Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, man22 είπε

Διάβασα ότι αυτό ισχύει μόνο για μια εταιρία την ΗΡΩΝ , στις άλλες θα υπάρχει χρέωση έστω και 3, 4,5 λεπτά kwh

Πάντως αν είχα ξυπνήσει και εγώ από πέρυσι τέτοια εποχή και είχα προλάβει το home online με 0.96 και 0.76 και πάγιο 0.50 λεπτά και μάλιστα γισ 2 χρόνια θα ήμουν σούπερ δεν θα μου περνούσε καν από το μυαλό να το σπάσω 

Ναι αλλά δε ξέρεις αν θα βγαίνει φτηνότερα Ήρων. Αν βγαίνει 4-5 λεπτά χαμένος θα εισαι. Πλέον όμως δεν υπάρχουν επιλογές σε σταθερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Ναι αλλά δε ξέρεις αν θα βγαίνει φτηνότερα Ήρων. Αν βγαίνει 4-5 λεπτά χαμένος θα εισαι. Πλέον όμως δεν υπάρχουν επιλογές σε σταθερα

Ακριβώς πλέον δεν υπάρχουν σταθερά...η τελευταία επιλογή ήταν μέχρι τέλος Ιουλίου που το είχε 0.2290 που και πάλι είναι ψηλό σε σχέση με τα 0.96 που είχε εξ αρχής το online 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2022 στις 10:32 ΠΜ, SoCal78 είπε

Αν είναι έτσι είμαστε σίγουρα χαμένοι οσοι εχουμε νορμαλ οικιακές καταναλώσεις.  Δεν μου λέει τίποτα η λογική "που ξέρεις τι θα γίνει αύριο". Ναι οκ, μπορεί να πέσει και μετεωρίτης και να γίνουμε αστρόσκονη αύριο. Σημασία έχει τι γίνεται τώρα. Οταν προκείται για ένα τόσο σημαντικό κοινωνικό αγαθό δεν νομίζω ξαφνικά να τελειωσουν τα λεφτα για την επιδότησή του, ειδικα οταν προερχονται απο τεράστιους ευρωπαικούς πόρους όπως το Ταμείο Ανάκαμψης. 

Το ταμειο ανακακαμψης δεν ειναι ανοικτο για καθε εναν ελληναρα πολιτικαντη και ιδιωτη παροχο που τα τρωει. υπαρχουν δικλειδες που αποτρεπουν τις εκταμιευσεις... και ηδη η ελλαδα κινδυνευει να χασει χρημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Το ταμειο ανακακαμψης δεν ειναι ανοικτο για καθε εναν ελληναρα πολιτικαντη και ιδιωτη παροχο που τα τρωει. υπαρχουν δικλειδες που αποτρεπουν τις εκταμιευσεις... και ηδη η ελλαδα κινδυνευει να χασει χρημα.

Η Ισπανία και η Πορτογαλία κατάφεραν να αποσυνδέσουν την τιμή του ρεύματος από την τιμή του φυσικού αερίου και πλέον βλέπεις οτι έχουν πολύ χαμηλές τιμές, επίσης και η Πολωνία η οποία τα τελευταία 20 χρόνια έχει μια τρομερή ανάπτυξη με αποτέλεσμα ο μέσος Πολωνός σήμερα έχει πολύ περισσότερα στη τσέπη του από τον μέσο Έλληνα, δεν έτρεξαν αμέσως να κλείσουν τα εργοστάσια λιγνίτη εφόσον η ευρωπαϊκή πρόταση είναι μέχρι το 2035 τότε θα τα κλείσουν.

Screenshot_20220828-202016_Chrome.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συμβολαιο μου με την ΔΕΗ ληγει 15/01/23, τι να περιμενω την επομενη μερα? Σου προτεινουν να πας στις υφισταμενες τιμες, συνεχιζει το συμβολαιο, τι με περιμενει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, apapadop837 είπε

Μέση τιμή για Δευτέρα 29/8/2022:

697,25 ευρώ ανά μεγαβατώρα με την υψηλή να φθάνει στα 871 ευρώ.
Στραβά αρμενίζουμε.

δηλαδή κιλοβατώρα στα 0.69725 ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, ea6gka είπε

Το συμβολαιο μου με την ΔΕΗ ληγει 15/01/23, τι να περιμενω την επομενη μερα? Σου προτεινουν να πας στις υφισταμενες τιμες, συνεχιζει το συμβολαιο, τι με περιμενει?

Έχεις καιρό ακόμη, τον Δεκέμβριο θα δεις τι γίνεται με τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, geofak είπε

Αγαπητέ πελάτη,

Σε απάντηση της ηλεκτρονικής σας επιστολής θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως, η πάγια πληρωμή και η έκδοση μηνιαίου λογαριασμού είναι από τι βασικές προϋποθέσεις για να μπορέσει να ενταχθεί το συμβόλαιο σας στο πρόγραμμα της επιθυμείας σας, συνεπώς αν δεν καταχωρήσετε την κάρτα πολύ πιθανό είναι να μην μπορέσετε να ενταχθείτε εξ αρχής στο πρόγραμμα.

Ως εκ τούτου, σας σημειώνουμε πως οποιαδήποτε πληρωμεί πραγματοποιηθεί χειροκίνητα καταχωρούντε στην καρτέλα πληρωμών σας όπου αντίστοιχα εμφανίζοντε σε εκκρεμότητες οφειλών. Επίσης, αφόυ καταχωρήσετε την κάρτα πληρωμών σας , η 1η πληρωμή θα χρειαστεί να γίνει χειροκίνητα και από την δεύτερη και έπειτα θα πραγματοποιείται αυτόματα απο την τράπεζα.

Στην περίπτωση που ξανα πληρώσετε χειροκίνητα τότε υπάρχει το ενδεχόμενο απενεργοποιησης της πάγιας εντολής και πολυ πιθανό την απένταξη σας από το πρόγραμμα.

Παραμένουμε στην διάθεσή σας

Με εκτίμηση

Yours sincerely

Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ.

Customer Service Team

 

 

Μας το έβγαλε το μάτι πρωϊνιάτικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις σημερα θεμα με το ebill? Προσπαθω να μπω και μου λεει λαθος κωδικος, ακομα και reset που εκανα με τον νεο το ιδιο μηνυμα βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, jimakos234 said:

Εχει κανεις σημερα θεμα με το ebill? Προσπαθω να μπω και μου λεει λαθος κωδικος, ακομα και reset που εκανα με τον νεο το ιδιο μηνυμα βγάζει.

Πριν λίγο μπηκα κανονικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...