Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
15 λεπτά πριν, glenngould είπε

Τι πιστεύετε ότι ισχύει; 

οτι δε διάβασες προηγούμενες (edit 10) σελίδες :)

όταν μπουν και οι τελευταίοι στο online , να ανοίξουμε νέο θέμα "Προγράμματα ρεύματος ΔΕΗ" ?

έλεγα με τις αλλαγές τιμών αλλά περίμενα να καταλαγιάσει η αντίδραση των νέων ακριβών τιμών , όμως εκκρεμούν και οι περιπτώσεις που (για 3η φορά) θα ρωτάνε αν κλειδώσανε με παλιές τιμές

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, doom26 είπε

Screenshot_20220802_125707.jpg.1a70d097b6b24a0ad35940fb3d21e583.jpgΓνωρίζει κανείς αν τρώει σκάλωμα το self metering? Μου λέει καταχώρηση από 2/8-7/8 και μόλις πατάω καταχώρηση μου βγάζει ποτέ θα μου στείλουν ειδοποίηση. 

Θα σε αφήσει αργότερα μέσα στη μέρα να βάλεις ένδειξη. Καλύτερα βέβαια να βάλεις απευθείας στο σαιτ του δεδδηε για να βγει ο λογαριασμός εκκαθαριστικος 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Με τις επιδοτησεις θα ειναι μια χαρα ομως

Οι επιδοτήσεις είναι άγνωστο για πόσο θα δίνονται, τι ύψος θα έχουν και αν θα δίνονται σε όλους ανεξαιρέτως. Ο καθένας πράττει αναλόγως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Οι επιδοτήσεις είναι άγνωστο για πόσο θα δίνονται, τι ύψος θα έχουν και αν θα δίνονται σε όλους ανεξαιρέτως. Ο καθένας πράττει αναλόγως!

Αγνωστα ειναι αλλα οπως εχει παει εως τωρα πεφτουν πολλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτηση μου ειναι τι εμποδιζει καποιον να βαλει τα heatpump που εχουν ακομα τιμες στο 0,25? Πχ ληγει το συμβολαιο τον Δεκεμβρη στο πατρικο μου με το ορθοδοξο Enter στo 0.10, και αν ειναι να δινουν θεωρητικα 0.3-0.4 εκεινη την περιοδο με κυμαινομενο, γιατι να μην το αλλαξουν σε heatpump?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον χειμωνα η τιμη του φυσικου αεριου ηταν κοντα στα 90 ευρω κ ηταν ηδη αυξημενη αφου τον προηγουμενο χειμωνα ηταν 15 ευρω περιπου

Και τωρα ξεπερασε τα 200  

Με το 45% της παραγωγης του ρευματος να ειναι απο φυσικο αεριο καταλαβαινει κανεις που βαδιζουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Η ερωτηση μου ειναι τι εμποδιζει καποιον να βαλει τα heatpump που εχουν ακομα τιμες στο 0,25? Πχ ληγει το συμβολαιο τον Δεκεμβρη στο πατρικο μου με το ορθοδοξο Enter στo 0.10, και αν ειναι να δινουν θεωρητικα 0.3-0.4 εκεινη την περιοδο με κυμαινομενο, γιατι να μην το αλλαξουν σε heatpump?

μόνο το Γ1 είναι το ορθόδοξο ιερόσυλε !

αν έχει 0,3-0,4 με επιδότηση το κυμαινόμενο , τότε το σταθερό θα έχει λίγο παραπάνω χωρίς επιδότηση

11 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δεν τους πιάνει το πλαφόν 5€ στο πάγιο;

όχι , είναι σταθερό , το πλαφόν αφορά τα κυμαινόμενα

Πάντως όντως στους όρους έχει προϋπόθεση την αντλία θερμότητας , δεν ξέρω πως και τι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

μόνο το Γ1 είναι το ορθόδοξο ιερόσυλε !

αν έχει 0,3-0,4 με επιδότηση το κυμαινόμενο , τότε το σταθερό θα έχει λίγο παραπάνω χωρίς επιδότηση

όχι , είναι σταθερό , το πλαφόν αφορά τα κυμαινόμενα

Πάντως όντως στους όρους έχει προϋπόθεση την αντλία θερμότητας , δεν ξέρω πως και τι

Πχ για καποιον που κανει αυριο αιτηση στο απλο Heat Pump, πως θα εξακριβώσουν οτι εχει αντλια θερμοτητας? Δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο σαν αποδεικτικο στους ορους. Θα πουν να στειλουμε τεχνικο --> "Ανοιξε θεια απο την ΔΕΗ ειμαστε" ? Στο + πρακτικα λεει θα ειναι για νεα εγκατασταση, εξου και το μπονους το 500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Στο + πρακτικα λεει θα ειναι για νεα εγκατασταση, εξου και το μπονους το 500.

παλιότερα έγραφε μόνο απο συνεργαζόμενους για αγορά , τώρα δεν ξέρω

3 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Πχ για καποιον που κανει αυριο αιτηση στο απλο Heat Pump, πως θα εξακριβώσουν οτι εχει αντλια θερμοτητας? Δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο σαν αποδεικτικο στους ορους. Θα πουν να στειλουμε τεχνικο --> "Ανοιξε θεια απο την ΔΕΗ ειμαστε" ?

μπορεί να ζητούν μοντέλο και σειριακό , λογικά κάποιος θα βάλει τις επόμενες μέρες και θα μας πει 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 
Για φοιτητή σπίτι που νοικιάσαμε τι πρόγραμμα προτείνεται; 
όπως τα έχω δει μέχρι σήμερα Γ1. 
άλλες προτάσεις; (Συνδυασμός με ΦΑ αν υπάρχει επιθυμητός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Petros_P_ είπε

Η σύμβαση είναι για 2 χρόνια στο myHome Enter που είμαι αλλά η εγγυημένη τιμή είναι για 1 χρόνο

Aπο που κι ως που ισχυει αυτο?

Αλλαξε ο νομος?

Το γραφει το συμβολαιο σου?

Ειναι αποψη σου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, korakios είπε

μπορεί να ζητούν μοντέλο και σειριακό , λογικά κάποιος θα βάλει τις επόμενες μέρες και θα μας πει 😁

Πάντως και τα σπλιτάκια heat pumps είναι :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Πάντως και τα σπλιτάκια heat pumps είναι :P

 

Αντε να τους πεισεις ομως. 

Ειχα debate με ψυκτικους και μου ελεγε να μη τα μπερδευω πως ειναι τελειως διαφορετικο πραγμα και δεν εχουν καμια σχεση και οτι δεν δουλευουν με τον ιδιο τροπο.

Το προγραμμα παντως δε νομιζω πως μπορει να το παρεις χωρις να κανεις αγορα ή αν εχεις ηδη αντλια

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...