Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, skritikos είπε

Μίλα με το ΔΕΔΔΗΕ και θα σου εξηγήσουν πως δουλεύει. Μια κοινή βάση έχουν για όλες τις παροχές που άλλοτε δέχεται τιμές από τους καταναλωτές άλλοτε από τους μετρητές του ΔΕΔΔΗΕ που περνάνε κάθε 4 μήνες (με προτεραιότητα πάντα στις δικές τους μετρήσεις για εύλογους λόγους). Για αυτό και κάθε μέτρηση που περνάω εμφανίζεται στο ΔΕΔΔΗΕ λίγες μέρες μετά.

Και σταματάω εδώ να γράφω. 9 μήνες τώρα, 7 ακίνητα τα διαχειρίζομαι με αυτόν το τρόπο και όλα μια χαρά. Όποιος θέλει να βρίσκει προβλήματα κάπου με λίγη προσπάθεια θα βρει κάτι.

Και πως το βλέπεις εσύ αυτό?  Έχεις πρόσβαση σε αυτή τη φανταστική βάση δεδομένων? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ έχω Homeonline, με κλειδωμένη ενεργή τη μηνιαία έκδοση λογαριασμού, τελικά μου έρχονται 2μηνοι λογαριασμοί και μου δίνει δυνατότητα καταχώρησης (e self-metering) κάθε 60ημέρες.

...(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) ΚΟΤ μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ έχω Homeonline, με κλειδωμένη ενεργή τη μηνιαία έκδοση λογαριασμού, τελικά μου έρχονται 2μηνοι λογαριασμοί και μου δίνει δυνατότητα καταχώρησης (e self-metering) κάθε 60ημέρες.

Πιθανότατα έχει φάει κόλλημα το σύστημα, αν θέλεις υπεύθυνη απάντηση (και διόρθωση φυσικά) μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους στο παρακάτω link:

Τεχνική υποστήριξη υπηρεσίας e-bill (dei.gr)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakjim είπε

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ έχω Homeonline, με κλειδωμένη ενεργή τη μηνιαία έκδοση λογαριασμού, τελικά μου έρχονται 2μηνοι λογαριασμοί και μου δίνει δυνατότητα καταχώρησης (e self-metering) κάθε 60ημέρες.

Κι εγω ετσι ειμαι καθε διμηνο.

Πολλοι το εχουν αλλαξει αλλα επειδη με βολευει δεν το πειραξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, washcloud είπε

...(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) ΚΟΤ μήπως;

Αφου εγραψες μια σειρα μονο θα σε διαβασω και θα σου απαντησω: Ειναι απο το συστημα το εχει κανει σε αρκετους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Πιθανότατα έχει φάει κόλλημα το σύστημα, αν θέλεις υπεύθυνη απάντηση (και διόρθωση φυσικά) μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους στο παρακάτω link:

Τεχνική υποστήριξη υπηρεσίας e-bill (dei.gr)

Σωστα μεσα απο την υποστηριξη του ebill το αλλαζουν και το κανουν ανα μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Κι εγω ετσι ειμαι καθε διμηνο.

Πολλοι το εχουν αλλαξει αλλα επειδη με βολευει δεν το πειραξα.

Είσαι σίγουρα στο online?

Εμένα πάντως που είμαι δεν με αφήνει να το αλλάξω, δεν με αφήνει να το ξε-τικάρω:

Spoiler

image.png.d4bb1cbd23f21bca322e17c343238f78.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Εμένα πάντως που είμαι δεν με αφήνει να το αλλάξω, δεν με αφήνει να το ξε-τικάρω:

Νομίζω ότι το ξεκαθάρισα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Είσαι σίγουρα στο online?

Εμένα πάντως που είμαι δεν με αφήνει να το αλλάξω, δεν με αφήνει να το ξε-τικάρω:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.d4bb1cbd23f21bca322e17c343238f78.png

 

Ναι στο online ειμαι.

Δεν το αλλαζεις εσυ απο μεσα μονο σου.

Ερχεσαι απλα σε επικοινωνια με το support και το κανουν αυτοι μηνιαιο αν εισαι διμηνο.

Το ειχαν κανει αρκετοι παλιοτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Νομίζω ότι το ξεκαθάρισα αυτό.

Μπερδεύτηκες, στον @HERTHAN πήγαινε η ερώτηση μου, δικό του post είχα κάνει quote.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Μπερδεύτηκες, στον @HERTHAN πήγαινε η ερώτηση μου, δικό του post είχα κάνει quote.

Ναι αλλά έκανε quote στο δικό μου αναφέροντας ότι είναι στην ίδια κατάσταση οπότε επεκτείνεται η αμφιβολία που εξέφρασες και στο δικό post.

(μια φορά πήγα να σε βρω εκτεθειμένο και δεν τα κατάφερα😅 )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Ναι αλλά έκανε quote στο δικό μου αναφέροντας ότι είναι στην ίδια κατάσταση οπότε επεκτείνεται η αμφιβολία που εξέφρασες και στο δικό post.

(μια φορά πήγα να σε βρω εκτεθειμένο και δεν τα κατάφερα😅 )

 

liak αν σε βολευει κρατησε το ως εχει διαφορετικα επικοινωνησε μαζι τους και θα στο διορθωσουν αμεσα.

Εγω το εχω κρατησει να μου ερχεται διμηνο μιας και με βολευει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...