Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αδου θέλει να κάνει αίτηση για το επίδομα ενοικίου, αναγκαστικά θα βάλει την ΔΕΗ στο όνομα της 

Σίγουρα, απλά επειδή εκείνη κάνει γερή χρήση "γύρω στις 250-300" kWh/ 2μηνο σε σύγκριση με μένα, θα δει μεγάλη αύξηση στις χρεώσεις?? 

Επίσης, προτείνετε να συνεχίσουμε στο Γ1 ή να κοιτάξουμε κάτι προς Enter. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Παίδες, τα φωτα σας!

Θέλει η κοπέλα μου στο σπίτι της να αλλάξει το ονόμα της στη ΔΕΗ. Αυτή τη στιγμή στο λογαριασμό βλέπω ως τιμολόγιο "Γ1 οικιακό" και στην πίσω όψη, στις αναλυτικές χρεώσεις, γράφει "

Παγια Χρεωση : 0,77€

kWh: 293x,11058kHw

Αυτό σημαίνει ότι έχει παλιό καλό τιμολογιο? Επικοινωνησα με τη ΔΕΗ για αλλαγη ονοματος και μου είπαν να πάω να το κάνω online, αλλά στο Γ1/Γ1Ν οικιακό στη σελίδα τους έχει τελική τιμή 0,14900/kwh. Μήπως να το αφήσουμε ως έχει.??? 

Απλά ο ιδιοκτήτης είναι περίεργος και θέλουμε και να έχουμε τον έλεγχο εμείς και να κάνουμε έτοιμη για επίδομα στέγασης. Ευχαριστώ. 

0,11058€ ήταν η βασική χρέωση της KWh μέχρι και τον Ιούλιο νομίζω, 0,14900€ είναι σήμερα η τελική χρέωση της KWh.

Άσχετα με την "περιέργεια" του ιδιοκτήτη πρέπει να το βάλει στο όνομα της όπως είπαν και παραπάνω για να μπορέσει να πάρει το επίδομα ενοικίου, αλλά και για να εξασφαλίσει ότι θα συνεχίσει να παίρνει την επιδότηση ΤΕΜ.

3 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Επίσης, προτείνετε να συνεχίσουμε στο Γ1 ή να κοιτάξουμε κάτι προς Enter. 

Δεν ξέρουμε τι θα γίνει στο μέλλον, προς το παρόν όμως το enter είναι 50+ λεπτά την κιλοβατώρα ενώ το Γ1 είναι 15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Παίδες, τα φωτα σας!

Θέλει η κοπέλα μου στο σπίτι της να αλλάξει το ονόμα της στη ΔΕΗ. Αυτή τη στιγμή στο λογαριασμό βλέπω ως τιμολόγιο "Γ1 οικιακό" και στην πίσω όψη, στις αναλυτικές χρεώσεις, γράφει "

Παγια Χρεωση : 0,77€

kWh: 293x,11058kHw

Αυτό σημαίνει ότι έχει παλιό καλό τιμολογιο? Επικοινωνησα με τη ΔΕΗ για αλλαγη ονοματος και μου είπαν να πάω να το κάνω online, αλλά στο Γ1/Γ1Ν οικιακό στη σελίδα τους έχει τελική τιμή 0,14900/kwh. Μήπως να το αφήσουμε ως έχει.??? 

Απλά ο ιδιοκτήτης είναι περίεργος και θέλουμε και να έχουμε τον έλεγχο εμείς και να κάνουμε έτοιμη για επίδομα στέγασης. Ευχαριστώ. 

Βαλε φωτο τον τελευταιο να δουμε τι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ΠάρηςΓ είπε

Βαλε φωτο τον τελευταιο να δουμε τι ειναι

Βάλε και μια φωτό την κοπέλα σου τώρα που έχουμε σβήσει τα φώτα για ατμόσφαιρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχω ενεργοποιήσει την αυτόματη πληρωμή με κάρτα στη ΔΕΗ (Γ1) στο σπίτι της μητέρας μου.

Σου στέλνει το σύστημα ή η τράπεζα ειδοποίηση όταν γίνει αυτόματα η πληρωμή; Υποτίθεται ότι 9/9 θα γινόταν αυτόματα αλλά δεν έχω καμία ειδοποίηση.

Υπάρχει τρόπος να δω αν έχω οφειλή ή όχι;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Eχω ενεργοποιήσει την αυτόματη πληρωμή με κάρτα στη ΔΕΗ (Γ1) στο σπίτι της μητέρας μου.

Σου στέλνει το σύστημα ή η τράπεζα ειδοποίηση όταν γίνει αυτόματα η πληρωμή; Υποτίθεται ότι 9/9 θα γινόταν αυτόματα αλλά δεν έχω καμία ειδοποίηση.

Υπάρχει τρόπος να δω αν έχω οφειλή ή όχι;

εαν εχεις ibank, μπες τσεκαρε εαν δν δεις - τοτε δν εγινε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Eχω ενεργοποιήσει την αυτόματη πληρωμή με κάρτα στη ΔΕΗ (Γ1) στο σπίτι της μητέρας μου.

Σου στέλνει το σύστημα ή η τράπεζα ειδοποίηση όταν γίνει αυτόματα η πληρωμή; Υποτίθεται ότι 9/9 θα γινόταν αυτόματα αλλά δεν έχω καμία ειδοποίηση.

Υπάρχει τρόπος να δω αν έχω οφειλή ή όχι;

Η ΔΕΗ δεν στέλνει ειδοποίηση, η τράπεζα σου δεν ξέρω αν στέλνει ειδοποιήσεις κάθε φορά που χρεώνεται η κάρτα ή ο λογαριασμός σου. Αν δεν έχεις ιδέα για το τι σου λέω τότε ελέγχεις τις κινήσεις της κάρτας που έβαλες, και αν δεν έχεις καν e-banking τότε μιλάς με εξυπηρέτηση πελατών ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση 13/09 έληγε η προθεσμία πρώτης πληρωμής μέσω παγιας για το online, επικοινώνησα σήμερα με ΔΕΗ με ενημέρωσαν πως η πρώτη πληρωμή πρέπει να γίνει χειροκίνητα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπόρεσα να βρω κάποια πληρωμή στο ebanking παρόλο που η προθεσμία ήταν 9/9/

Στην τηλεφωνική υποστήριξη πάντως το αυτοματοποιημένο σύστημα μου λέει ότι δεν έχω καμία οφειλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Δεν μπόρεσα να βρω κάποια πληρωμή στο ebanking παρόλο που η προθεσμία ήταν 9/9/

Στην τηλεφωνική υποστήριξη πάντως το αυτοματοποιημένο σύστημα μου λέει ότι δεν έχω καμία οφειλή.

Φίλε μου μιλά και εσύ με ΔΕΗ μην τυχόν είναι να το κάνεις και εσύ χειροκίνητα (ebanking)  την 1η φορα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Δεν μπόρεσα να βρω κάποια πληρωμή στο ebanking παρόλο που η προθεσμία ήταν 9/9/

Στην τηλεφωνική υποστήριξη πάντως το αυτοματοποιημένο σύστημα μου λέει ότι δεν έχω καμία οφειλή.

Εκτός από τις κινήσεις του λογαριασμού, κοίταξες και τις δεσμεύσεις? Αν δεν υπάρχει κάτι ούτε εκεί, τότε δεν τα έχουν τραβήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδόθηκε σήμερα ο εκκαθαριστικός τετραμήνου και έγινε η επιστροφή των 100 ευρώ που είχα δώσει ως εγγύηση. Υπενθυμίζω ότι μπήκα στο enter+ τέλος Μαρτίου και η εγγύηση δεν είχε επιστραφεί. Έστειλα mail στη ΔΕΗ και τελικά σημερα αφαιρέθηκε το 100ρικο από το λογαριασμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Εκτός από τις κινήσεις του λογαριασμού, κοίταξες και τις δεσμεύσεις? Αν δεν υπάρχει κάτι ούτε εκεί, τότε δεν τα έχουν τραβήξει.

Υπάρχουν κάποιες δεσμεύσεις χωρίς να ξέρω από τι είναι! οπότε θα αναμένω μέχρι την Δευτέρα μήπως και εμφανιστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Υπάρχουν κάποιες δεσμεύσεις χωρίς να ξέρω από τι είναι! οπότε θα αναμένω μέχρι την Δευτέρα μήπως και εμφανιστούν.

Ανησυχητικό αυτό, δλδ η ύπαρξη δεσμεύσεων χωρίς να ξέρεις τι ακριβώς είναι.

Πάντως εάν κάποια είναι της ΔΕΗ τότε το ποσό της θα είναι ακριβώς το ίδιο με το ποσό που αναγράφει ο λογαριασμός σου και θα έχει πραγματοποιηθεί ακριβώς την ημερομηνία λήξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Giannis_Io είπε

Εκδόθηκε σήμερα ο εκκαθαριστικός τετραμήνου και έγινε η επιστροφή των 100 ευρώ που είχα δώσει ως εγγύηση. Υπενθυμίζω ότι μπήκα στο enter+ τέλος Μαρτίου και η εγγύηση δεν είχε επιστραφεί. Έστειλα mail στη ΔΕΗ και τελικά σημερα αφαιρέθηκε το 100ρικο από το λογαριασμό. 

Μπορείς να πάρεις την εγγύηση που είχες δώσει πριν μερικά χρόνια στο Γ1 αν είσαι πλέον σε σταθερό πρόγραμμα? (είμαι στο σκέτο enter)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...