Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να ρωτησω κατι ασχετο μηπως ξερει κανεις ? ο πατερας μου που ειναι η παροχη στο ονομα του ειναι κατοικος εξωτερικου , δν κανει φορολογικη δηλωση εδω , κανει μηδενικη και κανει μονο η μανα μου εδω που εχει χαμηλο εισόδημα λογο οτι δουλευει ημιαπασχοληση . Ο πατερας μου εργαζετε κυπρο και εκει κανει φορ. δηλωση, θα μπορουσα να κανω αιτηση για ΚΟΤ μεσο του πατερα μου η επειδη ειναι κατοικος εξωτερικου η δν γινεται..

ΥΓ. Επισης εγω δουλευω και μενω με την μανα μου ως φιλοξενούμενος αρα υποθετικά το εισόδημα μου δν πιάνετε για το σπίτι που λεει το οικογενειακο

Υ2Γ. επίσης εάν ζητάνε τίποτα απο εξωτερικο φορολογικη του πατερα μου δεν παιζει εχει μεγαλο εισοδημα 

ξέρει κανεις να μου πει τι παίζει ?

Επεξ/σία από pasxaliskar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

 

Αν ανεβασω λογαριασμο θα μπω σε λιστα ανεπιθυμητων εκτος απο το ban που θα φαω.:P

 

Τωρινό online εννοείς με τιμές του Αυγούστου 0.50 την κιλοβατώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

να ρωτησω κατι ασχετο μηπως ξερει κανεις ? ο πατερας μου που ειναι η παροχη στο ονομα του ειναι κατοικος εξωτερικου , δν κανει φορολογικη δηλωση εδω , κανει μηδενικη και κανει μονο η μανα μου εδω που εχει χαμηλο εισόδημα λογο οτι δουλευει ημιαπασχοληση . Ο πατερας μου εργαζετε κυπρο και εκει κανει φορ. δηλωση, θα μπορουσα να κανω αιτηση για ΚΟΤ μεσο του πατερα μου η επειδη ειναι κατοικος εξωτερικου η δν γινεται..

ΥΓ. Επισης εγω δουλευω και μενω με την μανα μου ως φιλοξενούμενος αρα υποθετικά το εισόδημα μου δν πιάνετε για το σπίτι που λεει το οικογενειακο

Υ2Γ. επίσης εάν ζητάνε τίποτα απο εξωτερικο φορολογικη του πατερα μου δεν παιζει εχει μεγαλο εισοδημα 

ξέρει κανεις να μου πει τι παίζει ?

Κάνετε νέο συμβόλαιο στο όνομα της μητέρας και μετά κανονικά την διαδικασία ΚΟΤ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο βγήκε ο τελευταίος μου λογαριασμούς και έχω επιστροφή δημοτικών τελών. Δε με χαλασε εννοείται αλλά έχει συμβει σε άλλους και αν ναι, υπο ποιες προϋποθέσεις;

Εδώ https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LEMQsDngFi2EViHxahbE_-M1UcAs1ZLBHwy6-A8YWyc/edit?usp=drivesdk ένα πρόχειρο google sheet αν έχει κάποιος την όρεξη να ρίξει μια ματιά και να με βοηθήσει να καταλάβω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Οι 1373 kWh είναι κατανάλωση ενός μηνός;

Εκκαθαριστικο 4μηνου Απριλη-Αυγουστο σε 100τμ με πολυ aircodition, μαγειρεμα και πλυντηρια (καινουρια "οικολογικα")

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, doom26 είπε

Από 7/7/23 που έγραφε στο ebill λήξη του online, μετά από 2·3 email σήμερα γράφει 21/08/23!αναφέρω πως 19/8 ήρθε εκαθθαριστικος που μ είχε χρεωμένες κιλοβατώρες με τιμές Ιουλίου online. ΔΕΗ (Δεν Έχουμε Ηρεμία!) 

 

Τι μπάχαλο είναι αυτό ρε. Εκεί στο τμήμα ebill έχει χαθεί η μπάλα, σύστημα Αλέφαντος. Δε ξέρω τι θα κάνετε με το μανταρίνι... αλλά άμα δε ξεκαθαρίσετε άμεσα τις χρεώσεις σας, εξετάστε το ενδεχόμενο να λακίσετε. Πέσατε στη περίπτωση.

45 λεπτά πριν, bikey77 είπε

Πριν λίγο βγήκε ο τελευταίος μου λογαριασμούς και έχω επιστροφή δημοτικών τελών. Δε με χαλασε εννοείται αλλά έχει συμβει σε άλλους και αν ναι, υπο ποιες προϋποθέσεις;

Ας πούμε ότι κάνεις αίτηση αλλαγής παρόχου στις 20/7, και η αλλαγή ολοκληρώνεται στις 25/7.

Ο παλιός πάροχος δε παίρνει χαμπάρι την ενημέρωση του ΔΕΔΔΗΕ ότι έφυγες και εκδίδει έναντι στις 30/7.

Μετά στον τελικό πρέπει να σου επιστρέψει 5 μέρες Δημοτικά τέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ληγει Γεναρη το 0.17 και σε πολλους αλλους φανταζομαι. Σκεφτομαι να το κοψω νωριτερα μιας και ειμαι χαμενος, ετσι κιαλλιως τον χρονο μου τον χανω διαβαζοντας τα παντα, δεν ειναι πως εχω το κεφαλι μου ησυχο μεχρι να ληξει το 0.17 τον Γεναρη... λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε καμια ιδεα.

Η κορη μου ειχε το online με πολυ χαμηλη τιμη εκει που σπουδαζε,αλλα η σχολη της μεταφερεται απο Αιγιο Πατρα,οποτε νεο σπιτι νεο ρολοι δεη .Η τυπισσα στη δεη επιμενει στο κυμαινομενο γιατι οπως λεει οι επιδητοσεις ειναι υψηλες,εγω ομως προτιμω να εχω σταθερο εστω και με πολυ ακριβη τιμη ,αφου κανεις δεν ξερει ποσο θα κρατησουν τα λεφτα για τις επιδοτησεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
17 λεπτά πριν, coyote2 είπε

αν η τελική βγαίνει μείον , λογικά θα μηδενίζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...