Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχωρεσε με οκ δεν το διαβασα ή το διαβασα και δεν καταλαβα την διαφορά. Ειναι και η δυναμη της συνηθειας μετα απο καιρο σε αλλο παροχο που μου εστελνε εκκαθαριστικους καθε μηνα ή τελικα μαλλον ετσι νομιζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκκαθαριστικοί βγαίνουν μόνο όταν ο πάροχος (ο οποιοσδήποτε) λάβει εκκαθαριστική ένδειξη από τον ΔΕΔΔΗΕ.

Αν προσέξεις πάντως θα δεις ότι ο "Έναντι πελάτη" που σου ήρθε βγήκε με βάση τις ενδείξεις που εσύ έδωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsigalkos είπε

Μπράβο σου κατάφερες και ξεμπέρδεψες με δαύτους. Όσες φορές και να το ζήτησα δεν μου τον αλλάζουν, μου λένε στον επόμενο οι διορθώσεις. Εκτός απο τις τιμές έτυχε να είναι λάθος και η καταμέτρηση. Μου βγάλαν εκκαθαριστικό 370kwh για 5 μέρες.Οπότε περιμένω και απο κει διόρθωση και 20 λήγει ο λάθος λογαριασμός, τρέχα γύρευε

Υπομονη και κουραγιο.... οπως εχουν πει και αλλοι προηγουμενως

Παρε γραπτες απαντησεις απο εμαιλ, τηλεφωνικα δεν μπορει να αποδεχθει τιποτα, στειλε και αιτημα στην ΡΑΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέχτηκα κι εγώ κλήση για αλλαγή από το enter+ (0.18) σε Γ1. Το συμβόλαιό μου έγινε τέλη Μαρτίου. Τυχαία συγκυρία η "ενόχληση" στο 6μηνο που υπάρχει η δέσμευση σταθερού τιμολογίου από τους παρόχους; Μήπως ετοιμάζονται και στη ΔΕΗ να εκμεταλλευτούν τη δυνατότητα αλλαγής τιμολογίου μετά το πέρας του 6μηνου από την υπογραφή της σύμβασης;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, popopo είπε

Δέχτηκα κι εγώ κλήση για αλλαγή από το enter+ (0.18) σε Γ1. Το συμβόλαιό μου έγινε τέλη Μαρτίου. Τυχαία συγκυρία η "ενόχληση" στο 6μηνο που υπάρχει η δέσμευση σταθερού τιμολογίου από τους παρόχους; Μήπως ετοιμάζονται και στη ΔΕΗ να εκμεταλλευτούν τη δυνατότητα αλλαγής τιμολογίου μετά το πέρας του 6μηνου από την υπογραφή της σύμβασης;

Αν το προγραμμα ειναι τελη Μαρτιου, τοτε συμφωνα με τον νομο, τελη Σεπτεμβριου πρεπει να σε ενοχλησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σπίτι φοιτητή (που έχει τριφασική παροχή) έλεγα για Γ1. Επειδή έχει και αέριο (κυρίως θα το χρησιμοποιεί για το ζεστό νερό) πέρα από το gascontrol συνδιαστικά μήπως κάποιος έκανε έρευνα αν συμφέρει κάποια άλλη εταιρεία ? ή καλύτερα ξεχωριστά προγραμματα σε ρεύμα/Φ.Α. για να έχουμε ευελιξία?

Συγνώμη αν είναι off topic αλλά είναι εξίσωση πλέον τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο πιο χαμηλή κατανάλωση έχει κάποιος, θα έχει μεγαλύτερη επιδότηση. Αλλά ακόμα και αυτός που έχει υψηλή κατανάλωση, είναι σε μία υψηλότερη κλίμακα, εάν καταφέρει να μειώσει κατά 15% την κατανάλωση ενέργειας, θα παίρνει μία επιπλέον επιδότηση» περιέγραψε.

«Άρα θα υπάρχουν κάποιες κλίμακες -θα τις ανακοινώσουμε και αυτές μαζί με το φυσικό αέριο (σ.σ. στα τέλη του μηνός)- όπου όποιος καταφέρει να έχει εξοικονόμηση ηλεκτρικής ενέργειας 15% θα παίρνει μία επιπλέον επιδότηση» συμπλήρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0.18 και 0.13 σταθερό enter + έως τέλος Μαρτίου και μου προτείνουν Γ1Ν για να πληρώνω λιγότερα. 

Τι θα κάνατε? Λέω να μείνω στο σταθερό γιατί πέρσι πχ στο 4μηνο Νοέμβριο Φεβρουάριο καταναλωσαμε 3500 kwh. Φέτος θα γίνει γερή προσπάθεια μείωσης κατανάλωσης αλλά και πάλι λέω να μείνω στο σταθερό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DeareN είπε

0.18 και 0.13 σταθερό enter + έως τέλος Μαρτίου και μου προτείνουν Γ1Ν για να πληρώνω λιγότερα. 

Τι θα κάνατε? Λέω να μείνω στο σταθερό γιατί πέρσι πχ στο 4μηνο Νοέμβριο Φεβρουάριο καταναλωσαμε 3500 kwh. Φέτος θα γίνει γερή προσπάθεια μείωσης κατανάλωσης αλλά και πάλι λέω να μείνω στο σταθερό. 

Σε μια βδομάδα θα ανακοινώσουν τις τιμές για τον Οκτώβριο. Μέχρι τότε δεν κάνεις τίποτα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DeareN είπε

0.18 και 0.13 σταθερό enter + έως τέλος Μαρτίου και μου προτείνουν Γ1Ν για να πληρώνω λιγότερα. 

Τι θα κάνατε? Λέω να μείνω στο σταθερό γιατί πέρσι πχ στο 4μηνο Νοέμβριο Φεβρουάριο καταναλωσαμε 3500 kwh. Φέτος θα γίνει γερή προσπάθεια μείωσης κατανάλωσης αλλά και πάλι λέω να μείνω στο σταθερό. 

Περιμένουμε όλοι. Δεν είναι μόνο να φύγεις. Είναι και που θα πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DeareN είπε

0.18 και 0.13 σταθερό enter + έως τέλος Μαρτίου και μου προτείνουν Γ1Ν για να πληρώνω λιγότερα. 

Τι θα κάνατε? Λέω να μείνω στο σταθερό γιατί πέρσι πχ στο 4μηνο Νοέμβριο Φεβρουάριο καταναλωσαμε 3500 kwh. Φέτος θα γίνει γερή προσπάθεια μείωσης κατανάλωσης αλλά και πάλι λέω να μείνω στο σταθερό. 

Εγω με δυο μωρά και αντλία θερμότητας, έκαψα 4910. Δεν είσαι μόνος! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...