Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση.

Για να επιστρέψω σε ΔΕΗ Γ1Ν απο εναλλακτικό πάροχο, ποιος τρόποσ είναι καλύτερος και πιο γρήγορος?

Να πάω σε κατάστημα ή να το κάνω ηλεκτρονικά?

Ευχαριστώ,

 

Επεξ/σία από tsagod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, peter91 είπε

Αν βάλετε κάτω τις τελευταίες ανακοινώσεις των εταιρειών θα καταλάβετε πολλά.

Με σταθερές τιμές από τώρα κοντά στα 60 λεπτά, η συνέχεια και ειδικά ο χειμώνας προβλέπεται καταστροφικός για όλα τα νοικοκυριά.

Και το πιο σημαντικό για τα κυμαινόμενα τώρα του Αυγούστου στα 0,15 λεπτά. ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. Από Σεπτέμβρη καλύτερα να τα ξεχάσουμε αυτά. Σε βάθος 2ετίας θα τελειώνουν σταδιακά και σε όλους όσους έκαναν σταθερά με προνομιακές τιμές..

Και η ιστορία σε αυτή τη χώρα έχει δείξει ότι ότι ανεβαίνει, ποτέ σχεδόν δεν κατεβαίνει.

Με εκλογες να γινονται μεσα στους επομενους μηνες

Θα πονταρα οτι μεχρι τοτε θα συνεχιστει κανονικα η επιδοτηση

Μετα αγνωστο αλλα μια μερα πριν ανοιξουν οι καλπες δεν θα το αφησουν να ξεφυγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, liakjim είπε

Αναρωτιέμαι που θα πάει ο πληθωρισμός που ήδη είναι στο τρελό +11.5% .

Το πράγμα είναι σούπερ δυσοίωνο.

12,1% ήταν τον Ιούνιο... ή πιο σωστά τόσο ήταν για το δωδεκάμηνο Ιουλίου 2021 - Ιουνίου 2022.

Τώρα που θα πάει δεν ξέρω, το ρεύμα πχ ανεβαίνει, τα υγρά καύσιμα όμως πέφτουν.

Επεξ/σία από Joshua21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Διάβασα τις τελευταίες σελίδες και πάλι δεν μπορώ να το πιστέψω, οπότε θα ρωτήσω!!!

ΜΕ ρήτρα πληρώναμε κάπου 0,25€ / Kwh και τώρα που καταργείται η Ρήτρα θα πληρώνουμε από 0,5€ ???!!!

image.png.926a92271f5c2194aa5076caef2af005.png

1ον) Αυτή είναι η τιμή για το σταθερό.

2ον) Η ρήτρα στα κυμαινόμενα δεν καταργήθηκε, απλώς ενσωματώθηκε στην τιμή της KWh και οι πάροχοι είναι απλά υποχρεωμένοι να κάνουν προανακοίνωση της τιμής προκειμένου να κάνει ο πελάτης τον (όποιο) προγραμματισμό του.

3ον) Η τιμή των σταθερών προγραμμάτων πάντως δεν αφήνει πολλά περιθώρια αισιοδοξίας και για τις μελλοντικές τιμές στα κυμαινόμενα.

46 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Απλά, δεν έχει νόημα να πάει κάποιος στο online.

Με τις σημερινές τιμές στα κυμαινόμενα όχι...

Με τις τιμές που θα έρθουν όμως σε 2-3 μήνες, πολύ φοβάμαι μην τις αναπολούμε και αυτές σαν τις παλιές καλές μέρες!

10 λεπτά πριν, ant_ είπε

Με εκλογες να γινονται μεσα στους επομενους μηνες

Θα πονταρα οτι μεχρι τοτε θα συνεχιστει κανονικα η επιδοτηση

Μετα αγνωστο αλλα μια μερα πριν ανοιξουν οι καλπες δεν θα το αφησουν να ξεφυγει

Μετά:

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 7/8 συμπληρωνω 6 μηνες στο enter με 0.18 και 0.13. αν θυμαμαι καλα μετα το 6μηνο ειναι 40ευρω η αποχωρηση;γιατι τωρα μεσα στο ebill μου λεει τα καινουργια...

και πως γινεται αραγε η αποχωρηση;μαλλον μονο σε καταστημα;γιατι δεν μου δινει επιλογη στο ebill για Γ1Ν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsagod είπε

Μια ερώτηση.

Για να επιστρέψω σε ΔΕΗ Γ1Ν απο εναλλακτικό πάροχο, ποιος τρόποσ είναι καλύτερος και πιο γρήγορος?

Να πάω σε κατάστημα ή να το κάνω ηλεκτρονικά?

Ευχαριστώ,

 

Ιδια ερωτηση εχω και γω παιδες, επισης η μεταφορα γινεται για αυγουστο η σεπτεμβρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φαινόμενο με το ρεύμα είναι γενικό κακό σε όλες τις χώρες. Ο πληθωρισμός θα αρχίσει του επόμενους μήνες να σταθεροποιείται και να πέφτει τεχνικά. Θεωρώ ότι πολλές χώρες θα ζοριστούν αρκετά και θα μπει κάποιο πλαφόν στην τιμή του αερίου για την παραγωγή ρεύματος αργά ή γρήγορα. 

Ένα tweet ή ένα δημοσίευμα είναι ικανό να αλλάξει τις τιμές μέσα σε λίγα 24ωρα. Σίγουρα οι τιμές των σταθερών δείχνει μία τάση αλλά ανά πάσα στιγμή και αυτές αλλάζουν.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lacta13 είπε

στις 7/8 συμπληρωνω 6 μηνες στο enter με 0.18 και 0.13. αν θυμαμαι καλα μετα το 6μηνο ειναι 40ευρω η αποχωρηση;γιατι τωρα μεσα στο ebill μου λεει τα καινουργια...

και πως γινεται αραγε η αποχωρηση;μαλλον μονο σε καταστημα;γιατι δεν μου δινει επιλογη στο ebill για Γ1Ν...

Εγω παντως ειμαι με .17 και νομιζω πως δεν αξιζει προς το παρων ειναι λιγα λεφτα η διαφορα 1-2 λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ΠάρηςΓ said:

Εγω παντως ειμαι με .17 και νομιζω πως δεν αξιζει προς το παρων ειναι λιγα λεφτα η διαφορα 1-2 λεπτα

Και εγώ θα μείνω με κλειδωμένο 0,17 μέχρι τον Μάρτιο και μετά βλέπουμε.

Πιστεύω θα τα βγάλουμε τα σπασμένα από Οκτώβριο και μετά, χωρίς να το εύχομαι όμως.

Αυτή η κατάσταση δεν ωφελεί κανέναν.

Οπότε οικονομία, ότι τιμή κιλοβατώρας κι αν έχει ο καθένας και βλέπουμε.

Ευτυχώς έχουμε και αυτό το γκρουπ, να παίρνουμε σωστές κατευθύνσεις έγκαιρα.

Κι αν όχι σωστές, τουλάχιστον μαζεμένα όλα τα data.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο elpedison πηγα σημερα τα χαρτια στην δεη , ειχα κανονισει ραντεβου και εγινε η δουλεια μεσα σε 10 λεπτα .

Θελει όμως εγγυηση 100 ευρω να πληρωσεις τα οποία εαν βαλεις παγια θα στα επιστρεψουν στον λογαριασμο σου.

Παγια όμως δεν μπορεις να κανεις την στιγμη της αλλαγης του παροχου αλλα μετα απο 15-20 μερες(εγω νομιζω μεχρι να βγει ο λογαριασμος ο 1ος) ..

οποτε καταστημα θα ελεγα εγω για σιγουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...