Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο πρόεδρος της γενοπ ΔΕΗ επιβεβαιώνει και αυτός ότι από αύριο τα σταθερά της ΔΕΗ θα πάνε στο 0.56€ (αν δεν επιτρέπεται το link ας σβηστεί) https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid021MX8jdWq5VkwkEcvSsxPdxXFaT6Fx34PnpUAC1SpxTbkRdMDVvXNQGCbvU2LbGpRl&id=100002617813545

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, satsok2 είπε

To γράφει ψιλοέμμεσα αλλά είμαστε σίγουροι;

έτσι κι αλλιώς , όσοι το σκέφτονταν για ~0,23 σταθερού VS κυμαινόμενου , ήδη το κάνανε αφού βγήκαν οι τιμές Αυγούστου Γ1 , δε νομίζω να περιμένει κάποιος οτι όταν με τις επιδοτήσεις το Γ1 θα είναι ακριβότερο να υπάρχει σταθερό σε χαμηλότερη τιμή  και γενικότερα απο τη στιγμή που η τιμή του Γ1 είναι τόσο ψηλή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι χαζό. Υπάρχει δυνατότητα υπαναχώρησης για αιτήσεις που γίνονται μέσω e-bill και αν ναι, με τι προθεσμίες;

Πχ αν πάω στο online , μπορώ να πω ότι το μετάνιωσα χωρίς ποινή;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, korakios είπε

😁

προηγούμενη σελίδα

https://www.dei.gr/media/oyank2v5/timok-xt-082022-g1-g1n_final.pdf

εχουν βγει εδώ και μέρες

Σε ευχαριστώ! Βλέπω και απο το excel σου πως το συγκεκριμένο συμφέρει σε σχέση με τα υπόλοιπα οπότε προχωράω προς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Βλέπω και απο το excel σου πως το συγκεκριμένο συμφέρει σε σχέση με τα υπόλοιπα

για το μήνα Αύγουστο , άγνωστο απο Σεπτέμβριο ,

αν και πιθανολογώ οτι συγκριτικά τα προγράμματα που έχουν τη χαμηλότερη τιμή (ή την υψηλότερη) θα είναι στην ίδια φάση (άγνωστη βέβαια η τελική τιμή τους)

11 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Κάτι χαζό. Υπάρχει δυνατότητα υπαναχώρησης για αιτήσεις που γίνονται μέσω e-bill και αν ναι, με τι προθεσμίες;

Πχ αν πάω στο online , μπορώ να πω ότι το μετάνιωσα χωρίς ποινή;

στέλνεις αυτό , μέσα σε 14 μέρες ,γράψε όμως αναλυτικά μη βρεθείς σε καμιά καθολική υπηρεσία ή κάνουν και  διακοπή λόγο ασχετοσύνης υπαλλήλου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

για το μήνα Αύγουστο , άγνωστο απο Σεπτέμβριο ,

αν και πιθανολογώ οτι συγκριτικά τα προγράμματα που έχουν τη χαμηλότερη τιμή (ή την υψηλότερη) θα είναι στην ίδια φάση (άγνωστη βέβαια η τελική τιμή τους)

στέλνεις αυτό , μέσα σε 14 μέρες ,γράψε όμως αναλυτικά μη βρεθείς σε καμιά καθολική υπηρεσία ή κάνουν και  διακοπή λόγο ασχετοσύνης υπαλλήλου

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες , επειδή δεν παρακολουθώ το νήμα και έχω χάσει επαφή , είμαι ακόμα στη ΔΕΗ με ρήτρα.Μέχρι στιγμής επειδή έχω χαμηλές καταναλώσεις (600-700kw το 4μηνο) δεν μου έρχεται ακριβά ο λογαριασμός.Με τις νέες τιμές θα έχω μεγάλη αύξηση; Συμφέρει να πάω σε σταθερό ή να το αφήσω ακόμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tarantules είπε

Παίδες , επειδή δεν παρακολουθώ το νήμα και έχω χάσει επαφή , είμαι ακόμα στη ΔΕΗ με ρήτρα.Μέχρι στιγμής επειδή έχω χαμηλές καταναλώσεις (600-700kw το 4μηνο) δεν μου έρχεται ακριβά ο λογαριασμός.Με τις νέες τιμές θα έχω μεγάλη αύξηση; Συμφέρει να πάω σε σταθερό ή να το αφήσω ακόμα;

Με νέες τιμές στα κυμαινόμενα, είσαι προς το παρόν μια χαρά (15 λεπτά την κιλοβατώρα ενώ πριν 1.5 χρόνο πλήρωνες ~11).

Το θέμα είναι μέχρι πότε θα επιδοτούν τα κυμαινόμενα. 

Απ' όπου και το ερώτημα των σταθερών (22.9 - 24.5 / κιλοβατώρα) που ακούγεται ότι θα ανέβουν (αύριο; άγνωστο πότε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Με νέες τιμές στα κυμαινόμενα, είσαι προς το παρόν μια χαρά (15 λεπτά την κιλοβατώρα ενώ πριν 1.5 χρόνο πλήρωνες ~11).

Το θέμα είναι μέχρι πότε θα επιδοτούν τα κυμαινόμενα. 

Απ' όπου και το ερώτημα των σταθερών (22.9 - 24.5 / κιλοβατώρα) που ακούγεται ότι θα ανέβουν (αύριο; άγνωστο πότε).

Ωραία.Κάτι άλλο : Στις τιμές που έδωσες παραπάνω , ποιο είναι το ελάχιστο όριο σε κατανάλωση όπου κάποιος δεν τον συμφέρει πλέον με τη ρήτρα και πρέπει να πάει σε σταθερό;

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tarantules είπε

Ωραία.Κάτι άλλο : Στις τιμές που έδωσες παραπάνω , ποιο είναι το ελάχιστο όριο σε κατανάλωση όπου κάποιος δεν τον συμφέρει πλέον με τη ρύτρα και πρέπει να πάει σε σταθερό;

Αν είσαι στη ΔΕΗ, είτε σε σταθερό είτε σε κυμαινόμενο (όπως είσαι τώρα) δεν παίζει ρόλο η κατανάλωση.

Οι τιμές ανα κιλοβατώρα είναι ίδιες, είτε κάψεις 200 είτε 1000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Αν είσαι στη ΔΕΗ, είτε σε σταθερό είτε σε κυμαινόμενο (όπως είσαι τώρα) δεν παίζει ρόλο η κατανάλωση.

Οι τιμές ανα κιλοβατώρα είναι ίδιες, είτε κάψεις 200 είτε 1000.

Εαν δεν παίζει ρόλο , τότε ποιος ο λόγος να πάει κάποιος σε σταθερό και να δεσμευτεί για πχ 2 χρόνια ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tarantules είπε

Εαν δεν παίζει ρόλο , τότε ποιος ο λόγος να πάει κάποιος σε σταθερό και να δεσμευτεί για πχ 2 χρόνια ;

Τα σταθερά σε δεσμεύουν πια για 12 μήνες.

Αύγουστο επιδοτούν τα κυμαινόμενα (όπως το δικό σου) ώστε αντί για 48 λεπτα / κιλοβατώρα θα πληρώσεις 15 λεπτα. Αυτό κοστίζει 1,2 δις ευρώ κάθε μήνα για το κράτος.

Μέχρι πότε θα μπορούν να επιδοτούν τα κυμαινόμενα με τέτοια ποσά;

Άρα μήπως βραχυπρόθεσμα χάνει κανείς με σταθερό αλλά σε 3-4 μήνες η τωρινή τιμή (22.9 - 24.5) συμφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Τα σταθερά σε δεσμεύουν πια για 12 μήνες.

Αύγουστο επιδοτούν τα κυμαινόμενα (όπως το δικό σου) ώστε αντί για 48 λεπτα / κιλοβατώρα θα πληρώσεις 15 λεπτα. Αυτό κοστίζει 1,2 δις ευρώ κάθε μήνα για το κράτος.

Μέχρι πότε θα μπορούν να επιδοτούν τα κυμαινόμενα με τέτοια ποσά;

Άρα μήπως βραχυπρόθεσμα χάνει κανείς με σταθερό αλλά σε 3-4 μήνες η τωρινή τιμή (22.9 - 24.5) συμφέρει;

Μπέρδεμα η κατάσταση και δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να κάθομαι να τα παρακολουθώ.Μέχρι να σταματήσουν τις επιδοτήσεις θα παραμείνω όπως είμαι απότι κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tarantules είπε

Εαν δεν παίζει ρόλο , τότε ποιος ο λόγος να πάει κάποιος σε σταθερό και να δεσμευτεί για πχ 2 χρόνια ;

Για να έχει το κεφάλι του ήσυχο, για να ξέρει από πριν τι ακριβώς θα πληρώσει τους επόμενους 12 (και όχι 24) μήνες "βρέξει/χιονίσει".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...