Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, nikoskdx είπε

Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτικοτατη απάντηση και επειδή ο καιρός πέρασε και ανακοινώθηκαν και οι νέες τιμές η μετάβαση από Home Enter+ που μου λήγει στις 6 Σεπτεμβρίου σε Γ1 είναι αναπόφευκτη. Θα το κανω 2-3 μέρες πιο νωρίς. Και πάλι ευχαριστώ 

Οποτε το Γ1 ειναι οτι πιο συμφερον υπαρχει αυτη τη στιγμη σε ολους τους παροχους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Όλοι εσείς που λέτε για το τζάμπα ρεύμα, στα σοβαρά πιστεύετε ότι αυτή η επιδότηση θα συνεχίσει και για τους επόμενους μήνες; Ξαφνικά θα σας έρθει ένα μήνα λογαριασμός 500 ευρώ και θα τρέχετε και δε θα φτάνετε. Ειδικά όταν πάει η κιλοβατώρα πανω από 1 ευρώ με τις εξελίξεις να τρέχουν.

Και τι μας συμβουλεύεις να κάνουμε δηλαδή; 6.000.000 άνθρωποι περιμένουν να ακούσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ότι και να είχε δεν αφορά το παρών θέμα πόσο μάλλον όταν τρέχει άλλο νήμα

Spoiler

ναι προσπαθω να κανω αντιγραφη την παράθεση αλλα ειναι σχεδον αδυνατον. τα καταφερα τελικα. τοσο καιρο στο νεο ινσομνια ακομα δεν το δεχετε ο chrome

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

προσπαθω να κανω αντιγραφη την παράθεση αλλα ειναι σχεδον αδυνατον. τα καταφερα τελικα. τοσο καιρο στο νεο ινσομνια ακομα δεν το δεχετε ο chrome

μου δίνεις το λινκ για το αλλο νημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, fair_play είπε

Και τι μας συμβουλεύεις να κάνουμε δηλαδή; 6.000.000 άνθρωποι περιμένουν να ακούσουν.

Δεν ξέρω πλέον αν υπάρχει άλλη λύση.. Εγώ είμαι ΔΕΗ online με 0,11 και ήθελα να βάλω και τους γονείς μου , αλλά είδα ότι πλέον ισχύει το 0,50 από 0,25 που ήταν!! Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δλδ..

 

Κάτι άλλο σχετικό με το θέμα. Μας ήρθε λογαριασμός -110 ευρώ, άλλα λεφτά δεν μπήκαν στον λογαριασμό. Θα γίνει αφαίρεση στον επόμενο λογαριασμό; 

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Δεν ξέρω πλέον αν υπάρχει άλλη λύση.. Εγώ είμαι ΔΕΗ online με 0,11 και ήθελα να βάλω και τους γονείς μου , αλλά είδα ότι πλέον ισχύει το 0,50 από 0,25 που ήταν!! Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δλδ..

 

Κάτι άλλο σχετικό με το θέμα. Μας ήρθε λογαριασμός -110 ευρώ, άλλα λεφτά δεν μπήκαν στον λογαριασμό. Θα γίνει αφαίρεση στον επόμενο λογαριασμό; 

ναι, σαν πιστωτικο.. δεν μπαινουν λεφτα .. μαλλον πληρωσες πολυ τον εναντι και σου ηρθε η εκαθαριση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

ναι, σαν πιστωτικο.. δεν μπαινουν λεφτα .. μαλλον πληρωσες πολυ τον εναντι και σου ηρθε η εκαθαριση

Πλήρωνα σταθερά 100 με 110 το μήνα, δεν ξέρω αν είναι ακριβά ή φθηνά. Βέβαια τα μισά και λίγο παραπάνω είναι από δήμο,ΕΡΤ και λόγω των τ.μ σπιτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Όλοι εσείς που λέτε για το τζάμπα ρεύμα, στα σοβαρά πιστεύετε ότι αυτή η επιδότηση θα συνεχίσει και για τους επόμενους μήνες; Ξαφνικά θα σας έρθει ένα μήνα λογαριασμός 500 ευρώ και θα τρέχετε και δε θα φτάνετε. Ειδικά όταν πάει η κιλοβατώρα πανω από 1 ευρώ με τις εξελίξεις να τρέχουν.

10 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Δεν ξέρω πλέον αν υπάρχει άλλη λύση.. Εγώ είμαι ΔΕΗ online με 0,11 και ήθελα να βάλω και τους γονείς μου , αλλά είδα ότι πλέον ισχύει το 0,50 από 0,25 που ήταν!! Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δλδ..

Φιλαράκι τι κάθεσαι; Κλείδωσέ τους γρήγορα στο 0,5. Αφού εσύ πιο πάνω γράφεις ότι θα πάει 1€ και ως γνωστόν 0,5€ < 1€.

 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Amlet είπε

Οποτε το Γ1 ειναι οτι πιο συμφερον υπαρχει αυτη τη στιγμη σε ολους τους παροχους?

Νομίζω ότι το πιο φθηνό κυμαινόμενο πακέτο για τον Σεπτέμβριο είναι της WE, αλλα καλύτερα πήγαινε στο διπλανό νήμα να στα πουν πιο αναλυτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα σε όλους.

Εχει καταλάβει κανείς τι έχει συμβεί με τις αλλαγές στην τιμολόγηση των ρυθμιζόμενων χρεώσεων? Δεν αναφέρομαι στην αυξηση ΥΚΩ που ανακοίνωσε το υπουργό..γιατι ακομα δεν έχουν ενημερωσει τα site τους οι πάροχοι περι αυτού. Λέω για την αυξηση στο σύστημα μεταφοράς ,στη κατανάλωση νύχτας και για κοτ β. στα τιμολόγια Γ1 Γ1Ν. στα σταθερά δεν έχουν αλλάξει

Οι ρυθμιζομενες χρεωσεις δεν είναι το ίδιο σε όλα τα προγράμματα και ανεξαρτήτως παρόχου?

Εχω μιλήσει απο εχθές με 4 υπαλλήλους δεη και κανένας δεν ξέρει να μου δώσει μια έγκυρη απάντηση😠. Σημερα έστειλα και  email  στο customercare της δεη, και στην ΡΑΕ.

Εδώ βλέπουμε τις διαφορές στην τιμολόγηση για Γ1-Γ1Ν online- enter

https://www.dei.gr/media/vjslxqmx/timok-xt-092022-g1-g1n_v2.pdf

https://www.dei.gr/media/43kekcgp/myhomeonline-q3_202208.pdf

 

https://www.dei.gr/media/sqzitwwy/myhomeenter-q3_202208.pdf

 

Ευχαριστώ😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Merenda7 είπε

Kαλησπέρα σε όλους.

Εχει καταλάβει κανείς τι έχει συμβεί με τις αλλαγές στην τιμολόγηση των ρυθμιζόμενων χρεώσεων? Δεν αναφέρομαι στην αυξηση ΥΚΩ που ανακοίνωσε το υπουργό..γιατι ακομα δεν έχουν ενημερωσει τα site τους οι πάροχοι περι αυτού. Λέω για την αυξηση στο σύστημα μεταφοράς ,στη κατανάλωση νύχτας και για κοτ β. στα τιμολόγια Γ1 Γ1Ν. στα σταθερά δεν έχουν αλλάξει

Οι ρυθμιζομενες χρεωσεις δεν είναι το ίδιο σε όλα τα προγράμματα και ανεξαρτήτως παρόχου?

Εχω μιλήσει απο εχθές με 4 υπαλλήλους δεη και κανένας δεν ξέρει να μου δώσει μια έγκυρη απάντηση😠. Σημερα έστειλα και  email  στο customercare της δεη, και στην ΡΑΕ.

Εδώ βλέπουμε τις διαφορές στην τιμολόγηση για Γ1-Γ1Ν online- enter

https://www.dei.gr/media/vjslxqmx/timok-xt-092022-g1-g1n_v2.pdf

https://www.dei.gr/media/43kekcgp/myhomeonline-q3_202208.pdf

 

https://www.dei.gr/media/sqzitwwy/myhomeenter-q3_202208.pdf

 

Ευχαριστώ😀

Ε τι να έχει συμβεί, οι αλλαγές έχουν ισχύ από 01/09 και οι πάροχοι δεν έχουν προλάβει να ενημερώσουν τους τιμοκαταλόγους τους. Οι διαφορές που βλέπεις στην τιμολόγηση οφείλονται στο ότι ο τιμοκατάλογος του Γ1/Γ1Ν έχει ενημερωθεί πρόσφατα, ενώ οι άλλοι όχι.

Και ναι, οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι ίδιες ανεξαρτήτως παρόχου και προγράμματος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mike532 είπε

Φιλαράκι τι κάθεσαι; Κλείδωσέ τους γρήγορα στο 0,5. Αφού εσύ πιο πάνω γράφεις ότι θα πάει 1€ και ως γνωστόν 0,5€ < 1€.

 

 

Επιδότηση δεν παίζει στο 0,50 σταθερο, σωστά; Δλδ ο λογαριασμός θα έρχεται 3 φορές πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Επιδότηση δεν παίζει στο 0,50 σταθερο, σωστά; Δλδ ο λογαριασμός θα έρχεται 3 φορές πάνω;

δεν εκανες συμβολαιο με 0.50 ετσι? πες μου οτι δεν εκανες...

Spoiler

Oh My God Reaction GIF by CBS

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Επιδότηση δεν παίζει στο 0,50 σταθερο, σωστά;

Σωστά.

6 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Δλδ ο λογαριασμός θα έρχεται 3 φορές πάνω;

Μέχρι και τον Σεπτέμβριο ναι, όταν όμως στα κυμαινόμενα πάει πάνω από 1€ (δικά σου λόγια) θα έρχεται 50% κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, basilis_k6 said:

δεν εκανες συμβολαιο με 0.50 ετσι? πες μου οτι δεν εκανες...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Oh My God Reaction GIF by CBS

 

Οχι, δεν εκανα. Αν και απ'οτι βλεπω 0,11 δινουν τα αλανια.. 

3 hours ago, Joshua21 said:

Σωστά.

Μέχρι και τον Σεπτέμβριο ναι, όταν όμως στα κυμαινόμενα πάει πάνω από 1€ (δικά σου λόγια) θα έρχεται 50% κάτω.

Γελαω, αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να συμβει κατι τετοιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...