Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, sifario1 είπε

Γεια σας επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου θα ήθελα την γνώμη σας Έχω my home enter plus από Φεβρουάριο στα 0.18 λεπτά.Να σημειώσω ότι από τον άλλο μήνα θα κάνω αίτηση και δικαιούμαι Κοτ β.Με πήραν σήμερα τηλ. μάλλον από συνεργαζόμενα γραφεία της ΔΕΗ και με είπαν να το γυρίσω σε γ1 γιατί με την κρατική επιχορήγηση βγαίνει 0.15 λεπτά η κιλοβατώρα.Ηθελα να ρωτήσω τι προτείνετε να κάνω με γνώμονα ότι σε ένα μήνα θα μπω κοτ β να καθίσω στο my home enter για σίγουρα η γ1 που είναι κυμαινόμενο και δεν ξέρω τι παίζει με τι κρατική επιχορηγηση

Η γνώμη μου κάτσε έτσι όπως είσαι. Όλα είναι ρευστά πλέον... Βήχει ο πουτιν και όλα ανεβαίνουν! Γιατί να το ρισκάρεις? Όπως είσαι δίνεις 2 λεπτά παραπάνω από γ1 αλλά έχεις την σταθερότητα και αν πας κοτΒ θα βγαίνει πιο χαμηλά. Εκτός αν θες κάθε μήνα να αλλάζεις και γενικά να ασχολησε μονίμως με αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, doom26 είπε

Η γνώμη μου κάτσε έτσι όπως είσαι. Όλα είναι ρευστά πλέον... Βήχει ο πουτιν και όλα ανεβαίνουν! Γιατί να το ρισκάρεις? Όπως είσαι δίνεις 2 λεπτά παραπάνω από γ1 αλλά έχεις την σταθερότητα και αν πας κοτΒ θα βγαίνει πιο χαμηλά. Εκτός αν θες κάθε μήνα να αλλάζεις και γενικά να ασχολησε μονίμως με αυτό. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και εγώ αυτό ακριβώς σκεφτόμουνα αβεβαιότητα γενικά και για τις τιμές και τις κρατικές επιχορηγήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, svensak είπε

Καλημερα παιδια. Εκανα econtract επιλεγοντας το home online στις 27/7 με 0.22 χρεωση για εναν χρονο και μου ηρθε αυτος ο λογαριασμος.Τι μπορω να κανω? Εχω στειλει μειλ εχω παρει τηλ και ολο περιμενω 

Για 200 kw ειναι αστρονομικο ποσο 130+ χωρις τις εκπτωσεις

https://ibb.co/wrQsJRg
https://ibb.co/1vtqN3D

αμφισβήτηση λογαριασμού , δεν παίρνεις τηλέφωνα και δεν απαντάς σε τηλέφωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, svensak είπε

Δηλαδη?

γκουγκάλρεις "αμφισβήτηση λογαριασμού ΔΕΗ" και σε πάει στα χεήσιμα έντυπα

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/xrisima-entypa-revma/

και στέλνεις email το

https://www.dei.gr/media/j1ghix1a/amfisvitisi-logariasmou.pdf

μπορείς να κάνεις επεξεργασία με το δωρεάν πρόγραμμα xournal++

αν όχι απλά στείλε email με τίτλο αμφισβήτηση λογαριασμού ρεύματος (με αριθμό τάδε) και τα στοιχεία που αναγράφονται στο pdf

περιμένεις 10 εργάσιμες (αν και το πολύ μέχρι Παρασκευή) και μετά μπαίνεις στην πλατφόρφα myrae αν δε βγει άκρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Μια μικρή βοήθεια,από watt & volt έγινε αλλαγή σε ΔΕΗ ,

Είμαι δικαιούχος Κοτ β ,

Από ότι μου είπαν από  την ΔΕΗ άλλαξε το τελευταίο ψηφίο της παροχής,

Πρέπει να ακυρώσω την Αίτηση του ΚΟΤ και να κάνω άλλη;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από KEFALAS1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας,

εκανα myhome online σε 0.22 πριν 1/8, τα 103 ευρω για την παρακατω καταναλοση ειναι οκ?

διότι στο ebill μου δείχνει νέες τιμές οταν παταω να δω τον τιμοκαταλογο 
image.png.31120ab82a90984a54c07cc4b2a38b52.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, smovasilis είπε

διότι στο ebill μου δείχνει νέες τιμές οταν παταω να δω τον τιμοκαταλογο 

δεν παίζει ρόλο το τι βλέπεις στο ebill , το αγνοείς

Spoiler
23 λεπτά πριν, smovasilis είπε

εκανα myhome online σε 0.22 πριν 1/8, τα 103 ευρω για την παρακατω καταναλοση ειναι οκ?

βάλε νυχτερινό άμεσα (στο άλλο νήμα) , βέβαια εξισώνονται οι ΥΚΩ στις ρυθμιζόμενες απο Σεπ νομίζω , αλλά τουλάχιστον να γλυτώνεις μεταφοράς/διανομής

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, smovasilis είπε

Καλησπερα σας,

εκανα myhome online σε 0.22 πριν 1/8, τα 103 ευρω για την παρακατω καταναλοση ειναι οκ?

διότι στο ebill μου δείχνει νέες τιμές οταν παταω να δω τον τιμοκαταλογο 
image.png.31120ab82a90984a54c07cc4b2a38b52.png

Είναι έναντι η εκκαθαριστικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά πάμε έως τώρα (διαβάστε και τα σχόλια του άρθρου).

https://www.capital.gr/oikonomia/3655265/giati-mesa-se-mia-imera-i-ellada-egine-i-pio-akribi-agora-ilektrismou-stin-europi

 

1601152109_AverageDay-AheadMarketPrices(2022_08.31).jpeg.7086fbbd99493cb8d42e393d0aae4211.jpeg


 

ΥΓ: Υπάρχει κάποιο νήμα στο forum όπου γίνεται συζήτηση για μέτρηση κατανάλωσης συσκευών;

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, man22 είπε

Είναι έναντι η εκκαθαριστικός;

Ειναι ο πρώτος λογαριασμός από δεί τώρα μου ήρθε 

14 ώρες πριν, korakios είπε

δεν παίζει ρόλο το τι βλέπεις στο ebill , το αγνοείς

  Απόκρυψη περιεχομένων

βάλε νυχτερινό άμεσα (στο άλλο νήμα) , βέβαια εξισώνονται οι ΥΚΩ στις ρυθμιζόμενες απο Σεπ νομίζω , αλλά τουλάχιστον να γλυτώνεις μεταφοράς/διανομής

 

Δεν έχω νυχτερινό, διάβασα ότι θέλει κάποια χρήματα για να το κάνεις και δεν ξέρω αν αξίζει στην φάση που είναι . Ενοίκιο για 1 χρόνο. 

Αξίζει λέτε ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, smovasilis είπε

Ειναι ο πρώτος λογαριασμός από δεί τώρα μου ήρθε 

Δεν έχω νυχτερινό, διάβασα ότι θέλει κάποια χρήματα για να το κάνεις και δεν ξέρω αν αξίζει στην φάση που είναι . Ενοίκιο για 1 χρόνο. 

Αξίζει λέτε ? 

Γιατί να μην αξίζει.. Το κόστος είναι 42 Ευρώ και απευθύνεσαι στον Δεδδηε.. Γιατί ενοίκιο για ένα έτος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...