Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Swimmer21 είπε

Ας πουν ρε παιδιά θα δώσουμε μόνο 1 δις αντί για 2, αυτόν τον μήνα, και το υπόλοιπο θα το επενδύσουμε για να φτιάξουμε αιολικό πάρκο ή ΑΠΕ ώστε σε βάθος 6μηνου να έχουμε φθηνή ενέργεια.

Ουσιαστικα να δώσουμε όλοι από κάτι για να γίνει κάτι καλό.

Τώρα είναι λες και δίνουν ντεπον σε ετοιμοθάνατο.

Αν οι Α.Π.Ε ήταν τόσο αποδοτικές θα το είχαν κάνει και άλλες χώρες και θα είχαν καλύψει τις ανάγκες τους μ αυτές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

Να υπολογίσουμε δηλαδή μια επιδότηση κοντά στο 0,5 ευρώ/kWh; Ίσως 0,45;

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, The_Judas είπε

και τα δύο χρειάζονται.

Αν ήταν να λυθεί η ενεργειακή κρίση με 1δις, θα είχε λυθεί το πρόβλημα σε 1 μέρα!!

Για μένα η λύση είναι η πυρηνική ενέργεια . Κάτι είχε ακουστεί ότι συζητάμε για να χτιστεί πυρηνικό εργοστάσιο στη Βουλγαρία με ελληνικούς πόρους αλλα δεν ξέρω γιατί δεν έχει προχωρήσει η κατάσταση. Πιθανόν να υπάρχουν αντιδράσεις.

Η πρόταση της Βουλγαρίας ήταν να φτιαχτεί το εργοστάσιο με εξασφαλισμένο πελάτη την Ελλάδα [αλλά για 25 χρόνια μόνο] έτσι ώστε να πάρουν χρηματοδότηση . Κοινώς με ξένα κόλλυβα θέλουν να φτιάξουν εργοστάσιο και έπειτα μην τους είδατε .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, The_Judas είπε

και τα δύο χρειάζονται.

Αν ήταν να λυθεί η ενεργειακή κρίση με 1δις, θα είχε λυθεί το πρόβλημα σε 1 μέρα!!

Για μένα η λύση είναι η πυρηνική ενέργεια . Κάτι είχε ακουστεί ότι συζητάμε για να χτιστεί πυρηνικό εργοστάσιο στη Βουλγαρία με ελληνικούς πόρους αλλα δεν ξέρω γιατί δεν έχει προχωρήσει η κατάσταση. Πιθανόν να υπάρχουν αντιδράσεις.

Δεν θέλουν να αυξηθεί ο πληθυσμός, για αυτό δεν εγκρίνουν τα πυρηνικά (που πράγματι είναι η απόλυτη λύση):

Earth104Mod8Fig5.png

Ρεύμα μπορούμε να έχουμε άπειρο με πυρηνικά, άπειρα τρόφιμα μπορούμε να έχουμε;

Επεξ/σία από bedazzled
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έκανα το online τον Ιούλιο, σήμερα ήρθε ο πρώτος λογαριασμός. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί έχει χρεώσεις προ 01/08 που αναφέρει, αλλά έχει και κανονικά χρεώσεις για όλες τις kwh. Ποια η διαφορά τους;

Επίσης γιατί έχει έκπτωση ΤΕΜ; παίζει να είναι από τον προηγούμενο πάροχο που είχα κυμαινόμενο;

Στα θετικά ότι μπήκε κανονικά η έκπτωση των 30 ευρώ και η μηδενική εγγύηση που φοβόμουν.

 

image.png.bb9329c0536e014c97117279dfbca5de.png

Επεξ/σία από zestikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, zestikios είπε

Καλησπέρα, έκανα το online τον Ιούλιο, σήμερα ήρθε ο πρώτος λογαριασμός. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί έχει χρεώσεις προ 01/08 που αναφέρει, αλλά έχει και κανονικά χρεώσεις για όλες τις kwh. Ποια η διαφορά τους;

Επίσης γιατί έχει έκπτωση ΤΕΜ; παίζει να είναι από τον προηγούμενο πάροχο που είχα κυμαινόμενο;

Στα θετικά ότι μπήκε κανονικά η έκπτωση των 30 ευρώ και η μηδενική εγγύηση που φοβόμουν.

 

image.png.bb9329c0536e014c97117279dfbca5de.png

Υποτίθεται κατήργησαν την ρήτρα αναπροσαρμογής , αυτήν εννοεί ως "Χρεώσεις προ 01/08/22" για το διάστημα πριν ενεργοποιηθεί το myHomeOnline...
Τώρα γιατί το αναφέρουν έτσι λες και είναι απαγορευμένη λέξη , δεν ξέρει κανείς 😜

Επεξ/σία από tomtsir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Υποτίθεται κατήργησαν την ρήτρα αναπροσαρμογής , αυτήν εννοεί ως "Χρεώσεις προ 01/08/22" για το διάστημα πριν ενεργοποιηθεί το myHomeOnline...
Τώρα γιατί το αναφέρουν έτσι λες και είναι απαγορευμένη λέξη , δεν ξέρει κανείς 😜

Σωστά αλλά γιατι να το λέει αφού εχω το ονλαιν, που δεν έχει/είχε ρητρα. Χάνω κατι;

Είχα ονλαιν απο 20/07

Επεξ/σία από zestikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, doom26 είπε

Πρώτος λογαριασμός και εμένα με online. Λήξη 13/09 τα χρήματα ποτέ θα τραβηχτουν από την πάγια? 

Στην λήξη θα τα τραβήξει.

 

1 λεπτό πριν, zestikios είπε

Σωστά αλλά γιατι να το λέει αφού εχω το ονλαιν, που δεν έχει/είχε ρητρα. Χάνω κατι;

Είχα ονλαιν απο 20/07

Σωστά , όμως αν δεις έχει και χρεώσεις από Γ1 μέχρι να αλλάξεις σε Online , για εκείνη την περίοδο είναι και η ρήτρα. Από εδώ και πέρα θα σου βάζει μόνο τις χρεώσεις του Online(0.229/0.17)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zestikios είπε

Σωστά αλλά γιατι να το λέει αφού εχω το ονλαιν, που δεν έχει/είχε ρητρα. Χάνω κατι;

Είχα ονλαιν απο 20/07

Και σε εμένα έτσι είναι 

Screenshot_20220822_153647.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zestikios είπε

Σωστά αλλά γιατι να το λέει αφού εχω το ονλαιν, που δεν έχει/είχε ρητρα. Χάνω κατι;

Είχα ονλαιν απο 20/07

Προφανώς επειδή η περίοδος κατανάλωσης του λογαριασμού σου συμπεριλαμβάνει και κάποιο διάστημα που ΔΕΝ είχες online, δλδ πριν τις 20/07.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Προφανώς επειδή η περίοδος κατανάλωσης του λογαριασμού σου συμπεριλαμβάνει και κάποιο διάστημα που ΔΕΝ είχες online, δλδ πριν τις 20/07.

Μα πριν τις 20/07 ήμουν σε άλλον πάροχο, στον οποίο πλήρωσα τα δικά του ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zestikios είπε

Μα πριν τις 20/07 ήμουν σε άλλον πάροχο, στον οποίο πλήρωσα τα δικά του ξεχωριστά.

Τότε ίσως να μην μπήκες απευθείας στο online όπως νομίζεις, αλλά να μπήκες πρώτα στο Γ1.

Σε πολλούς από εμάς έχει συμβεί, είμαι ένας από αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μνεα το γράφει για προ 1/08 εκανα το online 24 Ιουλίου,  ο λογαριασμός αυτος ειναι έναντι εχει εκτύπωση 30 ευρω όπως έλεγε το πρόγραμμα  τρεμω ομως στον εκκαθαριστικό που θα βγει τον Σεπτέμβριο καθώς έχω κάψει 1.800 kwh Screenshot_20220822-155202_Drive.jpg.7d46b1c9d54daaa5427c8cafc369eb3d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, zestikios είπε

Καλησπέρα, έκανα το online τον Ιούλιο, σήμερα ήρθε ο πρώτος λογαριασμός. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί έχει χρεώσεις προ 01/08 που αναφέρει, αλλά έχει και κανονικά χρεώσεις για όλες τις kwh. Ποια η διαφορά τους;

Επίσης γιατί έχει έκπτωση ΤΕΜ; παίζει να είναι από τον προηγούμενο πάροχο που είχα κυμαινόμενο;

Στα θετικά ότι μπήκε κανονικά η έκπτωση των 30 ευρώ και η μηδενική εγγύηση που φοβόμουν.

 

image.png.bb9329c0536e014c97117279dfbca5de.png

Σε εμένα έχει κάτω κάτω μια έκπτωση σε εσένα δεν υπάρχει γιατί όμως? Αυτό θα έψαχνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...