Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Ξέρεις πόσοι πολλοί γέροι είναι έτσι στα μυαλά!;

Δεν καταλαβαίνουν τίποτα πέρα από αυτό που λέει η τηλεόραση.

ενταξει ας μην υπερβαλλουμε κ ολας!!! 

Ηξερες εσυ οτι θα φτασει η KW στην τιμη που ανακοινωθηκε σημερα?

Ας μην ειμαστε τοσο Αυστηροι....η εποχη που ζουμε ειναι πολυ ευμεταβλητη και ρευστη σε ολα!

Ξερανε οσοι φυγανε σε ιδιωτικους παροχους Ρευματος οτι θα παρουν την τροπη που πηρανε τα πραγματα με τον Πολεμο κλπ?

Εχω φιλους που πηγανε σε θερμανση τυπου ηλεκτρικου κυκλωματος με Ρευμα μεσω διαφορων προγραμματων..... ξερανε οτι θα φτασειη τιμη της Κιλοβατωρας στον θεο? ΟΧΙ ....κανεις δε ξερει και ολοι κινουμαστε πειραματικα!!!! το ιδιο και οι μεγαλυτεροι σε ηλικια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 1/9 :

* η πάγια χρέωση ΑΔΜΗΕ kVA * ΣΙ/έτος μηδενίζεται

η χρέωση ΑΔΜΗΕ ανά kWh πήγε από 0,0056 σε 0,00844

Αυτό που δεν βρίσκω είναι από πού προκύπτει ότι η χρέωση ανά kWh πρέπει να εφαρμοστεί και στο νυχτερινό τιμολόγιο...

4 λεπτά πριν, Merenda7 είπε

κατι διαβασα κι εγω εχθες,αλλα δεν θελω να το πιστεψω.. Σε ευχαριστω πολυ. Καλημερα😀

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, PedroG είπε

ενταξει ας μην υπερβαλλουμε κ ολας!!! 

Ηξερες εσυ οτι θα φτασει η KW στην τιμη που ανακοινωθηκε σημερα?

Ας μην ειμαστε τοσο Αυστηροι....η εποχη που ζουμε ειναι πολυ ευμεταβλητη και ρευστη σε ολα!

Ξερανε οσοι φυγανε σε ιδιωτικους παροχους Ρευματος οτι θα παρουν την τροπη που πηρανε τα πραγματα με τον Πολεμο κλπ?

Εχω φιλους που πηγανε σε θερμανση τυπου ηλεκτρικου κυκλωματος με Ρευμα μεσω διαφορων προγραμματων..... ξερανε οτι θα φτασειη τιμη της Κιλοβατωρας στον θεο? ΟΧΙ ....κανεις δε ξερει και ολοι κινουμαστε πειραματικα!!!! το ιδιο και οι μεγαλυτεροι σε ηλικια!

Ναι το ήξερα.

Δες παλιά μου μηνύματα.

Όπως και αρκετοί εδώ μέσα το ξέρουν.

Και ακόμα το ρεύμα είναι τσάμπα.

Και γιατί το ήξερα;
Γιατί διάβασα και άκουσα κάποιους (πολλούς) που το είχαν πει εδώ και πολύ καιρό τώρα.
Επειδή είμαι «μικρός» προτιμώ να μην ανακαλύπτω συνέχεια τον τροχό και να βαδίζω στα τυφλά, αλλά να πατάω πάνω στους ώμους γιγάντων.

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Από 1/9 :

* η πάγια χρέωση ΑΔΜΗΕ kVA * ΣΙ/έτος μηδενίζεται

η χρέωση ΑΔΜΗΕ ανά kWh πήγε από 0,0056 σε 0,00844

Αυτό που δεν βρίσκω είναι από πού προκύπτει ότι η χρέωση ανά kWh πρέπει να εφαρμοστεί και στο νυχτερινό τιμολόγιο...

 

Χοντρα χοντρα σε 3φασικο που έχω εγώ με 2000kW/4μηνο με νυχτερινές τις 600 βγαίνει απο 9 ευρώ, περίπου 17 ευρώ στον εκκαθαριστικό ( -1 απο τον μηδενισμό, +9 από αύξηση  μεταφοράς + την χρέωση των νυχτερινών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να ριχνουν(ριχνουμε) λεφτα σε ενα βαρελι διχως πατο ειναι αυτες οι "επιδοτησεις"

 

Μηπως θα ηταν καλυτερο αυτα τα λεφτα να τα επενδυσουν σε τετοια πραγματα?

https://www.ertnews.gr/roi-idiseon/kozani-to-megalytero-fotovoltaiko-parko-sti-notioanatoliki-eyropi/

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dtzgr είπε

Από 1/9 :

* η πάγια χρέωση ΑΔΜΗΕ kVA * ΣΙ/έτος μηδενίζεται

η χρέωση ΑΔΜΗΕ ανά kWh πήγε από 0,0056 σε 0,00844

Αυτό που δεν βρίσκω είναι από πού προκύπτει ότι η χρέωση ανά kWh πρέπει να εφαρμοστεί και στο νυχτερινό τιμολόγιο...

 

Ακριβώς αυτό φίλε μου.., αν είναι να βάλουν χρεώσεις μεταφοράς και διανομής στο νυκτερινό, τότε τι να το κάνουμε το νυκτερινό..

Ελπίζω να είναι typo..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, man22 είπε

Μπορεί να μας πει κάποιος με τι τιμές ξεκίνησε το my home online και enter  πριν από 2 χρόνια και πότε έφτασε σε αυτές που έχει τώρα; 

Στο my home enter που έχω τώρα η kWh είναι περίπου 0,11€ από 11/2020. Το πότε έφτασε εδώ που έφτασε δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πουν ρε παιδιά θα δώσουμε μόνο 1 δις αντί για 2, αυτόν τον μήνα, και το υπόλοιπο θα το επενδύσουμε για να φτιάξουμε αιολικό πάρκο ή ΑΠΕ ώστε σε βάθος 6μηνου να έχουμε φθηνή ενέργεια.

Ουσιαστικα να δώσουμε όλοι από κάτι για να γίνει κάτι καλό.

Τώρα είναι λες και δίνουν ντεπον σε ετοιμοθάνατο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, man22 είπε

Μπορεί να μας πει κάποιος με τι τιμές ξεκίνησε το my home online και enter  πριν από 2 χρόνια και πότε έφτασε σε αυτές που έχει τώρα; 

Ιούλιος 2020

0,096 και 0,105

 

Δεκέμβρης 2021

0,17 και 0,18

 

Απρίλης 2022

0,229 και 0,245

 

Αύγουστος 2022

0,539 και 0,561

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Ας πουν ρε παιδιά θα δώσουμε μόνο 1 δις αντί για 2, αυτόν τον μήνα, και το υπόλοιπο θα το επενδύσουμε για να φτιάξουμε αιολικό πάρκο ή ΑΠΕ ώστε σε βάθος 6μηνου να έχουμε φθηνή ενέργεια.

Ουσιαστικα να δώσουμε όλοι από κάτι για να γίνει κάτι καλό.

Τώρα είναι λες και δίνουν ντεπον σε ετοιμοθάνατο.

και τα δύο χρειάζονται.

Αν ήταν να λυθεί η ενεργειακή κρίση με 1δις, θα είχε λυθεί το πρόβλημα σε 1 μέρα!!

Για μένα η λύση είναι η πυρηνική ενέργεια . Κάτι είχε ακουστεί ότι συζητάμε για να χτιστεί πυρηνικό εργοστάσιο στη Βουλγαρία με ελληνικούς πόρους αλλα δεν ξέρω γιατί δεν έχει προχωρήσει η κατάσταση. Πιθανόν να υπάρχουν αντιδράσεις.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, για την επιδότηση πρέπει να έχουμε την κατοικία του Ε1; Γιατί πέρσυ έμενα αλλού και φαίνεται άλλο σπίτι στο Ε1. Μπορώ να πάρω επιδότηση στην κατοικία που είμαι τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια του φίλου από πάνω... την επιδότηση την δικαιούνται όλοι ανεξαρτήτως κριτηρίων;

Πρέπει να κάνεις αίτηση πουθενά ή την παίρνεις αυτόματα με το Γ1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...