Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, takoulou είπε

Φαντάζομαι ότι περνουν από τον Δεδδηε για την τελευταία καταμέτρηση.. Θα το ρωτήσεις στον Δεδδηε της περιοχης σου.. Αν γίνεται αυτό.. Γιατί στις μεγάλες πολεις περνανε.. 

όταν έκανα την αίτηση(χτες) σε κάποιο σημείο μου ζήτησε να βάλω την ένδειξη του μετρητή!οπότε δεν νομίζω να έρθουν!βέβαια περιμένω την δεδδηε και για να βάλουν το νέο μετρητή για το νυχτερινό ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, zestikios είπε

Πριν 2 εβδομάδες ξεκίνησα την διαδικασία αλλαγής παρόχου και από προχτές είμαι στο Home Online. Δεν μου εστάλη κάποιο mail ότι γύρισε η παροχή, φάνηκε όμως στο ebill. (για τον φίλο που ρώτησε). Προς το παρών δεν με αφήνει να ενεργοποιήσω τον μηνιαίο λογαριασμο, θα περιμένω πρώτα να εκδοθεί ο πρώτος.

 

image.png.655c84a7393cfdcfa75078626642a7ca.png

Χρειάζεται να ενεργοποιήσεις τον μηνιαίο? Εφόσον γίνεται αίτηση για online που στους όρους του το αναγράφει είναι απαραίτητο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doom26 είπε

Χρειάζεται να ενεργοποιήσεις τον μηνιαίο? Εφόσον γίνεται αίτηση για online που στους όρους του το αναγράφει είναι απαραίτητο? 

Οχι δεν είναι απαραίτητο. Απλά εγώ θέλω να πληρώνω ανα μήνα για να ξέρω τι μου γίνεται.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, zestikios είπε

Οχι δεν είναι απαραίτητο. Απλά εγώ θέλω να πληρώνω ανα μήνα για να ξέρω τι μου γίνεται.

Εννοώ πως αφού το έχει αιτηθεί καποιος, συμφωνεί με το να πληρώνει κάθε μήνα άρα και ισχύει. Τι ζητούμενο από αυτούς είναι η κάρτα πληρωμής. Ας με διορθώσει κάποιος αν η σκέψη μ είναι λανθασμένη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tselotrelo είπε

Να σου πω τώρα ότι έχεις άδικο?...Δίκιο έχεις ,αρπάζει σιγά σιγά  ο εγκέφαλος..

Με τέτοια ζέστη δεν αρπάζει απλά, καίγεται ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, tasos_87 είπε

όταν έκανα την αίτηση(χτες) σε κάποιο σημείο μου ζήτησε να βάλω την ένδειξη του μετρητή!οπότε δεν νομίζω να έρθουν!βέβαια περιμένω την δεδδηε και για να βάλουν το νέο μετρητή για το νυχτερινό ρεύμα

Δεν σημαίνει  κάτι επειδή εσυ έβαλες την ένδειξη.. Ο Δεδδηε περναει την ένδειξη.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Manolo7 είπε

Δεν ισχύει πλέον το γ. Στείλανε επιστολές σε πολλά μέλη εδώ που λέει ότι τροποποιείται αυτός ο όρος και ότι αν δεν κάνεις καμιά ενέργεια πας αυτόματα στο my home open. 

Βασικά το γ δεν ίσχυε ποτέ, τουλάχιστον όχι όπως το έχει διατυπώσει ο φίλος, στη λήξη γινόταν αορίστου με τις τρέχουσες τιμές χωρίς καμία δέσμευση ούτε από τη μία ούτε από την άλλη πλευρά.

56 λεπτά πριν, zestikios είπε

Οχι δεν είναι απαραίτητο. Απλά εγώ θέλω να πληρώνω ανα μήνα για να ξέρω τι μου γίνεται.

Tο online έχει υποχρεωτικά μηνιαίο λογαριασμό, είναι απαραίτητη προϋπόθεση, δεν είναι optional.

Εφόσον μπήκες στο online μηνιαίος λογαριασμός είναι ενεργοποιημένος, και δεν σε αφήνει να τον απενεργοποιήσεις.

Επεξ/σία από Joshua21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasos_87 είπε

όταν έκανα την αίτηση(χτες) σε κάποιο σημείο μου ζήτησε να βάλω την ένδειξη του μετρητή!οπότε δεν νομίζω να έρθουν!βέβαια περιμένω την δεδδηε και για να βάλουν το νέο μετρητή για το νυχτερινό ρεύμα

και γω που έκανα χτες, με πήραν τηλέφωνο σήμερα να τους στείλω φωτογραφία τον μετρητή, ενώ είχα βάλει χτες την ένδειξη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν σημαίνει  κάτι επειδή εσυ έβαλες την ένδειξη.. Ο Δεδδηε περναει την ένδειξη.. 

κατάλαβα!μήπως έρθουν απευθείας για αλλαγή μετρητή λόγω νυχτερινού και πάρουν την ένδειξη του παλιού μετρητή ή ζητάω πολλά;

1 λεπτό πριν, Tsigalkos είπε

και γω που έκανα χτες, με πήραν τηλέφωνο σήμερα να τους στείλω φωτογραφία τον μετρητή, ενώ είχα βάλει χτες την ένδειξη

οπότε να περιμένω από Δευτέρα τώρα τηλέφωνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα έκανα σήμερα σε κατάστημα ΔΕΗ σύμβαση προμήθειας στο πρόγραμμα my home enter (πιέζει ο χρόνος ενεργοποίησης καθώς μπαίνω σε 5 μέρες σε νέο σπίτι που δεν ηλεκτροδοτείται και το online θα με άφηνε χωρίς ρεύμα για 2 βδομάδες τουλάχιστον).

Το ερώτημα μου είναι το εξής το συμβόλαιο μου δεν αναγράφει πουθενά αναλυτικά τον τιμοκατάλογο και λογικά από Δευτέρα θα ισχύουν άλλες τιμές ή θα καταργηθούν αυτά τα προγράμματα ή δεν ξέρω τι... Εγώ πως είμαι κατοχυρωμένος πως σε περίπτωση που στο μέλλον μου πουν πχ οτι "σου αλλάζω το πρόγραμμα σε κάτι άλλο με άλλη χρέωση" οτι "έλα εδώ κύριε μου το συμβόλαιο μου είναι 12μηνο και οι χρεώσεις που συμφωνήσαμε είναι οι τάδε, οπότε θα προβω σε καταγγελία του συμβολαίου και θα φύγω ατελώς.." Τη στιγμή που δεν αναγράφονται τιμές μέρας και νύχτας πουθενά στο συμβόλαιο... 🤷🏻‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ~Joker~ είπε

Παιδιά καλησπέρα έκανα σήμερα σε κατάστημα ΔΕΗ σύμβαση προμήθειας στο πρόγραμμα my home enter (πιέζει ο χρόνος ενεργοποίησης καθώς μπαίνω σε 5 μέρες σε νέο σπίτι που δεν ηλεκτροδοτείται και το online θα με άφηνε χωρίς ρεύμα για 2 βδομάδες τουλάχιστον).

Το ερώτημα μου είναι το εξής το συμβόλαιο μου δεν αναγράφει πουθενά αναλυτικά τον τιμοκατάλογο και λογικά από Δευτέρα θα ισχύουν άλλες τιμές ή θα καταργηθούν αυτά τα προγράμματα ή δεν ξέρω τι... Εγώ πως είμαι κατοχυρωμένος πως σε περίπτωση που στο μέλλον μου πουν πχ οτι "σου αλλάζω το πρόγραμμα σε κάτι άλλο με άλλη χρέωση" οτι "έλα εδώ κύριε μου το συμβόλαιο μου είναι 12μηνο και οι χρεώσεις που συμφωνήσαμε είναι οι τάδε, οπότε θα προβω σε καταγγελία του συμβολαίου και θα φύγω ατελώς.." Τη στιγμή που δεν αναγράφονται τιμές μέρας και νύχτας πουθενά στο συμβόλαιο... 🤷🏻‍♂️

Δηλαδή εσύ ζήτησες την επανασυνδεση του ρεύματος σημερα; Με νέο συμβόλαιο;

9 λεπτά πριν, Tsigalkos είπε

και γω που έκανα χτες, με πήραν τηλέφωνο σήμερα να τους στείλω φωτογραφία τον μετρητή, ενώ είχα βάλει χτες την ένδειξη

Παιδιά κοιτάξτε.. Από ότι γνωρίζω στις μεγάλες πόλεις, Αττικής, Θεσσαλονίκης, Πάτρα κτλπ έρχονται από τον Δεδδηε... Τώρα σε κάποια χωριά,  μικρές πολεις με λίγους κατοίκους δεν έρχονται γιατί δεν υπάρχουν συνεργεία.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δηλαδή εσύ ζήτησες την επανασυνδεση του ρεύματος σημερα; Με νέο συμβόλαιο;

Ναι αφού είχε διακοπεί στο ακίνητο από τον προηγούμενο ενοικιαστή και εγώ τώρα θα νοικιάσω το σπίτι και θα αναλάβω το ρεύμα στο όνομα μου.. 

Επεξ/σία από ~Joker~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, zestikios said:

Οχι δεν είναι απαραίτητο. Απλά εγώ θέλω να πληρώνω ανα μήνα για να ξέρω τι μου γίνεται.

Στο my home online είναι προαπαιτούμενο ο μηνιαίος.απλά κολλάει κατά καιρούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ~Joker~ είπε

Το ερώτημα μου είναι το εξής το συμβόλαιο μου δεν αναγράφει πουθενά αναλυτικά τον τιμοκατάλογο και λογικά από Δευτέρα θα ισχύουν άλλες τιμές ή θα καταργηθούν αυτά τα προγράμματα ή δεν ξέρω τι... Εγώ πως είμαι κατοχυρωμένος πως σε περίπτωση που στο μέλλον μου πουν πχ οτι "σου αλλάζω το πρόγραμμα σε κάτι άλλο με άλλη χρέωση" οτι "έλα εδώ κύριε μου το συμβόλαιο μου είναι 12μηνο και οι χρεώσεις που συμφωνήσαμε είναι οι τάδε, οπότε θα προβω σε καταγγελία του συμβολαίου και θα φύγω ατελώς.." Τη στιγμή που δεν αναγράφονται τιμές μέρας και νύχτας πουθενά στο συμβόλαιο... 🤷🏻‍♂️

δεν τους συμφέρει να κάνουν "λάθος" μιας και είναι παράνομο να μην επισυνάπτεται ο τιμοκατάλογος . Σε κάποιους που έγινε λάθος , το διορθώσανε , έτσι κιαλλιώς πήρες συμβόλαιο στα χέρια που γράφει ημερομηνία υπογραφής, μην αγχώνεσαι

1 ώρα πριν, doom26 είπε

Χρειάζεται να ενεργοποιήσεις τον μηνιαίο? Εφόσον γίνεται αίτηση για online που στους όρους του το αναγράφει είναι απαραίτητο? 

ναι είναι , μαζί με ηλεκτρονικό λογαριασμό και πάγια με κάρτα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ekrepali είπε

  

Mένεις ΔΕΗ. Το αν θα παραμείνεις στο Γ1 (αυτό το μήνα 0.15-0.16 με τις επιδοτήσεις) ΄ ή αν θα ενεργοποιήσεις το MyHomeOnline απ'το ebill me 0.22

19 ώρες πριν, ekrepali είπε

  

Mένεις ΔΕΗ. Το αν θα παραμείνεις στο Γ1 (αυτό το μήνα 0.15-0.16 με τις επιδοτήσεις) ΄ ή αν θα ενεργοποιήσεις το MyHomeOnline απ'το ebill me 0.22 https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-online/ είναι δικό σου θέμα. Το Γ1 σίγουρα θα είναι ακριβότερο τον επόμενο μήνα, άγνωστο τι επιδότηση θα δώσουν.

Κι απ'ότι λέει ο άλλος πάνω (αν όντως ισχύει), το 0.22 του online θα ισχύει για ενεργοποιήσεις τον Ιούλιο.

Για όσους λήγουν τα προγράμματα...

444.jpg.c3cb9f1d775fa72bb690cb967919dd39.jpg

είναι δικό σου θέμα. Το Γ1 σίγουρα θα είναι ακριβότερο τον επόμενο μήνα, άγνωστο τι επιδότηση θα δώσουν.

Κι απ'ότι λέει ο άλλος πάνω (αν όντως ισχύει), το 0.22 του online θα ισχύει για ενεργοποιήσεις τον Ιούλιο.

Για όσους λήγουν τα προγράμματα...

444.jpg.c3cb9f1d775fa72bb690cb967919dd39.jpg

Να ρωτήσω διαβάζω το λινκ που μου έστειλες και πέραν ότι στη ΔΕΗ home online είναι φθηνότερα. Μπορείς να κάνεις και για 12 μήνες μόνο που σημαίνει ότι έχεις την ευελιξία αν δεν είσαι ικανοποιημένος. Σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...