Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, takoulou είπε

Τα τηλεφωνο του Δεδδηε ειναι μεχρι αργα το βραδυ...

https://deddie.gr/el/tilefwniko-kentro-enimerwsis-pelaton/

Καλημερα!

Ο ΔΕΔΔΗΕ λεει τελικα περασε αλλα δεν καταφερε να μετρησει.Βεβαια εμεις ουτε ειδοποιηση βρηκαμε ουτε τπτ,αλλα τελος παντων.

Πηρα και στη ΔΕΗ να δω τι παιζει με τον Ιουλιο που δ εκδοθηκε λογαριασμος και δεν ηξεραν να μου πουν.Καλο;

Μου ειπαν ομως οτι θα εκδοθει λογαριασμος Αυγουστου,φυσικα εναντι και αυτος αφου δεν υπαρχουν ενδειξεις.

Το αστειο ειναι οτι εχω βαλει νυχτερινο εδω και 4 μηνες αλλα για πολυ καιρο δε μπορουσα να καταχωρησω ενδειξεις γιατι στο ebill δεν εμφανιζε επιλογή για μετρηση ημερας και νυχτας. Περιμενα τον ΔΕΔΔΗΕ να καταχωρησει την πρωτη ενδειξη με το νεο μετρητη αυτος 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, NG98 είπε

Καλημερα!

Ο ΔΕΔΔΗΕ λεει τελικα περασε αλλα δεν καταφερε να μετρησει.Βεβαια εμεις ουτε ειδοποιηση βρηκαμε ουτε τπτ,αλλα τελος παντων.

Πηρα και στη ΔΕΗ να δω τι παιζει με τον Ιουλιο που δ εκδοθηκε λογαριασμος και δεν ηξεραν να μου πουν.Καλο;

Μου ειπαν ομως οτι θα εκδοθει λογαριασμος Αυγουστου,φυσικα εναντι και αυτος αφου δεν υπαρχουν ενδειξεις.

Το αστειο ειναι οτι εχω βαλει νυχτερινο εδω και 4 μηνες αλλα για πολυ καιρο δε μπορουσα να καταχωρησω ενδειξεις γιατι στο ebill δεν εμφανιζε επιλογή για μετρηση ημερας και νυχτας. Περιμενα τον ΔΕΔΔΗΕ να καταχωρησει την πρωτη ενδειξη με το νεο μετρητη αυτος 😂😂😂

Καλημέρα.. Σου απάντησαν γιατί δεν μπόρεσαν να μετρήσουν από τον Δεδδηε.. Ο χώρος είναι κλειστός.. Ημερομηνία που έγινε; Τώρα θα περασουν μετά από τέσσερις μήνες.. Μέτρηση στον Δεδδηε μπορείς να δώσεις εσύ μέσα στον Δεδδηε κάθε δυό μήνες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Σου απάντησαν γιατί δεν μπόρεσαν να μετρήσουν από τον Δεδδηε.. Ο χώρος είναι κλειστός.. Ημερομηνία που έγινε; Τώρα θα περασουν μετά από τέσσερις μήνες.. Μέτρηση στον Δεδδηε μπορείς να δώσεις εσύ μέσα στον Δεδδηε κάθε δυό μήνες.. 

Κλειστος χωρος ειναι ναι.Μαλλον περασαν κ δ βρηκαν κανενα.

Μεχρι τωρα δ ειχαμε τετοια θεματα αλλα ας ειναι.
Θα αρχισω παλι να βαζω μετρησεις εγω (κακος δ το κανω ηδη), αν περιμενω τον ΔΕΔΔΗΕ σωθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NG98 είπε

Κλειστος χωρος ειναι ναι.Μαλλον περασαν κ δ βρηκαν κανενα.

Μεχρι τωρα δ ειχαμε τετοια θεματα αλλα ας ειναι.
Θα αρχισω παλι να βαζω μετρησεις εγω (κακος δ το κανω ηδη), αν περιμενω τον ΔΕΔΔΗΕ σωθηκα.

Κακός που ο χώρος είναι κλειστός.. Θα έπρεπε την ημερομηνία καταμέτρησης να είναι ανοιχτός.. Δεν φταίει ο Δεδδηε.. Γράφει ποτε θα περάσουν. Έχουν περασει ότι έχει τοποθετηθεί νυχτερινό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NG98 είπε

Κλειστος χωρος ειναι ναι.Μαλλον περασαν κ δ βρηκαν κανενα.

Μεχρι τωρα δ ειχαμε τετοια θεματα αλλα ας ειναι.
Θα αρχισω παλι να βαζω μετρησεις εγω (κακος δ το κανω ηδη), αν περιμενω τον ΔΕΔΔΗΕ σωθηκα.

Πέρα του ότι δεν μέτρησαν, αυτό είναι παράνομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Μια ερώτηση να κάνω ,δεν ξέρω αν είναι σχετική.

Είμαι στο my home  από Νοέμβρη(ξέρετε αυτό με την τσατσια του κορακιου)αλλά δεν είχα νυχτερινό ποτέ λόγω ότι δεν είχα βάλει "πιλότο".

Μιας και η χρέωση είναι πια ανεξάρτητη του πιλότου,σκέφτομαι να κάνω αίτηση στον Δεδδηε(34€+ΦΠΑ)

Θα μου κάνουν καμμία κομπλα στο πρόγραμμα;ξέρω ο Δεδδηε ΔΕΝ είναι η ΔΕΗ ,αλλά μήπως γίνει επανεξέταση προγράμματος(μιας και η πληρωμή του νυχτερινου θα περάσει στο λογαριασμό)ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο e-bill σημερα το αιτημα μου πηγε απο " Υπο εξεταση" και εβγαλε κουμπι υποβολη, αμα πατησω την υποβολη θα ειμαι στο home online στις τιμες που εκανα αιτηση σωστα? Δεν θα μου το αλλαξουν "Α τωρα πατησες υποβολη φιλε θα εισαι με τιμες του Αυγουστου"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Στο e-bill σημερα το αιτημα μου πηγε απο " Υπο εξεταση" και εβγαλε κουμπι υποβολη, αμα πατησω την υποβολη θα ειμαι στο home online στις τιμες που εκανα αιτηση σωστα? Δεν θα μου το αλλαξουν "Α τωρα πατησες υποβολη φιλε θα εισαι με τιμες του Αυγουστου"

 

Φυσικά και θα σου πούνε ότι θα είσαι με τιμές Αυγούστου και μετά θα τρέχεις να βγάλεις άκρη. Γι' αυτό σου είπα να κρατήσεις screenshots απ'το ιστορικό (φαντάζομαι τώρα έχουν εξαφανιστεί τα πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Φυσικά και θα σου πούνε ότι θα είσαι με τιμές Αυγούστου και μετά θα τρέχεις να βγάλεις άκρη. Γι' αυτό σου είπα να κρατήσεις screenshots απ'το ιστορικό (φαντάζομαι τώρα έχουν εξαφανιστεί τα πάντα).

FUck τωρα καταλαβα τι εννουοσες με ιστορικο νομιζα ελεγες το ιστορικο με τα email... 
Η εχω την συμβαση ομως που λεει οτι εκανα αιτηση 29 του μηνα, μου αρεσει που ημυον στο τηλεφωνο με υπαλληλο και τον ρωταω "Αμα πατησω υποβολη εχει επομενο βημα ή εχει επομενο βημα" και μου λεει εχει και αλλο βημα..

Μου ειπαν οτι θα μου σταλθει τιμοκαταλογος για την παροχη μου

Ναι το ιστορικο εχει διαγραφθει.....

Επεξ/σία από Prasino Mantarinh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα η ίδια φάση. Αίτηση από το τέλος του μήνα που ακόμα είναι υπό εξέταση. 
 

πλεον ο τιμοκατάλογος στο ebill λέει τις νέες τιμές του Αυγούστου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnnyf95 είπε

Και μένα η ίδια φάση. Αίτηση από το τέλος του μήνα που ακόμα είναι υπό εξέταση. 
 

πλεον ο τιμοκατάλογος στο ebill λέει τις νέες τιμές του Αυγούστου 

Οταν λες ιδια, εννοεις ηταν υπο εξεταση πατησες υποβολη και ξανα ειναι υπο εξεταση?

Σε ολους αυτες τις τιμες βγαζει στο e-bill ρωτησα και ανθρωπο που ειναι στο προγραμμα απο Φεβρουαριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, johnnyf95 είπε

Και μένα η ίδια φάση. Αίτηση από το τέλος του μήνα που ακόμα είναι υπό εξέταση. 
 

πλεον ο τιμοκατάλογος στο ebill λέει τις νέες τιμές του Αυγούστου 

Καλημερα..Μηπως να στειλεις κανενα email..Να το ρωτησεις..Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα καποιο  σκαλωμα..Κανενα τηλεφωνο να δεις...

22 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

FUck τωρα καταλαβα τι εννουοσες με ιστορικο νομιζα ελεγες το ιστορικο με τα email... 
Η εχω την συμβαση ομως που λεει οτι εκανα αιτηση 29 του μηνα, μου αρεσει που ημυον στο τηλεφωνο με υπαλληλο και τον ρωταω "Αμα πατησω υποβολη εχει επομενο βημα ή εχει επομενο βημα" και μου λεει εχει και αλλο βημα..

Μου ειπαν οτι θα μου σταλθει τιμοκαταλογος για την παροχη μου

Ναι το ιστορικο εχει διαγραφθει.....

Στειλε κανενα email.. Να δεις τι παιζει;; Τηλεφωνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα..Μηπως να στειλεις κανενα email..Να το ρωτησεις..Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα καποιο  σκαλωμα..Κανενα τηλεφωνο να δεις...

Στειλε κανενα email.. Να δεις τι παιζει;; Τηλεφωνο..

Στο τηλεφωνο με επιβεβαιωνουν οτι φαινεται στο συστημα τους εκανα αιτηση για το home online 29/7 και θα εχω τις τιμες αυτες. Αλλα επειδη δεν ξερεις τι σου ξημερωνει καταλαβαινεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Στο τηλεφωνο με επιβεβαιωνουν οτι φαινεται στο συστημα τους εκανα αιτηση για το home online 29/7 και θα εχω τις τιμες αυτες. Αλλα επειδη δεν ξερεις τι σου ξημερωνει καταλαβαινεις....

Τώρα μπορεί να φαίνεται, αν όμως κάνεις νέα αίτηση μέσα από το ebill για online το λογικό είναι η παλιά αίτηση να ακυρωθεί.

Όπως είπαν και παραπάνω καλύτερα επικοινώνησε μαζί τους ηλεκτρονικά, από τον παρακάτω σύνδεσμο:

Τεχνική υποστήριξη υπηρεσίας e-bill (dei.gr)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...