Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αναρωτιέμαι πόσο ψηλά θα φτάσει μέσα στον χειμώνα η τιμή! Και όλα αυτά θα συμπαρασύρουν ακόμη περισσότερο και τις τιμές των προϊόντων που ήδη έχουν ξεφύγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, CakeNet είπε

Εγώ αναρωτιέμαι πόσο ψηλά θα φτάσει μέσα στον χειμώνα η τιμή! Και όλα αυτά θα συμπαρασύρουν ακόμη περισσότερο και τις τιμές των προϊόντων που ήδη έχουν ξεφύγει...

...εγώ πάλι σκέφτομαι τα καημένα τα κέντρα αδυνατίσματος που θα μείνουν χωρίς δουλειά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, washcloud είπε

...εγώ πάλι σκέφτομαι τα καημένα τα κέντρα αδυνατίσματος που θα μείνουν χωρίς δουλειά....

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic αλλα για να μην ανοιγω νεο θεμα.Εφοσον η μετρηση γινεται ανα 4μηνο για οσους δεν καταχωρουμε ηλεκτρονικα τις kw πως γνωριζει ο παροχος την καταναλωση ανα μηνα ετσι ωστε να τιμολογησει τωρα που οι τιμες αλλαζουν καθε μηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, green gordon είπε

Offtopic αλλα για να μην ανοιγω νεο θεμα.Εφοσον η μετρηση γινεται ανα 4μηνο για οσους δεν καταχωρουμε ηλεκτρονικα τις kw πως γνωριζει ο παροχος την καταναλωση ανα μηνα ετσι ωστε να τιμολογησει τωρα που οι τιμες αλλαζουν καθε μηνα;

Υποθετικά τελείως..

1000 kWh το τετράμηνο = 250 το μήνα 8ο, 250 το μήνα 9ο κλπ.

Κάτι διαφορετικό, δεν βλέπω πως θα μπορούσε να εφαρμοστεί. Ίσως ένα ερώτημα στον πάροχο να είναι διαφωτιστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα,δεν ειχα αυτον τον παροχο πριν ενα χρονο και βαρανε καθε μηνα στα αυτια,στον εκκαθαριστικο μου ερχεται επιστροφη μετα.Θα αρχισω να τους στελνω εγω τις μετρησεις ευχαριστω πολυ παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, CakeNet είπε

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος!

...γενικώς τα πάντα σκατά : όταν ακριβαίνει το ρεύμα ακριβαίνουν κι όλα τ' άλλα μαζί όπως είπες, κι επειδή φυσικά δεν παίζει ως λύση το "ε ας αυξήσουμε ο καθένας τα έσοδά του τότε", το αποτέλεσμα είναι αυτοπεριορισμός, λιτότητα, και η λιτότητα φέρνει μείωση εσόδων στις επιχειρίσεις, πράγμα που φέρνει μείωη εσόδων στο κράτος, πράγμα που σημαίνει ζήτω που την γαμήσαμε γενικώς, απ' ό,που και να το πιάσεις...

Το παγκοσμιοποιημένο υπερκαταναλωτικό μπουρδελάκι που υφίσταται, έχει ΤΟΣΟ αλληλοεξαρτώμενους αλυσιδοκρίκους, που κλάνει μια πεταλούδα στο Πεκίνο (...ή ακόμα καλύτερα στη Γιουχάν...), και αυτόματα γαμιέται το σύμπαν γενικώς ως επακόλουθο...Έχουμε στήσει μια πρακτικά αρρωστημένη πλανητικά κοινωνία όπου απομυζούμε μη ανανεώσιμες πηγές ενέργειας για να κάνουμε ο καθένας την γκάβλα του για καμμιά 80αριά χρόνια, ζούμε μια επίπλαστη ευμάρεια, παίζουν ανισότητες του κερατά, τα χρηματοοικονομικά από εργαλείο έχουν καταντήσει ένα καρκίνωμα που τρώει τις σάρκες του είδους (αλλά και της χλωροπανίδας γενικότερα), το κλίμα αλλάζει ανεπίστρεπτα λόγω των παρεμβάσεών μας για περισσότερη "ανταγωνιστικότητα", "εξέλιξη", "πρόοδο", γνωσιακές και τεχνολογικές κατακτήσεις - και το χαριτωμένο της υπόθεσης είναι όπως ανέφερε άλλος νωρίτερα, ότι ασχολιόμαστε με τα πλαστικά καλαμάκια.....

Η όλη φάση έμοιαζε που έμοιαζε σα λεωφορείο που μέσα του παίζει πάρτι αλλά κανείς δεν έχει χωνέψει ότι πάμε προς γκρεμό/ούτε ότι τα φρένα είναι τελειωμένα, ε ήρθε κι ο Ρώσος που πάτησε το γκάζι (....ή μάλλον το έκοψε :ρ) και πάμε τσιφ για τον αγύριστο...

(...νομίζω καλύτερα τελικά που δεν ήμουν τόσο συγκεκριμένος πιο πριν - τί λες κι εσύ...; :-D)

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebill μου βγάζει αυτό. Τελικά το ισχύει; Στη σύμβαση που υπέγραψα αναφέρει για μηνιαίο εκκαθαριστικό λογαριασμό, αν το επιθυμώ. Και στο ebill γραφει άλλα.

Screenshot_2022-08-20-08-40-12-739_com.brave.browser.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, caveneo είπε

Στο ebill μου βγάζει αυτό. Τελικά το ισχύει; Στη σύμβαση που υπέγραψα αναφέρει για μηνιαίο εκκαθαριστικό λογαριασμό, αν το επιθυμώ. Και στο ebill γραφει άλλα.

Κάτι κατάλαβες λάθος, αποκλείεται η σύμβαση που υπέγραψες να αναφέρει μηνιαίο εκκαθαριστικό λογαριασμό.

Αυτό που ισχύει είναι ότι εκκαθαριστικός μπορεί να βγει μόνο αν ο πάροχος λάβει εκκαθαριστική ένδειξη από τον ΔΕΔΔΗΕ, μια φορά στους 4 μήνες δλδ ή και κάθε 2 μήνες αν στο ενδιάμεσο δίνεις εσύ ενδείξεις στο site του ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...