Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

Θα κάνω αλλαγή στο ΔΕΗ Γ1Ν απο NRG, είμαι με ΚΟΤΒ, τριφασικό και νυχτερινό και στην nrg έχω πρόγραμμα χωρίς δέσμευση συμβολαίου.

Μετά απο πρόταση του κοράκιου, αναζήτησα αν το Γ1Ν εφαρμόζει το ΚΟΤ.

Αν κάποιος το αναζητά, στην σελίδα 6 της σύμβασης αναγράφει το παρακάτω (οι ακατανόητοι χαρακτήρες είναι λόγο της κωδικοποίησης που χρησιμοποιεί το site της ΔΕΗ μάλλον):

Spoiler

2.3 Υπηρεσίε# Κοινή# Ωφέλεια# (ΥΚΩ) Οι ΥΚΩ, οι οποίε καθορίζονται κάθε φορά από την Πολιτεία, όπω: α) η παροχή ηλεκτρική ενέργεια στου καταναλωτέ των μη διασυνδεδεμένων νησιών με τιμολογήσει ίδιε ανά κατηγορία πελατών με αυτέ τη ηπειρωτική χώρα, β) η παροχή ειδικού Κοινωνικού Οικιακού Τιμολογίου$ (Κ.Ο.Τ.) στου δικαιούχου καταναλωτέ, και γ) η προμήθεια ηλεκτρική ενέργεια με ειδικό Τιμολόγιο Υπηρεσιών Αλληλεγγύη$ (Τ.Υ.Α.) σε νομικά πρόσωπα δημοσίου δικαίου προνοιακού χαρακτήρα, όπω εκκλησιαστικά-φιλανθρωπικά ιδρύματα, φορεί ιδιωτικού δικαίου μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα οι οποίοι παρέχουν υπηρεσίε κοινωνική φροντίδα κ.ά. Δυνάμει του άρθρου 55 του Νόμου 4001/2011, ο εθνικό και κανονιστικό νομοθέτη διαθέτουν τη διακριτική ευχέρεια ορισμού και άλλων υπηρεσιών κοινή ωφέλεια. Ενόψει τούτου, τυχόν ορισμό νέα ΥΚΩ κατά το χρόνο ισχύο τη παρούσα, υπολογίζεται από τον Προμηθευτή αυτόματα, χωρί να επέρχεται τροποποίηση στου όρου τη παρούσα. Τύπο υπολογισμού: kWh x Μοναδιαία χρέωση (€/kWh).

Πηγή:

https://www.dei.gr/media/q24leidc/symvasi-promitheias-hlektrikis-energeias-mikroipelates.pdf

οπότε θεωρώ οτι είμαι καλυμμένος και "νομικά".

Είχε κανείς πρόβλημα με το ΚΟΤ στο Γ1Ν;

 

 

Σχετικά με τα χαρτιά βρήκα το post του Joshua21. 

9 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Ταυτότητα, αποδεικτικό ΑΦΜ (Ε9 πχ), παλιό λογαριασμό, εκτύπωση από taxis αν είσαι ενοικιαστής, ενδείξεις μετρητή.

Ισχύουν ακόμα ή έχει προστεθεί κάποιο άλλο χαρτί;

 

Διαβάζω τις συμβουλές σας και έχω ακόμα αρκετές σελίδες να διαβάσω. Έχω δει οτι προτείνετε επίσκεψη σε κατάστημα για να γίνει η διαδικασία το ταχύτερο. Μπορώ απλά να πάω σε κατάστημα ή θέλει ραντεβού;

 

Αυτό που δεν έχω ξεκαθαρίσει ωστόσο είναι τι γίνεται με την εγγύηση. Την καταβάλω και αφού ενεργοποιήσω την πάγια εντολή, θα μου επιστραφεί (είτε ως ποσό στην τράπεζα, είτε ως "πιστωτικό" στον επόμενο λογαριασμό); Υπάρχει τρόπος να αποφύγω να καταβάλω το ποσό; Η NRG για παράδειγμα εαν ενεργοποιούσες άμεσα την πάγια εντολή πριν τον πρώτο λογαριασμό, δεν σε χρέωνε κάτι.

 

Και "τέλος" υπάρχει κάτι που μου έχει διαφύγει και προτείνετε να το δω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, wasd είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Θα κάνω αλλαγή στο ΔΕΗ Γ1Ν απο NRG, είμαι με ΚΟΤΒ, τριφασικό και νυχτερινό και στην nrg έχω πρόγραμμα χωρίς δέσμευση συμβολαίου.

Μετά απο πρόταση του κοράκιου, αναζήτησα αν το Γ1Ν εφαρμόζει το ΚΟΤ.

Αν κάποιος το αναζητά, στην σελίδα 6 της σύμβασης αναγράφει το παρακάτω (οι ακατανόητοι χαρακτήρες είναι λόγο της κωδικοποίησης που χρησιμοποιεί το site της ΔΕΗ μάλλον):

  Απόκρυψη περιεχομένων

2.3 Υπηρεσίε# Κοινή# Ωφέλεια# (ΥΚΩ) Οι ΥΚΩ, οι οποίε καθορίζονται κάθε φορά από την Πολιτεία, όπω: α) η παροχή ηλεκτρική ενέργεια στου καταναλωτέ των μη διασυνδεδεμένων νησιών με τιμολογήσει ίδιε ανά κατηγορία πελατών με αυτέ τη ηπειρωτική χώρα, β) η παροχή ειδικού Κοινωνικού Οικιακού Τιμολογίου$ (Κ.Ο.Τ.) στου δικαιούχου καταναλωτέ, και γ) η προμήθεια ηλεκτρική ενέργεια με ειδικό Τιμολόγιο Υπηρεσιών Αλληλεγγύη$ (Τ.Υ.Α.) σε νομικά πρόσωπα δημοσίου δικαίου προνοιακού χαρακτήρα, όπω εκκλησιαστικά-φιλανθρωπικά ιδρύματα, φορεί ιδιωτικού δικαίου μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα οι οποίοι παρέχουν υπηρεσίε κοινωνική φροντίδα κ.ά. Δυνάμει του άρθρου 55 του Νόμου 4001/2011, ο εθνικό και κανονιστικό νομοθέτη διαθέτουν τη διακριτική ευχέρεια ορισμού και άλλων υπηρεσιών κοινή ωφέλεια. Ενόψει τούτου, τυχόν ορισμό νέα ΥΚΩ κατά το χρόνο ισχύο τη παρούσα, υπολογίζεται από τον Προμηθευτή αυτόματα, χωρί να επέρχεται τροποποίηση στου όρου τη παρούσα. Τύπο υπολογισμού: kWh x Μοναδιαία χρέωση (€/kWh).

Πηγή:

https://www.dei.gr/media/q24leidc/symvasi-promitheias-hlektrikis-energeias-mikroipelates.pdf

οπότε θεωρώ οτι είμαι καλυμμένος και "νομικά".

Είχε κανείς πρόβλημα με το ΚΟΤ στο Γ1Ν;

 

 

Σχετικά με τα χαρτιά βρήκα το post του Joshua21. 

Ισχύουν ακόμα ή έχει προστεθεί κάποιο άλλο χαρτί;

 

Διαβάζω τις συμβουλές σας και έχω ακόμα αρκετές σελίδες να διαβάσω. Έχω δει οτι προτείνετε επίσκεψη σε κατάστημα για να γίνει η διαδικασία το ταχύτερο. Μπορώ απλά να πάω σε κατάστημα ή θέλει ραντεβού;

 

Αυτό που δεν έχω ξεκαθαρίσει ωστόσο είναι τι γίνεται με την εγγύηση. Την καταβάλω και αφού ενεργοποιήσω την πάγια εντολή, θα μου επιστραφεί (είτε ως ποσό στην τράπεζα, είτε ως "πιστωτικό" στον επόμενο λογαριασμό); Υπάρχει τρόπος να αποφύγω να καταβάλω το ποσό; Η NRG για παράδειγμα εαν ενεργοποιούσες άμεσα την πάγια εντολή πριν τον πρώτο λογαριασμό, δεν σε χρέωνε κάτι.

 

Και "τέλος" υπάρχει κάτι που μου έχει διαφύγει και προτείνετε να το δω;

Η εγγύηση είναι νομίζω 20 Ευρώ λόγω ΚΟΤ.. Αυτά τα χαρτιά σου ζητουν.. Απλά αν πας στο κατάστημα τελειώνεις άμεσα... Μπορείς να κλεισεις και ραντεβού αν θελεις.. Υπάρχουν κατάστηματα που λειτουργούν μεχρι αργά το βράδυ.. Πρώτα κάνεις την μεταφορά και μετά γίνεται ΚΟΤ.. Απλά να τους πας κάτι ότι θα είσαι ΚΟΤ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες έκανα αίτημα αλλαγής προμηθευτή μέσα από την ιστοσελίδα της ΔΕΗ. Εντυπωσιάστηκα από το καλοδουλεμένο στήσιμο του e-contract. Όλα πήγαν χωρίς προβλήματα και τα ζητούμενα έγγραφα ανέβηκαν αμέσως. 
 

Για το Γ1 δεν απαιτείται εγγύηση. Το συμβόλαιο κατέβηκε στον υπολογιστή μου με το τέλος της διαδικασίας. Την επόμενη εργάσιμη ήρθαν από το ΔΕΔΔΗΕ για μέτρηση (Ανατολική Αττική). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dkreouzis είπε

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Άλλαξα πρόσφατα (λίγες μέρες) το όνομα μου σε μία παροχή της ΔΕΗ και χωρίς να το πολύψάξω διάλεξα το πρόγραμμα Home enter.

Δεν είδα ο βλαξ πως δεν έχει έκπτωση απ το κράτος το συγκεκριμένο πρόγραμμα και η τιμή είναι πλέον στο 0.56!!!!!

Η ερωτηση είναι τώρα για να αλλάξω το πρόγραμμα σε Γ1 Κυμαινομενο που με την έκπτωση τους κράτους πέφτει σε 0.1 θα πρέπει να πληρώσω fee? (Αυτά που γράφει 100 ευρώ το πρώτο μήνα, 60 τον 4ο κλπ)

Πραγματικά πόσο απάτη είναι το home enter πλέον με 5πλασια τιμή του Κυμαινομενου!!! Έλεος!!

Βάλε τον αριθμό παροχής εδώ https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/ , τίκαρε το captcha, και πάτα αναζήτηση. Αν δεν έχει ακόμη γίνει η μετάβαση, θα αναφέρει πιο κάτω την κατάσταση της ΥΔΕ (ληγμένη ή όχι) και ταυτόχρονα τον πλήρη αριθμό παροχής που υφίσταται. Αν το τελευταίο ψηφίο δεν έχει προχωρήσει κατά ένα, τότε δεν έχει ακόμη γίνει η μετάβαση και προλαβαίνεις να κάνεις υπαναχώρηση (θα ακυρωθεί η σύμβαση για το Εντερ) και θα παραμείνεις στο Γ1 (υποθέτω σε αυτό ήταν η παροχή, αφού μίλησες για "παροχή της ΔΕΗ"). Το app λαμβάνει υπ' όψη τα 9 πρώτα ψηφία που αφορούν την παροχή του σπιτιού και τα 2 τελευταία ψηφία αφορούν το σε ποιον πάροχο είναι, και αυτό σου δηλώνει (αν είσαι ακόμη εκεί που ήσουν, θα δεις ίδιο κι απαράλλαχτο τον πλήρη 11ψήφιο που έβαλες πιο πάνω στο σχετικό box. Aν έχει γίνει η αλλαγή, το τελευταίο ψηφίο θα γίνει πχ από 7, 8). Αν λοιπόν δεν έχει γίνει η αλλαγή, βρες στα έντυπα στο σάιτ της ΔΕΗ το σχετικό για υπαναχώρηση, συμπλέρωσε και στειλ' το. Αλλά πάρε και πρωί-πρωί τηλέφωνο για σιγουρια στο 800 900 1000 και πες τους τί έγινε και ότι πήρες για να σιγουρέψεις την υπαναχώρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dkreouzis είπε

Άλλαξα πρόσφατα (λίγες μέρες) το όνομα μου σε μία παροχή της ΔΕΗ και χωρίς να το πολύψάξω διάλεξα το πρόγραμμα Home enter.

κατάστημα ή ηλεκτρονικά ? ανάλογα την απάντηση το συνεχίζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκλεισα ραντεβού να πάω αύριο σε κατάστημα της ΔΕΗ το μεσημεράκι μετά τη δουλειά να μεταβώ στο Γ1Ν. Η εγγύηση πόση είναι; Θα σας μεταφέρω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, caveneo είπε

Εγώ έκλεισα ραντεβού να πάω αύριο σε κατάστημα της ΔΕΗ το μεσημεράκι μετά τη δουλειά να μεταβώ στο Γ1Ν. Η εγγύηση πόση είναι; Θα σας μεταφέρω εντυπώσεις.

100, εκτός κι αν έχεις ΚΟΤ (πέφτει στα 20). Να ζητήσεις επιτόπου και κωδικό εταίρου για να φτιάξεις ebill όταν ενεργοποιηθεί η σύνδεση στη ΔΕΗ.

- - - - -- - - -

Σχετικά με την Teleperformance που έγραψα χθες : κατ' αρχάς είχα κάνει και 2η αίτηση μετάβασης στην ΔΕΗ (για άλλη παροχή), την Τετάρτη το απόγευμα, και έχει ενεργοποιηθεί ΚΑΙ αυτή πλέον. Άρα μπαμ-μπαμ (δεν νομίζω κανείς από ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ να δούλευε 14/8, οπότε να υποθέσω ότι η μετάβαση της 2ης παροχής έγινε στην ουσία μέσα σε 2 μέρες). Το κακό με την TP είναι ότι θα είναι κλειστοί μέχρι τις 22/8...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, washcloud είπε

 Να ζητήσεις επιτόπου και κωδικό εταίρου

Ενημερωτικα εμενα αναγραφοταν στο συμβολαιο που με εβαλε να υπογραψω και το παιρνεις μαζι. Δεν ξερω αν τωρα με τη μεταβαση του δωσουν νεο συμβολαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sellout είπε

Ενημερωτικα εμενα αναγραφοταν στο συμβολαιο που με εβαλε να υπογραψω και το παιρνεις μαζι. Δεν ξερω αν τωρα με τη μεταβαση του δωσουν νεο συμβολαιο.

Ας το κοιτάξει να σιγουρευτεί ότι τον αναφέρει, αλλιώς να τους τον ζητήσει επιτόπου για να μην μπλέκει με τηλέφωνα μετά.

5 ώρες πριν, wasd είπε

Είχε κανείς πρόβλημα με το ΚΟΤ στο Γ1Ν;

Το Γ1/ΓΝ1 πάντα υποστήριζε ΚΟΤ, εντάξει είσαι. Απλά, μετά που θα γίνει η μετάβαση (τσέκαρε 2-3-5 μέρες μετά, στο λινκ για την σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ που έχω λίγα ποστ πιο πριν) πάρε ένα τηλ. στην εξυπηρέτηση ΔΕΔΔΗΕ = 800 400 4000, (24/7!!) και ρώτα τους εάν φαίνεται στην καρτέλα σου με την νέα παροχή, να είναι συσχετισμένο το ΚΟΤ σου (για να μην ξανακάνεις και τώρα την αίτηση και την 1η Σεπτέμβρη, που αναγκαστικά θα πρέπει να κάνεις).

Σχετικά με τα χαρτιά βρήκα το post του Joshua21. 

Ισχύουν ακόμα ή έχει προστεθεί κάποιο άλλο χαρτί;

Όχι, αυτά που σου είπε ο J. είναι. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις και στο σάιτ της ΔΕΗ.

Διαβάζω τις συμβουλές σας και έχω ακόμα αρκετές σελίδες να διαβάσω. Έχω δει οτι προτείνετε επίσκεψη σε κατάστημα για να γίνει η διαδικασία το ταχύτερο. Μπορώ απλά να πάω σε κατάστημα ή θέλει ραντεβού;

Αν πας "απλά", απλώς,,,,θα μπεις στην ουρά. Αν κλείσεις ραντεβού, θα σε πάρουν (:ρ) την ώρα του ραντεβού....Ραντεβού ή τηλεφωνικά ή από το σάιτ (του σάιτ η διαδικασία είναι λίγο μπαλοσπάσιμο πάντως - απ' το τηλ. δεν ξέρω τί γίνεται - καθώς θέλει να,,,κάνεις κάποιο account και μπλαμπλαμπλα....), επιλέγεις κατάστημα που σ' εδνιαφέρει, και ανάλογα την περιοχή, μπορεί να έχει κι απόγευμα (μέχρι 20:00).

 

Αυτό που δεν έχω ξεκαθαρίσει ωστόσο είναι τι γίνεται με την εγγύηση. Την καταβάλω και αφού ενεργοποιήσω την πάγια εντολή, θα μου επιστραφεί (είτε ως ποσό στην τράπεζα, είτε ως "πιστωτικό" στον επόμενο λογαριασμό); Υπάρχει τρόπος να αποφύγω να καταβάλω το ποσό; Η NRG για παράδειγμα εαν ενεργοποιούσες άμεσα την πάγια εντολή πριν τον πρώτο λογαριασμό, δεν σε χρέωνε κάτι.

Δεν νομίζω να μπορείς ν' αποφύγεις την παπαριά του να πρέπει να την καταβάλλεις και κατόπιν εορτής να βάλεις πάγια. Ρώτα το όμως, μήπως είναι και θέμα υπαλλήλου (να "παρακάμψει" κάτι πχ, ΑΝ έχει την δυνατότητα και είναι απλά στο χέρι του). Σε κάθε περίπτωση, λόγω ΚΟΤ θα δώσεις "μόνο" 20, οπότε ΟΚ υποθέτω...

 

Και "τέλος" υπάρχει κάτι που μου έχει διαφύγει και προτείνετε να το δω;

Δεν νομίζω. Εντάξει είσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής .Θέλω να μεταβώ στην ΔΕΗ με 7 παροχές .Στο τηλέφωνο που πήρα 

σχετικά με την εγγύηση των 100 ευρώ χωρίς πάγια εντολή  και ενώ εχώ ήδη  άλλες 2 παροχές στη Δεη οι μισοί υπάλληλοι μου  λένε ότι δεν χρειάζεται να δώσω έγγυηση για τους υπόλοιπους λογαριασμούς και οι άλλοι ότι ίσχυει για μία μόνο παροχή .Ξέρει κανείς να μου πει τι τελικά ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aikaterinib είπε

Καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής .Θέλω να μεταβώ στην ΔΕΗ με 7 παροχές .Στο τηλέφωνο που πήρα 

σχετικά με την εγγύηση των 100 ευρώ χωρίς πάγια εντολή  και ενώ εχώ ήδη  άλλες 2 παροχές στη Δεη οι μισοί υπάλληλοι μου  λένε ότι δεν χρειάζεται να δώσω έγγυηση για τους υπόλοιπους λογαριασμούς και οι άλλοι ότι ίσχυει για μία μόνο παροχή .Ξέρει κανείς να μου πει τι τελικά ισχυει?

Απ΄ όσο γνωρίζω εφόσον έχεις ήδη μία παροχή στη ΔΕΗ, δεν χρειάζεσαι να πληρώσεις εγγύηση για τις υπόλοιπες. Εφόσον μιλάμε για σπίτι έτσι. Αν μιλάμε για επαγγελματική παροχή προφανώς και θα πληρώσεις εγγύηση.

Επεξ/σία από mikes prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ολα οικιακα αλλά .... ο καθε υπαλληλος είχε άλλη αποψη οπότε από τις 7 νέες παροχές ο κάθε υπάλληλος που είναι διαφορετικός και μου έστειλαν τα συμβόλαια να υπογράψω τα 4 είναι με 100 ευρω εγγύηση και τα 3 χωρίς .Γι αυτό ρωτάω πριν υπογράψω τίποτα τι τελικά ισχύει .

4 λεπτά πριν, mikes prime είπε

Απ΄ όσο γνωρίζω εφόσον έχεις ήδη μία παροχή στη ΔΕΗ, δεν χρειάζεσαι να πληρώσεις εγγύηση για τις υπόλοιπες. Εφόσον μιλάμε για σπίτι έτσι. Αν μιλάμε για επαγγελματική παροχή προφανώς και θα πληρώσεις εγγύηση.

 

5 λεπτά πριν, mikes prime είπε

Απ΄ όσο γνωρίζω εφόσον έχεις ήδη μία παροχή στη ΔΕΗ, δεν χρειάζεσαι να πληρώσεις εγγύηση για τις υπόλοιπες. Εφόσον μιλάμε για σπίτι έτσι. Αν μιλάμε για επαγγελματική παροχή προφανώς και θα πληρώσεις εγγύηση.

Ειναι ολα οικιακα αλλά .... ο καθε υπαλληλος είχε άλλη αποψη οπότε από τις 7 νέες παροχές ο κάθε υπάλληλος που είναι διαφορετικός και μου έστειλαν τα συμβόλαια να υπογράψω τα 4 είναι με 100 ευρω εγγύηση και τα 3 χωρίς .Γι αυτό ρωτάω πριν υπογράψω τίποτα τι τελικά ισχύει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, aikaterinib είπε

Ειναι ολα οικιακα αλλά .... ο καθε υπαλληλος είχε άλλη αποψη οπότε από τις 7 νέες παροχές ο κάθε υπάλληλος που είναι διαφορετικός και μου έστειλαν τα συμβόλαια να υπογράψω τα 4 είναι με 100 ευρω εγγύηση και τα 3 χωρίς .Γι αυτό ρωτάω πριν υπογράψω τίποτα τι τελικά ισχύει .

 

Ειναι ολα οικιακα αλλά .... ο καθε υπαλληλος είχε άλλη αποψη οπότε από τις 7 νέες παροχές ο κάθε υπάλληλος που είναι διαφορετικός και μου έστειλαν τα συμβόλαια να υπογράψω τα 4 είναι με 100 ευρω εγγύηση και τα 3 χωρίς .Γι αυτό ρωτάω πριν υπογράψω τίποτα τι τελικά ισχύει .

Μίλησες στο τηλέφωνο φαντάζομαι.. Έχουμε πει ότι δεν υπάλληλοι της ΔΕΗ εκεί..Θα πας σε κατάστημα από κοντά.. Και εκεί θα σου απαντήσουν και θα υπογράψεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aikaterinib είπε

Καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής .Θέλω να μεταβώ στην ΔΕΗ με 7 παροχές .Στο τηλέφωνο που πήρα 

σχετικά με την εγγύηση των 100 ευρώ χωρίς πάγια εντολή  και ενώ εχώ ήδη  άλλες 2 παροχές στη Δεη οι μισοί υπάλληλοι μου  λένε ότι δεν χρειάζεται να δώσω έγγυηση για τους υπόλοιπους λογαριασμούς και οι άλλοι ότι ίσχυει για μία μόνο παροχή .Ξέρει κανείς να μου πει τι τελικά ισχυει?

How you doin' ?

Spoiler

Έχω και myHome Enter με 0.105 €/κιλοβατώρα. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...