταιο λογαριασμό.

Ξερετε σε ποιό mail πρέπει να το στείλω? 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, itmaster99 είπε

Καλημέρα σας !!☀️

Παρακαλώ πολύ υπενθυμίστε μου εάν το home online παίρνει ΚΟΤ-Β. Κάπου το είχα δει αλλά οι σελίδες είναι αμέτρητες 😃

 

Ναι παίρνει κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Τριτη 20/9 ειναι η "μεγαλη μερα" για να ειναι επισημες οι τιμες του myHome Open ,  (που οι δημοσιογραφικες πληροφοριες ανεφεραν θα ειναι το εκαστοτε κυμαινομενο που αλλαζει καθε μηνα στις 20 οπως σε ολες τις εταιριες )

H εχει αλλαξει κατι εν τω μεταξυ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοίκιασα καινούργιο σπίτι και θέλω να ξεκινήσω συμβόλαιο με ΔΕΗ. Ποιο πρόγραμμα με συμφέρει να επιλέξω; 125 τετραγωνικά, 2 άτομα, μέτρια προς μικρή κατανάλωση ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dr_Michael είπε

Νοίκιασα καινούργιο σπίτι και θέλω να ξεκινήσω συμβόλαιο με ΔΕΗ. Ποιο πρόγραμμα με συμφέρει να επιλέξω; 125 τετραγωνικά, 2 άτομα, μέτρια προς μικρή κατανάλωση ρεύματος.

Μεχρι τις εκλογες κι αν εχεις ορεξη καθε μηνα να αλλαζεις παροχο, μαλλον θα βγεις πολυ κερδισμενος αν πας σε Γ1 οικιακο (εαν θες σωνει και ντε να ξεκινησεις με ΔΕΗ). Προσεξε, δεν ειναι το φθηνοτερο το Γ1 οικιακο, αλλα μεθαυριο που θα ανακοινωθουν οι τιμες των παροχων για τον Οκτωβριο, θα μπορεις απλα να μεταφερθεις σε καποιον αλλο, με απλη διαδικασια. Κι αν στο μελλον καποια στιγμη, νομοτελειακα πεσουν οι τιμες, μπορεις να γυρισεις και σε καποιο συμβολαιο με κλειδωμενη τιμη κιλοβατωρας.

Αν θες να πας σε προγραμμα συμβολαιου με κλειδωμενη τιμη κιλοβατωρας, εχω την εντυπωση πως δεν ειναι καλη περιοδος να το κανεις τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dr_Michael είπε

Νοίκιασα καινούργιο σπίτι και θέλω να ξεκινήσω συμβόλαιο με ΔΕΗ. Ποιο πρόγραμμα με συμφέρει να επιλέξω; 125 τετραγωνικά, 2 άτομα, μέτρια προς μικρή κατανάλωση ρεύματος.

Ξεκινάς  αρχικά με Γ1 και βλέπεις στην συνέχεια... Κανένας δεν ξέρει μετά από 20-50 μέρες τι θα γίνει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Μεχρι τις εκλογες κι αν εχεις ορεξη καθε μηνα να αλλαζεις παροχο, μαλλον θα βγεις πολυ κερδισμενος αν πας σε Γ1 οικιακο (εαν θες σωνει και ντε να ξεκινησεις με ΔΕΗ). Προσεξε, δεν ειναι το φθηνοτερο το Γ1 οικιακο, αλλα μεθαυριο που θα ανακοινωθουν οι τιμες των παροχων για τον Οκτωβριο, θα μπορεις απλα να μεταφερθεις σε καποιον αλλο, με απλη διαδικασια. Κι αν στο μελλον καποια στιγμη, νομοτελειακα πεσουν οι τιμες, μπορεις να γυρισεις και σε καποιο συμβολαιο με κλειδωμενη τιμη κιλοβατωρας.

Αν θες να πας σε προγραμμα συμβολαιου με κλειδωμενη τιμη κιλοβατωρας, εχω την εντυπωση πως δεν ειναι καλη περιοδος να το κανεις τωρα.

Πρέπει οπωσδήποτε να ξεκινήσω συμβόλαιο τώρα στο όνομα μου για να φύγει από τον ιδιοκτήτη. Επιπλέον, δεν θέλω άλλο πάροχο παρά μόνο ΔΕΗ. Με αυτά τα δεδομένα τι με συμφέρει να επιλέξω από τα προγράμματα της ΔΕΗ εντός της εβδομάδας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dr_Michael είπε

Πρέπει οπωσδήποτε να ξεκινήσω συμβόλαιο τώρα στο όνομα μου για να φύγει από τον ιδιοκτήτη. Επιπλέον, δεν θέλω άλλο πάροχο παρά μόνο ΔΕΗ. Με αυτά τα δεδομένα τι με συμφέρει να επιλέξω από τα προγράμματα της ΔΕΗ εντός της εβδομάδας;

Οταν λεω συμβολαιο εννοω κλειδωμενο 12μηνο/24μηνο απο το οποιο δε μπορεις να φυγεις χωρις προστιμο. Διοτι υπαρχουν και τα ανοιχτα που ξεκινας σημερα κι αμα θες φευγεις αυριο/σε 6 μηνες κλπ και πας σε αλλη εταιρεια.

Το τι σε συμφερει εχει να κανει με την καταναλωση. Αλλο σπιτι καιει 500kWh το μηνα, αλλο 1000, αλλο λιγοτερο, αλλο περισσοτερο. Πρεπει να εχεις ενα μπουσουλα του τι (θα) καις σε μηνιαια βαση, για να δεις ποιο προγραμμα σε συμφερει.

Αν βαριεσαι να ασχοληθεις με αυτα και θες απλα να ξεμπερδευεις, βαλε Γ1 οικιακο για αρχη, και βλεπεις στο πρωτο εκκαθαριστικο που θα σου ερθει τις καταναλωσεις σου και το γυρνας σε κατι αλλο, αν σε συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...