Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Bomber-21 είπε

Εμένα λήγει σήμερα το myhome online (Το προϊόν είναι ενεργό έως 15/07/2022) και δεν έχω κάποια ενημέρωση τι θα γίνει.

Με πήραν από τη ΔΕΗ πριν λίγες ημέρες, δεν μπορούσα να το σηκώσω, ξαναπήρα πίσω και τους είπα το λόγο που καλώ και να με καλέσουν άμεσα δυο φορές αλλά δεν με κάλεσαν. Τι θα γίνει τώρα, ένας Θεός ξέρει...

Θα μείνεις στο online.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, ΠάρηςΓ είπε

Θεωρητικα πας στις νεες τιμες.

Σίγουρα.

Και χωρίς το δώρο των 30€.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ημερομηνία έκδοσης των λογαριασμών της ΔΕΗ είναι σταθερή για όλους ; 

Και πόσο καιρό μετά είναι η ημερομηνία λήξης του λογαριασμού ; 

Ρωτάω γιατί δεν έχει έρθει ακόμα ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ και θα ενεργοποιήσω πάγια εντολή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lk24 είπε

Η ημερομηνία έκδοσης των λογαριασμών της ΔΕΗ είναι σταθερή για όλους ; 

Και πόσο καιρό μετά είναι η ημερομηνία λήξης του λογαριασμού ; 

Ρωτάω γιατί δεν έχει έρθει ακόμα ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ και θα ενεργοποιήσω πάγια εντολή 

Όχι, η ημερομηνία έκδοσης των λογαριασμών της ΔΕΗ δεν είναι σταθερή για όλους.

Η ημερομηνία λήξης επίσης δεν είναι σταθερή, μπορεί να είναι και 15 ημέρες, μπορεί και σε πάνω από μήνα.

Αλήθεια, ποιο το πρόβλημα αν ενεργοποιήσεις την πάγια εντολή πριν έρθει ο πρώτος λογαριασμός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Όχι, η ημερομηνία έκδοσης των λογαριασμών της ΔΕΗ δεν είναι σταθερή για όλους.

Η ημερομηνία λήξης επίσης δεν είναι σταθερή, μπορεί να είναι και 15 ημέρες, μπορεί και σε πάνω από μήνα.

Αλήθεια, ποιο το πρόβλημα αν ενεργοποιήσεις την πάγια εντολή πριν έρθει ο πρώτος λογαριασμός?

 Δεν είναι ακριβώς πρόβλημα , απλά θέλω να ξέρω αν  πχ είναι η λήξη 10 μέρες μετά την έκδοση  , να κάνω ανάλογη χρήση του μπατζετ ώστε να έχει χρήματα η κάρτα μέσα για να γίνει η πληρωμή . Ευχαριστώ για την απάντηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, lk24 είπε

 Δεν είναι ακριβώς πρόβλημα , απλά θέλω να ξέρω αν  πχ είναι η λήξη 10 μέρες μετά την έκδοση  , να κάνω ανάλογη χρήση του μπατζετ ώστε να έχει χρήματα η κάρτα μέσα για να γίνει η πληρωμή . Ευχαριστώ για την απάντηση 

Θα παρεις τηλέφωνο τον Δεδδηε να ρωτήσεις ποτε είναι η καταμέτρηση στην παροχη σου... Αυτό γίνεται κάθε τέσσερις μήνες.. Και κάθε δυο μήνες μπορείς να δίνεις εσυ την μέτρηση σου εκεί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, lk24 είπε

 Δεν είναι ακριβώς πρόβλημα , απλά θέλω να ξέρω αν  πχ είναι η λήξη 10 μέρες μετά την έκδοση  , να κάνω ανάλογη χρήση του μπατζετ ώστε να έχει χρήματα η κάρτα μέσα για να γίνει η πληρωμή . Ευχαριστώ για την απάντηση 

Έστω ότι η ημερομηνία λήξης ήταν σταθερή, πχ 10 ημέρες μετά την έκδοση, δεν βλέπω πως θα σε βοηθούσε αυτό από τη στιγμή που δεν γνωρίζεις πότε θα εκδοθεί. Όταν εκδοθεί θα δεις άμεσα την ημερομηνία λήξης μια και την γράφει πάνω στον λογαριασμό (υποθέτω έχεις φτιάξει ebill και έχεις ενεργοποιήσει ειδοποίηση με sms και email).

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Θα παρεις τηλέφωνο τον Δεδδηε να ρωτήσεις ποτε είναι η καταμέτρηση στην παροχη σου... Αυτό γίνεται κάθε τέσσερις μήνες.. Και κάθε δυο μήνες μπορείς να δίνεις εσυ την μέτρηση σου εκεί.. 

Και κάθε μήνα μπορεί να δίνει την μέτρηση στο ebill, όμως άλλο ρώτησε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά κάθε μήνα πριν τη λήξη του λογαριασμού που σας έχει γνωστοποιηθει ρίξτε το ποσό που είναι να τραβήξει η ΔΕΗ και αυτά τα λεφτά ξεχαστε τα μετά.Αν τυχόν δεν έχετε συμπληρώσει το ζητούμενο ποσο' στις 3 φορές που δεν πληρώθηκε η ΔΕΗ στην ώρα σας και ληξει το συμβόλαιο σας με την ΔΕΗ και μπαίνετε σε Γ1 οικιακό εκείνης της στιγμής με τις τιμές που βγαίνουν την ώρα ακύρωσης του συμβολαίου σας με την ΔΕΗ .Οπότε των φρονιμων τα παιδιά πριν πεινάσουμε μαγειρεύουν κι αν υπάρχουν οικονομικές δυσκολίες μην κάνετε ανώφελα κλειστό έστω κι ετήσιο συμβόλαιο με την ΔΕΗ γιατί στις τρεις καθυστερημένες εξοφλήσεις σας ακυρώνει το συμβόλαιο και σας πετά έξω σε Γ1 και μετά θα λήξει μια θα έρθει δεύτερο θα διπλώσει και μετά (τουλάχιστον )θα μπείτε σε διακανονισμό με την ΔΕΗ.

 

Επεξ/σία από radiotileorasi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση . Είχε ακυρωθεί η κάρτα μου  από την τράπεζα με την οποία πληρωνόταν ο λογαριασμός αυτόματα και το ξέχασα . Το αντιλήφθηκα 2 μέρες μετά από την ημερομηνία πληρωμής και τον πλήρωσα χειροκίνητα και άλλαξα την κάρτα.  Τώρα όμως ο καινούριος λογαριασμός αντί για home online N αναγράφεται σαν Γ1Ν home online. Με πέταξαν από το πρόγραμμα για αυτές τις 2 μέρες ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ALIEN-3- είπε

Τώρα όμως ο καινούριος λογαριασμός αντί για home online N αναγράφεται σαν Γ1Ν home online. Με πέταξαν από το πρόγραμμα για αυτές τις 2 μέρες ? 

τις χρεώσεις κιλοβατώρας δεν τις βλέπεις ?

όσο για το όνομα σε κάποιους έτσι το έχουν , μάλλον bug

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lk24 είπε

 Δεν είναι ακριβώς πρόβλημα , απλά θέλω να ξέρω αν  πχ είναι η λήξη 10 μέρες μετά την έκδοση  , να κάνω ανάλογη χρήση του μπατζετ ώστε να έχει χρήματα η κάρτα μέσα για να γίνει η πληρωμή . Ευχαριστώ για την απάντηση 

Εξαρτάται αν έχεις μηνιαίο η διμηνιαίο λογαριασμό, αν έχεις ΚΟΤ ή όχι, αν έχεις myhomeonline η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Εμένα λήγει σήμερα το myhome online (Το προϊόν είναι ενεργό έως 15/07/2022) και δεν έχω κάποια ενημέρωση τι θα γίνει.

Με πήραν από τη ΔΕΗ πριν λίγες ημέρες, δεν μπορούσα να το σηκώσω, ξαναπήρα πίσω και τους είπα το λόγο που καλώ και να με καλέσουν άμεσα δυο φορές αλλά δεν με κάλεσαν. Τι θα γίνει τώρα, ένας Θεός ξέρει...

Όπως λένε κι άλλοι συναγωνιστές, θα μείνεις στο online.

Αν μετά από καναδυο μήνες δεις ότι δεν σου αρέσει και ζητήσεις Γ1, θα έχεις ποινή επειδή θα διακόψεις το online;

Επεξ/σία από yannis1209
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yannis1209 είπε

Αν μετά από καναδυο μήνες δεις ότι δεν σου αρέσει και ζητήσεις Γ1, θα έχεις ποινή επειδή διέκοψες το online;

Όχι, ποινή υπάρχει μόνο αν το διακόψεις πριν τον συμφωνημένο διάστημα.

Μόνο αν κάνεις υπογράψεις ξανά για 1 έτος θα έχεις ποινή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...