Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Μενουν απληρωτοι λογαριασμοι με 0,15 με 0,20 και με 0,25.....αν παει 0,40 τελικη τιμη με την επιδοτηση δεν θα μιλαμε για απληρωτους λογαριασμους αλλα για εγκλημα.

Θα μου πεις η θα πει καποιος τωρα οτι εγκλημα ειναι και με 0,20 και θα εχει και δικιο.Ε με 0,40 τελικη ας βαλει ο καθενας την φαντασια του να δουλεψει για να καταλαβει τι ειναι.

Καληνυχτα απο μενα γιατι θα ξεφυγω μ'αυτα που βλεπω και θα φαω ban.

 

Ξύπνα, το 0,78 δεν ήταν όνειρο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα. Δεν μας βλεπω καλα. Ρευμα καυσιμα. Πανε να τα κανουν για λιγους. Ξεφυγε το πράγμα.  Και ο χειμωνας θα ναι πιο ζορικος. 

Η κριση τωρα ειναι. Πριν απλα καναμε προθερμανση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

 

Είμαι myhome online για λίγες μέρες ακόμη. Να παω να ενεργοποιήσω κάτι(και τι) από το e-contract? Θα παω στο deiopen από 1/9 αλλα με τι τιμες αφού θα ανακοινωθουν 20/9....?  Ευχαριστώ προκαταβολικά

Το προϊόν είναι ενεργό έως 01/09/2022
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Liverpool89 είπε

Καλημερα. Δεν μας βλεπω καλα. Ρευμα καυσιμα. Πανε να τα κανουν για λιγους. Ξεφυγε το πράγμα.  Και ο χειμωνας θα ναι πιο ζορικος. 

Η κριση τωρα ειναι. Πριν απλα καναμε προθερμανση.

Έτσι. Και το θέμα είναι από ποια αφετηρία ξεκινάει κανείς αυτόν τον νέο μαραθώνιο επιβίωσης. Εμείς είμαστε ήδη 10χλμ πίσω με σκισμένα παπούτσια και με τη γλώσσα έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kdim33 είπε

Καλημέρα σας,

 

Είμαι myhome online για λίγες μέρες ακόμη. Να παω να ενεργοποιήσω κάτι(και τι) από το e-contract? Θα παω στο deiopen από 1/9 αλλα με τι τιμες αφού θα ανακοινωθουν 20/9....?  Ευχαριστώ προκαταβολικά

Το προϊόν είναι ενεργό έως 01/09/2022
 

Καλημέρα, σου ήρθε επιστολή που λέει ότι 1/9 θα πας στο open?

Είναι δυνατόν από 1/9 να πας στο open μια και είναι πρόγραμμα που δεν υπάρχει καν?

Εγώ νομίζω ότι θα παραμείνεις στο online αλλά με τις τρέχουσες τιμές, δλδ 0,538 και 0,480€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kirileman είπε

Έτσι. Και το θέμα είναι από ποια αφετηρία ξεκινάει κανείς αυτόν τον νέο μαραθώνιο επιβίωσης. Εμείς είμαστε ήδη 10χλμ πίσω με σκισμένα παπούτσια και με τη γλώσσα έξω.

Δεν ξερω πραγματικά.  

Αν υπολογισω εμενα και τα οικονομικά μου με οικογένεια. Ενας μισθος οσο παει φτανει ως της 12 του μηνα, τωρα το καλοκαιρι. 

Ο μηνας που ερχεται ειναι μηνας εξοδων. Σχολεια, θερμανση κλπ.

Εμενα με ενοχλεί οτι τα αναγκαια για να μετακινηθεις,ακομα το να κάτσεις σπιτι να εχουν γινει πολυτέλεια. 

Κριμα για τον ολους μας και ειδικα τους νεους που δεν θελανε να κανουν οικογένεια, τωρα πλεον δεν μπορουν.

Επεξ/σία από Liverpool89
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Καλημέρα, σου ήρθε επιστολή που λέει ότι 1/9 θα πας στο open?

Είναι δυνατόν από 1/9 να πας στο open μια και είναι πρόγραμμα που δεν υπάρχει καν?

Εγώ νομίζω ότι θα παραμείνεις στο online αλλά με τις τρέχουσες τιμές, δλδ 0,538 και 0,480€.

Οχι δεν μου έχει έρθει καμια επιστολη η μειλ. Αλλα δεν ξερω και που θα ειμαι απο 1/9...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυβέρνηση και το ΥΠΕΝ μέσα στις επόμενες ημέρες θα γνωστοποιήσει το ύψος της επιδότησης με την οποία θα στηριχθούν οικονομικά οι καταναλωτές. Σημειώνεται σε ότι αφορά το ύψος των κρατικών επιδοτήσεων, οι υπολογισμοί για στήριξη των τιμολογίων έχουν γίνει με τιμή περίπου 100 ευρώ/ Mwh.

ενολίγοις το γ1 θα εχει 0.68 τελική?

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/megales-afxisis-sta-timologia-revmatos-septemvriou-i-anakinosis-ton-parochon/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kdim33 είπε

Οχι δεν μου έχει έρθει καμια επιστολη η μειλ. Αλλα δεν ξερω και που θα ειμαι απο 1/9...

Υποτίθεται πως θα πρέπει να σε ενημερώσουν με επιστολή για να σου αλλάξουν τους όρους που ίσχυαν όταν έκανες το συμβόλαιο σου.

Και εφόσον δεν έχεις λάβει επιστολή τότε θα γίνει αυτό που έγραψα παραπάνω, το συμβόλαιο σου θα γίνει αορίστου με τις τρέχουσες τιμές του Online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Υποτίθεται πως θα πρέπει να σε ενημερώσουν με επιστολή για να σου αλλάξουν τους όρους που ίσχυαν όταν έκανες το συμβόλαιο σου.

Και εφόσον δεν έχεις λάβει επιστολή τότε θα γίνει αυτό που έγραψα παραπάνω, το συμβόλαιο σου θα γίνει αορίστου με τις τρέχουσες τιμές του Online.

Άρα δεν είναι καλύτερα να παω αν επιλέξω το γ1 οικιακο απο το e-contract και να έχω και τις κρατικες επιδοτησεις? διοτι το ονλινε δεν γραφει οτι θα έχει επιδοτησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kdim33 είπε

Άρα δεν είναι καλύτερα να παω αν επιλέξω το γ1 οικιακο απο το e-contract και να έχω και τις κρατικες επιδοτησεις? διοτι το ονλινε δεν γραφει οτι θα έχει επιδοτησεις...

Δεν ξέρω, μόνο όταν ανακοινώσουν το ύψος των επιδοτήσεων του Σεπτεμβρίου θα μπορέσω να σου πω με σιγουριά αν στο γ1 θα είναι καλύτερα.

Ότι και να κάνεις είναι ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ας συνεχίσουν τα καραγκιοζιλίκια..Τα φέσια στο ρεύμα είναι στο 1.5 δις..

Τελικά οι πιστολέρο ήταν πολύ μπροστά.

Νέο κίνημα «δεν πληρώνω» ξεπροβάλλει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα net metering που να υποστηρίζει το ρεύμα που κάνει το άνοιγμα μπαλκονόπορτας;

Όταν την ανοίγω κάνει πολύ ρεύμα και πάει χαμένο.

P.S για γέλια ή για κλάματα είναι η κατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Καλημερα. Δεν μας βλεπω καλα. Ρευμα καυσιμα. Πανε να τα κανουν για λιγους. Ξεφυγε το πράγμα.  Και ο χειμωνας θα ναι πιο ζορικος. 

Η κριση τωρα ειναι. Πριν απλα καναμε προθερμανση.

Και μετά σου λένε πάρε ηλεκτρικό ΙΧ, αλλά κάνε και οικονομία στο ρεύμα! Παράνοια λέμε.

Κι ένα σχετικό γραφηματάκι που πέτυχα:

Earth104Mod8Fig5.png

Αναρωτιέμαι τι θα συμβεί στην κόκκινη καμπύλη αν μειωθεί βίαια η καταναλισκόμενη ενέργεια (μπλε καμπύλη)...

Επεξ/σία από bedazzled
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το είχα πει πριν από καιρό ότι τις τιμές στο home online τις έχουν υπολογίσει, δεν έχουν βάλει τυχαία το 0,5 και σε λίγο καιρό θα λέμε τι φτηνό ήταν αυτό το πρόγραμμα!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...