Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, ForuMakis είπε

Αυτο σου το απαντησαν απο την υποστηριξη ebill;

Εξυπηρετηση πελατων δεη αναφερει το email αν διαβαζω σωστα, αρα με ενα τηλ δεν μπορειτε να το διαλευκανετε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, ForuMakis είπε

Αυτο σου το απαντησαν απο την υποστηριξη ebill;

@ForuMakis ναι, απο την υποστηριξη ebill μετα απο αιτημα που εγινε εδω:

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx?lang=1

Είχα κανει και σχετικη καταγγελια στην ΡΑΕ, ωστοσο βλεπω δεν την εχουν επεξεργαστει ακομα...που σημαινει οτι το τμημα ebill της ΔΕΗ, δεν χρειαστηκε να "δεχτει" την πιεση της ΡΑΕ (λεμε τωρα...).

Επεξ/σία από iwdarwin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iwdarwin είπε

@ForuMakis ναι, απο την υποστηριξη ebill μετα απο αιτημα που εγινε εδω:

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx?lang=1

Είχα κανει και σχετικη καταγγελια στην ΡΑΕ, ωστοσο βλεπω δεν την εχουν επεξεργαστει ακομα...που σημαινει οτι το τμημα ebill της ΔΕΗ, δεν χρειαστηκε να "δεχτει" την πιεση της ΡΑΕ (λεμε τωρα...).

Και εγω στο ebill εστειλα και απλα μου απαντησαν θα το στειλουμε στο αρμοδιο τμημα για επιλυση, οπως ποσταρα χθες, χωρις να μου γραψουν οτι θα παρω τις παλιες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , μου εκδόθηκε ένας λογαριασμός 12/08 στα 54 ευρώ και ένας ακόμα 17/08 στα 74 ευρώ . Σε 5 μέρες 2 λογαριασμοί .και 74 δεν έχω πληρώσει ποτέ . Το περισσότερα ήταν τα 54  συνήθως γύρω στα 40 με 45 έδινα. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον να εκδοθούν 2 λογαριασμοί με διάστημα 5 ημερών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Καλησπέρα , μου εκδόθηκε ένας λογαριασμός 12/08 στα 54 ευρώ και ένας ακόμα 17/08 στα 74 ευρώ . Σε 5 μέρες 2 λογαριασμοί .και 74 δεν έχω πληρώσει ποτέ . Το περισσότερα ήταν τα 54  συνήθως γύρω στα 40 με 45 έδινα. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον να εκδοθούν 2 λογαριασμοί με διάστημα 5 ημερών?

Πώς έγινε αυτό.. Ποιός είναι ο εκκαθαριστικος λογαριασμός; Κοίταξες; Πότε έγινε η καταμέτρηση; Έδωσες εσύ καμία μέτρηση; Πήρες τηλέφωνο να ρωτήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, takoulou είπε

Πώς έγινε αυτό.. Ποιός είναι ο εκκαθαριστικος λογαριασμός; Κοίταξες; Πότε έγινε η καταμέτρηση; Έδωσες εσύ καμία μέτρηση; Πήρες τηλέφωνο να ρωτήσεις;

Ναι τώρα έκλεισα το τηλέφωνο. Ο πρώτος λογαριασμός εκδόθηκε με βάση αυτά που δήλωσα και ο δεύτερος με τις μετρήσεις που έκαναν αυτοί που πέρασαν 5 μέρες μετά από μένα . Τώρα πως γίνετε σε 5 μέρες να έχω διάφορα 20 ευρώ δεν καταλαβαίνω. Φυσικά εγώ πάντα έβαζα τις σωστές μετρήσεις,όσο έλεγε το ρολόι 

Μόλις τώρα, ALIEN-3- είπε

Ναι τώρα έκλεισα το τηλέφωνο. Ο πρώτος λογαριασμός εκδόθηκε με βάση αυτά που δήλωσα και ο δεύτερος με τις μετρήσεις που έκαναν αυτοί που πέρασαν 5 μέρες μετά από μένα . Τώρα πως γίνετε σε 5 μέρες να έχω διάφορα 20 ευρώ δεν καταλαβαίνω. Φυσικά εγώ πάντα έβαζα τις σωστές μετρήσεις,όσο έλεγε το ρολόι 

Edit. Ο πρώτος ο λογαριασμός ακυρώθηκε και ισχύει ο δεύτερος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Για αυτόν ακριβώς το λόγο δεν δίνω ένδειξη όταν είναι να περάσουν να μετρήσουν..

Πάντα έδινα,πρώτη φορά μου συνέβη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Πάντα έδινα,πρώτη φορά μου συνέβη 

Καλύτερα να μην δίνεις μετρήσεις όταν είναι να περάσει ο Δεδδηε... Θα βγαίνει λογαριασμός από εκεί...Και θα βλέπεις πότε είναι η καταμέτρηση.. Στον Δεδδηε κάθε δίμηνο και τετράμηνο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Είστε έτοιμοι για 1€ την kWh μέχρι τέλος του χρόνου;

Εγώ όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με κάλεσαν από την protergia. Είδαν την αίτηση αλλαγής προμηθευτή και πήραν να μου κάνουν προσφορά στα 0,18 λεπτά και 90€ δώρο στον λογαριασμό. Την ευχαρίστησα την κοπέλα και της είπα πως εμμένω στην απόφαση μου για αλλαγή παρόχου. Ούτως ή άλλως τα πράγματα είναι πολύ ρευστά. Κάθε μήνα θα έχουμε αλλαγές. Μπορεί να με ξαναδείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους.

Έκανα μεταφορά παροχής σε ΔΕΗ γ1ν πριν 2 ημερες. Έκανα και λογαριασμό ebill. 

Θα ήθελα 2-3 πληροφορίες αν είναι ευκολο, στο ebill, που αναγράφει το πακέτο που έχεις;

Εμένα μόλις μπαίνω μέσα μου βγάζει πρόταση να γραφτώ στο myhomeonline.

Spoiler

image.png.ed33ebb2eb384a9828f031d3b9dc9c1f.png

Αναγράφει και αν σε έβαλαν με ΚΟΤ;

Και τέλος, πόσες μέρες πήρε για να γίνει η αλλαγή παρόχου σε εσάς; Είμαι Αθήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...