Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ALIEN-3- είπε

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση . Είχε ακυρωθεί η κάρτα μου  από την τράπεζα με την οποία πληρωνόταν ο λογαριασμός αυτόματα και το ξέχασα . Το αντιλήφθηκα 2 μέρες μετά από την ημερομηνία πληρωμής και τον πλήρωσα χειροκίνητα και άλλαξα την κάρτα.  Τώρα όμως ο καινούριος λογαριασμός αντί για home online N αναγράφεται σαν Γ1Ν home online. Με πέταξαν από το πρόγραμμα για αυτές τις 2 μέρες ? 

Δε νομίζω να έχεις θέμα, στο λογαριασμό του Ιουλίου που μου ήρθε λέει το ίδιο, αντί για home online N λέει Γ1Ν Home online.., αλλά πάλι γράφει πως έχω σύμβαση μέχρι οκτ του 23.., αυτό να βλέπεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Δε νομίζω να έχεις θέμα, στο λογαριασμό του Ιουλίου που μου ήρθε λέει το ίδιο, αντί για home online N λέει Γ1Ν Home online.., αλλά πάλι γράφει πως έχω σύμβαση μέχρι οκτ του 23.., αυτό να βλέπεις..

Από ότι φαίνεται, σε όλους μας άλλαξε η ονομασία στους λογαριασμούς και πλέον αναγράφονται ως Γ1(Ν) home online. Το πρόγραμμα φυσικά παραμένει αυτό που υπογράψαμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, thodorh είπε

Καλημέρα, άλλαξα πρόγραμμα (Γ1Ν σε χομ εντερ+) στα τέλη Μάρτη και μου ήρθε εκκαθαριστικός 10-15 μέρες μετά. Στο λογαριασμό περιλαμβανόταν η ρήτρα  3,5 μηνών, οι σχετικές εκτπώσεις (ντεμέκ) το 50άρικο δώρο για την αλλαγή κλπ κλπ. Ολο αυτό ονομαστηκε "Αλλες χρεωσεις/πιστώσεις" στο λογαριασμό και ήταν επιβάρυνση 540 ευρώ (όλη η ρήτρα, δηλαδή, μείον τη διαφορά των 10-15 ημερών, μειον το 50άρικο). Αυτός ο λογαριασμός ομως, αν και ο πιο "βαρύς" (685 ευρώ) δεν περιλήφθηκε στον υπολογισμό για το πάουερ πας γιατί έλεγε πάνω "Εντερ+ χομ" που ειναι σταθερής χρέωσης. Μολονότι περιελάμβανε μέσα 3,5 μήνες κυμαινόμενο πρόγραμμα και ρήτρα ύψους 550 ευρώ. 
Πήρα και το ανέφερα στη ΔΕΗ και έγινε ήδη σχετικό note για να διορθωθεί το σφάλμα και να πιστωθεί όλο το νόμιμα αναλογούν ποσό. Αν υπάρχουν κι άλλοι ομοιοπαθείς ας σπευσουν.

Καλησπέρα, 

Εγώ μπήκα στο myhome online 30/01/22.

Μετά το σχετικό έλεγχο του ποσού που εκκαθαριστηκε για το powepass διαπίστωσα κι εγώ ότι δεν είχε περιληφθεί στους υπολογισμούς της ρητρας  και της σχετικής επιστροφής το ποσό που αναλογούσε για τη ρήτρα για την περίοδο Γ1Ν βάσει του εκκαθαριστικου του Απριλίου. 

Προφανώς για όσους έχουμε αλλάξει από κυμαινόμενο σε σταθερό έχουν γίνει λάθη. 

Έστειλα ήδη email στη ΔΕΗ και αναμένω.

Καλό είναι όσοι έχουν κάνει μετάβαση από κυμαινόμενο σε σταθερό το επίμαχο διάστημα να τσεκάρουν τα ποσά του powepass.

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Καλησπέρα, 

Εγώ μπήκα στο myhome online 30/01/22.

Μετά το σχετικό έλεγχο του ποσού που εκκαθαριστηκε για το powepass διαπίστωσα κι εγώ ότι δεν είχε περιληφθεί στους υπολογισμούς της ρητρας  και της σχετικής επιστροφής το ποσό που αναλογούσε για τη ρήτρα για την περίοδο Γ1Ν βάσει του εκκαθαριστικου του Απριλίου. 

Προφανώς για όσους έχουμε αλλάξει από κυμαινόμενο σε σταθερό έχουν γίνει λάθη. 

Έστειλα ήδη email στη ΔΕΗ και αναμένω.

Καλό είναι όσοι έχουν κάνει μετάβαση από κυμαινόμενο σε σταθερό το επίμαχο διάστημα να τσεκάρουν τα ποσά του powepass.

Σας έχει βγει εσάς το power pass ? Να ανησυχήσω που εμένα δεν έχει βγάλει ακόμα τίποτα,?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, radiotileorasi είπε

Παιδιά κάθε μήνα πριν τη λήξη του λογαριασμού που σας έχει γνωστοποιηθει ρίξτε το ποσό που είναι να τραβήξει η ΔΕΗ και αυτά τα λεφτά ξεχαστε τα μετά.Αν τυχόν δεν έχετε συμπληρώσει το ζητούμενο ποσο' στις 3 φορές που δεν πληρώθηκε η ΔΕΗ στην ώρα σας και ληξει το συμβόλαιο σας με την ΔΕΗ και μπαίνετε σε Γ1 οικιακό εκείνης της στιγμής με τις τιμές που βγαίνουν την ώρα ακύρωσης του συμβολαίου σας με την ΔΕΗ .Οπότε των φρονιμων τα παιδιά πριν πεινάσουμε μαγειρεύουν κι αν υπάρχουν οικονομικές δυσκολίες μην κάνετε ανώφελα κλειστό έστω κι ετήσιο συμβόλαιο με την ΔΕΗ γιατί στις τρεις καθυστερημένες εξοφλήσεις σας ακυρώνει το συμβόλαιο και σας πετά έξω σε Γ1 και μετά θα λήξει μια θα έρθει δεύτερο θα διπλώσει και μετά (τουλάχιστον )θα μπείτε σε διακανονισμό με την ΔΕΗ.

 

ωραία. 

τι συμβαίνει όταν κάποιος είναι νέος πελάτης και η παροχή του έχει οφειλές από προηγουμενο χρηστη και υπέγραψα ότι τις αποδέχομαι; Θα βγει κανά 800αρι και φυσικά η κάρτα δεν θα έχει ποτέ τέτοιο ποσό. περιμένω να βγει ο πρώτος λογαριασμός του myhomeonline (νέα παροχή) και να κάνω διακανονισμό σε 48 δόσεις (εκαναν πριν χρόνια αν θυμαμαι, ειμαι κοτ). λέτε θα με πετάξει στις τρεις, άρα με το δικανονισμό θα χαθεί η πρώτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, valadsk είπε

ωραία. 

τι συμβαίνει όταν κάποιος είναι νέος πελάτης και η παροχή του έχει οφειλές από προηγουμενο χρηστη και υπέγραψα ότι τις αποδέχομαι;

Υπέγραψες ότι αποδέχεσαι παλιές οφειλές στο ΑΦΜ σου, όχι παλιές οφειλές στη παροχή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Υπέγραψες ότι αποδέχεσαι παλιές οφειλές στο ΑΦΜ σου, όχι παλιές οφειλές στη παροχή.

 

Η παροχή ήταν στο όνομα του παππου ο οποίος απεβίωσε και όφειλε 700 ευρώ περίπου. Το κληρονόμησε το σπίτι η αδερφή και πήγε σε watt n wolt στο όνομα της αδερφής. Επιστρέψαμε δεη και έπρεπε να αποδεχτούμε την οφειλή. εκτός αν είμαι τυχερός και δεν εννοούν εκείνη την οφειλή

Επεξ/σία από valadsk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, valadsk είπε

Η παροχή ήταν στο όνομα του παππου ο οποίος απεβίωσε και όφειλε 700 ευρώ περίπου. Το κληρονόμησε το σπίτι η αδερφή και πήγε σε watt n wolt στο όνομα της αδερφής. Επιστρέψαμε δεη και έπρεπε να αποδεχτούμε την οφειλή. εκτός αν είμαι τυχερός και δεν εννοούν εκείνη την οφειλή

H oφειλή κανονικά πάει στο ΑΦΜ της αδερφής σου που είναι κληρονόμος... βέβαια δεν έχω ιδέα τι σε βάλανε να υπογράψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios

γραφω εδω για να μην ειμαι οφ τοπικ στο αλλο θεμα που απαντησες.

γιατι δεν εισαι υπερ του ονλαιν, μιλωντας για επιλογη απο τα υπαρχοντα σταθερα ; τι αλλο θα εβλεπες σε σταθερο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skiace είπε

@korakios

γραφω εδω για να μην ειμαι οφ τοπικ στο αλλο θεμα που απαντησες.

γιατι δεν εισαι υπερ του ονλαιν, μιλωντας για επιλογη απο τα υπαρχοντα σταθερα ; τι αλλο θα εβλεπες σε σταθερο ;

Νομίζω τα είπαμε για το online συγκεκριμένα , διάβασε προηγούμενη σελίδα (ή 2) θα καταλάβεις , δηλαδή καλύτερα το enter σε κατάστημα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ στο φόρουμ το τι θα γίνει, το λέει και η ΔΕΗ στους όρους της (που αποδέχτηκες όταν υπέγραψες), αν δεν κάνεις τίποτα θα μείνεις στο online αλλά με το τιμολόγιο που ισχύει σήμερα.

Σε επικοινωνία με την ΔΕΗ μου είπαν ότι με την λήξη η σύμβαση γίνεται αορίστου χρόνου και ότι ο τιμοκατάλογος θα μεταβάλλεται όποτε η ΔΕΗ κάνει αλλαγές. Οπότε ουσιαστικά δεν κλειδώνεις τιμές για συγκεκριμένη περίοδο. Ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις νέα σύμβαση με 12 διάρκεια για να έχεις σταθερές τις τιμές του Home online.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, atsinoni είπε

Σε επικοινωνία με την ΔΕΗ μου είπαν ότι με την λήξη η σύμβαση γίνεται αορίστου χρόνου και ότι ο τιμοκατάλογος θα μεταβάλλεται όποτε η ΔΕΗ κάνει αλλαγές. Οπότε ουσιαστικά δεν κλειδώνεις τιμές για συγκεκριμένη περίοδο. Ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις νέα σύμβαση με 12 διάρκεια για να έχεις σταθερές τις τιμές του Home online.

δεν υπαρχει λογος πιστευω να κανεις καποιος συμβολαιο. με το κραξιμο και το φοβο των εκλογων θα έχουν τεραστιες επιδοτησεις τα γ1 μέχρι την άνοιξη. άλλωστε και το παρελθον νομιζω αυτο μας έδειξε. οσοι έμειναν στο γ1 τελικά πληρώσαν λιγότερα απο τους περισσοτερους που μπηκαν σε σταθερο προσφατα. οποιος προλαβε το 0.11 Online κέρδισε μονο.

 

οι επιδοτησεις δεν σταματανε ευκολα. ουσιαστικα δεσμέυτηκαν τωρα και αυτοι και οι επόμενοι να κρατησουν τις τιμες κοντα στο 0.25. συμβολαιο η οχι, τα ιδια θα ειναι πανω κατω για ολους οποτε μείνε αδεσμευτος καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

δεν υπαρχει λογος πιστευω να κανεις καποιος συμβολαιο. με το κραξιμο και το φοβο των εκλογων θα έχουν τεραστιες επιδοτησεις τα γ1 μέχρι την άνοιξη. άλλωστε και το παρελθον νομιζω αυτο μας έδειξε. οσοι έμειναν στο γ1 τελικά πληρώσαν λιγότερα απο τους περισσοτερους που μπηκαν σε σταθερο προσφατα. οποιος προλαβε το 0.11 Online κέρδισε μονο.

 

οι επιδοτησεις δεν σταματανε ευκολα. ουσιαστικα δεσμέυτηκαν τωρα και αυτοι και οι επόμενοι να κρατησουν τις τιμες κοντα στο 0.25. συμβολαιο η οχι, τα ιδια θα ειναι πανω κατω για ολους οποτε μείνε αδεσμευτος καλύτερα.

Έχουν βάση τα λεγόμενα σου, όμως αν τα κυμαινόμενα θα είναι στο 0.25 τότε το home online στο 0.229 είναι το νέο 0.11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, prototypegr είπε

Από ότι φαίνεται, σε όλους μας άλλαξε η ονομασία στους λογαριασμούς και πλέον αναγράφονται ως Γ1(Ν) home online. Το πρόγραμμα φυσικά παραμένει αυτό που υπογράψαμε. 

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο σε εμένα.

Edit , έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...