Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. 

Έχω αλλάξει πάροχο από vat and volt σε δεη my home enter από τον Μάρτιο και έκτοτε δεν μου έχει έρθει λογαριασμός ρεύματος.

Μήπως θα πρέπει να κάνω κάτι γιά αυτό?

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και Απρίλιο Μάιο Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο δεν σε παραξένεψε που δεν πλήρωνες ρεύμα; 5μήνες μετά καλό φθινόπωρο είπες να δεις τι γίνεται;

 

Steve Harvey Reaction GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Και Απρίλιο Μάιο Ιούνιο Ιούλιο Αύγουστο δεν σε παραξένεψε που δεν πλήρωνες ρεύμα; 5μήνες μετά καλό φθινόπωρο είπες να δεις τι γίνεται;

 

Steve Harvey Reaction GIF

Λείπω από τον Μάιο εκτός Αθήνας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Vasilis70 είπε

Καλησπέρα. 

Έχω αλλάξει πάροχο από vat and volt σε δεη my home enter από τον Μάρτιο και έκτοτε δεν μου έχει έρθει λογαριασμός ρεύματος.

Μήπως θα πρέπει να κάνω κάτι γιά αυτό?

Ευχαριστώ 

γιατί βιάζεσαι ? 😁

να σε ρωτήσω , μήπως έκανες καμια καταγγελία σύμβασης στη watt&volt ? αρκετοί υπάλληλοι λανθασμένα το αναφέρουν αυτό το οποίο είναι ριψοκίνδυνο

μπες εδώ ,βάλε τον αριθμό παροχής που είχες και στο αποτέλεσμα πες μας αν άλλαξε το τελευταίο ψηφίο

πάρε αύριο τηλ στη ΔΕΗ να δεις αν έχει γίνει η μεταφορά και να σου δώσουν κωδικό εταίρου να κάνεις ebill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Vasilis70 είπε

Καλησπέρα. 

Έχω αλλάξει πάροχο από vat and volt σε δεη my home enter από τον Μάρτιο και έκτοτε δεν μου έχει έρθει λογαριασμός ρεύματος.

Μήπως θα πρέπει να κάνω κάτι γιά αυτό?

Ευχαριστώ 

Ελα...Εχουν περασει απο τον Δεδδηε για την καταμετρηση..Πηρες τηλεφωνο στην ΔΕΗ να ρωτησεις για τον λογαριασμο σου;; Εχει γινει η αλλαγη παροχου;;

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, takoulou είπε

Ελα...Εχουν περασει απο τον Δεδδηε για την καταμετρηση..

θα έβγαινε έναντι , έτσι κι αλλιώς αν δεν είχε μηνιαίο θα έβγαινε ανα δίμηνο

@Vasilis70 ξάχασα μια βασική ερώτηση , στη W&V σου ήρθε τελικός ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, manosmc είπε

Καλησπέρα.

μια βοήθεια αν γνωρίζετε.

στο Γ1Ν λογαριασμος έναντι 22/06 με 21/08/2022 

γιατί υπάρχει χρώση με 0,48599.

 

ευχαριστώ.

IMG_20220907_120742[1].jpg

Επειδη ακομα περιμενω απάντηση απο την δεη...εβγαλες ακρη γιατι έχεις 2 διαφορετικες χρεωσεις στις κιλοβατωρες?? Επισης τι ειναι αυτο το χρεωσεις προ 01.08 π στην ουσια ακυρωνει το τεμ.

 

Γ1ν εναντι λογαριασμος 16.06 με 15.08

 

 

20220902_234428.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, steliosnats είπε

Επισης τι ειναι αυτο το χρεωσεις προ 01.08 π στην ουσια ακυρωνει το τεμ.

ρητρα αναπροσαρμογής μέχρι 31/7

3 λεπτά πριν, steliosnats είπε

Γ1ν εναντι λογαριασμος 16.06 με 15.08

απο 1/8 ενσωματώνεται η ρήτρα αναπροσαρμογής , τιμοκατάλογος εδώ

Σου φάγανε και σένα  @manosmc την έκπτωση ενέργειας 30% μέχρι 31/7 ,

μάλλον σε όλους γενικότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vasilis70 σβήσε το screenshot αφού περιέχει προσωπικά στοιχεία (αριθμό παροχής)

1.το τελευταίο ψηφίο που σου βγάζει σαν αποτέλεσμα είναι 4 , στη W&V ήταν 3 ή όχι ? κοίτα , υπάρχει και περίπτωση να μην έχει ενημερωθεί το site

2. επίσης τελικό απο W&V πήρες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η ΔΕΗ καλά κρατιέται στην τρίτη θέση σε σχέση με τους εναλλακτικούς για το δίμηνο Αύγουστος - Σεπτέμβριος.1144026716_2022-09-0710_13_52.png.4a9afba89c930d67c5a9c7c6db0ca147.png

πηγή: https://kantoliana.gr/dei

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλα.. Παρε και ενα τηλεφωνο στον Δεδδηε 8004004000... Να ρωτησεις... Ποτε εγινε αυτη  η αλλαγη;; Αν εχουν δωσει περασει και εχουν παρει  μετρησεις κτλπ.....Κανε και ενα τηλεφωνο στην ΔΕΗ να ρωτησεις 8009001000

Θα το κάνω το πρωί. 

Ευχαριστώ 

10 λεπτά πριν, korakios είπε

@Vasilis70 σβήσε το screenshot αφού περιέχει προσωπικά στοιχεία (αριθμό παροχής)

1.το τελευταίο ψηφίο που σου βγάζει σαν αποτέλεσμα είναι 4 , στη W&V ήταν 3 ή όχι ? κοίτα , υπάρχει και περίπτωση να μην έχει ενημερωθεί το site

2. επίσης τελικό απο W&V πήρες ?

Ήταν το τρία ναι.

Τελικό είχα πάρει, είχαν εξοφληθεί.

Πως θα σβήσω το screenshot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
3 λεπτά πριν, kaplamas_a είπε

Πάντως η ΔΕΗ καλά κρατιέται στην τρίτη θέση σε σχέση με τους εναλλακτικούς για το δίμηνο Αύγουστος - Σεπτέμβριος.1144026716_2022-09-0710_13_52.png.4a9afba89c930d67c5a9c7c6db0ca147.png

πηγή: https://kantoliana.gr/dei

απο σπόντα κοιτούσα της Ζενίθ , κανονικά βγαίνει 0,142€/kw εκτός αν βάζει και ρυθμιζόμενες οπότε άκυρο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2022 στις 8:56 ΜΜ, mandragon είπε

Καλησπέρα. Τη βοήθειά σας αν έχει τύχει και σε κάποιον άλλο καθώς δεν το βρήκα με μια γρήγορη αναζήτηση. Έχω το myhome online το οποίο λήγει 28/11/2023. Μέχρι το λογαριασμό που εκδόθηκε 21/4 φέτος μου έγραφε στο λογαριασμό "Η Σύμβαση λήγει: 28/11/2023". Ξαφνικά στο λογαριασμό με έκδοση 23/5 γράφει "Η Σύμβαση λήγει 16/05/2024". Στον επόμενο με έκδοση 24/6 γράφει "Η Σύμβαση λήγει 14/06/2024". Στον επόμενο γράφει λήξη 16/7/2024 και στον τελευταίο που εκδόθηκε 25/8 γράφει πάλι 16/7/2024. Ευτυχώς η τιμή κιλοβατώρας ίδια 0,096 (στον τελευταίο μάλιστα 0,09599 μου έκαναν και έκπτωση). Και αναρωτιέμαι το κάνουν σε όλους ή μου έκαναν δώρο 8 μήνες επέκταση; Μάλιστα στην αρχική σελίδα του ebill γράφει το ίδιο:

image.png.0dd8cb5ea6686fe80967b7b0b9918258.pngΤι έχω χάσει; Το ίδιο έγινε και στους γονείς μου, αλλά μόνο στον τελευταίο λογαριασμό...

 

Στις 10/8/2022 στις 4:31 ΜΜ, Aurumnus είπε

Σε μένα.

Δες εδώ:


Στον τελευταίο λογαριασμό που μου ήρθε (Έναντι Πελάτη Λογαριασμός) μετά την αλλαγή στη διάρκεια του συμβολαίου, οι χρεώσεις ήταν κανονικά αυτές του Online (0,17000€/kWh ημέρας, 0,13000€/kWh νύχτας).

 

Στις 7/8/2022 στις 10:58 ΠΜ, nikos33340 είπε

Καλημέρα.Εχω συμβόλαιο με την ΔΕΗ μέχρι 2/12/2023 στο MyHomeOnline με σταθερή χρέωση 0,096/κιλοβατώρα. Σήμερα που μπήκα στο ebill μου λέει ότι το συμβόλαιο μου λήγει 13/07/2024. Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξανε μονομερώς το συμβόλαιο μου άρα και την χρέωση της κιλοβατώρας;

 

Στις 24/8/2022 στις 1:42 ΜΜ, doom26 είπε

Από 7/7/23 που έγραφε στο ebill λήξη του online, μετά από 2·3 email σήμερα γράφει 21/08/23!αναφέρω πως 19/8 ήρθε εκαθθαριστικος που μ είχε χρεωμένες κιλοβατώρες με τιμές Ιουλίου online. ΔΕΗ (Δεν Έχουμε Ηρεμία!) 

Screenshot_20220824_133633_com.android.chrome~2.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vasilis70 είπε

Ήταν το τρία ναι.

Τελικό είχα πάρει, είχαν εξοφληθεί.

οκ, άρα έγινε η μετάβαση , απλά απο ΔΕΗ για κάποιο λόγο δε σου έχει έρθει ο λογαριασμός

Δύο οι εκδοχές , ή όντως δεν έχουν εκδώσει ή χάθηκε η αλληλογραφία , πάντως κάνε ebill να βλέπεις ηλεκτρονικά τι παίζει μιας και χωρίς λόγο χάνεις έκπτωση συνέπειας . Επίσης το πιο σημαντικό επειδή έχει περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα αύριο απαραίτητα να βγάλεις άκρη με ΔΕΗ μιας και ρισκάρεις διακοπή

9 λεπτά πριν, Vasilis70 είπε

Πως θα σβήσω το screenshot?

πατάς στις 3 τελίτσες δίπλα στο ποστ σου και κάνεις επεξεργασία

αν δεν μπορείς κάνεις αναφορά και ζητάς απο κάποιο mod να το διαγράψει κάνει όπως και το παρακάτω ποστ του @takoulou που έκανε παράθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...