Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από 7/7/23 που έγραφε στο ebill λήξη του online, μετά από 2·3 email σήμερα γράφει 21/08/23!αναφέρω πως 19/8 ήρθε εκαθθαριστικος που μ είχε χρεωμένες κιλοβατώρες με τιμές Ιουλίου online. ΔΕΗ (Δεν Έχουμε Ηρεμία!) 

Screenshot_20220824_133633_com.android.chrome~2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

index.jpg.ad959b7a0d5cda5c160a39968277cd6c.jpg

24μηνο ήταν και το Enter.

Το Enter+ ήταν 12μηνο, και το έβαζαν οι υπάλληλοι της ΔΕΗ στο κατάστημα για καλύτερα (για να μη μπλέκει ο κόσμος με ebill). Kάηκε κι εδώ πολύς κόσμος που είχε δουλειά και έστειλε άλλους να κάνουν τις αιτήσεις, μετά τρέχανε για υπαναχωρήσεις. Μερικοί το άφησαν έτσι λέγοντας 'έλα μωρέ μικρό το κακό... θα πέσουν οι τιμές του χρόνου'.

εγω ηλεκτρονικα το ειχα κανει, εκανα λογαριασμο ebill και απο εκει το ειχα βαλει και εκανα το myhomenter+ που με ειχαν πει ηταν το καλυτερο.. τελος παντων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, doom26 είπε

Από 7/7/23 που έγραφε στο ebill λήξη του online, μετά από 2·3 email σήμερα γράφει 21/08/23!αναφέρω πως 19/8 ήρθε εκαθθαριστικος που μ είχε χρεωμένες κιλοβατώρες με τιμές Ιουλίου online. ΔΕΗ (Δεν Έχουμε Ηρεμία!) 

Screenshot_20220824_133633_com.android.chrome~2.jpg

 

Στις 7/8/2022 στις 10:58 ΠΜ, nikos33340 είπε

Καλημέρα.Εχω συμβόλαιο με την ΔΕΗ μέχρι 2/12/2023 στο MyHomeOnline με σταθερή χρέωση 0,096/κιλοβατώρα. Σήμερα που μπήκα στο ebill μου λέει ότι το συμβόλαιο μου λήγει 13/07/2024. Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξανε μονομερώς το συμβόλαιο μου άρα και την χρέωση της κιλοβατώρας;

 

Στις 10/8/2022 στις 4:31 ΜΜ, Aurumnus είπε

Σε μένα.

Δες εδώ:


Στον τελευταίο λογαριασμό που μου ήρθε (Έναντι Πελάτη Λογαριασμός) μετά την αλλαγή στη διάρκεια του συμβολαίου, οι χρεώσεις ήταν κανονικά αυτές του Online (0,17000€/kWh ημέρας, 0,13000€/kWh νύχτας).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

ναι εχεις δικιο myhomenter+ εχω .. νομιζα ολα τους ιδιους χρονους ειχαν.. μου το ειχε πει κιολας να το κανω ενας γνωστος μου που δουλευει δεδηε στα γραφεια και το ειχα κανει 

Καλή συμβουλή... not!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pasxaliskar είπε

εγω σεπτεμβριο που εκανα ειχε 12 μηνο μονο και ληγει 12/09/22

11/24 λέει ότι λήγει το συμβόλαιο μου στο e-bill. Οπότε το έκανα πέρσυ τον Νοέμβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

11/24 λέει ότι λήγει το συμβόλαιο μου στο e-bill. Οπότε το έκανα πέρσυ τον Νοέμβριο.

Από όσο έχω καταλάβει τo my home online  ήταν μέχρι τέλος Νοεμβρίου για 2 χρόνια και με φοβερές τιμές 0.9 kwh ενώ από 2 Δεκεμβρίου έγινε για 1 έτος με 0.17 και 0.13 νύχτα  και τον Απρίλιο έγινε 0.2290 και 0.17640 νύχτα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, man22 είπε

Από όσο έχω καταλάβει τo my home online  ήταν μέχρι τέλος Νοεμβρίου για 2 χρόνια και με φοβερές τιμές 0.9 kwh ενώ από 2 Δεκεμβρίου έγινε για 1 έτος με 0.17 και 0.13 νύχτα  και τον Απρίλιο έγινε 0.2290 και 0.17640 νύχτα 

Αυτό ακριβώς, πρόλαβα και ενεργοποίησα τέλη Νοεμβρίου στο πατρικό μου το myhome online για 2 χρόνια με τις παλιές καλές τιμές και μετά έγινε ετήσιο με τις τιμές 0.17 και 0.13 νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Αυτό ακριβώς, πρόλαβα και ενεργοποίησα τέλη Νοεμβρίου στο πατρικό μου το myhome online για 2 χρόνια με τις παλιές καλές τιμές και μετά έγινε ετήσιο με τις τιμές 0.17 και 0.13 νύχτα.

Μήπως θυμάσαι να μας πεις για την ιστορία! Γιατί εδώ που φτάσαμε πλέον αυτό το πρόγραμμα έχει γράψει ιστορία, αν από την αρχή που ξεκίνησε το 2020 έδινε αυτές τις τιμές που πρόλαβες εσυ η έδινε και ακόμα πιο φθηνές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, trobinhood είπε

Νομίζω το χειρότερο απ όλα σε αυτό που έχουμε τώρα (0,18 Ημ - 0,13 Νυχ ) ΔΕΗ ENTER 

είναι ότι δεν μπορούμε να ποντάρουμε για πολύ καιρό σ αυτό . Οι περισσότεροι πήραμε 12 μήνες ...

Μακάρι να υπήρχε ένας τρόπος να γίνει επέκταση . Το δικό μου τελειώνει Δεκέμβρη και φοβάμαι ότι χειμωνιάτικα θα βρούμε μεγάλο μπελά !!

Υπάρχουμε και εμείς που κάναμε συμβόλαιο 31.7 με 22.9 (online) και τον ήπιαμε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Υπάρχουμε και εμείς που κάναμε συμβόλαιο 31.7 με 22.9 (online) και τον ήπιαμε.

Ισως συμφέρει το σπασιμο του συμβολαιου . Ειδικα για λιγο μεγαλες καταναλωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostas314 είπε

image.png.d6543b1fc1fffcc2ed45b569af18bba4.png

 

Κατι απο περυσι να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουργιοι

Τωρινο Home online (και ΚΟΤ-Β) Αυγουστος 2022

12.PNG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση....οσοι ειναι στην ΔΕΗ(για τον Σεπτεμβριο) με Γ22 βγαινουν τον επομενο μηνα με τιμη 0,4430?

Με 0,16 ημουν μεχρι σημερα και τωρα ζητανε να πληρωσουμε λογαριασμο με 0,4430.

Σοβαρα τωρα πιστευουν οτι θα πληρωθουνε τετοιοι λογαριασμοι?

Θα κλεισουν κι αλλες επιχειρησεις κι αν ξεκινησει το ντομινο δεν θα εχει τελειωμο μετα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kirileman είπε

Καλή συμβουλή... not!

Ε δν ηταν μεντιουμ να προβλεψει πως θα γινει .. με λεει ειναι 12 μηνες να μην φας ρητρα (ταχα η ρυτρα ηταν απο αυγουστο του 21 μεχρι αυγουστο του 22 ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostas314 είπε

Κατι απο περυσι να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουργιοι

 

6 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Τωρινο Home online (και ΚΟΤ-Β) Αυγουστος 2022

Αν ανεβασω λογαριασμο θα μπω σε λιστα ανεπιθυμητων εκτος απο το ban που θα φαω.:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...