Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτείνετε να σπάσω το MyHome online μου που έχω μέχρι του χρόνου τον Ιούλιο με 0.229/0.176 Η/Ν, και να αρχίσω το παροχο-travelling? Με την τωρινή κατάσταση ίσως και να συμφέρει, φαίνεται ότι πάντα θα υπάρχουν κάποιοι μικρότεροι πάροχοι που θα προσφέρουν πολύ φθηνή kWh για όλο το χειμώνα...

Σημειωτέον, μάλλον δεν πρόκειται να πάρω επιδότηση αν κάποια στιγμή μπουν εισοδηματικά κριτήρια (που ήταν και ο λόγος που πήγα στο σταθερό εξαρχης, παρότι ήταν τσιμπημένο), και όχι, δεν είμαι ο Λάτσης αλλά είμαι πάνω από εκεί που συνήθως θέτουν το υψηλότερο όριο σε όλα τα passes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, pasxaliskar είπε

το θεμα ειναι τι θα γραψει στο λογαριασμο και οχι η εφημεριδα ..θα δουμε ..μακαρι αλλα δν νομιζω και δν ειναι λογικο

Τιποτα δεν ειναι λογικο για εμας απο οσα γινονται. Πχ σταθερα 50+ λεπτα χωρις επιδοτησεις. 
Λιγοι ξερουν την αληθεια που εμπλεκονται σε αυτο το παιχνιδι και σε εμας φαινονται παραλογα

1 λεπτό πριν, paulpierce89 είπε

Προτείνετε να σπάσω το MyHome online μου που έχω μέχρι του χρόνου τον Ιούλιο με 0.229/0.176 Η/Ν, και να αρχίσω το παροχο-travelling? Με την τωρινή κατάσταση ίσως και να συμφέρει, φαίνεται ότι πάντα θα υπάρχουν κάποιοι μικρότεροι πάροχοι που θα προσφέρουν πολύ φθηνή kWh για όλο το χειμώνα...

Σημειωτέον, μάλλον δεν πρόκειται να πάρω επιδότηση αν κάποια στιγμή μπουν εισοδηματικά κριτήρια (που ήταν και ο λόγος που πήγα στο σταθερό εξαρχης, παρότι ήταν τσιμπημένο), και όχι, δεν είμαι ο Λάτσης αλλά είμαι πάνω από εκεί που συνήθως θέτουν το υψηλότερο όριο σε όλα τα passes.

Αν ηταν απλο το τρεβελινγκ θα ελεγε. Τωρα ειναι χασιμο χρονου και μπλεξιμο. Τα δεδομενα αλλαζουν συνεχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paulpierce89 είπε

Προτείνετε να σπάσω το MyHome online μου που έχω μέχρι του χρόνου τον Ιούλιο με 0.229/0.176 Η/Ν, και να αρχίσω το παροχο-travelling? Με την τωρινή κατάσταση ίσως και να συμφέρει, φαίνεται ότι πάντα θα υπάρχουν κάποιοι μικρότεροι πάροχοι που θα προσφέρουν πολύ φθηνή kWh για όλο το χειμώνα...

Σημειωτέον, μάλλον δεν πρόκειται να πάρω επιδότηση αν κάποια στιγμή μπουν εισοδηματικά κριτήρια (που ήταν και ο λόγος που πήγα στο σταθερό εξαρχης, παρότι ήταν τσιμπημένο), και όχι, δεν είμαι ο Λάτσης αλλά είμαι πάνω από εκεί που συνήθως θέτουν το υψηλότερο όριο σε όλα τα passes.

να σου πω την αληθεια εγω δν θα το εσπαγα.. αγνωστο το τι θα γινει στους επομενους μηνες το σπας αργοτερα εαν δεις τρελη διαφορα αλλα τωρα δν αξιζει, ειμαστε ακομα στην αρχη και δινουν 2δις ποσο θα αντεξουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SoCal78 είπε

Αν είναι έτσι είμαστε σίγουρα χαμένοι οσοι εχουμε νορμαλ οικιακές καταναλώσεις.  Δεν μου λέει τίποτα η λογική "που ξέρεις τι θα γίνει αύριο". Ναι οκ, μπορεί να πέσει και μετεωρίτης και να γίνουμε αστρόσκονη αύριο. Σημασία έχει τι γίνεται τώρα. Οταν προκείται για ένα τόσο σημαντικό κοινωνικό αγαθό δεν νομίζω ξαφνικά να τελειωσουν τα λεφτα για την επιδότησή του, ειδικα οταν προερχονται απο τεράστιους ευρωπαικούς πόρους όπως το Ταμείο Ανάκαμψης. 

Από το ταμείο ανάκαμψης δεν μπορούν να δοθούν  χρήματα για επιδότηση ρεύματος.Τα χρήματα δίνονται λίγα λίγα από την ΕΕ με πολύ αυστηρές προϋποθέσεις και για συγκεκριμένα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, paulpierce89 είπε

Προτείνετε να σπάσω το MyHome online μου που έχω μέχρι του χρόνου τον Ιούλιο με 0.229/0.176 Η/Ν, και να αρχίσω το παροχο-travelling? Με την τωρινή κατάσταση ίσως και να συμφέρει, φαίνεται ότι πάντα θα υπάρχουν κάποιοι μικρότεροι πάροχοι που θα προσφέρουν πολύ φθηνή kWh για όλο το χειμώνα...

Σημειωτέον, μάλλον δεν πρόκειται να πάρω επιδότηση αν κάποια στιγμή μπουν εισοδηματικά κριτήρια (που ήταν και ο λόγος που πήγα στο σταθερό εξαρχης, παρότι ήταν τσιμπημένο), και όχι, δεν είμαι ο Λάτσης αλλά είμαι πάνω από εκεί που συνήθως θέτουν το υψηλότερο όριο σε όλα τα passes.

Εδω το σκεφτόμαστε εμείς με 0.17. Εγω στη θέση σου θα είχα ήδη φύγει. Ασε τις αναλύσεις για το μελλον που κανεις δεν ξερει τι θα γίνει... Το θέμα ειναι οτι ΤΩΡΑ εχεις χασουρα. 

10 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Τιποτα δεν ειναι λογικο για εμας απο οσα γινονται. Πχ σταθερα 50+ λεπτα χωρις επιδοτησεις. 
Λιγοι ξερουν την αληθεια που εμπλεκονται σε αυτο το παιχνιδι και σε εμας φαινονται παραλογα

Πιστεύω οτι είναι απάτη να δίνεις συμβόλαια με με 0,54 και 0,60.  Ψαρεύουν ανασφαλείς και μη ενημερωμένους ανθρώπους για να κάνουν αρπαχτη. 

Επεξ/σία από SoCal78
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, moure είπε

Από το ταμείο ανάκαμψης δεν μπορούν να δοθούν  χρήματα για επιδότηση ρεύματος.Τα χρήματα δίνονται λίγα λίγα από την ΕΕ με πολύ αυστηρές προϋποθέσεις και για συγκεκριμένα πράγματα.

τα χρηματα ειναι ενα μιξ απο διαφορα ταμεια.. καποια απο ανακαμψη καποια απο τεμ , καποια απο τα υπερκερδη των ηλεκτροπαραγωγων (και καλα) και καποια απο το προυπολογισμο του κρατους που ειχε για την υγεια-παιδεια κλπκλπ τουλαχιστον ετσι δηλωνουν στα καναλια 

1 λεπτό πριν, SoCal78 είπε

Εδω το σκεφτόμαστε εμείς με 0.17. Εγω στη θέση σου θα είχα ήδη φύγει. Ασε τις αναλύσεις για το μελλον που κανεις δεν ξερει τι θα γίνει... Το θέμα ειναι οτι ΤΩΡΑ εχεις χασουρα. 

Πιστεύω οτι είναι απάτη να δίνεις συμβόλαια με με 0,54 και 0,60.  Ψαρεύουν ανασφαλείς και μη ενημερωμένους ανθρώπους για να κάνουν αρπαχτη. 

μακαρι να μπορωσου να σου ''αγορασω'' το προγραμαμ στα 0,17 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pasxaliskar είπε

 

μακαρι να μπορωσου να σου ''αγορασω'' το προγραμαμ στα 0,17 

Το ίδιο είπα και εγω σε φίλο μου που έχει το παλιο Online με 0.10, και μάλιστα εχει σχεδόν ένα χρόνο ακόμα γιατί του ειχαν κάνει 24 μηνο συμβόλαιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, SoCal78 είπε

Το ίδιο είπα και εγω σε φίλο μου που έχει το παλιο Online με 0.10, και μάλιστα εχει σχεδόν ένα χρόνο ακόμα γιατί του ειχαν κάνει 24 μηνο συμβόλαιο

το θεμα ειναι οτι ο φιλο σου δν θελει και σκεφτεται να το σπασει..εσυ σκεφτεσαι

ρε γμτ αυτα τα 24 μηνα που ηταν ? περσι Σεπτέμβριο που εκανα το 0.10 μονο 12μηνο ειχε 

 

Επεξ/σία από pasxaliskar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pasxaliskar είπε

ρε γμτ αυτα τα 24 μηνα που ηταν ? περσι Σεπτέμβριο που εκανα το 0.10 μονο 12μηνο ειχε 

Ειλικρινά δεν ξέρω. Παντως λεει αλήθεια γιατί το εχω δεί στο ebill του. Και για αλλους εχω ακούσει οτι στο ebill βλεπανε διαρκεια προγραμματος 24 μηνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

24μηνο ήταν παιδιά πέρσυ. Και εγώ το πρόλαβα με 0.09601 και 0.076 νυχτερινο

εγω σεπτεμβριο που εκανα ειχε 12 μηνο μονο και ληγει 12/09/22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, pasxaliskar said:

εγω σεπτεμβριο που εκανα ειχε 12 μηνο μονο και ληγει 12/09/22

Μάλλον επέλεξες το enter. Το online με αυτές τις τιμές ήταν 24μηνο 

εκτος και αν άλλαξε κάτι όσων αφορά την διάρκεια  προς τον Οκτώβριο Νοέμβριο 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, marmagia είπε

Μάλλον επέλεξες το enter. Το online με αυτές τις τιμές ήταν 24μηνο 

εκτος και αν άλλαξε κάτι όσων αφορά την διάρκεια  προς τον Οκτώβριο Νοέμβριο 

ναι εχεις δικιο myhomenter+ εχω .. νομιζα ολα τους ιδιους χρονους ειχαν.. μου το ειχε πει κιολας να το κανω ενας γνωστος μου που δουλευει δεδηε στα γραφεια και το ειχα κανει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marmagia είπε

Μάλλον επέλεξες το enter. Το online με αυτές τις τιμές ήταν 24μηνο 

εκτος και αν άλλαξε κάτι όσων αφορά την διάρκεια  προς τον Οκτώβριο Νοέμβριο 

index.jpg.ad959b7a0d5cda5c160a39968277cd6c.jpg

24μηνο ήταν και το Enter.

Το Enter+ ήταν 12μηνο, και το έβαζαν οι υπάλληλοι της ΔΕΗ στο κατάστημα για καλύτερα (για να μη μπλέκει ο κόσμος με ebill). Kάηκε κι εδώ πολύς κόσμος που είχε δουλειά και έστειλε άλλους να κάνουν τις αιτήσεις, μετά τρέχανε για υπαναχωρήσεις. Μερικοί το άφησαν έτσι λέγοντας 'έλα μωρέ μικρό το κακό... θα πέσουν οι τιμές του χρόνου'.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...