Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δες ξανά τι έγραψα, θα μπορούσες να είχες δώσει ένδειξη στον ΔΕΔΔΗΕ, εσύ κάθε μήνα έδινες στη ΔΕΗ.

Ένδειξη δική σου στη ΔΕΗ --> Έναντι Πελάτη λογαριασμός.

Ένδειξη δική σου στον ΔΕΔΔΗΕ --> Εκκαθαριστικός λογαριασμός.

Αν είχες δώσει ένδειξη κάπου Νοέμβριο ή Δεκέμβριο στον ΔΕΔΔΗΕ, θα είχες λάβει άμεσα εκκαθαριστικό και θα είχες τελειώσει από τότε με τις χρεώσεις σε Γ1Ν.

Απαντηση:

Τον ΔΕΔΔΗΕ και την ΔΕΗ μου ΜΕΣΑ :) ,εχω μεινει ακομα στις παλιες εποχες !!! τοτε που υπηρχε ΜΟΝΟ ΔΕΗ

Εχεις δικιο με τον τροπο που εξηγησες ,ΔΕΔΔΗΕ αντι ΔΕΗ δεν θα ειχα αυτο το μπερδεμα

10 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ωραία τότε, αυτές οι 2.115 αφορούν την συνολική κατανάλωση του δωδεκαμήνου, πάμε παρακάτω.

Επί της ουσίας τώρα, εσύ υποστηρίζεις ότι από τις 2.115 που έκαψες μέσα σε αυτό το διάστημα (07/21 - 07/22) δεν έπρεπε να σου χρεώσουν στο Γ1 τις 1.125 αλλά μόνο τις 700 πχ, σωστά? Α ναι, μπορείς να αποδείξεις κάπως ότι το συγκεκριμένο διάστημα έκαψες μόνο τόσες? Αν δεν μπορείς να το αποδείξεις τότε δεν έχει καν νόημα να ασχοληθείς, αυτό σου λέω.

Υπόψιν οι ενδείξεις που δίνεις κάθε μήνα στη ΔΕΗ δεν αποδεικνύουν τίποτα, ο λόγος που τις δίνεις είναι αποκλειστικά και μόνο για να ρυθμίζουν το ύψος του έναντι που θα εκδοθεί αμέσως μετά.

Οχι δεν μπορω να αποδειξω καπως κατι ,δεν εβγαζα φωτογραφια καθε μερα το ρολοι 😁

Αρχιζω να πειθομαι οτι δυστυχως το αφηνω οπως εχει ..

ΜΑΘΗΜΑ:

Αλλο ΔΕΔΔΗΕ και αλλο ΔΕΗ :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ που ασχοληθηκατε με το προβλημα μου

Το εκτιμώ ιδιαίτερα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, crypkratos είπε

εχω μεινει ακομα στις παλιες εποχες !!! τοτε που υπηρχε ΜΟΝΟ ΔΕΗ

....κανόνισε να συγχρονιστείς με την εποχή, γιατί αν μείνεις πίσω, μαύρο φίδι που σ' έφαγε. Τουλάχιστον να μπαίνεις εδώ και να ενημερώνεσαι πχ το Σ/Κ, διαβάζοντας "στα γρήγορα" όσο περισσότερες σελίδες (κι όπους σου κάνει κλικ, στάκα και διάβαζε "νορμάλ"). Γιατί οι εξελίξεις τρέχουν πιο γρήγορα κι από τον τρόπο που μας αδειάζουν το πορτοφόλι...

Το κατάλαβα ότι έχεις "γαϊδουροδέσει" με τον Ονλάιν για ένα+ χρόνο, αλλά ΜΗΝ μένεις ανενημέρωτος για το τί παίζει γύρω γενικά...(Μάθε περί ΔΕΗ, ΔΕΔΔΗΕ, ΑΔΜΗΕ, ΑΠΕ, ΣΚΑΤΑΔΗΕ, μάθε για ΚΟΤ, για ΠΟΤ, για "Ρυθμιζόμενες Χρεώσεις", για όρια, για εκπτώσεις - μπας και στο μέλλον κάτι παραπάνω γλυτώσεις....Threads σχετικά δόξα τω θεώ έχει το forum, τσέκαρέ τα στην κεντρική σελίδα του Μπλα Μπλα, και βούτα για να μην σε βουτήξουν....)

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σ όλους . Με ήρθε τον Ιούλιο λογαριασμός εκαθθαριστος και γράφει Γ1 home online και επόμενος του Αυγούστου το ίδιο αλλά χωρίς ρήτρα προφανώς . Είχα κλείσει την σταθερή τιμή από επρυσι τον Νοέμβριο με 0.096.  Κάνω κάτι η το αφήνω έτσι;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, billyst είπε

Καλημέρα σ όλους . Με ήρθε τον Ιούλιο λογαριασμός εκαθθαριστος και γράφει Γ1 home online και επόμενος του Αυγούστου το ίδιο αλλά χωρίς ρήτρα προφανώς . Είχα κλείσει την σταθερή τιμή από επρυσι τον Νοέμβριο με 0.096.  Κάνω κάτι η το αφήνω έτσι;  

Έτσι το γράφουν πλέον, δεν υπάρχει πρόβλημα

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billyst είπε

Καλημέρα σ όλους . Με ήρθε τον Ιούλιο λογαριασμός εκαθθαριστος και γράφει Γ1 home online και επόμενος του Αυγούστου το ίδιο αλλά χωρίς ρήτρα προφανώς . Είχα κλείσει την σταθερή τιμή από επρυσι τον Νοέμβριο με 0.096.  Κάνω κάτι η το αφήνω έτσι;  

Ποτε ληγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Μία βοήθεια παρακαλώ...

Ενεργοποίησα το e-bill όλα καλά μέχρι εδώ.

Όμως δεν βλέπω κάπου το πρόγραμμα μου (Γ1Ν)

Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τον μηνιαίο λογαριασμό

Επίσης, δεν βλεπω που καταχωρώ τις ενδείξεις του μετρητή, και τέλος στο android app, έχει καταφέρει κανείς να μπει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πριν λίγους μήνες είχα δώσει εγγύηση 100 ευρώ για σύνδεση στη ΔΕΗ. Κάπου διάβασα πως αν βάλω τη χρεωστική για αυτόματη πληρωμή πως θα τα πάρω πίσω. Ισχύει; Υπάρχει κάποια διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cgioris είπε

Παιδιά πριν λίγους μήνες είχα δώσει εγγύηση 100 ευρώ για σύνδεση στη ΔΕΗ. Κάπου διάβασα πως αν βάλω τη χρεωστική για αυτόματη πληρωμή πως θα τα πάρω πίσω. Ισχύει; Υπάρχει κάποια διαδικασία;

Πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατων 8009001000 να σου πει.. Το έκανες;

1 ώρα πριν, anedaxtos74 είπε

Καλημέρα

Μία βοήθεια παρακαλώ...

Ενεργοποίησα το e-bill όλα καλά μέχρι εδώ.

Όμως δεν βλέπω κάπου το πρόγραμμα μου (Γ1Ν)

Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τον μηνιαίο λογαριασμό

Επίσης, δεν βλεπω που καταχωρώ τις ενδείξεις του μετρητή, και τέλος στο android app, έχει καταφέρει κανείς να μπει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Για διάβασε λιγο τις πισω σελίδες να δεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραλογια vol #67
(Context παω να μπω στο myHome Online και κανω αλλαγη παροχου διοτι το ρευμα που ειχα ηταν στο ονομα του ιδιοκτητη στο σπιτι που νοικιαζω) Μου ηρθε sms οτι "Το αιτημα παροχης 00000000 ολοκληροθηκε απαιτηειται εντος 6μηνου η Δηλωση του εγκαταστατη" ( δεν τα λεει ετσι ακριβως τα κανω λιγο long story short). Επειδη δεν ηξερα τι θα πει αυτο παιρνω στην ΔΕΗ μου λενε οτι αυτο πρεπει να γινει αμεσα διοτι δεν θα μπορουν να βγουν λογιαριασμοι στο ονομα σας και δεν θα μπορειτε να μπειτε στο προγραμματα αυτο μεχρι να γινει η δηλωση αυτη.

Αλλα αμα μιλησετε με την ΔΕΔΔΗΕ μπορουν να κανουν "bypass" την δηλωση του εγκαταστατη και να περασει κατευθειαν στο ονομα σας, παιρνω την ΔΕΔΔΗΕ (αναμονη 20λεπτο) τους εξηγω τι μου ειπανε απο την ΔΕΗ μου λενε, περασαν το πρωι πηρανε της μετρησεις οι τεχνικοι δεν χρειαζεται να κανετε τιποτα, βεβαιως αυτη η δηλωση πρεπει να γινει εκτος 6μηνου αλλα δεν σας επηρεαζει στο προγραμμα που θελετε να μπειτε απο εμας ειστε οκ φαινεται η παροχη να ειναι στο ονομα σας σε λιγο θα ενημερωσουμε και την ΔΕΗ. 


Τωρα να υποθεσω ολα καλα? Δεν ξερω πραγματικα εχω χαθει μεσα στην παρανοια

ΕDIT: Ερωτηση για την δηλωση του εγκαταστατη, αυτο το χρεωνεται ο ιδιοκτητης σωστα? Διοτι προκειται για το διαμερισμα του

Επεξ/σία από Prasino Mantarinh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Παραλογια vol #67
(Context παω να μπω στο myHome Online και κανω αλλαγη παροχου διοτι το ρευμα που ειχα ηταν στο ονομα του ιδιοκτητη στο σπιτι που νοικιαζω) Μου ηρθε sms οτι "Το αιτημα παροχης 00000000 ολοκληροθηκε απαιτηειται εντος 6μηνου η Δηλωση του εγκαταστατη" ( δεν τα λεει ετσι ακριβως τα κανω λιγο long story short). Επειδη δεν ηξερα τι θα πει αυτο παιρνω στην ΔΕΗ μου λενε οτι αυτο πρεπει να γινει αμεσα διοτι δεν θα μπορουν να βγουν λογιαριασμοι στο ονομα σας και δεν θα μπορειτε να μπειτε στο προγραμματα αυτο μεχρι να γινει η δηλωση αυτη.

Αλλα αμα μιλησετε με την ΔΕΔΔΗΕ μπορουν να κανουν "bypass" την δηλωση του εγκαταστατη και να περασει κατευθειαν στο ονομα σας, παιρνω την ΔΕΔΔΗΕ (αναμονη 20λεπτο) τους εξηγω τι μου ειπανε απο την ΔΕΗ μου λενε, περασαν το πρωι πηρανε της μετρησεις οι τεχνικοι δεν χρειαζεται να κανετε τιποτα, βεβαιως αυτη η δηλωση πρεπει να γινει εκτος 6μηνου αλλα δεν σας επηρεαζει στο προγραμμα που θελετε να μπειτε απο εμας ειστε οκ φαινεται η παροχη να ειναι στο ονομα σας σε λιγο θα ενημερωσουμε και την ΔΕΗ. 


Τωρα να υποθεσω ολα καλα? Δεν ξερω πραγματικα εχω χαθει μεσα στην παρανοια

ΕDIT: Ερωτηση για την δηλωση του εγκαταστατη, αυτο το χρεωνεται ο ιδιοκτητης σωστα? Διοτι προκειται για το διαμερισμα του

Ειναι ολα εντάξει.. Έγινε η αλλαγή που ζήτησες.. Απλά θα πρεπει να σταλεί το νέο πιστοποιητικο στον Δεδδηε.. Εντός εξηγεί μηνών.. Για μην μπλέξεις με διακοπές... Συνήθως το αναλαμβάνει ο ιδιοκτήτης.. Έτσι συνήθως γίνεται..Ανέβασε με φωτό αυτό που σου έστειλαν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα το πρωι μετά απο μεγάλο δίλλημα καθώς ειμαι 6 χρονια σε εναλλακτικούς παρόχους3 σε protergia και, τα 3 τελευταία στην ΕΛΙΝ οπου ειμαι αρκετα ευχαριστημένη ομως η kwh πηγε στα 0.530 ημερα-νυχτα ,τσεκαρα το excel  και το αποφάσισα! Πηγα σε κατάστημα της ΔΕΗ(και ο θεος βοηθός) .Εκανα συμβολαιο για Γ1 Ν οικιακο (εχω νυχτερινο μετρητη),ωστοσο το συμβολαιο γραφει Γ1 οικιακό. Θα αλλάξει μου είπαν με την ενεργοποιηση... Για οσους δεν το γνωρίζουν η εγγυηση για δικαιουχους κοινωνικο τιμολογιο ειναι 20 ευρω και οχι 100 ευρω.. Εγω πληρωσα 20ευρω... αυτο που με προβληματιζει ειναι τι θα γινει εαν τους επομενους μηνες υπαρχει χαμηλοτερη τιμη σε αλλο παροχο και με τα λεγομενα του γκοβερμεντ, μπορουμε καθε μηνα να αλλαζουμε παροχο... τι? θα μας δινουν την εγγυηση πισω? ποτε θα προλαβαίνουν οι Δεδδηε να κανουν τις μετρησεις ?επισης γνωριζει καποιος σε ποσες μερες πρεπει να κανω λογαριασμο e-bill? Σας  Ευχαριστω-καλη συνεχεια σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις μπηκα στο e-bill (Home Online αιτημα απο 29/07) αναλυτικος τιμοκαταλογος και με εβγαλε τις νεες τιμες.... ΩΧ ξεκιναμε πολεμο

Το εβλεπα καθε μερα ΜΕΧΡΙ το πρωι εβγαζε 0.229 και τωρα αλλαξε δειτε το ολοι παιδια

Επεξ/σία από Prasino Mantarinh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Μολις μπηκα στο e-bill (Home Online αιτημα απο 29/07) αναλυτικος τιμοκαταλογος και με εβγαλε τις νεες τιμες.... ΩΧ ξεκιναμε πολεμο

Το εβλεπα καθε μερα ΜΕΧΡΙ το πρωι εβγαζε 0.229 και τωρα αλλαξε δειτε το ολοι παιδια

Δεν σε ενδιαφέρει αυτό. Το ίδιο βγάζει σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν σε ενδιαφέρει αυτό. Το ίδιο βγάζει σε όλους.

ΓΙα ΜΕΣΑ στον λογαριασμο μου στο  e-bill μιλαω οχι στην σελιδα το myHome Online. Σε ολους το ιδιο βγαζει και ας κανατε την αιτηση πιο παλια ή ειστε στο home Online εδω και καιρο? Πιο πολυ αναφερομαι σε οσους κανανε αιτηση για home online τελευταιες μερες Ιουλιου.

Επεξ/σία από Prasino Mantarinh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...