Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, korakios είπε

απο τη στιγμή που το Γ1 είναι στα 0,4860 δε γινόταν να έχει φθηνότερο το σταθερό

Λογικό δείχνει αυτο που λες, αλλά μόνο στην περίπτωση που ΔΕΝ συνυπολογίσεις ότι το κυμαινόμενο έχει μια επιδότηση της τάξης του 70%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει λογική απο τη στιγμή που η αγορά κιλοβατώρας απο το ΧΕ έχει ξεπεράσει τα 0,40 και δείχνει να ανεβαίνει

απο τη στιγμή που το Γ1 είναι στα 0,4860 δε γινόταν να έχει φθηνότερο το σταθερό

το γ1 εχει επιδοτηση ομως. εκτός αν σκοπεύει να δώσει στα σταθερα ελέυθερο σπάσιμο προγράμματος. μήπως τελικα το open ειναι το νεο online? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/7/2022 στις 5:46 ΜΜ, korakios είπε

ναι , εξακριβωμένα , στείλε αίτημα αλλιώς δεν τη βάζουν

όχι

απο τη στιγμή που είχες στείλει email άνοιξε αίτημα μέσω myrae

Λοιπόν, άνοιξα αίτημα Τετάρτη ξημερώματα στην ΡΑΕ. Ωστόσο είχα στείλει και email παράπονο προς ΔΕΗ απαντητικό στο μήνυμα που είχαν στείλει εκείνοι τον Απρίλιο περίπου που έλεγε ότι στον πρώτο εκκαθαριστικό θα φανούν όλες οι εκπτώσεις/πιστώσεις. 
Η ΔΕΗ απάντησε στο email σήμερα το πρωί στις 10 περίπου ότι έχει προωθηθεί το αίτημα μου στο αρμόδιο τμήμα και οποία πιστωση θα φανεί σε επόμενο/μελλοντικό λογαριασμό. 
 

Τους απαντησα αμέσως ότι δεν δέχομαι το επόμενο/μελλοντικό και απαιτώ άμεσα την έκδοση διορθωτικού λογαριασμού με την πίστωση της εγγύησης και των 50€ προωθητικής. Επίσης τους γράφω στο email ότι έχω ανοίξει και ανάλογο θέμα στην ΡΑΕ όποτε κοινοποιείται και το παρόν email. 
 

10:50 έρχεται email από ΡΑΕ ότι έχω απάντηση στο θέμα μου. Οντως έχουν απαντήσει το εξής. 
3A163695-DBAB-4046-AFB8-AB877929AB8E.jpeg.e8e7f381bde9fe604648804a7a4ad4c6.jpeg

 

Τι κάνω; Πατάω πράσινο; Πατάω κόκκινο και ανεβάζω την σημερινή συνομιλία στα email με απάντηση από εμένα ότι απαιτώ να βγάλουν ΕΚΤΑΚΤΟ διορθωτικό λογαριασμό, μετά από 4 μήνες που με έχουν στο περίμενε, ή περιμενω χωρίς να κάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Λογικό δείχνει αυτο που λες, αλλά μόνο στην περίπτωση που ΔΕΝ συνυπολογίσεις ότι το κυμαινόμενο έχει μια επιδότηση της τάξης του 70%...

δεν υπολογίζω την επιδότηση μιας και την παίρνει ο καταναλωτής , όχι η εταιρία

1 λεπτό πριν, ppmarkos είπε

Τι κάνω; Πατάω πράσινο;

όχι φυσικά

2 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Πατάω κόκκινο και ανεβάζω την σημερινή συνομιλία στα email με απάντηση από εμένα ότι απαιτώ να βγάλουν ΕΚΤΑΚΤΟ διορθωτικό λογαριασμό, μετά από 4 μήνες που με έχουν στο περίμενε, ή περιμενω χωρίς να κάνω κάτι;

περίμενε λίγες εργάσιμες απο τη στιγμή που το "θυμήθηκαν"

12 λεπτά πριν, valadsk είπε

δύσκολο, πριν από δυο ή τρεις ημέρες ανανεώθηκε και έγραφε εκεί που δίνει την έκπτωση των 30 ευρώ μέχρι 31/7.  Σήμερα γράφει μέχρι 31/8. Άρα μπήκαν και το ανανέωσαν, οπότε δεν θα ανέβαζαν και νέο τιμοκατάλογο? 

dei my hone onlime.jpg

θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

δεν υπολογίζω την επιδότηση μιας και την παίρνει ο καταναλωτής , όχι η εταιρία

ναι σίγουρα... :D

 

πλαφόν στο παγιο για να σταματησει το "παιχνιδι" των παροχων

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

ναι σίγουρα... :D

άλλο το παιχνίδι που στήθηκε στο ΧΕ , άλλο το που προέρχεται το ΤΕΜ και για το τι προορίζεται , την επιδότηση πάντως την παίρνει ο καταναλωτής

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

πλαφόν στο παγιο για να σταματησει το "παιχνιδι" των παροχων

https://energypress.gr/news/ypen-anotato-orio-stis-hreoseis-ton-pagion-stoys-logariasmoys-reymatos-me-tropologia-tis

την κυμαινόμενη έκπτωση να δούμε αν θα κόψουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε
16 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Τι κάνω; Πατάω πράσινο;

όχι φυσικά

16 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Πατάω κόκκινο και ανεβάζω την σημερινή συνομιλία στα email με απάντηση από εμένα ότι απαιτώ να βγάλουν ΕΚΤΑΚΤΟ διορθωτικό λογαριασμό, μετά από 4 μήνες που με έχουν στο περίμενε, ή περιμενω χωρίς να κάνω κάτι;

περίμενε λίγες εργάσιμες απο τη στιγμή που το "θυμήθηκαν"

Στην ΡΑΕ πολύ γρήγορα δεν απάντησαν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Στην ΡΑΕ πολύ γρήγορα δεν απάντησαν;;

γιαυτό:

20 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Επίσης τους γράφω στο email ότι έχω ανοίξει και ανάλογο θέμα στην ΡΑΕ όποτε κοινοποιείται και το παρόν email. 

περίμενε λίγο μπας και ζητήσουν ΙΒΑΝ να τα βάλουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, libertini είπε

Από Δευτέρα 1/8 τα ΔΕΗ MyHome Online/Enter θα είναι 0,51/0,54. Μου το είπαν σήμερα από το υποκατάστημα που πήγα να κάνω αίτηση για αλλαγή παρόχου.

Με ποια επισημοτητα ειναι δυνατον ενας απλος υπαλληλος του υποκαταστηματος να σου το ειπε αυτο; 
Τι κανουμε, λοιπον, συμφορουμιτες; Σπαμε οποιο συμβολαιο εχουμε πριν την 1η Αυγουστου και παμε στο σταθερο MyHome να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, libertini είπε

Από Δευτέρα 1/8 τα ΔΕΗ MyHome Online/Enter θα είναι 0,51/0,54. Μου το είπαν σήμερα από το υποκατάστημα που πήγα να κάνω αίτηση για αλλαγή παρόχου.

fuuuuuck. εχω 3 ημέρες να να πάρω απόφαση αν θα μπω στο Γ1 αλλιώς θα μπω αυτόματα στο εντερ με την χρέωση που θα έχει αυτό στις 9/8. Μήπως να έκανα αίτηση για online στα 0,24 (άραγε)? 

Θα χυθεί αίμα το χειμώνα με τα κλιματιστικά. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, libertini είπε

Από Δευτέρα 1/8 τα ΔΕΗ MyHome Online/Enter θα είναι 0,51/0,54. Μου το είπαν σήμερα από το υποκατάστημα που πήγα να κάνω αίτηση για αλλαγή παρόχου.

Βόμβα!!! 0,24 θα λέτε και θα κλαίτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ForuMakis είπε

Σπαμε οποιο συμβολαιο εχουμε πριν την 1η Αυγουστου και παμε στο σταθερο MyHome να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο;

 

Μόλις τώρα, Αντώνης Τ. είπε

Μήπως να έκανα αίτηση για online στα 0,24 (άραγε)? 

ο καθένας αναλαμβάνει τις επιλογές του , δεν υπάρχει απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν υπολογίζω την επιδότηση μιας και την παίρνει ο καταναλωτής , όχι η εταιρία

Δηλαδή πιστεύεις ότι η ύπαρξη επιδοτήσεων και το ύψος αυτών είναι εντελώς αδιάφορη για την ΔΕΗ όσον αφορά την τιμολόγηση των προϊόντων της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω τη στιγμή που κάποιος εδώ θα γράψει ότι του είπαν σε κατάστημα ότι από Δευτέρα τα σταθερά θα πάνε 1€ και ταυτόχρονα κάποιος άλλος θα ρωτάει αν πρέπει να βιαστεί να υπογράψει με 0,51 ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δηλαδή πιστεύεις ότι η ύπαρξη επιδοτήσεων και το ύψος αυτών είναι εντελώς αδιάφορη για την ΔΕΗ όσον αφορά την τιμολόγηση των προϊόντων της?

ναι, οποιασδήποτε εταιρίας , ειδικά στα σταθερά που πρέπει να προβλέψουν τουλάχιστον 6 μήνες να μην έχουν "ζημιά" (με τον όρο ζημιά εννοώ να μην πουλάνε κάτω απο τιμή που διαμορφώνεται στο ΧΕ)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...