Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που σου ζητάνε να βγάλεις selfie στο econtract της ΔΕΗ με ξεπερνάει... Ούτε οι τράπεζες έτσι.

Έχει κανείς πρόχειρη τη διεύθυνση μέιλ για νέους πελάτες? Ή στέλνω στο [email protected]?

 

Edit: είναι [email protected]

Επεξ/σία από Mikalaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yazidis είπε

Μήπως απλά έγινε απλά κάποιο τυπογραφικό; Αν μπεις στο ebill λογαριασμό σου, εκεί τι λέει μέσα γις το προϊόν το οποίο έχεις; Διότι και εκεί γράφει ποτέ είναι η ημερομηνία λήξης

«Το προϊόν είναι ενεργό έως 21/06/2023» !!!

Τι στο διάολο έχει γίνει!;

2 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Μπήκα σήμερα να κάνω καταχώρηση ενδείξεων και είδα ότι στον τελευταίο λογαριασμό (εκκαθαριστικός) που εκδόθηκε 27.06.2022, γράφει: «Η Σύμβαση λήγει 21/06/2022.»!

Εγώ είχα κάνει το συμβόλαιο για Online στις 26.12.2021 και μέχρι και τον λογαριασμό Μαΐου έγραφε «Η Σύμβαση λήγει 26/12/2022»!

617343925_.jpg.431945414218cccbfe2fff128583ca9e.jpg

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό;

Διαβάζω τώρα τους λογαριασμούς και δεν βλέπω να γράφει κάτι για έγκαιρη ειδοποίηση περί αυτής της αλλαγής.

Η πληρωμή πάντα γίνεται αυτόματα την ημερομηνία λήξης, δεν έχω πληρώσει ποτέ νωρίτερα από την πάγια εντολή.

Σε συγγενικό μου πρόσωπο που μένει στην ίδια πολυκατοικία και του είχα κάνει σύμβαση Online την ίδια μέρα με εμένα, στον τελευταίο λογαριασμό (εκκαθαριστικός) γράφει κανονικά «Η Σύμβαση λήγει 26/12/2022».

Ο τελευταίος λογαριασμός (εκκαθαριστικός) μου ήταν σχεδόν μηδενικός γιατί στους 2 προηγούμενους μήνες ξέχασα να δώσω μετρήσεις και χρεώθηκα με βάσει τις περσινές καταναλώσεις που ήταν αρκετά περισσότερες σε σχέση με τις φετινές.
Να έχει σχέση αυτό;
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που να «αιτιολογεί» αυτή την αλλαγή.

 

Και το κυριότερο, τώρα τι κάνω;

 

 

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Για ρίξε κανένα τηλέφωνο📲 να δεις τι γίνεται.. 

Πήρα τηλέφωνο.

Κατέγραψαν το πρόβλημα μου από το τμήμα Συμβάσεων, το προώθησαν στο αρμόδιο τμήμα για έλεγχο και θα με ενημερώσουν τηλεφωνικώς.

Νομίζω θα υποβάλλω και κάτι γραπτώς, για ασφάλεια... δεν τους εμπιστεύομαι.

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατέληξα στο home online όπως ήμουν πάντα με τις τιμές που υπάρχουν της κιλοβατώρας που προβάλει το σάιτ του προγράμματος δηλ το 0. 22900. Πιστεύω σωστά το γράφω το ποσό .Τι να κάνω να το αφήσω που μετά τις 31.7.22 αλλάζει η τιμή δυστυχώς !

Αν άλλαξε προς τα κάτω τι να κάνουμε αν πάει προς τα πάνω θα λέμε γιατί δεν την ανανέωσα και την άφησα Καλύτερα να ξέρω τι τιμή θα έχω κιλοβατώρας και θα έχω κουμάντο στην κατανάλωση του ρεύματος.Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ξέρω να βγάλω αυτό το περίεργο χειμώνα που αναμένεται.Ασε που ο Πούτιν δεν σηκώνει το κοκκινο  τηλέφωνο 😜.Περιμένω Δευτέρα το συμβόλαιο με κούριερ και θα το επιστρέψω πίσω υπογεγραμμένο.Τουλαχιστον από μένα ησυχασατε δεν θα ξαναγράφω άλλο για το πρόγραμμα.Εξαλλου μια εκκρεμότητα έχω μου είπαν κάνε αίτηση στο ΔΔΕΔΗΕ αυτό όπως κι αν το λένε για νυχτερινο ρεύμα μου είπε όλοι έχουν δικαίωμα να ζητήσουν και έρχεται το ΔΕΔΗΕ για να το βάλει Κάποιος που το έχει να με ενημερώσει για το νυχτερινό ρεύμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Aurumnus είπε

«Το προϊόν είναι ενεργό έως 21/06/2023» !!!

Τι στο διάολο έχει γίνει!;

 

Πήρα τηλέφωνο.

Κατέγραψαν το πρόβλημα μου από το τμήμα Συμβάσεων, το προώθησαν στο αρμόδιο τμήμα για έλεγχο και θα με ενημερώσουν τηλεφωνικώς.

Νομίζω θα υποβάλλω και κάτι γραπτώς, για ασφάλεια... δεν τους εμπιστεύομαι.

Κάποιο bug είναι, έχει αναφερθεί ξανά.

Ισχύει και υπερισχύει (cool) η σύμβαση σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Κάποιο bug είναι, έχει αναφερθεί ξανά.

Ισχύει και υπερισχύει (cool) η σύμβαση σου.

Πότε ξαναναφέρθηκε;
Ψάχνω από το πρωί και δεν έχω βρει κάτι.

Αν ισχύει η σύμβαση (επέκταση) μέχρι 21/06/2023 με τις τιμές 0,1700 €/kWh ημερήσιο, 0,1300 €/kWh νυχτερινό, θα είναι πράγματι πολύ cool.
Αλλά μου φαίνεται σχεδόν αδύνατο να είναι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Πότε ξαναναφέρθηκε;

σε κάποιους αυξανόταν ανα μήνα η διάρκεια του προγράμματος , μη δίνεις σημασία , πάρε απλά μια γραπτή απάντηση να υπάρχει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Αν ισχύει η σύμβαση (επέκταση) μέχρι 21/06/2023 με τις τιμές 0,1700 €/kWh ημερήσιο, 0,1300 €/kWh νυχτερινό, θα είναι πράγματι πολύ cool.

Ισχύει αυτό που είχες υπογράψει εννοώ.

Αν έχεις τις τιμές που γράφεις, ετήσιο από τότε που ενεργοποιήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Εκδόθηκαν δυο λογαριασμοί με διαφορά μίας ημέρας.Ο ένας με την μέτρηση που έδωσα εγώ(54 ευρω) και ο δεύτερος με την μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ(εκκαθαριστικός 64 ευρώ).Επειδή η εξόφληση του my home on line γίνεται με πάγια εντολή αυτο σημαίνει ότι θα τραβήξει χρήματα και για τους δύο λογαριασμούς( 54+64=118?) ενώ εγω θα οφείλω σύνολο 64? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Καλησπέρα,

Εκδόθηκαν δυο λογαριασμοί με διαφορά μίας ημέρας.Ο ένας με την μέτρηση που έδωσα εγώ(54 ευρω) και ο δεύτερος με την μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ(εκκαθαριστικός 64 ευρώ).Επειδή η εξόφληση του my home on line γίνεται με πάγια εντολή αυτο σημαίνει ότι θα τραβήξει χρήματα και για τους δύο λογαριασμούς( 54+64=118?) ενώ εγω θα οφείλω σύνολο 64? 

για την ίδια περίοδο ?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Καλησπέρα,

Εκδόθηκαν δυο λογαριασμοί με διαφορά μίας ημέρας.Ο ένας με την μέτρηση που έδωσα εγώ(54 ευρω) και ο δεύτερος με την μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ(εκκαθαριστικός 64 ευρώ).Επειδή η εξόφληση του my home on line γίνεται με πάγια εντολή αυτο σημαίνει ότι θα τραβήξει χρήματα και για τους δύο λογαριασμούς( 54+64=118?) ενώ εγω θα οφείλω σύνολο 64? 

Αν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις, τότε θα τραβήξει μόνο 64.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις, τότε θα τραβήξει μόνο 64.

Ουσιαστικά η ερώτηση ειναι κυρίως τεχνική δλδ πως παίρνει εντολή να εξοφληθεί ο λογαριασμος η πάγια εντολή?Στέλνει πχ  ενας υπάλληλος το λογαριασμό που πρέπει? Ή ότι λογαριασμός εκδίδεται όπως στην περιπτωσή μου δύο συνεχόμενοι και το σύστημα τους εξοφλεί αυτομάτως?

38 λεπτά πριν, korakios είπε

για την ίδια περίοδο ?!

Ο πρώτος αφορά τον τελευταίο μήνα και ο δεύτερος το τελευταίο τρίμηνο ειναι εκκαθαριστικός. 

Επεξ/σία από favou2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Ουσιαστικά η ερώτηση ειναι κυρίως τεχνική δλδ πως παίρνει εντολή να εξοφληθεί ο λογαριασμος η πάγια εντολή?Στέλνει πχ  ενας υπάλληλος το λογαριασμό που πρέπει? Ή ότι λογαριασμός εκδίδεται όπως στην περιπτωσή μου δύο συνεχόμενοι και το σύστημα τους εξοφλεί αυτομάτως?

Το σύστημα το κάνει αυτόματα, βλέπει ποιο είναι το τρέχον υπόλοιπο στον λογαριασμό συμβολαίου σου, και αυτό ακριβώς το ποσό τραβάει από την κάρτα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, favou2000 είπε

Καλησπέρα,

Εκδόθηκαν δυο λογαριασμοί με διαφορά μίας ημέρας.Ο ένας με την μέτρηση που έδωσα εγώ(54 ευρω) και ο δεύτερος με την μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ(εκκαθαριστικός 64 ευρώ).Επειδή η εξόφληση του my home on line γίνεται με πάγια εντολή αυτο σημαίνει ότι θα τραβήξει χρήματα και για τους δύο λογαριασμούς( 54+64=118?) ενώ εγω θα οφείλω σύνολο 64? 

Θα σου τραβήξει τα 64 για την μέτρηση που κάνουν αυτοί όχι εσύ μην αγχώνεσαι, στο τετράμηνο έρχονται και κάνουν μέτρηση από δεδιε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...