Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ForuMakis είπε

Το προβλημα ειναι οτι δεν ελεγε Γ1 home online, αλλα σκετο Γ1 οικιακο τιμολογιο. Κατι το οποιο ειναι ξεκαθαρα αλλο συμβολαιο απο αυτο που θα επρεπε να στειλουν.

Και σε εσένα το ίδιο ή αναφέρεσαι στον παραπάνω φίλο? Αν αναφέρει μόνο γ1 οικιακό μετά λογικά πρέπει να ήταν σε άλλο παροχο και θα πρέπει να υπογράψει πρώτα το οικιακό για να πάει online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

0,53/kwh?! 

Steve Brule What GIF

 

 

Οκ ας αφήσουμε την αύξηση της kwh.
Αυτό το μηνιαίο πάγιο πως δικαιολογείται και γιατί πήγε 1€ από 0,50€ έτσι απλά; Θα μας φέρνουν τον λογαριασμό σε ιλουστρασιόν χαρτί από δω και πέρα;

Πάλι καλά που έγινε "παρέμβαση" για τα αδικαιολογήτως αυξημένα πάγια οπότε λέμε και ευχαριστώ... Το "αόρατο χέρι" της αγοράς τους/μας κατουράει όλους, και καλά κάνει.

Οι νέες τιμές στα Online/Enter λειτουργούν ως λαγός για περαιτέρω αύξηση στα 1€/kwh και όχι ότι πάνε για κατάργηση όπως διάβασα. Μια βιτρίνα πρέπει να έχει πολλά "διαφορετικά" προϊόντα με άλλο περιτύλιγμα ώστε ο πελάτης να έχει "επιλογές".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apapadop837 είπε

Edit2: επειδή δεν έχω διαβάσει στις τελευταίες αρκετές σελίδες να έχει γίνει αναφορά: με τους κοινόχρηστους λογαριασμούς ρεύματος τι κάνουμε ρε παιδιά; Τους αφήνουμε π.χ. Γ1 & όπου βγάλει; 

MyHomeGangbang

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, doom26 είπε

Και σε εσένα το ίδιο ή αναφέρεσαι στον παραπάνω φίλο? Αν αναφέρει μόνο γ1 οικιακό μετά λογικά πρέπει να ήταν σε άλλο παροχο και θα πρέπει να υπογράψει πρώτα το οικιακό για να πάει online. 

Η δικη μου περιπτωση ειναι οτι εκανα αιτηση για να παω στο προγραμμα myHome Online απο αλλο παροχο που ειμαι τωρα και μου εστειλαν λαθος συμβαση για Γ1 οικιακο τιμολογιο; Στην τελευταια προταση τι εννοεις, γιατι πρεπει να γινει ετσι η μεταβαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ellhvas είπε

Για ποιο πρόγραμμα της ΔΕΗ και σε τι τιμές; 

το ΓΙΝ Οικιακό https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/g1-g1n/

 

6 λεπτά πριν, akaloith είπε

τελικα η δεη με παγια εντολη θελει 100ευρω εγγυηση ή οχι;

εγω που εχω σκοπο να βαλω παγια μου ειπαν πρεπει να πληρωσω (πληρωσα) και οταν την κανεις μετα απο χ μερες θα παρεις τα λεφτα πισω στον λογαριασμο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ForuMakis είπε

Η δικη μου περιπτωση ειναι οτι εκανα αιτηση για να παω στο προγραμμα myHome Online απο αλλο παροχο που ειμαι τωρα και μου εστειλαν λαθος συμβαση για Γ1 οικιακο τιμολογιο; Στην τελευταια προταση τι εννοεις, γιατι πρεπει να γινει ετσι η μεταβαση;

Αν κατάλαβα καλά γιατί και εγώ τώρα "μαθαίνω" όσοι είναι από άλλο παροχο προς ΔΕΗ πρέπει να μπούνε στο οικιακό γ1 και μετά ebill και ενεργοποιήσει αλλού προγράμματος. Εγώ 2ημουνα ήδη ΔΕΗ και έκανα αίτηση για online και δεν μου ήρθε ακόμη τίποτα για υπογραφή και περιμένω ενεργοποίηση αφού γίνει καταμέτρηση. Κάποιος που πέρασε το στάδιο ας ενημερώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Είμαι στη Volton (NOVA energy) και θέλω να αλλάξω σε ΔΕΗ. Δεν έχω νυχτερινό τώρα, αλλά επειδή είχε κολλήσει ο μετρητής μου, μου τον αλλάξανε και βάλανε ψηφιακό που έχει και νυχτερινή μέτρηση. Μπορώ να κάνω κανονικά αίτηση για νυχτερινό και να περάσω τις ενδείξεις που έχει ο μετρητής ή πρέπει να κάνω κάποια αίτηση πρώτα; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xalibas είπε

Μπορώ να κάνω κανονικά αίτηση για νυχτερινό και να περάσω τις ενδείξεις που έχει ο μετρητής ή πρέπει να κάνω κάποια αίτηση πρώτα; Ευχαριστώ!

πρώτα αίτηση , συνέχεια εκεί

6 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Δλδ απο οτι διαβασα αμα καταλαβα καλα, οσοι ειναι ή πανε να μπουν στο ΔΕΗ myHome Online σε 2-3 μηνες θα τους βαλουν αυτοματα στο Enter? 

όχι δεν κατάλαβες καλά , σε όσους λήγει το παλιό τους πρόγραμμα online θα τους πάνε στο εμπορικά διαθέσιμο που θα είναι το Open

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, doom26 είπε

Αν κατάλαβα καλά γιατί και εγώ τώρα "μαθαίνω" όσοι είναι από άλλο παροχο προς ΔΕΗ πρέπει να μπούνε στο οικιακό γ1 και μετά ebill και ενεργοποιήσει αλλού προγράμματος. Εγώ 2ημουνα ήδη ΔΕΗ και έκανα αίτηση για online και δεν μου ήρθε ακόμη τίποτα για υπογραφή και περιμένω ενεργοποίηση αφού γίνει καταμέτρηση. Κάποιος που πέρασε το στάδιο ας ενημερώσει. 

βαριέμαι να ξανακοιτάξω τη νομοθεσία , αλλα σίγουρα έχει ισχύει για αρκετό διάστημα η αίτηση (άσχετα με το αν άλλαξαν τιμές) , εσύ πάντως έχεις κατοχυρώσει το 0,23

αλλά μέσα σε κάποιες εργάσιμες (δε θυμάμαι) , ο πάροχος έχει το δικαίωμα να αρνηθεί (γραπτώς και αιτιολογημένα) την αίτηση , αν όχι μπαίνεις στο παλιό

υπάρχει περίπτωση στον 1ο λογαριασμό να σε χρεώσουν με νέες τιμές , αλλά με λίγη ταλαιπωρία (αμφισβήτηση και ΡΑΕ) λύνεται

Το νου σου όταν σου στείλουν τη σύμβαση να γράφει online και να μην είναι κενό ή να γράφει Γ1, όπως και να δεις αν επισυνάπτεται τιμοκατάλογος να γράφει τις παλιές τιμές (συνήθως , παράνομα , δεν επισυνάπτουν)

μετά θα ζαλίσεις τη ΔΕΗ να σου δώσει κωδικό πελάτη κτλ και ενεργοποιείς ο ίδιος απο εκεί το ονλινε με τα απαραίτητα (πάγια, ηλεκτρονικό,μηνιαίο) μέσω ebill

καπάκι στέλενεις email και παίρνεις γραπτή απάντηση οτι θα είσαι με τα 0,23

6 λεπτά πριν, greekfragma είπε

@korakios

αντέχεις ή θες ενισχύσεις; :P

πίνω καφέ , χαλαρά , στο αυτόματο το έχω 😁

περιμενω να περάσει η μπόρα να κλειδωθεί αυτό και να ανοίξει νέο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

βαριέμαι να ξανακοιτάξω τη νομοθεσία , αλλα σίγουρα έχει ισχύει για αρκετό διάστημα η αίτηση (άσχετα με το αν άλλαξαν τιμές) , εσύ πάντως έχεις κατοχυρώσει το 0,23

αλλά μέσα σε κάποιες εργάσιμες (δε θυμάμαι) , ο πάροχος έχει το δικαίωμα να αρνηθεί (γραπτώς και αιτιολογημένα) την αίτηση , αν όχι μπαίνεις στο παλιό

υπάρχει περίπτωση στον 1ο λογαριασμό να σε χρεώσουν με νέες τιμές , αλλά με λίγη ταλαιπωρία (αμφισβήτηση και ΡΑΕ) λύνεται

Το νου σου όταν σου στείλουν τη σύμβαση να γράφει online και να μην είναι κενό ή να γράφει Γ1, όπως και να δεις αν επισυνάπτεται τιμοκατάλογος να γράφει τις παλιές τιμές (συνήθως , παράνομα , δεν επισυνάπτουν)

μετά θα ζαλίσεις τη ΔΕΗ να σου δώσει κωδικό πελάτη κτλ και ενεργοποιείς ο ίδιος απο εκεί το ονλινε με τα απαραίτητα (πάγια, ηλεκτρονικό,μηνιαίο) μέσω ebill

καπάκι στέλενεις email και παίρνεις γραπτή απάντηση οτι θα είσαι με τα 0,23

πίνω καφέ , χαλαρά , στο αυτόματο το έχω 😁

περιμενω να περάσει η μπόρα να κλειδωθεί αυτό και να ανοίξει νέο :)

Ευτυχώς korakios με είχες κατατοπίσει πριν καιρό και ότι προτείνεις τα έχω κάνει. Αλλα θα ήθελα εσένα και κάποιους άλλους φίλους που στην αρχή με προτρεψατε να τοποθετήσω ηλιακό και να μπω νυχτερινο να σας ευχαριστήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Ερώτηση: Έχουμε κλειδώσει σταθερή τιμή στο myHome Enter 0.10€ από τον Νοέμβριο. Η τιμή, από όσα λέει η σύμβαση, ισχυεί για 1 χρόνο. Μετά, σε ποια τιμή θα πάει η κιλοβατώρα; Γνωρίζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...