Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η ίδια επιστολή ήρθε και σε μας σήμερα. Λήξη my home enter 20/10/2022....οπότε μετά μεταβαίνουμε στο my home open κυμαινόμενου...οι όροι απ' ό,τι είδα στο internet θα δημσιευτούν στο dei.gr τέλος Αυγούστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2022 στις 1:32 ΜΜ, kosmasgr είπε

Πάντως σε μένα σκάλωσε άσχημα το myhome online. Απο 04/04/2022 που έκανα αίτηση με ενεργοποίησαν 16/06/2022 και στο Γ1 και αφού έκανα το λάθος 01/07/2022 να καταχωρήσω kwh , εξέδωσαν λογαριασμό με προηγούμενη μέτρηση αυτή που έδωσα 2 μήνες πριν στην αίτηση το σύνολο των οποίων έχει πληρωθεί στη Volterra. Μιλάμε για πραγματική κατανάλωση 200Kwh και χρεώθηκε 1300kwh σε τιμή Γ1 με ρήτρα. Από αίτημα σε αίτημα ειμαι αμφισβήτησης ενδείξεων και λογαριασμού.

Ειχε κανείς παρόμοια εμπειρία ? παραθέτω την επιστολή μου

ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ.jpg

Επανερχομαι στο θέμα. Οι καρεκλοκένταυροι της ΔΕΗ απο αρχές Ιουλίου ειμαι συνεχώς στα τηλέφωνα , έχω κάνει μέσω φόρμας αίτημα επανέκδοσης λογαριασμού , έχω στείλει την παραπάνω επιστολή αμφισβήτησης λογαριασμού και παρόλαυτα δε τους έφτασαν οι ημέρες να διορθώσουν τον λογαριασμό σε σωστές Kwh και με χρέωσαν σήμερα 459 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες μπείτε στο imerisia.gr.δημοσιευει τις τιμές ρεύματος όλων των εταιριών.Φεν ξέρω η δεν μπορώ να το κάνω αντιγραφή και επικόλληση εδώ .

2 λεπτά πριν, radiotileorasi είπε

Λοιπόν παίδες μπείτε στο imerisia.gr.δημοσιευει τις τιμές ρεύματος όλων των εταιριών.Φεν ξέρω η δεν μπορώ να το κάνω αντιγραφή και επικόλληση εδώ .

https://www.imerisia.gr/epiheiriseis/energeia/49042_reyma-oi-times-poy-anakoinosan-oi-etaireies-oi-fthinoteres-kai-oi

2 λεπτά πριν, radiotileorasi είπε

Λοιπόν παίδες μπείτε στο imerisia.gr.δημοσιευει τις τιμές ρεύματος όλων των εταιριών.Φεν ξέρω η δεν μπορώ να το κάνω αντιγραφή και επικόλληση εδώ .

https://www.imerisia.gr/epiheiriseis/energeia/49042_reyma-oi-times-poy-anakoinosan-oi-etaireies-oi-fthinoteres-kai-oi

Τελικά το βρήκα και το στέλνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kosmasgr είπε

Επανερχομαι στο θέμα. Οι καρεκλοκένταυροι της ΔΕΗ απο αρχές Ιουλίου ειμαι συνεχώς στα τηλέφωνα , έχω κάνει μέσω φόρμας αίτημα επανέκδοσης λογαριασμού , έχω στείλει την παραπάνω επιστολή αμφισβήτησης λογαριασμού και παρόλαυτα δε τους έφτασαν οι ημέρες να διορθώσουν τον λογαριασμό σε σωστές Kwh και με χρέωσαν σήμερα 459 ευρώ.

Καλά.. Τότε περιμενε την επόμενη καταμέτρηση για να γίνει ο συμψηφισμός.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, natassanoutsi είπε

Η ίδια επιστολή ήρθε και σε μας σήμερα. Λήξη my home enter 20/10/2022....οπότε μετά μεταβαίνουμε στο my home open κυμαινόμενου...οι όροι απ' ό,τι είδα στο internet θα δημσιευτούν στο dei.gr τέλος Αυγούστου.

20-09-22

Άλλαξε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, radiotileorasi είπε

Λοιπόν παίδες μπείτε στο imerisia.gr.δημοσιευει τις τιμές ρεύματος όλων των εταιριών.Φεν ξέρω η δεν μπορώ να το κάνω αντιγραφή και επικόλληση εδώ .

κατέβασε το excel της υπογραφής μου (υπάρχουν παγίδες)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω έφυγα σημερα απο προτερεγεια και πήγα δεη αλλα μου ζήτησαν 100 εγγυηση στη ΔΕΗ ! Είχα την εντυπωση οτι θα τα έδινε η προτεργεια στη ΔΕΗ και δε θα έμπλεκα με την εγγυηση. Το ερώτησημα είναι θα μου τα επιστρέψει πίσω η προτέργεια η τέλος πάντων θα τα συμψηφησουν η θα κάνουν τους κινέζουν.

Τους ρώτησα ποτε θα γίνει η αλλαγή και λενε σύντομα....δεν είχαν ιδεα,παίρνει 3 μερες ή και παραπανω?

Επεξ/σία από john5757
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, john5757 είπε

αλλα μου ζήτησαν 100 εγγυηση στη ΔΕΗ !

 

39 λεπτά πριν, john5757 είπε

Τους ρώτησα ποτε θα γίνει η αλλαγή και λενε σύντομα....δεν είχαν ιδεα,παίρνει 3 μερες ή και παραπανω?

7 ώρες πριν, korakios είπε

στο άλλο θέμα

_____________________________________________________________

40 λεπτά πριν, john5757 είπε

Το ερώτησημα είναι θα μου τα επιστρέψει πίσω η προτέργεια η τέλος πάντων θα τα συμψηφησουν η θα κάνουν τους κινέζουν.

θα συμψηφιστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε @korakios εσύ που είσαι και μάστερ στον τομέα. Έκοψα ελπεντισον κυμαινόμενο και πήγα My home online με τα 0,2290 σταθερό 17 κάτι νυχτερινό με κατανάλωση καμιά 200αρια το μήνα. Καλά έκανα τι λες ? Έχω τρομάξει με αυτά που ακούω και έτρεξα να κλείσω λίγο πιο ακριβά (για τώρα) αλλά safe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Ρε @korakios εσύ που είσαι και μάστερ στον τομέα. Έκοψα ελπεντισον κυμαινόμενο και πήγα My home online με τα 0,2290 σταθερό 17 κάτι νυχτερινό με κατανάλωση καμιά 200αρια το μήνα. Καλά έκανα τι λες ? Έχω τρομάξει με αυτά που ακούω και έτρεξα να κλείσω λίγο πιο ακριβά (για τώρα) αλλά safe.

Θα δείξει...

Κανείς δεν μπορεί να προβλέψει 

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Ρε @korakios εσύ που είσαι και μάστερ στον τομέα. Έκοψα ελπεντισον κυμαινόμενο και πήγα My home online με τα 0,2290 σταθερό 17 κάτι νυχτερινό με κατανάλωση καμιά 200αρια το μήνα. Καλά έκανα τι λες ? Έχω τρομάξει με αυτά που ακούω και έτρεξα να κλείσω λίγο πιο ακριβά (για τώρα) αλλά safe.

Σίγουρα έχεις γλυτώσει τα χειρότερα και ξέρεις πόσο περίπου θα σου έρχεται κάθε μήνα. 

Εφόσον μιλάμε για μικρή κατανάλωση , μικρό το κακο γενικότερα , στην θέση σου το ίδιο έκανα για τις μικρές καταναλώσεις , για την ακρίβεια το έκανα τον Μάρτιο με τα ελαφρώς καλύτερα σταθερά προγράμματα της ΔΕΗ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Ρε @korakios εσύ που είσαι και μάστερ στον τομέα.

ούτε καν , ένα εξέλ απλά έχω κάνει

8 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Έκοψα ελπεντισον κυμαινόμενο και πήγα My home online με τα 0,2290 σταθερό 17 κάτι νυχτερινό με κατανάλωση καμιά 200αρια το μήνα. Καλά έκανα τι λες ? Έχω τρομάξει με αυτά που ακούω και έτρεξα να κλείσω λίγο πιο ακριβά (για τώρα) αλλά safe.

στην τελική το σπας αν είναι μεγάλη η χασούρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...