Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, harkonto είπε

Ρε παιδιά το 2111908402 είναι τηλ από Δεη; Με πήραν τηλ και μου είπαν ότι είναι από ΔΕΗ και ότι το σταθερό το οποίο είμαι (0,18-0,13) δεν με συμφέρει και να το γυρίσουμε σε Γ1. Φυσικά αρνήθηκα. Τι φάση; Κάνουν και τέτοια; 

Από  το τηλεφωνικό κέντρο θα είναι..Παρε να δεις στο 8009001000..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, harkonto είπε

Ρε παιδιά το 2111908402 είναι τηλ από Δεη; Με πήραν τηλ και μου είπαν ότι είναι από ΔΕΗ και ότι το σταθερό το οποίο είμαι (0,18-0,13) δεν με συμφέρει και να το γυρίσουμε σε Γ1. Φυσικά αρνήθηκα. Τι φάση; Κάνουν και τέτοια; 

δίκαιο έχουν μέχρι στιγμής , τώρα στους μήνες που έρχονται αν θέλει κάποιος να ρισκάρει το σπάει , εξαρτάται απο το τι πιστεύει ο καθένας οτι θα είναι οι τελικές τιμές του Γ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, harkonto είπε

Ρε παιδιά το 2111908402 είναι τηλ από Δεη; Με πήραν τηλ και μου είπαν ότι είναι από ΔΕΗ και ότι το σταθερό το οποίο είμαι (0,18-0,13) δεν με συμφέρει και να το γυρίσουμε σε Γ1. Φυσικά αρνήθηκα. Τι φάση; Κάνουν και τέτοια; 

Στις τελευταίες σελίδες του θέματος τουλάχιστον 10 συμφορουμίτες έχουν γράψει το ίδιο πράγμα, συνεπώς όχι απλά κάνουν και τέτοια, τα κάνουν και μαζικά κιόλας.

Τώρα αν αυτό το νούμερο ανήκει στη δεη ή σε κάποιον εξωτερικό συνεργάτη, αδιάφορο.

4 λεπτά πριν, korakios είπε

δίκαιο έχουν μέχρι στιγμής , τώρα στους μήνες που έρχονται αν θέλει κάποιος να ρισκάρει το σπάει , εξαρτάται απο το τι πιστεύει ο καθένας οτι θα είναι οι τελικές τιμές του Γ1

Ότι έχουν δίκιο μέχρι στιγμής έχουν, όμως δεν σε ενημερώνουν ότι έτσι ρισκάρεις, και επίσης δεν το κάνουν επειδή σκέφτονται τη δική σου τσέπη (τη δική τους σκέφτονται).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

δίκαιο έχουν μέχρι στιγμής , τώρα στους μήνες που έρχονται αν θέλει κάποιος να ρισκάρει το σπάει , εξαρτάται απο το τι πιστεύει ο καθένας οτι θα είναι οι τελικές τιμές του Γ1

Δίκιο μπορεί να έχουν αλλά δεν πιστεύω ότι τους έπιασε ο πόνος για την τσέπη μας τόσο ξαφνικά.Μηοως συμβαίνει κάτι άλλο; Και στο κάτω κάτω για 3 λεπτά διαφορά δεν αξίζει να το ρισκάρουμε χειμωνιάτικα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, harkonto είπε

Δίκιο μπορεί να έχουν αλλά δεν πιστεύω ότι τους έπιασε ο πόνος για την τσέπη μας τόσο ξαφνικά.Μηοως συμβαίνει κάτι άλλο; Και στο κάτω κάτω για 3 λεπτά διαφορά δεν αξίζει να το ρισκάρουμε χειμωνιάτικα. 

Κάπου κάποτε το είχα ξαναγράψει: Είναι πολύ απλό, άλλο να παίρνουν 18 λεπτά την kWh και άλλο 80 (θυμίζω ξανά ότι η επιδότηση πάει σε αυτούς)...

Αν είναι λίγο συμφέρον για το πελάτη, για αυτούς είναι τρομακτικά πιο συμφέρον να πάνε οι 0,18 στα Γ1. Το γέλιο θα ήταν να έπεφτε με την επιδότηση (τυχαίο νούμερο) στα 7 λεπτά και να έπαιρναν τους «παλιούς». Τι θα άκουγαν τα αυτάκια τους...

Πάντα ψιλά γράμματα ότι δεν είναι εγγυημένη η τελική τιμή όλο το διάστημα του συμβολαίου.

Επεξ/σία από MSc CCDSP
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MSc CCDSP είπε

Κάπου κάποτε το είχα ξαναγράψει: Είναι πολύ απλό, άλλο να παίρνουν 18 λεπτά την kWh και άλλο 80 (θυμίζω ξανά ότι η επιδότηση πάει σε αυτούς)...

Αν είναι λίγο συμφέρον για το πελάτη, για αυτούς είναι τρομακτικά πιο συμφέρον να πάνε οι 0,18 στα Γ1. Το γέλιο θα ήταν να έπεφτε με την επιδότηση (τυχαίο νούμερο) στα 7 λεπτά και να έπαιρναν τους «παλιούς». Τι θα άκουγαν τα αυτάκια τους...

Πάντα ψιλά γράμματα ότι δεν είναι εγγυημένη η τελική τιμή όλο το διάστημα του συμβολαίου.

Έχεις δίκιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)


Μετα απο 17 χρονια ... Πηρα απαντηση στα εμαιλ (τους επρηζα στο ενδιαμεσο εννοειται)
image.png.64c10aba1cee0b20adbefdc9a450ce54.png

 

Στο οποιο προγραμμα απλα το πηγανε 2 μερες πισω... απο 09/08 πηγε στο 07/08 που μαλλον τοτε εγινε και η βεβαιωση απο τον ΔΕΔΔΗΕ (αμα θυμαμαι καλα 5 Αυγουστου ηρθε ο ΔΕΔΔΗΕ να δει το ρολοι) προκειται για αλλαγη παροχουο οποτε θελω να λεω οτι εκλεισε αυτο το κεφαλαιο? Λογαριασμος δεν μου βγηκε ακομα εχει βγει το self metering Κατω(σημερα το προσεξα) αλλα λεει υποβολη μεχρι 04/09 image.png.38af3a3b9e8538929d850b621e6e29fa.png
Ξανα πρηζω για να κανουν την ημερομηνια απο την ημερομηνια αιτησης ή το αφηνω ετσι? Γιατι κατι θυμαμαι( ειχες πει @ekrepali (Εκατσα να ψαξω αλλα ειναι πολυ πισω και δεν το βρηκα))οτι παιζει ενα μπερδεμα με τον ΔΕΔΔΗΕ οποτε δεν γινεται συστημικα να φαινομαι οτι εγινε ενεργοποιηση στις 29?

Επεξ/σία από Prasino Mantarinh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Prasino Mantarinh είπε

Ξανα πρηζω για να κανουν την ημερομηνια απο την ημερομηνια αιτησης ή το αφηνω ετσι? Γιατι κατι θυμαμαι( ειχες πει @ekrepali (Εκατσα να ψαξω αλλα ειναι πολυ πισω και δεν το βρηκα))οτι παιζει ενα μπερδεμα με τον ΔΕΔΔΗΕ οποτε δεν γινεται συστημικα να φαινομαι οτι εγινε ενεργοποιηση στις 29?

Nαι, δε γίνεται να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα νωρίτερα απ'την ημερομηνία εκπροσώπησης του ΔΕΔΔΗΕ.

Το email θα ήταν πιο καθησυχαστικό αν έγραφε ξεκάθαρα τις τιμές με τις οποίες θα τιμολογείσαι.

Αρχικά πάρε τηλέφωνο και ρώτα αν φαίνεται στο σύστημα ποιες τιμές έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, harkonto είπε

Δίκιο μπορεί να έχουν αλλά δεν πιστεύω ότι τους έπιασε ο πόνος για την τσέπη μας τόσο ξαφνικά.Μηοως συμβαίνει κάτι άλλο; Και στο κάτω κάτω για 3 λεπτά διαφορά δεν αξίζει να το ρισκάρουμε χειμωνιάτικα. 

....ούτε καν 3, 2 με συνέπεια. Δεν "σύμβαίνει κάτι άλλο", παρά το ότι οι υπάλληλοι παίρνουν μπόνους για νέα συμβόλαια. Και φυσικά δεν θα μιλήσουν για το πιθανό ρίσκο ν' αφήσεις το σταθερό των 0,17 και να πάνε οι τιμές κατά διαβόλου, από 20 Σεπτέμβρη κι όλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, washcloud είπε

....ούτε καν 3, 2 με συνέπεια. Δεν "σύμβαίνει κάτι άλλο", παρά το ότι οι υπάλληλοι παίρνουν μπόνους για νέα συμβόλαια. Και φυσικά δεν θα μιλήσουν για το πιθανό ρίσκο ν' αφήσεις το σταθερό των 0,17 και να πάνε οι τιμές κατά διαβόλου, από 20 Σεπτέμβρη κι όλας.

Διαρρέουν πάντως διακοπή των επιδοτήσεων από 2023. 

Αυτά από κάποιον που υπέγραψε open με 22.9. Δεύτερος λογαριασμός μου με open +15Ε από όσα θα πλήρωνα με Γ1Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Αυτά από κάποιον που υπέγραψε open με 22.9.

κάτσε , ξεκίνησε το open ? τι τιμές έχει? ανέβασε λογαριασμό

5 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Διαρρέουν πάντως διακοπή των επιδοτήσεων από 2023. 

ούτε οι αρμόδιοι δεν ξέρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

κάτσε , ξεκίνησε το open ? τι τιμές έχει? ανέβασε λογαριασμό

ούτε οι αρμόδιοι δεν ξέρουν

Online. Νυστάζω μάλλον... Έχω και σβηστά τα φώτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, harkonto είπε

Ρε παιδιά το 2111908402 είναι τηλ από Δεη; Με πήραν τηλ και μου είπαν ότι είναι από ΔΕΗ και ότι το σταθερό το οποίο είμαι (0,18-0,13) δεν με συμφέρει και να το γυρίσουμε σε Γ1. Φυσικά αρνήθηκα. Τι φάση; Κάνουν και τέτοια; 

Και εμενα με καλούσαν από κάτι τηλέφωνα από 2111, δεν το σήκωσα καθόλου είτε είχα βάλει προώθηση. Το συμβόλαιο ισχύει κανονικά μέχρι την λήξη. Εμείς θα το κρατήσουμε με το σταθερό που έχουμε στα 0.18 η προμήθεια ρεύματος, λήγει 30/12, μετά θα μείνουμε στο Γ1 με την επιδότηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Και εμενα με καλούσαν από κάτι τηλέφωνα από 2111, δεν το σήκωσα καθόλου είτε είχα βάλει προώθηση. Το συμβόλαιο ισχύει κανονικά μέχρι την λήξη. Εμείς θα το κρατήσουμε με το σταθερό που έχουμε στα 0.18 η προμήθεια ρεύματος, λήγει 30/12, μετά θα μείνουμε στο Γ1 με την επιδότηση. 

Σήμερα κάλεσαν και μια γνωστή μου που το συμβόλαιο της λήγει τέλος Δεκεμβρίου. Ακριβώς αυτό της είπα να κάνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...