Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Γιατι οι επιδοτησεις πρεπει να ειναι μονο για πρωτες κατοικιες

απο Ιούλιο είναι για όλους , άγνωστο αργότερα (5ο φύλλο excel υπογραφής μου)

4 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Καλυτερα σομπα, χωρις πλακα

συνέχεια εκεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Τρομακτικο το 0.53 στο σταθερο, για να ειμαι ειλικρινης δεν το περιμενα με τιποτα, βασισμενος στη λογικη οτι πρεπει να ειναι τρελος καποιος να κανει σταθερο στη τιμη του κυμαινομενου ΧΩΡΙΣ επιδοτησεις. Ερχεται παρα πολυ δυσκολος χειμωνας, και οι περισσοτεροι που βλεπω πετανε χαρταετο λες και θα βρεθει μια μαγικη λυση και θα φυτρωνουν λεφτα η θα αναστηθει ο τεσλα να κανει το ρευμα δωρεαν για ολους. Μονο εμεις χολοσκαμε εδω και στο τελος βγαινουμε και λακεςμα (βλεπε σταθερο στα 0.18 πιο ακριβο απο γ1 με επιδοτησεις)

Εχω και εγω μια περιπτωση γνωστου μου με φοιτητικο σπιτι, απο οτι εχω διαβασει στο φεκ, πρεπει να δηλωθει στον κωδικο του σπιτιου στο ε1 και ο αριθμος παροχης για να παρει την επιδοτηση, αλλα δεν το εχω επιβεβαιωσει ακομα. Γιατι οι επιδοτησεις πρεπει να ειναι μονο για πρωτες κατοικιες

Καλυτερα σομπα, χωρις πλακα

Οι περισσότεροι έχουν επιδοτήσεις και δεν είδαν μεγάλη διαφορά. Διάφορα είδαν όσοι είχαν μεγάλες καταναλώσεις.

Τώρα που είναι ενιαίες θα δουν αν συνεχιστεί 

 

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

Χαχα έκανα online αίτηση το Σάββατο.. να την ακυρώσω ?

Θα πάρεις την παλιά τιμή για 12 μήνες.

13 λεπτά πριν, valadsk είπε

απίστευτο

myhome online.JPG

Έχει γραφτεί εδώ και μέρες, απλά επαληθεύτηκε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και από εμένα.

Νέα στο forum. 
Πρώτα από όλα ένα ευχαριστώ γιατί αν δεν έμπαινα εδώ δε θα έβγαζα άκρη με τίποτα (κάνω πρώτη φορά συμβόλαιο εδώ και χρόνια).

Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, αλλά οι τιμές που ανακοινώθηκαν στο Online είναι απίθανες...

Εφόσον πρόλαβα (στο νήμα) να κάνω αίτηση για το Online στις 29/7 και να φαίνεται ενεργό σήμερα το πρωί έως 28/7/2023 (βλ. screenshot από το ebill) ισχύουν οι παλιές τιμές, σωστά; 0,22900/ημέρας κλπ.
(Αυτές ανοίγουν στον τιμοκατάλογο πάνω από την ένδειξη ότι το προϊόν είναι ενεργό).

Δεν αναμένω συμβόλαιο ή κάτι άλλο που να με διασφαλίζει. Αρκεί αυτό, έτσι δεν είναι; 

Σας ευχαριστώ πολύ και καλή δύναμη!!

image.png.eb1db7b44ad64fcfbcce2f0ffcc5a772.png

Επεξ/σία από aefstratoglou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος έχει το My Home Enter το παλιό το ορθόδοξο (με τα 10,5 cents/kwh το οποίο λήγει κάπου τέλος Νοεμβρίου το διετές συμβόλαιο), αξίζει να κάνει αίτηση για κοινωνικό τιμολόγιο ή όχι; Για κάποιο λόγο θυμάμαι στο συμβόλαιο κάτι του στυλ ότι αν μπεις στο κοινωνικό σε πετάει εκτός του προγράμματος που είσαι και σε πάει στο Γ1 που με τα τωρινά δεδομένα μάλλον θα πληρώνεις περισσότερο με Γ1 και κοινωνικό, παρά με το original My Home Enter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον με σταθερες τιμες 0.18 για το ρευμα και 0.05 για το αεριο δε ξερω τι να κανω με το μαγειρεμα. Να σουταρω το φουρνο αεριου και να βαλω αλλον με ρευμα?

Εστιες δεν αλλαζω τις παντρευτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Αν κάποιος έχει το My Home Enter το παλιό το ορθόδοξο (με τα 10,5 cents/kwh το οποίο λήγει κάπου τέλος Νοεμβρίου το διετές συμβόλαιο), αξίζει να κάνει αίτηση για κοινωνικό τιμολόγιο ή όχι; Για κάποιο λόγο θυμάμαι στο συμβόλαιο κάτι του στυλ ότι αν μπεις στο κοινωνικό σε πετάει εκτός του προγράμματος που είσαι και σε πάει στο Γ1 που με τα τωρινά δεδομένα μάλλον θα πληρώνεις περισσότερο με Γ1 και κοινωνικό, παρά με το original My Home Enter.

Χτες το βράδυ τα λέγαμε. Το enter και enter+ με τιμή 0.10 δεν συνδιάζονται με κοτ. Θα σε πετάξει στο Γ1.

Το myhomeonline με 0.096 συνδυάζεται με κοτ.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, XghosT7 είπε

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΤΟ??? 

Πριν λίγο ξύπνησα, η φάτσα μου τώρα: 😱😱 

Ευτυχώς έχω προλάβει το MyHomeOnline στα 0,096/kWh.

Ε μη σε νοιαζει εχεις το παλαιο. Οσοι γνωστοι μου εχουν δε τους απασχολει καν, λενε πως θα ανανεωσουν οταν ερθει η ωρα με το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα. Είμαι σίγουρος ότι θα έχει ξανααναφερθεί στις 1000+ σελίδες αλλά από την ταραχή μου δεν μπορώ να το ψάξω.  Η επιδότηση στο Γ1/Γ1Ν ειναι για όλους? Έχει κριτήρια οικονομικά/κοινωνικά? Αν ναι που μπορούμε να τα βρούμε?

Και μια δευτερη ερώτηση offtopic. Με αυτά και με αυτά συζητώντας και με ανθρώπους της ΔΕΔΔΗΕ, μπαίνω στο τρυπάκι για Net metering γιατί πλεόν αποσβεση θα κάνουμε γρήγορα ίσως και σε 1-2 χρόνια. Υπάρχει κανένα Thread στο Insοmnia που συζητάτε σχετικά με αυτό, να διαβάσω και να ρωτήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα τις τελευταίες σελίδες και πάλι δεν μπορώ να το πιστέψω, οπότε θα ρωτήσω!!!

ΜΕ ρήτρα πληρώναμε κάπου 0,25€ / Kwh και τώρα που καταργείται η Ρήτρα θα πληρώνουμε από 0,5€ ???!!!

image.png.926a92271f5c2194aa5076caef2af005.png

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...