Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Μια ερώτηση/διευκρίνηση γιατί έχουμε χάσει την μπάλα. Από 17/6/2022 έληξε το enter+ που είχα και μπήκα ξανά για ένα έτος στο πρόγραμμα χωρίς να υπογράψω κάτι. Προφανώς με πήγαν σε τιμολόγηση 0.245 που ήταν και η τρέχουσα και ήρθε και ένας λογαριασμός αρχές ιουλίου με τις νέες τιμολογήσεις. Τώρα που το αλλάξαν 1/8/2022 σε 0.58, αυτό σημαίνει οτι χρεώνομαι με την νέα τιμολόγηση από 1/8 ή παραμένω στο 0.245; Θεωρώ οτι πάω στο 0.58 απλά ελπίζω σε κάποιο θαύμα...😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Tronis20 είπε

Καλησπέρα. Μια ερώτηση/διευκρίνηση γιατί έχουμε χάσει την μπάλα. Από 17/6/2022 έληξε το enter+ που είχα και μπήκα ξανά για ένα έτος στο πρόγραμμα χωρίς να υπογράψω κάτι. Προφανώς με πήγαν σε τιμολόγηση 0.245 που ήταν και η τρέχουσα και ήρθε και ένας λογαριασμός αρχές ιουλίου με τις νέες τιμολογήσεις. Τώρα που το αλλάξαν 1/8/2022 σε 0.58, αυτό σημαίνει οτι χρεώνομαι με την νέα τιμολόγηση από 1/8 ή παραμένω στο 0.245; Θεωρώ οτι πάω στο 0.58 απλά ελπίζω σε κάποιο θαύμα...😅

Δεν ηρθε αυξημενο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tronis20 είπε

Καλησπέρα. Μια ερώτηση/διευκρίνηση γιατί έχουμε χάσει την μπάλα. Από 17/6/2022 έληξε το enter+ που είχα και μπήκα ξανά για ένα έτος στο πρόγραμμα χωρίς να υπογράψω κάτι. Προφανώς με πήγαν σε τιμολόγηση 0.245 που ήταν και η τρέχουσα και ήρθε και ένας λογαριασμός αρχές ιουλίου με τις νέες τιμολογήσεις. Τώρα που το αλλάξαν 1/8/2022 σε 0.58, αυτό σημαίνει οτι χρεώνομαι με την νέα τιμολόγηση από 1/8 ή παραμένω στο 0.245; Θεωρώ οτι πάω στο 0.58 απλά ελπίζω σε κάποιο θαύμα...😅

Δε χρειάζεται να υπογράψεις κάτι , μπήκες αυτόματα σε αορίστου ,θεωρητικά είσαι καλυμμένος για 6 μήνες αλλά πάρε γραπτή απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Δεν ηρθε αυξημενο;

Ήρθε με κάποιες kWH στα 0.105 και τις υπόλοιπες στα 0.245 για περίοδο 05/2022 και 06/2022 άρα προφανώς και αυξημένο. Το θέμα είναι οτι το 0.245 αντέχεται κουτσά στραβά, το 0.50+ δεν νομίζω...

 

5 λεπτά πριν, korakios είπε

Δε χρειάζεται να υπογράψεις κάτι , μπήκες αυτόματα σε αορίστου ,θεωρητικά είσαι καλυμμένος για 6 μήνες αλλά πάρε γραπτή απάντηση

Αυτό το αορίστου φοβάμαι μήπως κάθε φορά που αλλάζει η τιμολόγηση των σταθερών, αλλάζει και σε εμάς που είμαστε σε αορίστου ( my home open θα το λέει η ΔΕΗ).

Προτείνεις κατάστημα ή ηλεκτρονική αλληλογραφία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά και εγώ έχω χάσει τη μπάλα. Νοέμβριο λήγει και εμένα η διετία, το Γ1Ν που λέει γιατί έχω και νυχτερινό, δεν συμβφέρει πως το βλέπετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dr_papas είπε

Ρε παιδιά και εγώ έχω χάσει τη μπάλα. Νοέμβριο λήγει και εμένα η διετία, το Γ1Ν που λέει γιατί έχω και νυχτερινό, δεν συμβφέρει πως το βλέπετε?

Δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε γιατί δεν ξέρουμε πόσο θα κοστίζει το Γ1Ν τον Δεκέμβριο, ούτε αν τότε θα υπάρχουν επιδοτήσεις και σε ποιο ύψος, τον Νοέμβριο θα τα μάθουμε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε γιατί δεν ξέρουμε πόσο θα κοστίζει το Γ1Ν τον Δεκέμβριο, ούτε αν τότε θα υπάρχουν επιδοτήσεις και σε ποιο ύψος, τον Νοέμβριο θα τα μάθουμε αυτά.

εχεις δίκιο, ερώτηση χωρίς πολύ σκέψη εκ μέρους μου. Να αναδιατυπώσω, ποιο safe επί του παρόντος επιλογή ποια φαίνεται να είναι? και εκείνο το open τι στο καλό να είναι τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dr_papas είπε

εχεις δίκιο, ερώτηση χωρίς πολύ σκέψη εκ μέρους μου. Να αναδιατυπώσω, ποιο safe επί του παρόντος επιλογή ποια φαίνεται να είναι? και εκείνο το open τι στο καλό να είναι τελικα?

Ακόμα τίποτα.. Θα κάνεις υπομονή γιατί τα προγραμματα θα αλλάζουν συνέχεια.. Είναι κάτι που δεν μπορείς να το μαντέψεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

Νοέμβριο έκανα το συμβόλαιο home online, και απο τοτε μια φορα ηρθε εκαθαριστικος

Μενεις εκει που εισαι μεχρι να ληξει το συμβολαιο σου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dr_papas είπε

εχεις δίκιο, ερώτηση χωρίς πολύ σκέψη εκ μέρους μου. Να αναδιατυπώσω, ποιο safe επί του παρόντος επιλογή ποια φαίνεται να είναι? και εκείνο το open τι στο καλό να είναι τελικα?

Επί του παρόντος το Γ1Ν φυσικά, τα 15 λεπτά για τον Αύγουστο σαφώς είναι πάρα πολύ λιγότερα από τα 50+ των σταθερών.

Εκείνο το open δεν έχει επισήμως ανακοινωθεί, νομίζω τέλος Αυγούστου θα γίνει αυτό, τότε θα μάθουμε τι ακριβώς παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον οσοι "προλαβαμε" το myhome online με τα 0.23 , πρεπει να ξιωθουμε καλοι "μλκες" με βαση την επιδοτηση Αυγουστου ε?

Αραγε θα γυρισει ο τροχος και θα βγουμε κερδισμενοι το χειμωνα? 😕

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσοι πέρυσι το καλοκαίρι πληρώναμε 0.10/kwh κάπως έτσι νιώθαμε αλλά σκεφτόσουν ότι θα είναι σταθερό και οτι δεν έχει κλίμακα(κυρίως για το 2ο το επέλεξα αλλά τελικά το πρώτο με έσωσε 😁) και τώρα βουαλά... Το πιθανότερο είναι να ξε-νιώσεις πολύ σύντομα... θεωρώ το ίδιο θα γίνει και με το ~0.50 αλλά σε λίγους μήνες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...