Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

στον τελευταίο λογαριασμό γράφουν ότι αν δεν εξοφληθεί η οφειλή μέχρι την ημερομηνία λήξης θα εκδοθεί εντολή διακοπής. 

Κανε αμεσα καταγγελία στη ΡΑΕ με συνημμενα λογαριασμους κι ό,τι αλλο έχεις απο αυτη την υποθεση.

Αν εκκρεμεί καταγγελία δεν παιζει εντολή για διακοπή ηλεκτροδότησης.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Αν εκκρεμεί καταγγελία δεν παιζει εντολή για διακοπή ηλεκτροδότησης.

...κρύβε λόγια....για ΡΑΕ μιλάμε...😁

(...αλλά ναι, εννοείται να την κάνει την "καταγγελία")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Είναι πάνω από δύο λογαριασμοί. Βασικά επειδή η ΔΕΗ δεν μου έχει επιστρέψει ακόμα ούτε μου έχουν συμψηφισει ένα 150αρι το οποίο κακώς μου χρέωσαν σε έναν λογαριασμο και το παραδεχτηκαν, εγώ έχω αφήσει απλήρωτο ενα μόνιμο ποσόν 150 ευρώ και δεν το πληρώνω μέχρι να μου το κάνουν συμψηφισμό όπως μου είπανε, τελικά ούτε συμψηφισμός βλέπω να γίνεται και στον τελευταίο λογαριασμό γράφουν ότι αν δεν εξοφληθεί η οφειλή μέχρι την ημερομηνία λήξης θα εκδοθεί εντολή διακοπής. 

εαν το παραδέχτηκαν εγγράφως κάνε αιτημα σε ΡΑΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, washcloud είπε

.κρύβε λόγια....για ΡΑΕ μιλάμε

Δεν έχεις άδικο αλλά και τι άλλο να κάνει;

Στις δικές μου καταγγελίες πριν κάποιες μέρες είδα πως τα ξημερώματα γύρω στις 6 (!!) μετά από e-mail που έστειλε και καλά η ΡΑΕ, απάντησε η ΔΕΗ για το θέμα της υπαναχώρησης, με το όνομα μιας κυρίας και τίποτα άλλο!!

Ανταπάντησα απορώντας.

Μας δουλεύουν κανονικά.

Ο ΔΕΔΔΗΕ σήμερα μέσω της ΡΑΕ έβγαλε πάλι και επίσημα την ουρά του απέξω λέγοντας ποιος είναι ακριβώς ο ρόλος του. Το κοντέρ γυρνάει πίσω μόνο στα αυτοκίνητα!! 

Η Volterra ακόμη τίποτα....σε δουλειά να βρισκόμαστε με δυο λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εάν έχει ειπωθεί ξανά, αλλά μόλις πρόσεξα ότι στους 2 τελευταίους λογαριασμούς δεν βάζουν την έκπτωση 2% πάγιας εντολής. Είμαι στο home enter+ από τον Φερουάριο. Μόνο στον πρώτο λογαριασμό που εκδόθηκε αρχές Μαΐου την βάλανε. Και φυσικά το 50αρικό δώρο στον πρώτο λογαριασμό, ακόμη το περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, vali said:

Δεν ξέρω εάν έχει ειπωθεί ξανά, αλλά μόλις πρόσεξα ότι στους 2 τελευταίους λογαριασμούς δεν βάζουν την έκπτωση 2% πάγιας εντολής. Είμαι στο home enter+ από τον Φερουάριο. Μόνο στον πρώτο λογαριασμό που εκδόθηκε αρχές Μαΐου την βάλανε. Και φυσικά το 50αρικό δώρο στον πρώτο λογαριασμό, ακόμη το περιμένω.

Εμένα σε αυτόν που βγήκε χθες την έβαλαν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Merenda7 είπε

εαν το παραδέχτηκαν εγγράφως κάνε αιτημα σε ΡΑΕ

Οχι... Προφορικώς από το τηλέφωνο εξυπηρέτησης. Μάλλον πρέπει να πάω σε υποκατάστημα να δω τι θα γίνει με τον συμψηφισμό. Μου έχουνε πει πως έχει εκδοθεί έκτακτος λογαριασμός επιστροφής του ποσού αλλά ούτε μου ήρθε ούτε εμφανίζεται στο ebill. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Οχι... Προφορικώς από το τηλέφωνο εξυπηρέτησης. Μάλλον πρέπει να πάω σε υποκατάστημα να δω τι θα γίνει με τον συμψηφισμό. Μου έχουνε πει πως έχει εκδοθεί έκτακτος λογαριασμός επιστροφής του ποσού αλλά ούτε μου ήρθε ούτε εμφανίζεται στο ebill. 

κάνε και ένα ερωτημα μέσω  email ,να έχεις έγγραφες απαντησεις για κάθε ενδεχόμενο. στο [email protected]

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, BigJim34 είπε

 

Κανε αμεσα καταγγελία στη ΡΑΕ με συνημμενα λογαριασμους κι ό,τι αλλο έχεις απο αυτη την υποθεση.

Αν εκκρεμεί καταγγελία δεν παιζει εντολή για διακοπή ηλεκτροδότησης.

Αφου δεν ασχολειται καν η ΡΑΕ με τις καταγγελιες και καλα εκει. ΤΟ μονο που κανεις ειναι να chatαρεις με τον πάροχο η ΔΕΔΔΗΕ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

ΤΟ μονο που κανεις ειναι να chatαρεις με τον πάροχο η ΔΕΔΔΗΕ :D

...και να 'λεγαν και κα'να πικάντικο....Όλο κάτι ξυνομούνες απαντάνε εκεί :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Με έχουν ζαλίσει στα τηλέφωνα από την ΔΕΗ να φύγω από home enter + και να πάω στο γ1ν1 διότι λένε συμφέρει με της επιδοτήσεις. Να την κάνω την αλλαγή.? Χαλάω περίπου 700-800 κιλοβατορες τον μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikolaQ είπε

Καλησπέρα παιδιά. Με έχουν ζαλίσει στα τηλέφωνα από την ΔΕΗ να φύγω από home enter + και να πάω στο γ1ν1 διότι λένε συμφέρει με της επιδοτήσεις. Να την κάνω την αλλαγή.? Χαλάω περίπου 700-800 κιλοβατορες τον μήνα 

Την ΔΕΗ όντως την συμφέρει, για αυτό σε έχει ζαλίσει. Εσένα σίγουρα σε συμφέρει με τις τιμές που ισχύουν για τον Σεπτέμβριο, για Οκτώβριο και μετά όμως κανείς δε μπορεί να ξέρει στα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει τύχει σε κάποιον να καλέσει την εξυπηρέτηση της ΔΕΗ, να του πουν πως θα τον καλέσουν αυτοί μέσα στη μέρα και να πάρουν τηλέφωνο να το αφήσουν να χτυπήσει 3 δευτερόλεπτα και να το κλείσουν. Μου έτυχε χθες δυο φορές κιόλας. Μέχρι να σηκωθώ από τον καναπέ να πάρω το κινητό που φόρτιζε στον πάγκο, το έκλεισαν. Και τη δεύτερη φορά κάτι παραπλήσιο και μετά μου έστειλαν και μήνυμα πως δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία μαζί μου και να καλέσω πάλι για να με πάρουν. Τους κάλεσα και τώρα έχω κολλήσει το κινητό με διπλής όψης ταινία, στο χέρι μου. :-)

Επεξ/σία από caveneo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H έκπτωση που ειχαν 5% για την εμπροθεσμη πληρωμη τη κατηργησαν;

Nα και ένας λογαριασμός με έκπτωση 94 ευρω!!! Να τα χαιρόμαστε...

Mιλάμε για 376 kw σε 2 μηνες, (καιω στη χειρότερη 800 το 4μηνο) τη στιγμη που ο μέσος ορος ειναι 1200!!!

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pontez2 είπε

H έκπτωση που ειχαν 5% για την εμπροθεσμη πληρωμη τη κατηργησαν;

Nα και ένας λογαριασμός με έκπτωση 94 ευρω!!! Να τα χαιρόμαστε...

Mιλάμε για 376 kw σε 2 μηνες, (καιω στη χειρότερη 800 το 4μηνο) τη στιγμη που ο μέσος ορος ειναι 1200!!!

spacer.png

Συγγνώμη για 2 μήνες και για 373 kwh θα πληρώσετε 133 ευρώ; είναι πάρα πολλά ποσα λεπτά σας έχουν χρεώσει την κιλοβατώρα; ανεβάστε και την πίσω σελίδα που γράφει αναλυτικά τις χρεώσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...