Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, libertini είπε

Μόλις εκανα εγγραφή στο ebill της ΔΕΗ (η αίτηση έγινε την Πέμπτη 28.7 και η ενεργοποίηση την Τρίτη 2.8 και το ανακάλυψα τυχαία σήμερα, οπότε το νού σας διότι δεν στέλνει η ΔΕΗ μήνυμα ενεργοποίησης στο δίκτυό της), μου δίνει την επιλογή για ανανέωση στο ΔΕΗ online. Ανοίγω το pdf και βλέπω 0,2290! Είναι δυνατόν; Ψάχνω ειδικούς όρους,δεν αναφέρει τίποτα. Συνέβει και σε άλλον; Αναρωτιέμαι μήπως μου δίνει την παλιά τιμή επειδή ενεργοποίησα πριν τις 1/8 το Γ1. Δείτε παρακαλώ μήπως μου ξεφεύγει κάτι. Ευχαριστώ

eidikoi-oroi_myhome-online_202208_v1.pdf 750.77 kB · 1 download myhomeonline_202204_v1.pdf 170.93 kB · 2 downloads

Από 0,14 Γ1 με επιδότηση, το 0,229 είναι +50%

Δεν το λες και ευκαιρία της χρονιάς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Από 0,14 Γ1 με επιδότηση, το 0,229 είναι +50%

Δεν το λες και ευκαιρία της χρονιάς..

Δεν μίλησα για καλοκαιρινή ευκαιρία. Την χειμερινή πάω να πιάσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, libertini είπε

1. Μόλις εκανα εγγραφή στο ebill της ΔΕΗ ( 2. η αίτηση έγινε την Πέμπτη 28.7 και 3. η ενεργοποίηση την Τρίτη 2.8 και το ανακάλυψα τυχαία σήμερα, οπότε το νού σας διότι δεν στέλνει η ΔΕΗ μήνυμα ενεργοποίησης στο δίκτυό της), μου δίνει την επιλογή για 4.ανανέωση στο ΔΕΗ online.

1. είχες Γ1 ?

2. για ποιο πρόγραμμα έκανες αίτηση ?

3. τι ενεργοποιήθηκε?

4. είχες online ?

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, libertini είπε

Δεν μίλησα για καλοκαιρινή ευκαιρία. Την χειμερινή πάω να πιάσω

Έτσι έλεγα κι εγώ τον Απρίλη κι ακόμα στο μείον είμαι. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα σημερα τα δικαιολογητικα που χρειαζονταν για το συμβολαιο και δεν εχω λαβει την αυτοματοποιημενη απαντηση και οπως επιβεβαιωσα απο το τηλεφωνικο κεντρο, η ΔΕΗ σαφως δεν το εχει λαβει το μειλ μου. Γνωριζω οτι απο μενα σιγουρα εχει σταλθει και μαλιστα προσπαθησα και δευτερη φορα να το στειλω χωρις παλι να λαβω την αυτοματοποιημενη απαντηση επιβεβαιωσης.

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να γνωριζω τον λογο που δεν το δεχεται. Ενα ενδεχομενο ειναι να εχουν οντως αυτοι καποιο προβλημα στο συστημα τους ή καποιο απο τα εγγραφα που επισυναψα να μην το δεχεται.

Τι κανω σε αυτη την περιπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ForuMakis είπε

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να γνωριζω τον λογο που δεν το δεχεται.

είναι άγνωστος ο λόγος , έχει τύχει να ζητάνε τα ίδια δικαιολογητικά για μήνα+

στείλε email στο support και μετά απο 10 εργάσιμες myrae

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, korakios είπε

1. είχες Γ1 ?

2. για ποιο πρόγραμμα έκανες αίτηση ?

3. τι ενεργοποιήθηκε?

4. είχες online ?

Μπήκα στο Γ1 της ΔΕΗ (από ΗΡΩΝ) την Τρίτη 2.8. Το έμαθα σήμερα. Οι τιμές που μου δίνει για online είναι αυτές που επισύναψα στα pdf

Επεξ/σία από libertini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, libertini είπε

Μπήκα στο Γ1 την Τρίτη 2.8. Το έμαθα σήμερα. Οι τιμές που μου δίνει για online είναι αυτές που επισύναψα στα pdf

  

Στις 3/8/2022 στις 6:41 ΜΜ, korakios είπε

μην κοιτάς το ebill , δεν έχει σχέση ούτε με τον τιμοκατάλογο που τιμολογείσαι ούτε με τα νέα προγράμματα , αγνόησέ το ,στο site της ΔΕΗ είναι οι νέες τιμές

ή ρισκάρεις και μπλέκεις μετά με υπαναχώρηση του online και ίσως και του Γ1 και ισως και με διακοπή ρεύματος αν πέσεις σε δεινόσαυρο 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

  

ή ρισκάρεις και μπλέκεις μετά με υπαναχώρηση του online και ίσως και του Γ1 και ισως και με διακοπή ρεύματος αν πέσεις σε δεινόσαυρο 😁

Στο τηλεφωνικό κέντρο πάντως τα έχασαν, δεν ήξεραν τι να μου πουν. Είπαν ότι ίσως είναι συστημικό και πρέπει να διορθωθεί από το τεχνικό τμήμα. Ήλπιζα να μου έλεγαν ότι η τιμή ισχύει... Αν κάνω αίτηση, θα μου στείλουν να υπογράψω συμβόλαιο όπου θα μπορώ να δω τις τιμές ξανά για επιβεβαίωση;

Επεξ/σία από libertini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Δεν βλέπω διαφορά από εκείνους που "εύχονται" να συνεχιστούν -και μάλιστα να αυξηθούν- οι κρατικές επιδοτήσεις (υποθέτω ότι όλοι συμφωνούμε στο ότι α) η τιμή του ρεύματος θα ανέβει και ότι β) οι κρατικές επιδοτήσεις στέλνουν την παραπαίουσα οικονομία και τη χώρα στο διάολο), άρα καλώς παρέμειναν σε κυμαινόμενο, σε σχέση με κάποιους που υπέγραψαν σταθερό με 0,17 ή ακόμα χειρότερο με 0,23. Η "ευχή" τους -αν πραγματοποιηθεί- με βλάπτει, εμένα και την αποστεωμένη μου κατσίκα.

...με αυτήν την λογική και εσύ "κατηγορείς" όσους δεν πήγαν σε σταθερό "γιατί ήταν ακριβό" ("και δεν είπαν ν' ασχοληθούν" κτλ) - πράγμα παράλογο γιατί αν όλοι πήγαιναν σε σταθερό θα βούλιαζε πρώτη και καλύτερη η ΔΕΗ που σημαίνει ότι και πάλι θα την διέσωζε το κράτος από τα κόκκαλα της κατσίκας σου κτλκτλ. Παράλληλα εγώ δεν είδα ούτε έναν να "εύχεται" να συνεχίσουν/αυξηθούν οι επιδοτήσεις και παράλληλα να λέει "χοτζινέ-σικινέ αν ανέβει η χονδρική". "Όλοι", επίσης, "ξέρουμε" πως αργά ή γρήγορα θα ξαναμπούν κόφτες στις επιδοτήσεις ή/και θα μεγαλώσει η ψαλίδα μεταξύ τους και της ΤΕΑ κλπκλπ μιας και ολωνών τις κατσίκες να στραγγίξουμε, 1.5 και 2 δις κάθε μήνα εσαεί δεν παίζουνε...Έναν μόνο είδα να "εύχεται" "να δικαιωθεί" τον χειμώνα - αλλιώς μέχρι τότε θα αισθάνεται,,,,κάπως (επειδή ΕΣΤΩ "και για τα μάτια" δεν θα έχει επιδότηση στο σταθερό....) - άρα αν πάνε οι τιμές στο θεό, "όλα καλά"....; Τεσπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...