Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελουν να αλλαξουν τα enter/online σταθερα συμβολαια γιατι δεν εχουν επιδοτηση και μαλλον μπαινουν μεσα..Δικο τους προβλημα..ο καθενας μας αποφασιζει αναλογα την χρηση και παιρνει και το ρισκο!

Επεξ/σία από energy52
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, akiskar123 είπε

Μολις μιλησα μαζι τους κ μου ειπαν αυτο που μου ειπες εξαρχης...οτι προκειται για <<συστημικό λάθος>> και κανονικα ισχυει το προγραμμα και οι ημερονομηνιες που ειχα κανει την αιτηση...μου διαβεβαιωσε οτι δεν μπορει να γινει αλλαγη προγραμματος δηλαδη και τιμων πριν τις 10/11/23 μεχρι να ληξει το πρωτο προγραμα...

Επισης μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν μου στελνουν στο email το συμβολαιο να το εχω κ γραπτως...ειναι η 4η φορα που τους παιρνω για το θεμα αυτο και χθες μου ειπε οτι ενταξει τωρα θα σας ερθει...δεν ηρθε εννοειται και σημερα μου λεει οτι ειναι μεχρι 10 εργασιμες ημερες,αιντε να δουμε!

Μόνο αν τους στείλεις email.

Με τα τηλεφωνήματα, είναι σαν να μην έγιναν ποτέ.

Επίσης, αυτό για το «συστημικό λάθος» που λέτε πολλοί, εγώ ξέρω ότι τα γραπτά μένουν.
Όπου γραπτά =
1) ο λογαριασμός όπου ξαφνικά έγραφε ότι έληξε η σύμβαση μου πρόωρα και
2) όλοι οι επόμενοι μηνιαίοι λογαριασμοί ρεύματος όπου σε κάθε λογαριασμό φαίνεται η νέα ημερομηνία λήξης της Σύμβασης (πρακτικά εξάμηνη επέκταση).

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2022 στις 7:56 ΜΜ, emilios87 είπε

Καλησπέρα, έχω το παλιό το myhome online από 11/21 μαζί με ΚΟΤ Β το οποίο πρέπει να το ανανεώνεις κάθε χρόνο. Έχουν ανοίξει οι αιτήσεις και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Εάν πατήσω νέα αίτηση υπάρχει περίπτωση να με πετάξει έξω από το myhomeonline?? 

Σε ανάλογο ερώτημά μου προς τη ΔΕΗ, την 03/09/2021, είχα λάβει σε email την παρακάτω απάντηση:

"ΚΕΝΤΡΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ
Αγαπητέ πελάτη,
Σε απάντηση της ηλεκτρονικής επιστολής σας, σας ενημερώνουμε πως το πακέτο μας ΔΕΗ ΜΥ ΗΟΜΕ ΟΝLIΝΕ δεν επηρεάζει το Κοινωνικό σας Τιμολόγιο και τα προνόμια του καθώς θα
συνεχίσετε να τα λαμβάνετε σε συνδυασμό με τα προνόμια του πακέτου.
Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία είμαστε στη διάθεση σας"

πιστεύω ότι και φέτος δε θα έχω πρόβλημα όταν κάνω την αίτηση για ΚΟΤ Β. Άλλωστε, ακόμα και σήμερα, στον επικαιροποιημένο τιμοκατάλογο του Online, στο σκέλος των διευκρινήσεων αναφέρει:

"Τo ΔΕΗ myΗomeOnline παρέχεται και σε δικαιούχους Κοινωνικού Οικιακού Τιμολογίου, Τιμολογίου Υπηρεσιών Αλληλεγγύης και Ευάλωτους Πελάτες καθώς και σε πελάτες με ενεργἡ Σύμβαση Ενεργειακού Συμψηφισμού με την ΔΕΗ."

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήραν χθες τηλέφωνο την σύντροφο μου να την πουν ότι εχουνε ένα πακέτο που μας συμφέρει και να αφήσουμε το enter +(0,18 μέχρι τις 13/3/13)διότι θα πληρώσουμε πιο λίγα 

Εγω αυτό που θα ρωτήσω είναι η ΔΕΗ μπορεί μετά το 6 μην ο να σπάσει τα σταθερά συμβόλαια ;

Και μου φαινετε πολύ περίεργο που η ίδια η ΔΕΗ πέρνει τηλ για να αλλάξουμε πρόγραμμα εκτός και αν μπαίνουν τόσο μέσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα κι ευχαριστώ για τις χρήσιμες συμβουλές σας. 
Υπάρχει αντίστοιχο νήμα για αυτούς που θα χρησιμοποιήσουν αντλίες θερμότητας;

Ευχαριστώ.  

Επεξ/σία από nikos_z_g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Εχω συμβολαιο my home online το οποιο ληγει 10/10/23 με τιμή 0,09600€/kWh. Ειμαι  δικαιουχος ΚΟΤ Β ή μαλλον ημουν γιατι μπαινοντας να κανω νεα αιτηση ξεπερπερναω τα εισοδηματικα κριτηρια για 200 ευρω και το χανω(ευτυχως δεν  προχωρησα την αιτηση  ) . Επειδή εχω και νυχτερινο τιμολογιο ποιος θυμαται τη τιμή εδινε για νυχτερινο τοτε το online γιατι συμβολαιο δεν πηρα ποτε αν και το ζητησα αρκετές φορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Καλησπέρα.

Εχω συμβολαιο my home online το οποιο ληγει 10/10/23 με τιμή 0,09600€/kWh. Ειμαι  δικαιουχος ΚΟΤ Β ή μαλλον ημουν γιατι μπαινοντας να κανω νεα αιτηση ξεπερπερναω τα εισοδηματικα κριτηρια για 200 ευρω και το χανω(ευτυχως δεν  προχωρησα την αιτηση  ) . Επειδή εχω και νυχτερινο τιμολογιο ποιος θυμαται τη τιμή εδινε για νυχτερινο τοτε το online γιατι συμβολαιο δεν πηρα ποτε αν και το ζητησα αρκετές φορες. 

0,073

12 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Εγω αυτό που θα ρωτήσω είναι η ΔΕΗ μπορεί μετά το 6 μην ο να σπάσει τα σταθερά συμβόλαια ;

νόμιμα ναι μπορεί , αλλά κατόπιν ειδοποίησης 60 μέρες πριν .

μέχρι στιγμής πάντως δεν έχει σπάσει συμβόλαιο

14 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Και μου φαινετε πολύ περίεργο που η ίδια η ΔΕΗ πέρνει τηλ για να αλλάξουμε πρόγραμμα εκτός και αν μπαίνουν τόσο μέσα 

εννοείται μπαίνουν μέσα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, cyberguy είπε

σημερα τηλεφωνήτρια της ΔΕΗ για να πείσει σε παραμονή ανέφερε "Εμεις έχουμε πιο φτηνές ρυθμιζόμενες χρεώσεις"....

Εγώ θα της έλεγα "εμείς όμως έχουμε την πιο φτηνή πατάτα, μόνο 4,5€ το δεκάκιλο"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε παίρνουν σήμερα από Elpedison "Bλέπουμε ότι το σταθερό σας συμβόλαιό σας στη ΔΕΗ έχει λήξει..." (μπούρδες, το Δεκέμβριο λήγει) και συνεχίζει "...μα εμείς σας δίνουμε τη φτηνότερη τιμή της αγοράς , 4 λεπτά η kwh!!" (με την επιδότηση στο 0.64€ λολ)

208.gif.331efa446f8d5f847daa8e24d7488743.gif

Έχει να πέσει κλάμα με τις επιδοτήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tsigpan είπε

Ειμαι  δικαιουχος ΚΟΤ Β ή μαλλον ημουν γιατι μπαινοντας να κανω νεα αιτηση ξεπερπερναω τα εισοδηματικα κριτηρια για 200 ευρω και το χανω(ευτυχως δεν  προχωρησα την αιτηση  ) 

....αν θες περαιτέρω, πας στο σχετικό νήμα του ΚΟΤ - αλλά απλώς αυτό για εδώ : τα λες περίεργα : απ' τη μια λες "ήμουν", άρα μάλλον κατάλαβες ότι όταν πας για νέα αίτηση ακυρώνεται αυτόματα η υφιστάμενη (όντως δεν έχεις πλέον ΚΟΤ ενώ θα μπορούσες να είχες μέχρι 31/10 καθώς από 1/11 ούτως ή άλλως κόβεται αν δεν ανανεώσεις, και στην περίπτωσή σου δεν θα έχεις και πάλι ούτως ή άλλως λόγω εισοδηματικών) - από την άλλη πάλι λες "ευτυχώς δεν προχώρησα με την νέα"...

  

3 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Το my home online (το ορθόδοξο) ήταν στα 0.096€ χρέωση ημέρας και 0.076€ νύχτας ανά kWh. Πάγιο 0.5€/μήνα και διάρκεια 2 έτη

...τρελές εποχές....ανέμελες.....Σχεδόν ΠΑΣΟΚ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, man22 είπε

Πόσοι έχουν online με 0.22 και σκέφτονται να το σπασουν ;

Δεν το σκέφτομαι. 

Αφορά δευτερεύουσα κατοικία που φιλοξενώ ηλικιωμένο.

Πέρυσι πλήρωσα τα κέρατα μου αέριο και ρεύμα,χωρίς επιστροφή ρητρας (γιατί δεν ήταν κύρια κατοικία).

Φέτος έβαλα κλιματιστικά καλής ενεργειακής κλάσης για θέρμανση. Δεν πρόκειται να πιάσω το 15% της μείωσης της κατανάλωσης και δε θέλω να ανησυχώ κάθε μήνα μήπως χάνω την επιδότηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...