Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Το my home online (το ορθόδοξο) ήταν στα 0.096€ χρέωση ημέρας και 0.076€ νύχτας ανά kWh. Πάγιο 0.5€/μήνα και διάρκεια 2 έτη

 

Και οφείλω να πω οτι αν θέλει ο @korakios να περάσει απο το σπιτι μου να ζεσταθούμε παρέα με το 0,096€ δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 16/9/2022 στις 10:16 ΠΜ, userAnon είπε

και βέβαια δεν γίνεται να μπορέσουν να μειώσουν όλοι την καταναλωση τους. Με το μέτρο αυτό όσοι είχαν βελτιστοποιήσει την κατανάλωση τους (και θα έπρεπε να επιβραβεύονται προ πολλού για αυτό) θεωρούνται "ένοχοι" και μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι με τους ενεργοβόρους καταναλωτές που προφανώς και είναι η μεγάλη πλειοψηφία και με 2-3 απλά πράγματα θα δείξουν μείωση. Δεν νομίζω βέβαια ότι τελικά θα μπορέσει να πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο οπότε ανοιγουν συζητήσεις απλά για να είχαμε να λέγαμε. 

Μα για αυτόν τον λόγο το κάνουν. «Εμείς είχαμε την καλή διάθεση να σας δώσουμε 15% έκπτωση, αλλά εσείς δεν το καταφέρατε». Όλα έχουν γίνει πολιτική & μάνατζμεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ λέω να τους γράψουμε στα παλιά μας τα π@πούτσια, με τις επιδοτήσεις και τις χαζομάρες, άλλη δουλειά δεν είχε ο κόσμος να μετρά τις kWh

Όσο και να πάει η τιμή εμείς θα λέμε κάψαμε πχ 1000 kWh, πάρε παροχε 100€ (πχ 0.10/kWh) και δε πάει να γράφεις αναλυτικά τις χρεώσεις και να παρακαλάς για τη γεια μας, να έχεις να λαβαίνεις..

Έλεος πια με το μανατζιλικι..(νταβατζιλικι)

Αν δηλαδή δε πληρώσει κανένας ρεύμα, τι θα κάνουν θα βγάλουν 7 εκατομμύρια εντολές διακοπής;

Good luck with that 🤣

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Εγώ λέω να τους γράψουμε στα παλιά μας τα π@πούτσια, με τις επιδοτήσεις και τις χαζομάρες, άλλη δουλειά δεν είχε ο κόσμος να μετρά τις kWh

Όσο και να πάει η τιμή εμείς θα λέμε κάψαμε πχ 1000 kWh, πάρε παροχε 100€ (πχ 0.10/kWh) και δε πάει να γράφεις αναλυτικά τις χρεώσεις και να παρακαλάς για τη γεια μας, να έχεις να λαβαίνεις..

Έλεος πια με το μανατζιλικι..(νταβατζιλικι)

Αν δηλαδή δε πληρώσει κανένας ρεύμα, τι θα κάνουν θα βγάλουν 7 εκατομμύρια εντολές διακοπής;

Good luck with that 🤣

Νέο κίνημα δεν πληρώνω?

Good luck with that 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Εγώ λέω να τους γράψουμε στα παλιά μας τα π@πούτσια, με τις επιδοτήσεις και τις χαζομάρες, άλλη δουλειά δεν είχε ο κόσμος να μετρά τις kWh

Όσο και να πάει η τιμή εμείς θα λέμε κάψαμε πχ 1000 kWh, πάρε παροχε 100€ (πχ 0.10/kWh) και δε πάει να γράφεις αναλυτικά τις χρεώσεις και να παρακαλάς για τη γεια μας, να έχεις να λαβαίνεις..

Έλεος πια με το μανατζιλικι..(νταβατζιλικι)

Αν δηλαδή δε πληρώσει κανένας ρεύμα, τι θα κάνουν θα βγάλουν 7 εκατομμύρια εντολές διακοπής;

Good luck with that 🤣

Aστο ψηλε, τα δοκιμασαν αλλοι αυτα , πριν απο εσενα και τωρα εχουν να πληρωνουν χρεη μεχρι και τα τρισεγγονα τους.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Εγώ λέω να τους γράψουμε στα παλιά μας τα π@πούτσια, με τις επιδοτήσεις και τις χαζομάρες, άλλη δουλειά δεν είχε ο κόσμος να μετρά τις kWh

Όσο και να πάει η τιμή εμείς θα λέμε κάψαμε πχ 1000 kWh, πάρε παροχε 100€ (πχ 0.10/kWh) και δε πάει να γράφεις αναλυτικά τις χρεώσεις και να παρακαλάς για τη γεια μας, να έχεις να λαβαίνεις..

Έλεος πια με το μανατζιλικι..(νταβατζιλικι)

Αν δηλαδή δε πληρώσει κανένας ρεύμα, τι θα κάνουν θα βγάλουν 7 εκατομμύρια εντολές διακοπής;

Good luck with that 🤣

Καλή τύχη να γίνει αυτό στη χώρα του Ραγιαδιστάν.

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στο πρόγραμμα Enter 0,18/0,13 από το Μάρτιο. Μέχρι πριν λίγο καιρό θυμάμαι να μπαινω στο ebill και εκει που επιλέγεις Αναλυτικός τιμοκατάλογος εμφανίζονταν κλαθε φορα η χρεωση 0,18/0,13 που υποθετω ηταν η δική μου παρόλο που πλέον είχε αλλάξει η χρεωση γι οσους μπηκαν μετα τον μάρτιο. Μπαίνω αυτή τη στιγμή και εμφανίζει χρέωση 0,24/0,18!!!!! Έτσι ειναι σε όλους όσους είχαμε το πιο παλιό Enter ή να περιμένω καμια κιντερ εκπληξη στον επομενο εκκαθαριστικό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Ειμαι στο πρόγραμμα Enter 0,18/0,13 από το Μάρτιο. Μέχρι πριν λίγο καιρό θυμάμαι να μπαινω στο ebill και εκει που επιλέγεις Αναλυτικός τιμοκατάλογος εμφανίζονταν κλαθε φορα η χρεωση 0,18/0,13 που υποθετω ηταν η δική μου παρόλο που πλέον είχε αλλάξει η χρεωση γι οσους μπηκαν μετα τον μάρτιο. Μπαίνω αυτή τη στιγμή και εμφανίζει χρέωση 0,24/0,18!!!!! Έτσι ειναι σε όλους όσους είχαμε το πιο παλιό Enter ή να περιμένω καμια κιντερ εκπληξη στον επομενο εκκαθαριστικό???

Μήπως έχει γίνει κανένα λάθος.. Συστημικό.. Για δες το., 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, atpanos είπε

Από ότι έχω διαβάσει εδώ, δείχνει πάντα τις τιμές που ισχύουν αυτή την στιγμή. 

Θυμάμαι ότι για κανενα διμηνο στην αρχη που εμπαινα όταν πατουσα το Online k to Enter+ έγαζε τις επομενες τιμές πιο ακριβα και όταν πατούσα το Enter έδειχνε μονιμα το 0,18/0,13 παρ όλο που είχε αλλάξει ηδη καιρό η τιμή. Βεβαια εχω καποιο καιρό να μπω να δω γιατι θεωρησα ότι θα μενει για παντα το ίδιο στο δικο μου και τωρα εντελως τυχαία μπηκα κ το πάτησα.

Γι αυτό ρωτάω αν καποιος απο τους πιο παλιους Enter με 18/13 βλέπει το ίδιο να ησυχάσω αλλιώς να δω με τη ΔΕΗ τι γίνεται πριν έρθει καμια λυπητερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Θυμάμαι ότι για κανενα διμηνο στην αρχη που εμπαινα όταν πατουσα το Online k to Enter+ έγαζε τις επομενες τιμές πιο ακριβα και όταν πατούσα το Enter έδειχνε μονιμα το 0,18/0,13 παρ όλο που είχε αλλάξει ηδη καιρό η τιμή. Βεβαια εχω καποιο καιρό να μπω να δω γιατι θεωρησα ότι θα μενει για παντα το ίδιο στο δικο μου και τωρα εντελως τυχαία μπηκα κ το πάτησα.

Γι αυτό ρωτάω αν καποιος απο τους πιο παλιους Enter με 18/13 βλέπει το ίδιο να ησυχάσω αλλιώς να δω με τη ΔΕΗ τι γίνεται πριν έρθει καμια λυπητερη.

Εγώ με online 17 βλέπω και έβλεπα πάντα τις τωρινές τιμές 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Γι αυτό ρωτάω αν καποιος απο τους πιο παλιους Enter με 18/13 βλέπει το ίδιο να ησυχάσω αλλιώς να δω με τη ΔΕΗ τι γίνεται πριν έρθει καμια λυπητερη.

...ναι, κι άλλο μέλος πχ με ρώτησε εμένα (είναι με το 0,10 και πατώντας τιμοκατάλογο του βγάζει του 0,24 που ίσχυε από 3/12/21 ως 10/4/22). Μη δίνεις σημασία - κλασσικά μαλακίζεται ο Έψιλον Βασίλης....:P

40 λεπτά πριν, atpanos είπε

Από ότι έχω διαβάσει εδώ, δείχνει πάντα τις τιμές που ισχύουν αυτή την στιγμή. 

...θα 'θελες...:-D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agnostos99 είπε

Ειμαι στο πρόγραμμα Enter 0,18/0,13 από το Μάρτιο. Μέχρι πριν λίγο καιρό θυμάμαι να μπαινω στο ebill και εκει που επιλέγεις Αναλυτικός τιμοκατάλογος εμφανίζονταν κλαθε φορα η χρεωση 0,18/0,13 που υποθετω ηταν η δική μου παρόλο που πλέον είχε αλλάξει η χρεωση γι οσους μπηκαν μετα τον μάρτιο. Μπαίνω αυτή τη στιγμή και εμφανίζει χρέωση 0,24/0,18!!!!! Έτσι ειναι σε όλους όσους είχαμε το πιο παλιό Enter ή να περιμένω καμια κιντερ εκπληξη στον επομενο εκκαθαριστικό???

Σε όλους το ίδιο βγάζει, ακόμα και σε μένα που είμαι στο online, μην σε ανησυχεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Εγώ λέω να τους γράψουμε στα παλιά μας τα π@πούτσια, με τις επιδοτήσεις και τις χαζομάρες, άλλη δουλειά δεν είχε ο κόσμος να μετρά τις kWh

Όσο και να πάει η τιμή εμείς θα λέμε κάψαμε πχ 1000 kWh, πάρε παροχε 100€ (πχ 0.10/kWh) και δε πάει να γράφεις αναλυτικά τις χρεώσεις και να παρακαλάς για τη γεια μας, να έχεις να λαβαίνεις..

Έλεος πια με το μανατζιλικι..(νταβατζιλικι)

Αν δηλαδή δε πληρώσει κανένας ρεύμα, τι θα κάνουν θα βγάλουν 7 εκατομμύρια εντολές διακοπής;

Good luck with that 🤣

Ναι..... Πολύ ωραία και φανταστικά τα λες αλλά δε νομίζω πως θα είναι και η πραγματικότητα. 

Οι εντολές διακοπής εννοειται πως θα στέλνονται διότι έτσι εκφοβιζουν τον κόσμο ώστε να μην αφήνουν απλήρωτα. 

Τώρα αν πράγματι δεν πληρώσει κανένας, θα καταρρεύσει ο πάροχος και θα απολαύσουμε μεγάλες και εκτεταμένες διακοπές ρεύματος η κρατική χρηματοδότηση για να μην καταρρεύσει, λεφτά τα οποία κάπως θα κοιτάξουν να τα καλύψουν μετά πχ με πληρωμή φόρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Τώρα αν πράγματι δεν πληρώσει κανένας, θα καταρρεύσει ο πάροχος και θα απολαύσουμε μεγάλες και εκτεταμένες διακοπές ρεύματος η κρατική χρηματοδότηση για να μην καταρρεύσει, λεφτά τα οποία κάπως θα κοιτάξουν να τα καλύψουν μετά πχ με πληρωμή φόρων. 

...πλάκα-πλάκα, μια καλή εναλλακτική θα ήταν να...διαμορφώσουμε εμείς τις τιμές : να πληρώνουμε πχ το 80% του λογαριασμού (και μετά να τους γράψουμε στα παλιά μας τα π@π@ρια που είπε κι ο φίλος ο Κοζανίτης πιο πάνω...).Έτσι δεν θα καταρρεύσουν ακριβώς, τουλάχιστον όχι με την μία. Αλλά να το κάνουμε ΟΛΟΙ :P

Και φυσικά η ακόμη καλύτερη να βουτήξουμε όλοι από ένα μαδέρι, κι αφού το βρέξουμε καλά-καλά, βουρ ΟΛΟΙ για το Σύνταγμα (...και μετά ξύπνησα κτλ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...