Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Petros_P_ είπε

Καλησπέρα! Ερώτηση: Έχουμε κλειδώσει σταθερή τιμή στο myHome Enter 0.10€ από τον Νοέμβριο. Η τιμή, από όσα λέει η σύμβαση, ισχυεί για 1 χρόνο. Μετά, σε ποια τιμή θα πάει η κιλοβατώρα; Γνωρίζουμε;

  

19 ώρες πριν, korakios είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.jpeg.ab492dd11f76a63e85d41d748b5ca508.jpeg

image.jpeg.2deffb882267a86fcbba66fee5ab52be.jpeg

ζωδιακός αστρολογικός κύκλος. αστρολογικός αστερισμός τροχός ζωδιακό  ωροσκόπιο σηματοδοτεί το μυϊκό φυσικό διάγραμμα τροχός ουρανό Διανυσματική  απεικόνιση - εικονογραφία από aridly, aquinas: 198915722

Ρίξε τις κάρτες ταρώ - Astrology.gr

 

Predecir el futuro adivino Φωτογραφίες Αρχείου, Royalty Free Predecir el  futuro adivino Εικόνες - Σελίδα 2 | Depositphotos

για τέτοια ερωτήματα να απευθύνεστε στους ειδικούς

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Petros_P_ είπε

Καλησπέρα! Ερώτηση: Έχουμε κλειδώσει σταθερή τιμή στο myHome Enter 0.10€ από τον Νοέμβριο. Η τιμή, από όσα λέει η σύμβαση, ισχυεί για 1 χρόνο. Μετά, σε ποια τιμή θα πάει η κιλοβατώρα; Γνωρίζουμε;

Διάβασε ρε συ 2-3 σελίδες πριν. Θα πας στο Open με τιμές κυμαινόμενου. [Με τα τωρινά δεδομένα πχ 0,48 αλλά θα επιδοτείται]

Η συμβαση ήταν σίγουρα μόνο για 1 χρόνο και όχι για 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, korakios είπε

βαριέμαι να ξανακοιτάξω τη νομοθεσία , αλλα σίγουρα έχει ισχύει για αρκετό διάστημα η αίτηση (άσχετα με το αν άλλαξαν τιμές) , εσύ πάντως έχεις κατοχυρώσει το 0,23

αλλά μέσα σε κάποιες εργάσιμες (δε θυμάμαι) , ο πάροχος έχει το δικαίωμα να αρνηθεί (γραπτώς και αιτιολογημένα) την αίτηση , αν όχι μπαίνεις στο παλιό

Τελικα τι ισχυει για μεταβαση απο διαφορετικο παροχο στο myHome Online;

Ειμαι στα τηλεφωνα τωρα και μου λενε πως πρεπει να υπογραψω πρωτα το συμβολαιο που λεει Γ1 οικιακο με ημερομηνια 01/08 και επειτα μεσω του ebill θα μπορεσω να ενεργοποιηση το myHome Online (με την τιμη μεχρι 31/07 που εκανα την αιτηση).

Το εκανε καποιος ετσι και οντως μπορεσε χωρις παρατραγουδα να παει στο σταθερο προγραμμα;

Εμενα, προσωπικα, δεν μου αρεσει αυτη η πρακτικη που κανουν για την οποια δεν με ενημερωσαν ποτε. Ειμαι αρκετα σιγουρος οτι αν υπογραψω τωρα το συμβολαιο με Γ1, δεν προκειται να παω στο Online με τις προηγουμενες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ForuMakis είπε

Ειμαι στα τηλεφωνα τωρα και μου λενε πως πρεπει να υπογραψω πρωτα το συμβολαιο που λεει Γ1 οικιακο με ημερομηνια 01/08 και επειτα μεσω του ebill θα μπορεσω να ενεργοποιηση το myHome Online (με την τιμη μεχρι 31/07 που εκανα την αιτηση).

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

 

 ούτε καν

45 λεπτά πριν, korakios είπε

Το νου σου όταν σου στείλουν τη σύμβαση να γράφει online και να μην είναι κενό ή να γράφει Γ1, όπως και να δεις αν επισυνάπτεται τιμοκατάλογος να γράφει τις παλιές τιμές (συνήθως , παράνομα , δεν επισυνάπτουν)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, korakios said:

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

 

 ούτε καν

 

καλά που το έκανες τότε copy paste....ακόμα χρήσιμο. α ρε κοράκιε να ξερες πόσο σε συμπονάω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

ούτε καν

 

Ευχαριστω για την απαντηση! Καλα το υποψιαστηκα οτι με δουλευουν κανονικα. Μιλαμε για λαμογια οχι αστεια, ειναι για καταγγελιες οι τυποι.

Επομενως, τι κανω απο εδω και περα; Επιμενω μεχρι να μου στειλουν το κανονικο συμβολαιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ForuMakis είπε

Επομενως, τι κανω απο εδω και περα; Επιμενω μεχρι να μου στειλουν το κανονικο συμβολαιο;

σου έστειλαν Γ1 δηλαδή ? 😂

ε, ναι ζητάς να σου στείλουν το κανονικό που να γράφει ξεκάθαρα online και φυσικά τον τιμοκατάλογο που ίσχυε όταν έκανες την αίτηση

το econtract έγραφε online ή ήταν κενό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ForuMakis είπε

Ευχαριστω για την απαντηση! Καλα το υποψιαστηκα οτι με δουλευουν κανονικα. Μιλαμε για λαμογια οχι αστεια, ειναι για καταγγελιες οι τυποι.

Επομενως, τι κανω απο εδω και περα; Επιμενω μεχρι να μου στειλουν το κανονικο συμβολαιο;

Φίλε μου η διαδικασία είναι αυτήν που σου είπαν στο τηλ. Μόλις υπογράψεις το γ1 μπαίνεις με τους κωδικούς σου στο λογαριασμό του ebill, κάνεις την αίτηση σου για online εφόσον έχεις ενεργοποιήσει την πάγια εντολή. Λογικά θα σου στείλουν ενημέρωση της σύμβασης και απαιτείς σε εκείνο το σημείο να μάθεις τις τιμές όπως λέει ο κορακιος. Εφόσον τα κάνεις αυτά περιμένεις να ενεργοποιηθεί. έχεις 14 ημέρες αν δεις πως δεν είναι οι τιμές σωστές να το ακυρώσεις και να γυρίσεις γ1 με επιδοτήσεις. Στα λέω όλα αυτά γιατί την πάτησα με καλέσανε να με ενημερώσουν πριν 1,5 χρόνο για το online μάλλον συνεργάτης τους συμφώνησα τότε και εγώ πιστεύοντας πως είμαι οκ δεν έκανα κάτι άλλο. Έπρεπε να μπω όμως ebill πράγμα που δεν το ήξερα. Αν το ήξερα θα ήμουνα με 0.09 τώρα! 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ForuMakis είπε

Εκανα την Παρασκευη 29/07 αιτηση για το myHome Online και σημερα μου στειλανε στο email συμβολαιο για το κυμαινομενο Γ1🤡 Να διευκρινισω οτι η ολοκληρωση της αιτησης εγινε μεσω τηλεφωνου, καθως στο e-contract δεν δεχοταν την φωτογραφια που ζηταει.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλον αυτο; Σε επικοινωνια σημερα μαζι τους με διαβεβαιωσαν οτι η αιτηση που εγινε προκειται για το myHome Online με την τιμη 0.229 και οτι θα επικοινωνησει μαζι μου υπαλληλος για την διευθετηση του θεματος. 

ΕΙμαι και εγω σχεδον στο ιδιο καραβι με εσενα, εκανα αιτηση 28/7 που δεν δουλευε το συστημα τους, τελικα με μπλοκαρε δεν μπορουσα να κανω αλλη αιτηση τους πηρα τηλεφωνο να γινει τηλεφωνικα η διαδικασια και ο υπαλληλος εγραψε λαθος το εμαιλ μου.... Απο το πρωι τους πηρα τηλεφωνο να αλλαξουν το εμαιλ και να ξαναστειλουν την συμβαση να υπογραψω και ακομα περιμενω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ForuMakis είπε

Ευχαριστω για την απαντηση! Καλα το υποψιαστηκα οτι με δουλευουν κανονικα. Μιλαμε για λαμογια οχι αστεια, ειναι για καταγγελιες οι τυποι.

Επομενως, τι κανω απο εδω και περα; Επιμενω μεχρι να μου στειλουν το κανονικο συμβολαιο;

Μόλις μίλησα, θα μου στείλουν νέα σύμβαση που να αναφέρει Home Online και τιμολόγιο (πράγμα που αμφιβάλω). Μάλιστα προσπάθησε να με πήσει να βάλω το Γ1 γιατί με συμφέρει πιο πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

σου έστειλαν Γ1 δηλαδή ? 😂

ε, ναι ζητάς να σου στείλουν το κανονικό που να γράφει ξεκάθαρα online και φυσικά τον τιμοκατάλογο που ίσχυε όταν έκανες την αίτηση

το econtract έγραφε online ή ήταν κενό ?

Οχι μονο μου εστειλαν Γ1 αλλα στο τηλεφωνο δυο φορες προσπαθησαν να με πεισουν οτι ετσι ειναι η διαδικασια και δεν εχει γινει κατι λαθος....

Η αιτηση ολοκληρωθηκε μεσω τηλεφωνου (με εχουν διαβεβαιωσει οτι εχει γινει κανονικα η αιτηση με ημερομηνια 29/07), καθως στο e-contract μου απερριψε την φωτογραφια.

Λετε αν επιμεινω να μου στειλουν το σωστο συμβολαιο; Εγω καταλαβαινω οτι εχουν παρει εντολη ανωθεν να μην βαλουν αλλους στο παλιο Online και να εχουν αυτη την αισχρη παραπληροφορηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, doom26 είπε

Φίλε μου η διαδικασία είναι αυτήν που σου είπαν στο τηλ. Μόλις υπογράψεις το γ1

έχεις τιμές Γ1 και όταν ενεργοποιήσεις το online θα έχεις τιμές που ισχύουν τη στιγμή που το ενεργοποιείς

άρα δεν υπογράφει κάποιος σύμβαση που γράφει Γ1 , (ή κενό) , απο τη στιγμή που αιτήθηκε το online

πάμε παρακάτω

9 λεπτά πριν, doom26 είπε

την πάτησα με καλέσανε να με ενημερώσουν πριν 1,5 χρόνο για το online μάλλον συνεργάτης τους συμφώνησα τότε και εγώ πιστεύοντας πως είμαι οκ δεν έκανα κάτι άλλο. Έπρεπε να μπω όμως ebill πράγμα που δεν το ήξερα. Αν το ήξερα θα ήμουνα με 0.09 τώρα! 

όσοι κάνανε τότε αμφισβήτηση και καταγγελία στη ΡΑΕ πάντως μπήκανε στο online (με τιμές που ίσχυαν κατα την αίτηση)

κρίμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

έχεις τιμές Γ1 και όταν ενεργοποιήσεις το online θα έχεις τιμές που ισχύουν τη στιγμή που το ενεργοποιείς

άρα δεν υπογράφει κάποιος σύμβαση που γράφει Γ1 , (ή κενό) , απο τη στιγμή που αιτήθηκε το online

πάμε παρακάτω

όσοι κάνανε τότε αμφισβήτηση και καταγγελία στη ΡΑΕ πάντως μπήκανε στο online (με τιμές που ίσχυαν κατα την αίτηση)

κρίμα

Αυτό αναφέρω πως δεν είχα κάνει αίτηση γιατί στο τηλέφωνο με διαβεβαίωσε η κυρία πως είχε λήξει το θέμα και θα τα έκανε όλα αυτήν! Δεν γνώριζα καν τότε πως υπήρχε το ebill.τωρα έγινε αίτηση στο ebill με πάγια και περιμένω αύριο την καταμέτρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...