Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Μπορείς να πάρεις την εγγύηση που είχες δώσει πριν μερικά χρόνια στο Γ1 αν είσαι πλέον σε σταθερό πρόγραμμα? (είμαι στο σκέτο enter)

με πάγια εντολή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

50 λεπτά πριν, korakios είπε

με πάγια εντολή

Όχι αν την είχε δώσει πριν χρόνια, δες επίσημη απάντηση που είχα λάβει με mail τον Μάρτιο:

"Αγαπητέ πελάτη,
Σε συνέχεια του αιτήματός σας, σας ενημερώνουμε πως κατά τη σύναψη νέας Σύμβασης Προμήθειας, εισπράττουμε ένα ποσό ως εγγύηση, αποκλειστικά για την εξασφάλιση μελλοντικών οφειλών που απορρέουν από τη Σύμβαση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας.
Το ποσό της εγγύησης επιδιώκεται να είναι περίπου ίσο με την αξία του ρεύματος που πιθανολογείται ότι θα καταναλώνετε μεταξύ δύο διαδοχικών λογαριασμών.
Το ποσό αυτό επιστρέφεται άτοκα όταν διακόψετε τη σύμβασή σας και μετά τον συμψηφισμό τυχόν οφειλών σας.
Μετά την ενεργοποίηση πάγιας τραπεζικής εντολής ή πάγιας εντολής σε κάρτα, το συνολικό ποσό της εγγύησης σύμφωνα με την κατηγορία σας, θα σας επιστρέφεται στον αμέσως επόμενο λογαριασμό. (ισχύει για νέες συμβάσεις από 14.7.2021).
Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.
Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

Τομέας Τηλεφωνικής/Ηλεκτρονικής Εξυπηρέτησης


 

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Αν επιθυμείτε επιπλέον πληροφορίες ή διευκρινίσεις για το συγκεκριμένο αίτημα, παρακαλούμε απαντήστε (reply) σε αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου."

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Ανησυχητικό αυτό, δλδ η ύπαρξη δεσμεύσεων χωρίς να ξέρεις τι ακριβώς είναι.

Πάντως εάν κάποια είναι της ΔΕΗ τότε το ποσό της θα είναι ακριβώς το ίδιο με το ποσό που αναγράφει ο λογαριασμός σου και θα έχει πραγματοποιηθεί ακριβώς την ημερομηνία λήξης.

η Πειραιώς έχει μαζεμένες τις δεσμεύσεις μαζί οπότε δεν ξέρω ποια είναι ποια. μπορεί πχ να είναι μαζί δεη και σουπερμάρκετ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω το παλιό το myhome online από 11/21 μαζί με ΚΟΤ Β το οποίο πρέπει να το ανανεώνεις κάθε χρόνο. Έχουν ανοίξει οι αιτήσεις και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Εάν πατήσω νέα αίτηση υπάρχει περίπτωση να με πετάξει έξω από το myhomeonline?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, emilios87 είπε

Καλησπέρα, έχω το παλιό το myhome online από 11/21 μαζί με ΚΟΤ Β το οποίο πρέπει να το ανανεώνεις κάθε χρόνο. Έχουν ανοίξει οι αιτήσεις και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Εάν πατήσω νέα αίτηση υπάρχει περίπτωση να με πετάξει έξω από το myhomeonline?? 

νόμιμα όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, emilios87 είπε

Καλησπέρα, έχω το παλιό το myhome online από 11/21 μαζί με ΚΟΤ Β το οποίο πρέπει να το ανανεώνεις κάθε χρόνο. Έχουν ανοίξει οι αιτήσεις και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Εάν πατήσω νέα αίτηση υπάρχει περίπτωση να με πετάξει έξω από το myhomeonline?? 

νομιζω σε πεταει απο οτι διαβασα σε πιο παλια κομεντ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, The_Judas είπε

η Πειραιώς έχει μαζεμένες τις δεσμεύσεις μαζί οπότε δεν ξέρω ποια είναι ποια

Νομίζω μπορείς να δεις αναλυτικά τις εγκρίσεις στις κινήσεις της κάρτας, αν αλλάξεις το πεδίο "Τύπος Συναλλαγής" από "Ολοκληρωμένες" σε "Εγκρίσεις" και πατήσεις "Αναζήτηση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum,και κυρίως ένα ευχαριστώ για τις συμβουλές των ειδικών. Δεν κάνω πλάκα,για να ξέρεις πλέον τι σου γίνεται, πρέπει να συμβουλευτείς. Ερώτηση ρε παιδιά: Είμαι στο my home online με 0,17 / 0,13 Ν έως 02/2023. Βλέπω κάποιες προσφορές από άλλους παρόχους που φτάνουν ως και 0,065 και σκέφτομαι να φύγω. Ευπρόσδεκτη όποια σκέψη,και ζητώ συγνώμη αν έχει ξανατεθεί η ίδια απορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, emilios87 είπε

Korakie έχω το myhome online με τιμές 0,09€/Kw, να κάνω πάλι αίτηση για ΚΟΤ τώρα που λήγει ή να το αφήσω και να μην το ρισκάρω? 

...να στείλεις ένα μέιλ στο [email protected] να τους το ρωτήσεις και να ζητάς δεσμευτική απάντηση ("γνωρίζω ότι το My Home Online έπαιρνε ανέκαθεν κανονικά ΚΟΤ το οποίο και σκοπεύω να αιτηθώ, αλλά ζητώ να μου στείλετε δεσμευτική απάντηση στο παρόν μέιλ ότι όντως δεν θα με πετάξει εκτός Ονλάιν το σύστημα, ώστε να προσωρήσω με την αίτηση για ΚΟΤ").

Κατά τ' άλλα, το μέχρι και 2/12/21 Ονλάιν που εσύ έχεις, δέχεται ΚΟΤ κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

η Πειραιώς έχει μαζεμένες τις δεσμεύσεις μαζί οπότε δεν ξέρω ποια είναι ποια. μπορεί πχ να είναι μαζί δεη και σουπερμάρκετ. 

Νομίζω συγκεντρωτικά τις έχει μόνο στον λογαριασμό, στην κάρτα αν πας θα δεις τα ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, thanos13ins είπε

Καλησπέρα στο forum,και κυρίως ένα ευχαριστώ για τις συμβουλές των ειδικών. Δεν κάνω πλάκα,για να ξέρεις πλέον τι σου γίνεται, πρέπει να συμβουλευτείς. Ερώτηση ρε παιδιά: Είμαι στο my home online με 0,17 / 0,13 Ν έως 02/2023. Βλέπω κάποιες προσφορές από άλλους παρόχους που φτάνουν ως και 0,065 και σκέφτομαι να φύγω. Ευπρόσδεκτη όποια σκέψη,και ζητώ συγνώμη αν έχει ξανατεθεί η ίδια απορία..

Λόγω των τρελών επιδοτήσεων χαμένος ήσουν. Αν έχεις μικρή κατανάλωση λογικά δεν αξίζει να μείνεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Λόγω των τρελών επιδοτήσεων χαμένος ήσουν. Αν έχεις μικρή κατανάλωση λογικά δεν αξίζει να μείνεις 

Δεν έχω μικρή κατανάλωση,1800 κιλοβατώρες το τετράμηνο περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...