Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Ηρθε σε φίλο επιστολή από την ΔΕΗ που την έχω μπροστά μου και αναγράφει ότι μετά το πέρας 2 μηνών από λήψη της παρούσας(18/7) θα μεταβεί στο my home open. Το θέμα είναι ότι δεν το βρίσκω πουθενά αυτό το πρόγραμμα, είναι το Γ1 Οικιακό? Αυτή την στιγμή είναι στο home enter με 0,10€/Kw, προ διετίας ενεργοποιημενο.

Επεξ/σία από armenistis1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Ηρθε σε φίλο επιστολή από την ΔΕΗ που την έχω μπροστά μου και αναγράφει ότι μετά το πέρας 2 μηνών από λήψη της παρούσας(18/7) θα μεταβεί στο my home open. Το θέμα είναι ότι δεν το βρίσκω πουθενά αυτό το πρόγραμμα, είναι το Γ1 Οικιακό?

Θα ανακοινωθει προσεχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Ηρθε σε φίλο επιστολή από την ΔΕΗ που την έχω μπροστά μου και αναγράφει ότι μετά το πέρας 2 μηνών από λήψη της παρούσας(18/7) θα μεταβεί στο my home open. Το θέμα είναι ότι δεν το βρίσκω πουθενά αυτό το πρόγραμμα, είναι το Γ1 Οικιακό? Αυτή την στιγμή είναι στο home enter με 0,10€/Kw, προ διετίας ενεργοποιημενο.

Καλημερα.. Θελεις να την ανεβασεις... Χωρις τα στοιχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, washcloud είπε

...αυτό λες; Εδώ γράφει και το ποσό των έναντι...Δεν ξέρω πώς και δεν το είδα καν πριν.

Αυτό ούτε εγώ το είδα... νυστάζαμε και οι δύο φαίνεται χαχα.

Πάντως τώρα που ήπια καφέ σκέφτομαι και κάτι ακόμα, ο εκκαθαριστικός αυτός δεν αφορά μόνο 241 ημέρες, πρέπει να αφορά παραπάνω. Εφόσον υπάρχουν 565€ έναντι τότε σίγουρα έχει εκδοθεί τουλάχιστον ένας λογαριασμός ακόμα χρεωμένος κάποιες ημέρες με ΕΡΤ μια και ήταν πολύ πάνω από 10€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε να σπάσει για πρώτη φορά η ΔΕΗ τα φθηνά σταθερά της; Έχω την αίσθηση ότι ο κίνδυνος αυξάνεται όσο ανεβαίνει η τιμή της kWh.

28 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Ηρθε σε φίλο επιστολή από την ΔΕΗ που την έχω μπροστά μου και αναγράφει ότι μετά το πέρας 2 μηνών από λήψη της παρούσας(18/7) θα μεταβεί στο my home open.

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στην επιστολή.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον προηγούμενο μήνα, για όσους θυμούνται, είχα πρόβλημα με ακύρωση κάρτας και προσθήκη νέας, στο ebill. Τότε είχε έρθει προειδοποιητικό mail 2 ημέρες πριν τη λήξη λογαριασμού και τελικά αφού δεν έβγαζα άκρη, πλήρωσα χειροκίνητα.

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε και πρόσθεσα τη νέα κάρτα. Πάλι όμως ήρθε το ίδιο προειδοποιητικό mail τώρα.

Γνωρίζει κανείς γιατί; Λαμβάνει και κάποιος άλλος αυτό το mail;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, kirileman said:

Λέτε να σπάσει για πρώτη φορά η ΔΕΗ τα φθηνά σταθερά της; Έχω την αίσθηση ότι ο κίνδυνος αυξάνεται όσο ανεβαίνει η τιμή της kWh.

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στην επιστολή.

Δεν νομίζω γιατί συνεχώς αναφέρει σε επιστολές και όπου σταθεί και όπου βρεθεί, ότι δεν πρόκειται να μεταβάλει τους όρους στα συμβόλαια ή να τα σπάσει.

Ήδη έχει μεγάλα κέρδη, δεν την επηρεάζουν τα οποία σταθερά έχουν μείνει σε μεγάλο βαθμό.

Το θέμα είναι όταν λήξουν τι κάνουμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα,

πρέπει να κάνω ένα νέο συμβόλαιο ΔΕΗ σε νέο διαμέρισμα, είμαι οπαδός του Online, αλλά έχω μπερδευτεί με τις νέες αυξήσεις:

image.png.6c7396f837e27627a03d58a79bc71591.png\

δηλαδή ο μόνος λόγος για να πάω Online είναι η προσυμφωνημένη τιμή κιλοβατώρας ενώ στο Γ1 μπορεί και μεταβάλλεται;

ποιο πρόγραμμα να διαλέξω;

 

 

Επεξ/σία από snet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, snet είπε

καλημέρα,

πρέπει να κάνω ένα νέο συμβόλαιο ΔΕΗ σε νέο διαμέρισμα, είμαι οπαδός του Online, αλλά έχω μπερδευτεί με τις νέες αυξήσεις:

image.png.6c7396f837e27627a03d58a79bc71591.png\

δηλαδή ο μόνος λόγος για να πάω Online είναι η προσυμφωνημένη τιμή κιλοβατώρας ενώ στο Γ1 μπορεί και μεταβάλλεται;

ποιο πρόγραμμα να διαλέξω;

 

 

Λογικα Γ1 αλλιως για καταναλωση 1000kw τετραμηνο θα πας λογικα 539€ μονο για το ρευμα χωρις ρυθμιζομενες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

@kirileman στην δεύτερη παράγραφο.Αφου το διάβασα τώρα πάλι από τη φωτό.

Άλλο πράγμα λέει. Ότι μετά τη λήξη του προγράμματός σου θα σε πάει στο καινούριο πρόγραμμα Open, εκτός κι αν ζητήσεις κάτι διαφορετικό. Η επιστολή και οι 60 μέρες που αναφέρει αφορούν στην τροποποίηση του άρθρου «Ανανέωση σύμβασης» και για την περίοδο μετά τη λήξη της σύμβασης. Οπότε μην ανησυχείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...