Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

53 λεπτά πριν, caveneo είπε

Μπορει η όλη διαδικασία εγγραφής μου στη ΔΕΗ να γίνει μέσω διαδικτύου ή πρέπει να τρέχω σε φυσικό κατάστημα; Για το Γ1Ν πάντα 

Καλύτερα σε κατάστημα, γιατί (ειδικά λόγω Αυγούστου), ενδέχεται να καθυστερήσει πολύ η μετάβασή σου, αν την κάνεις διαδικτυακά/τηλεφωνικά. Δες για ραντεβού μέσα από το σάιτ της ΔΕΗ (ίσως έχει κι απογευματινά το κατάστημα που σε βολεύει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, caveneo είπε

Μπορει η όλη διαδικασία εγγραφής μου στη ΔΕΗ να γίνει μέσω διαδικτύου ή πρέπει να τρέχω σε φυσικό κατάστημα; Για το Γ1Ν πάντα 

Εννοείται ότι μπορεί να γίνει.. Απλά υπάρχει μια καθυστέρηση λιγο.. Γιατί θα πρεπει να παρουν τα χαρτιά.. Θα πρεπει να στειλεις...Και κάνει μέρες.. Απλά στο κατάστημα τελειώνεις αμέσως.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, caveneo είπε

Μπορει η όλη διαδικασία εγγραφής μου στη ΔΕΗ να γίνει μέσω διαδικτύου ή πρέπει να τρέχω σε φυσικό κατάστημα; Για το Γ1Ν πάντα 

Πήγαινε σε κατάστημα τελειώνεις άμεσα, στο διαδίκτυο εμένα πέρσι τον Δεκέμβρη δεν έγινε τίποτα, έστειλα ένα αίτημα, μου έστειλαν κάτι χαρτιά να υπογράψω στα οποία είχαν γράψει και λάθος αριθμούς ταυτότητας, στέλνω email να τα διορθώσουν αλλά τίποτα, τελικά πήγα και τελείωσα στο καταστημα στα κεντρικά ένα απόγευμα. Από το email για τα υπόλοιπα έλαβα μετά από πολύ καιρό ένα κενό email δίχως τίποτα. Καλά κρασιά δηλαδή άμα το άφηνα ακόμα μέχρι τότε. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαδικασία μέσω Teleperformance (για μετάβαση σε ΔΕΗ από άλλο πάροχο, χωρίς χρέωση εγγύησης, τηλεφωνικά) : Σύναψη σύμβασης Παρασκευή βράδυ (19:45) 5/8  μέσα σε 5-10', και απόψε βλέπω μέσω του app του ΔΕΔΔΗΕ για τσεκάρισμα ισχύος ΥΔΕ ότι η μετάβαση έχει γίνει από 12/8 (ο εκπρόσωπος είχε πει ότι συνήθως γίνεται μέσα σε 6-7 μέρες, απ' ό,τι έχει παρατηρήσει, άρα "μια χαρά").

Στα υπ' όψιν για όσους δεν θέλουν να πληρώσουν εγγύηση/δεν θέλουν να βάλουν πάγια εντολή (για να μην πληρώσουν εγγύηση), ή δεν τους είναι εύκολο να μεταβούν σε κατάστημα.

Επίσης στα υπ' όψιν ότι τσέκαρα και προχθες και χθες το app ΔΕΔΔΗΕ, αλλά είχε ακόμη την αρίθμηση του παλιού παρόχου. Άρα δεν ενημερώνεται "αυτομάτως" (σε 'μένα προφανώς πήρε 2 μέρες).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Πήγαινε σε κατάστημα τελειώνεις άμεσα, στο διαδίκτυο εμένα πέρσι τον Δεκέμβρη δεν έγινε τίποτα, έστειλα ένα αίτημα, μου έστειλαν κάτι χαρτιά να υπογράψω στα οποία είχαν γράψει και λάθος αριθμούς ταυτότητας, στέλνω email να τα διορθώσουν αλλά τίποτα, τελικά πήγα και τελείωσα στο καταστημα στα κεντρικά ένα απόγευμα. Από το email για τα υπόλοιπα έλαβα μετά από πολύ καιρό ένα κενό email δίχως τίποτα. Καλά κρασιά δηλαδή άμα το άφηνα ακόμα μέχρι τότε. 

Μήπως θυμάσαι τι χαρτιά πρέπει να έχω μαζί μου; Ώστε να πάω τη Τρίτη το μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, caveneo είπε

Μήπως θυμάσαι τι χαρτιά πρέπει να έχω μαζί μου; Ώστε να πάω τη Τρίτη το μεσημέρι.

Ταυτότητα, αποδεικτικό ΑΦΜ (Ε9 πχ), παλιό λογαριασμό, εκτύπωση από taxis αν είσαι ενοικιαστής, ενδείξεις μετρητή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα συμφορουμιτες, 

Εμενα εν τελη, μου ενεργοποιηθηκε το ΔΕΗ myhomeonline απο αιτηση που εκανα στις 28/7... αλλα με πολλες καθυστερησεις λογω ΔΕΗ... Ωστοσο, ενεργοποιηθηκε με τιμες Αυγουστου!!!!! 🤨

 

Screenshot_20220815_135618_com.android.chrome.jpg.cfd131e64360b9d3991f49fdd2b4d44e.jpg

Εχω στειλει τα σχετικα αιτηματα για την διορθωση του τιμοκαταλογου στο ebill της ΔΕΗ και στην ΡΑΕ... και ακόμα περιμενω.. 

Για να δουμε, επεσα σε τριημερακι... θα απαντησει η ΔΕΗ;; θα παμε στο 0,22/0,17 ή θα βγουμε χαμενοι;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, iwdarwin είπε

Καλησπερα συμφορουμιτες, 

Εμενα εν τελη, μου ενεργοποιηθηκε το ΔΕΗ myhomeonline απο αιτηση που εκανα στις 28/7... αλλα με πολλες καθυστερησεις λογω ΔΕΗ... Ωστοσο, ενεργοποιηθηκε με τιμες Αυγουστου!!!!! 🤨

 

Screenshot_20220815_135618_com.android.chrome.jpg.cfd131e64360b9d3991f49fdd2b4d44e.jpg

Εχω στειλει τα σχετικα αιτηματα για την διορθωση του τιμοκαταλογου στο ebill της ΔΕΗ και στην ΡΑΕ... και ακόμα περιμενω.. 

Για να δουμε, επεσα σε τριημερακι... θα απαντησει η ΔΕΗ;; θα παμε στο 0,22/0,17 ή θα βγουμε χαμενοι;; 

προς το παρων παντως και με το 0.22 χαμενος βγαινει καποιος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, iwdarwin είπε

Καλησπερα συμφορουμιτες, 

Εμενα εν τελη, μου ενεργοποιηθηκε το ΔΕΗ myhomeonline απο αιτηση που εκανα στις 28/7... αλλα με πολλες καθυστερησεις λογω ΔΕΗ... Ωστοσο, ενεργοποιηθηκε με τιμες Αυγουστου!!!!! 🤨

 

Screenshot_20220815_135618_com.android.chrome.jpg.cfd131e64360b9d3991f49fdd2b4d44e.jpg

Εχω στειλει τα σχετικα αιτηματα για την διορθωση του τιμοκαταλογου στο ebill της ΔΕΗ και στην ΡΑΕ... και ακόμα περιμενω.. 

Για να δουμε, επεσα σε τριημερακι... θα απαντησει η ΔΕΗ;; θα παμε στο 0,22/0,17 ή θα βγουμε χαμενοι;; 

Εσύ ποτε υπέγραψες; Από τότε θα ζητήσεις να ισχύει το συμβόλαιο σου.. 

[email protected]

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Άλλαξα πρόσφατα (λίγες μέρες) το όνομα μου σε μία παροχή της ΔΕΗ και χωρίς να το πολύψάξω διάλεξα το πρόγραμμα Home enter.

Δεν είδα ο βλαξ πως δεν έχει έκπτωση απ το κράτος το συγκεκριμένο πρόγραμμα και η τιμή είναι πλέον στο 0.56!!!!!

Η ερωτηση είναι τώρα για να αλλάξω το πρόγραμμα σε Γ1 Κυμαινομενο που με την έκπτωση τους κράτους πέφτει σε 0.1 θα πρέπει να πληρώσω fee? (Αυτά που γράφει 100 ευρώ το πρώτο μήνα, 60 τον 4ο κλπ)

Πραγματικά πόσο απάτη είναι το home enter πλέον με 5πλασια τιμή του Κυμαινομενου!!! Έλεος!!

Επεξ/σία από dkreouzis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, dkreouzis είπε

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Άλλαξα πρόσφατα (λίγες μέρες) το όνομα μου σε μία παροχή της ΔΕΗ και χωρίς να το πολύψάξω διάλεξα το πρόγραμμα Home enter.

Δεν είδα ο βλαξ πως δεν έχει έκπτωση απ το κράτος το συγκεκριμένο πρόγραμμα και η τιμή είναι πλέον στο 0.56!!!!!

Η ερωτηση είναι τώρα για να αλλάξω το πρόγραμμα σε Γ1 Κυμαινομενο που με την έκπτωση τους κράτους πέφτει σε 0.1 θα πρέπει να πληρώσω fee?

Υπαναχώρηση άμεσα, εκεί που έκανες την αίτηση. Υπάρχει περιθώριο ώστε να μη χρεωθείς τίποτα, σε διαφορετική περίπτωση θα ήταν απαράδεκτοι.

Καλά.. εκεί που πήγες δεν σου εξήγησε ο υπάλληλος τι γίνεται με τις τιμές;

Αν το έβλεπες δηλαδή στον πρώτο λογαριασμό τι θα γινόταν; αυτός στο χώμα κι εσύ στη φυλακή;

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iwdarwin είπε

Καλησπερα συμφορουμιτες, 

Εμενα εν τελη, μου ενεργοποιηθηκε το ΔΕΗ myhomeonline απο αιτηση που εκανα στις 28/7... αλλα με πολλες καθυστερησεις λογω ΔΕΗ... Ωστοσο, ενεργοποιηθηκε με τιμες Αυγουστου!!!!! 🤨

 

Screenshot_20220815_135618_com.android.chrome.jpg.cfd131e64360b9d3991f49fdd2b4d44e.jpg

Εχω στειλει τα σχετικα αιτηματα για την διορθωση του τιμοκαταλογου στο ebill της ΔΕΗ και στην ΡΑΕ... και ακόμα περιμενω.. 

Για να δουμε, επεσα σε τριημερακι... θα απαντησει η ΔΕΗ;; θα παμε στο 0,22/0,17 ή θα βγουμε χαμενοι;; 

Που βλέπεις τη τιμή που ισχύει τελικά ; Γιατί ο τιμοκατάλογος έχω την εντύπωση ότι δείχνει την τελευταία τιμή ακόμα και σε παλαιοτερους πελάτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, dkreouzis είπε

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Άλλαξα πρόσφατα (λίγες μέρες) το όνομα μου σε μία παροχή της ΔΕΗ και χωρίς να το πολύψάξω διάλεξα το πρόγραμμα Home enter.

Δεν είδα ο βλαξ πως δεν έχει έκπτωση απ το κράτος το συγκεκριμένο πρόγραμμα και η τιμή είναι πλέον στο 0.56!!!!!

Η ερωτηση είναι τώρα για να αλλάξω το πρόγραμμα σε Γ1 Κυμαινομενο που με την έκπτωση τους κράτους πέφτει σε 0.1 θα πρέπει να πληρώσω fee? (Αυτά που γράφει 100 ευρώ το πρώτο μήνα, 60 τον 4ο κλπ)

Πραγματικά πόσο απάτη είναι το home enter πλέον με 5πλασια τιμή του Κυμαινομενου!!! Έλεος!!

Έχεις το δικαίωμα.. Σε κατάστημα πηγες;  Που έγινε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, dkreouzis είπε

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Άλλαξα πρόσφατα (λίγες μέρες) το όνομα μου σε μία παροχή της ΔΕΗ και χωρίς να το πολύψάξω διάλεξα το πρόγραμμα Home enter.

Δεν είδα ο βλαξ πως δεν έχει έκπτωση απ το κράτος το συγκεκριμένο πρόγραμμα και η τιμή είναι πλέον στο 0.56!!!!!

Η ερωτηση είναι τώρα για να αλλάξω το πρόγραμμα σε Γ1 Κυμαινομενο που με την έκπτωση τους κράτους πέφτει σε 0.1 θα πρέπει να πληρώσω fee? (Αυτά που γράφει 100 ευρώ το πρώτο μήνα, 60 τον 4ο κλπ)

Πραγματικά πόσο απάτη είναι το home enter πλέον με 5πλασια τιμή του Κυμαινομενου!!! Έλεος!!

Έπρεπε να κοιτάξεις τα τιμολόγια από την σελίδα της ΔΕΗ. 

Δες για υπαναχωρηση που σου ειπανε. 

Και να φανταστείς τα 0.56 είναι μόνο η προμήθεια όχι μαζί με τις ρυθμιζόμενες που έτσι νόμιζα εγώ όταν υπέγραψα με τα φθηνά τιμολόγια ακόμα. Οπότε στην πραγματικότητα αυτό σου βγαίνει τουλάχιστον 0.65 και ίσως λίγο πιο πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...