Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ναι.

MΙλησα και με την ΔΕΗ μου ειπε οτι μπορει να ειναι συστηματικο το λαθος ή επειδη μπορει να εχω ενα θεμα με την συμβαση ( ο υπαλληλος που μου εκανε τηλεφωνικα εγραψε λαθος το εμαιλ μου την πρωτη φορα επρεπε να την ξανα βγαλουν μεγαλη ιστορια και επειδη το e-bill και η παγια πρεπει να ειχαν ενεργοποηθει πριν τον Αυγουστο για να ισχυει φουλ και εγω κωδικους για e-bill ελαβα 04/08) Αλλα η συμβαση που υπεγραψα λεει εκανα αιτημα 29/07 οποτε μου διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει θεμα εχω κλειδωσει τις τιμες ...

Ελπιζω να ειναι αυτο που λες γιατι εχω κυριολεκτικα πεθανει απο το αγχος με αυτες τις μαλ....ις  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cgioris είπε

Παιδιά πριν λίγους μήνες είχα δώσει εγγύηση 100 ευρώ για σύνδεση στη ΔΕΗ. Κάπου διάβασα πως αν βάλω τη χρεωστική για αυτόματη πληρωμή πως θα τα πάρω πίσω. Ισχύει; Υπάρχει κάποια διαδικασία;

Ναι, αν ενεργοποιήσεις την πάγια πληρωμή μέσω κάρτας τότε η εγγύηση θα σου επιστραφεί στον επόμενο λογαριασμό χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

Τώρα αν τυχόν και δεν στην επιστρέψουν στον επόμενο λογαριασμό (έχει τύχει σε κάποιους) τότε θα χρειαστεί να τους το "υπενθυμίσεις", η επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη ebill αρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Ελπιζω να ειναι αυτο που λες

Το κάτωθι είναι μέσα από το ebill μου. Έχω τις παλιές τιμές.

https://www.dei.gr/media/43kekcgp/myhomeonline-q3_202208.pdf?v=637955687036542578

Είναι το ίδιο σε όλους. Δεν έχει κάποιο νόημα να βγάζει τις τωρινές τιμές μέσα από το ebill, έχεις δίκιο, είναι αφέλεια της ΔΕΗ αλλά είναι το ίδιο σε όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, liakjim είπε

Το κάτωθι είναι μέσα από το ebill μου. Έχω τις παλιές τιμές.

https://www.dei.gr/media/43kekcgp/myhomeonline-q3_202208.pdf?v=637955687036542578

Είναι το ίδιο σε όλους. Δεν έχει κάποιο νόημα να βγάζει τις τωρινές τιμές μέσα από το ebill, έχεις δίκιο, είναι αφέλεια της ΔΕΗ αλλά είναι το ίδιο σε όλους.

Απο οτι βλεπω το ιδιο URL ειναι με αυτο που βγαζει και σε εμενα ... ΟΤΙ ναναι δεν ξερω τι να πω πραγματικα....

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

ΔΕΗ myhome enter απο 2/12/2021.

Ενω μεχρι τωρα ερχοταν κανονικα λογαριασμος καθε μηνα,τους τελευταιους 2 δεν εχω λαβει.

Τελευταιος εκκαθαριστικος ηρθε 3 Απριλιου,στη συνεχεια ηρθε εναντι 4 Μαιου,εναντι παλι 1 Ιουν και εκτοτε τπτ.

Δεν εχουν εκδοθει δηλαδη ο εναντι που θα επρεπε να εχει βγει αρχες Ιουλιου και ενας εκκαθαριστικος που θα εβγαινε κανονικα τωρα.

Ξερει κανεις ή εχει κανεις καμια υποψια για το τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, NG98 είπε

Καλησπερα!

ΔΕΗ myhome enter απο 2/12/2021.

Ενω μεχρι τωρα ερχοταν κανονικα λογαριασμος καθε μηνα,τους τελευταιους 2 δεν εχω λαβει.

Τελευταιος εκκαθαριστικος ηρθε 3 Απριλιου,στη συνεχεια ηρθε εναντι 4 Μαιου,εναντι παλι 1 Ιουν και εκτοτε τπτ.

Δεν εχουν εκδοθει δηλαδη ο εναντι που θα επρεπε να εχει βγει αρχες Ιουλιου και ενας εκκαθαριστικος που θα εβγαινε κανονικα τωρα.

Ξερει κανεις ή εχει κανεις καμια υποψια για το τι παιζει;

Πέρασαν από τον Δεδδηε να μετρήσουν.. Ρώτησε το.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, takoulou είπε

Πέρασαν από τον Δεδδηε να μετρήσουν.. Ρώτησε το.. 

Να παρω τηλεφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ εννοεις;

Και ο εναντι του Ιουλιου τι απεγινε;Ακομα και αν δ περασε ο ΔΕΔΔΗΕ δ θα επρεπε να εχει βγει εναντι αντι για εκκαθαριστικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χουν κάνει λίγο μπάχαλο μ αυτό το θέμα της καταμέτρησης, της έκδοσης λογαριασμών κλπ κλπ, ακόλουθα τα....κάτωθι!!😂😂

images.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, NG98 είπε

Να παρω τηλεφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ εννοεις;

Και ο εναντι του Ιουλιου τι απεγινε;Ακομα και αν δ περασε ο ΔΕΔΔΗΕ δ θα επρεπε να εχει βγει εναντι αντι για εκκαθαριστικο;

 Ε ναι φυσικα..Θα παρεις τηλεφωνο και θα ρωτησεις ποτε εγιναν οι μετρησεις.. Και μετα θα δεις.. Αν δεν εχουν περασει... Περιοχη;;

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, takoulou είπε

 Ε ναι φυσικα..Θα παρεις τηλεφωνο και θα ρωτησεις ποτε εγιναν οι μετρησεις.. Και μετα θα δεις.. Αν δεν εχουν περασει... Περιοχη;;

Ρεθυμνο ειμαι.
Θα δω το πρωι μπας και βγαλω ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NG98 είπε

Ρεθυμνο ειμαι.
Θα δω το πρωι μπας και βγαλω ακρη.

Τα τηλεφωνο του Δεδδηε ειναι μεχρι αργα το βραδυ...

https://deddie.gr/el/tilefwniko-kentro-enimerwsis-pelaton/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Prasino Mantarinh είπε

MΙλησα και με την ΔΕΗ μου ειπε οτι μπορει να ειναι συστηματικο το λαθος ή επειδη μπορει να εχω ενα θεμα με την συμβαση ( ο υπαλληλος που μου εκανε τηλεφωνικα εγραψε λαθος το εμαιλ μου την πρωτη φορα επρεπε να την ξανα βγαλουν μεγαλη ιστορια και επειδη το e-bill και η παγια πρεπει να ειχαν ενεργοποηθει πριν τον Αυγουστο για να ισχυει φουλ και εγω κωδικους για e-bill ελαβα 04/08) Αλλα η συμβαση που υπεγραψα λεει εκανα αιτημα 29/07 οποτε μου διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει θεμα εχω κλειδωσει τις τιμες ...

Ελπιζω να ειναι αυτο που λες γιατι εχω κυριολεκτικα πεθανει απο το αγχος με αυτες τις μαλ....ις  

Ειναι δυνατόν πιά; Για μακακίες των άλλων να πρεπει να τρεχουμε και να αγχωνόμαστε? Ημαρτον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια ερώτηση Ανανέωσα πρόσφατα το συμβόλαιο home online με 0.24 για ένα έτος.Εχω πληρώσει κανονικά τον Ιούλιο μήνα το λογαριασμό της ΔΕΗ μέσω κάρτας αυτόματα την ημέρα λήξης του λογαριασμου.Τραβηχτηκαν όπως γίνεται κάθε μήνα εδώ και δύο χρόνια Τώρα που ανανέωσα το συμβόλαιο που έληγε γύρω στις 15 Αυγούστου πάνω κάτω έπρεπε να ξανακάνω πάλι από την αρχή το e bill και τα σχετικά η όχι Ρωτάω γιατί σήμερα θέλω να μπω στο e bill της ΔΕΗ και δεν ανοίγει βάζω τους κωδικούς όνομα χρήστη και κωδικό κι δεν το ανοίγει Κάνω πως ξέχασα το σύνθημα και μου ζητά email Το περνάω και λέει δεν είναι δυνατή αυτή την στιγμή η αποστολή στοιχείων Ανησύχησα δλδ τι πρέπει να κάνω πάλι από την αρχή το e bill της ΔΕΗ το οποίο το διατηρώ ακέραιο ανοιχτό εδώ και δύο χρόνια απρόσκοπτα;Χηλβεπριδη ανανέωσα άλλο το συμβόλαιο που είχα πάντα το online πρέπει να φτιάξω εκ νέου το ebill;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, radiotileorasi είπε

Έχω μια ερώτηση 

έπρεπε να ξανακάνω πάλι από την αρχή το e bill και τα σχετικά η όχι Ρωτάω γιατί σήμερα θέλω να μπω στο e bill της ΔΕΗ και δεν ανοίγει βάζω τους κωδικούς όνομα χρήστη και κωδικό κι δεν το ανοίγει Κάνω πως ξέχασα το σύνθημα και μου ζητά email Το περνάω και λέει δεν είναι δυνατή αυτή την στιγμή η αποστολή στοιχείων Ανησύχησα δλδ τι πρέπει να κάνω πάλι από την αρχή το e bill της ΔΕΗ το οποίο το διατηρώ ακέραιο ανοιχτό εδώ και δύο χρόνια απρόσκοπτα;

Όχι. Το e-bill account σου είναι "μοναδικό" - τόσο "μοναδικό" που και από την ΔΕΗ να φύγεις, θα συνεχίσει να υφίσταται (να ισχύουν οι κωδικοί πρόσβασής σου κτλ), απλά δεν θα υπάρχει μέσα ενεργή παροχή για να την δεις. Είναι σαν να έχεις φτιάξει λογαριασμό στο Ινσόμνια πέρσι και χάνεσαι στο Adslgr για ένα χρόνο και φέτος που το θυμήθηκες (το Ινσόμνια) ξαναμπαίνεις κανονικά :P

(...λογικά κάποιο συστημικό κόλλημα έφαγε, ξανατσέκαρε αύριο. Παθαίνει διάφορα συχνούτσικα. It's a bug παρ' ολ' αυτά, not a feature...)

Αναφορά σε κείμενο

Χηλβεπριδη

....καμ αγκέν....;! :-D

Στις 8/8/2022 στις 5:48 ΜΜ, takoulou είπε

Τα τηλεφωνο του Δεδδηε ειναι μεχρι αργα το βραδυ...

"-...ναι παρακαλώ, ΔΕΔΔΗΕ εκεί;"

"-...αχ πώς μ' αρέσει να με παρακαλάς μωρό μου....Πες μου.....Τί μπορώ να κάνω για 'σένα; Μμμ; Θες μήπως να σου βάλω έναν νυχτερινό μετρητή στον,,,,προαύλιο χώρο σου; Ή με παίρνεις για να μου δώσεις τις καυτές ενδείξεις σου....; Ή μήπως δεν πέρασε ο καταμετρητής στο 4μηνο και θέλεις να μου κάνεις τα γλυκά σου παραπονάκια; Γρρρρρ! Με ανάβεις όταν γκρινιάζεις, το ξέρεις; Αχχχχχ τρελό αγόρι, απόψε είμαι εδώ μόνο για 'σένα, μίλα μου, πες τα μου όλα!"

Στις 8/8/2022 στις 3:45 ΜΜ, NG98 είπε

ΔΕΗ myhome enter απο 2/12/2021.

Ενω μεχρι τωρα ερχοταν κανονικα λογαριασμος καθε μηνα,τους τελευταιους 2 δεν εχω λαβει.

Τελευταιος εκκαθαριστικος ηρθε 3 Απριλιου,στη συνεχεια ηρθε εναντι 4 Μαιου,εναντι παλι 1 Ιουν και εκτοτε τπτ.

Ξερει κανεις ή εχει κανεις καμια υποψια για το τι παιζει;

 

Spoiler

spacer.png

 

Στις 8/8/2022 στις 3:29 ΜΜ, Prasino Mantarinh είπε

MΙλησα και με την ΔΕΗ μου ειπε οτι μπορει να ειναι συστηματικο το λαθος

Ελπιζω να ειναι αυτο που λες γιατι εχω κυριολεκτικα πεθανει απο το αγχος με αυτες τις μαλ....ις  

...συστηματικότατο είναι - όντως το κάνουν όλη την ώρα...:P

(Αυτό που σου είπε ο Λιακ είναι. Τσιλ.)

 

 

Στις 8/8/2022 στις 10:37 ΠΜ, anedaxtos74 είπε

Ενεργοποίησα το e-bill όλα καλά μέχρι εδώ.

Όμως δεν βλέπω κάπου το πρόγραμμα μου (Γ1Ν)

Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τον μηνιαίο λογαριασμό

Επίσης, δεν βλεπω που καταχωρώ τις ενδείξεις του μετρητή

...εννοείς ότι αυτές τις μέρες έφτιαξες e-bill account; Αν ναι, πιθανώς δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί η μετάβασή σου στη ΔΕΗ. Υποθέτω ότι στο "οι παροχές μου" (ή κάπως έτσι - στο πεδίο που φαίνονται οι συσχετισμένες παροχές ρεύματος με το ΑΦΜ σου/το όνομά σου/εσένα τεσπα), δεν εμφανίζεται παροχή στο όνομά σου, σωστά;

Για τις ενδείξεις "ακόμη νωρίς είναι" (αν όντως υπέγραψες τελευταίες μέρες σύμβαση με ΔΕΗ). Κάτσε πρώτα να ολοκληρωθεί η μετάβαση, και βλέπουμε (βλέπεις :ρ). Τσέκαρε για τον φόβο των Ιουδαίων μία και μέσα από υπολογιστή πάντως, γιατί αν κατάλαβα καλά το τσέκαρες μέσω κινητού.

Επεξ/σία από washcloud
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...