Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, έκανα μέσω econtract μεταφορά από NRG σε ΔΕΗ, (Γ1 Ν ) περιμένω να μου απαντήσουν αν υπάρχει εκκρεμότητα με τα δικαιολογητικά. Γνωρίζετε πότε μπορώ να κάνω ebill και να δηλώσω κάρτα για πάγια χρέωση; Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αλλαγή παρόχου ΔΕΗ.

Κατάστημα, σε 2-3 μέρες ξεμπερδεύετε.

Εcontract, 10 μέρες ώς 1 μήνα και βλέπουμε.

Για ebill πρέπει μετά την αλλαγή παρόχου να ζητήσετε τον κωδικό παρόχου για να γραφτείτε. Ή κάνετε login με τους παλιούς κωδικούς, αν ήσασταν παλιά ΔΕΗ.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/8/2022 στις 1:04 ΜΜ, agnostos13 είπε

Κάποια στιγμή θα αγχωθούν και αυτοί...

Μήπως ήταν παραφουσκωμένος έναντι;

Έχει τύχει σε διάφορούς γνωστούς μου τελευταία...

+1.

Για Ιούνιο δεν έβαλα ένδειξη στο ebill και μου ήρθε ένας έναντι από ΔΕΗ για 900 υποθετικές 900+ kwh. Me την ένδειξη που έβαλα τέλος Ιουλίου (έστειλε και ο ΔΕΔΗΕ έτασι και αλλιώς) ο εκκαθαριστικός μου βγήκε 18 ευρώ πιστωτικός.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Για ebill πρέπει μετά την αλλαγή παρόχου να ζητήσετε τον κωδικό παρόχου για να γραφτείτε. Ή κάνετε login με τους παλιούς κωδικούς, αν ήσασταν παλιά ΔΕΗ.

 

Ετσι ακριβως εκανα και εγω , ειχα παει καταστημα και το χαρτι που υπεγραψα ειχε επανω τον κωδικο παρόχου εταίρου .

Εκανα εγγραφη στο ebill την επομενη ημερα , επισης απο την επομενη ημερα ημουν ηδη στην ΔΕΗ στο συστημα τους(πηγα απο Elpedison)

Επεξ/σία από sotiriadisc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι είναι ο κωδικός παρόχου ρε παιδιά; Εγώ κατα την εγγραφή ebill βλέπω μόνο Κωδικό Εταίρου να ζητά.

Επεξ/σία από Artman13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Artman13 είπε

Τι είναι ο κωδικός παρόχου ρε παιδιά; Εγώ κατα την εγγραφή ebill βλέπω μόνο Κωδικό Εταίρου να ζητά.

σωστα το λες , δικο μου λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα και από εμένα

στις 6 Σεπτεμβρίου λήγει το συμβόλαιό μου στην Protergia το είχα κάνει πέρυσι με ευνοικούς όρους, μου έστειλαν ένα νέο που είναι για κλάμματα (όταν είδα κυμαινόμενη τιμή χωρίς όριο....) και φυσικά δεν είναι αποδεκτό, οπότε ψάχνω νέο πάροχο, σκέφτομαι την ΔΕΗ, αν και έτσι όπως έχουν γίνει όλοι..... 

η ετήσια κατανάλωσή μου είναι από 05/03/21 έως 05/05/22 

5156 kwh την ημέρα

1524 kwh την νύχτα

κάποια πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, maktzou είπε

καλημέρα και από εμένα

στις 6 Σεπτεμβρίου λήγει το συμβόλαιό μου στην Protergia το είχα κάνει πέρυσι με ευνοικούς όρους, μου έστειλαν ένα νέο που είναι για κλάμματα (όταν είδα κυμαινόμενη τιμή χωρίς όριο....) και φυσικά δεν είναι αποδεκτό, οπότε ψάχνω νέο πάροχο, σκέφτομαι την ΔΕΗ, αν και έτσι όπως έχουν γίνει όλοι..... 

η ετήσια κατανάλωσή μου είναι από 05/03/21 έως 05/05/22 

5156 kwh την ημέρα

1524 kwh την νύχτα

κάποια πρόταση?

Γ1Ν.

Είναι το κυμαινόμενο της ΔΕΗ (~15λ/κβ για τον Αύγουστο). Τα σταθερά πια δε συμφέρουν (>50λεπτά/κβ)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sotiriadisc είπε

Ετσι ακριβως εκανα και εγω , ειχα παει καταστημα και το χαρτι που υπεγραψα ειχε επανω τον κωδικο παρόχου εταίρου .

Εκανα εγγραφη στο ebill την επομενη ημερα , επισης απο την επομενη ημερα ημουν ηδη στην ΔΕΗ στο συστημα τους(πηγα απο Elpedison)

Ακριβώς το ίδιο έκανα και εγώ στις 2/8. πως κατάλαβες ότι ενεργοποιήθηκες στη δεη. σου ήρθε κάποιο σχετικό μυνημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον θέλει να προβεί σε αλλαγή παρόχου με ταυτόχρονη αλλαγή ονόματος από εναλλακτικό πάροχο (Προτέργια) στη ΔΕΗ, καταγράφω την προσωπική μου εμπειρία:

28/7 επίσκεψη σε κατάστημα ΔΕΗ κατόπιν ραντεβού από το site της ΔΕΗ. Για αλλαγή και ονόματος δεν χρειάζεται εξοφλημένος λογαριασμός απο προηγούμενο πάροχο. Εγγύηση 100 ευρώ (με κάρτα απογευματινές ώρες ενώ μπορείς και με μετρητά πρωινές ή τουλάχιστον αυτό ίσχυε στο συγκεκριμένο υποκατάστημα) και ένα Ε9 ή ενοικιαστήριο. Υποβολή ένδειξης μέσω φωτογραφίας του μετρητή (έδωσα χθεσινής ημέρας και δεν υπήρχε θέμα). Υπογραφή και τέλος, ούτε 10 λεπτά υπόθεση.

3/8 Πέρασε άνθρωπος από τον ΔΕΔΔΗΕ και πήρε μέτρηση (είμαι Αθήνα, δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει σε άλλες πόλεις, επαρχία, νησιά κτλ).

5/8 μπόρεσα να ενεργοποιήσω τον μηνιαίο λογαριασμό ενώ τις προηγούμενες ημέρες εμφανιζόταν μήνυμα περί μη ενεργής σύμβασης με τη ΔΕΗ.

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Illsigvo είπε

Για όποιον θέλει να προβεί σε αλλαγή παρόχου με ταυτόχρονη αλλαγή ονόματος από εναλλακτικό πάροχο (Προτέργια) στη ΔΕΗ, καταγράφω την προσωπική μου εμπειρία:

28/7 επίσκεψη σε κατάστημα ΔΕΗ κατόπιν ραντεβού από το site της ΔΕΗ. Για αλλαγή και ονόματος δεν χρειάζεται εξοφλημένος λογαριασμός απο προηγούμενο πάροχο. Εγγύηση 100 ευρώ (με κάρτα απογευματινές ώρες ενώ μπορείς και με μετρητά πρωινές ή τουλάχιστον αυτό ίσχυε στο συγκεκριμένο υποκατάστημα) και ένα Ε9 ή ενοικιαστήριο. Υποβολή ένδειξης μέσω φωτογραφίας του μετρητή (έδωσα χθεσινής ημέρας και δεν υπήρχε θέμα). Υπογραφή και τέλος, ούτε 10 λεπτά υπόθεση.

3/8 Πέρασε άνθρωπος από τον ΔΕΔΔΗΕ και πήρε μέτρηση (είμαι Αθήνα, δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει σε άλλες πόλεις, επαρχία, νησιά κτλ).

5/8 μπόρεσα να ενεργοποιήσω τον μηνιαίο λογαριασμό ενώ τις προηγούμενες ημέρες εμφανιζόταν μήνυμα περί μη ενεργής σύμβασης με τη ΔΕΗ.

 

 

 

δε σε καλεσαν για αντιπροταση απο Προτεργια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, tsagod είπε

Ακριβώς το ίδιο έκανα και εγώ στις 2/8. πως κατάλαβες ότι ενεργοποιήθηκες στη δεη. σου ήρθε κάποιο σχετικό μυνημα?

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

Βάζεις εδώ τα 11 ψηφία της παροχής (του προηγούμενου παρόχου). Αν έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο είστε στο νέο πάροχο. Εννοείται για ληγμένο υδε μπορεί ο δεδδηε να ζητήσει Καινούργιο (δείτε το αντίστοιχο θέμα). Εννοείται για κοτ πρέπει να κάνετε αίτηση με το νέο αριθμό παροχής ( δείτε το αντίστοιχο θέμα για κοτ)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ekrepali τι λες σταθερό ή κυμαινόμενο πρόγραμμα γιατί αν το σταθερό το έχουν υπολογίσει τόσο και το κυμαινόμενο τόσο θα πάει κάποια στιγμή...

 

Επεξ/σία από snet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, snet είπε

@ekrepali τι λες σταθερό ή κυμαινόμενο πρόγραμμα γιατί αν το σταθερό το έχουν υπολογίσει τόσο και το κυμαινόμενο τόσο θα πάει κάποια στιγμή...

 

Κυμαινόμενο με επιδοτήσεις 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...