Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, x-files είπε

Το ίδιο και με συνάδελφο στη δουλειά, αυτός όμως με elpedison χωρίς ρήτρα,του έγινε επιστροφή περίπου το ίδιο ποσό,βρε μήπως έπρεπε να κάνουμε όλοι αίτηση;;

 

Συμβαίνουν κουλά πράγματα αλλά επειδή είναι εξαιρέσεις θεωρούνται σπαμ και ανοησία να τα συζητάμε. Και εγώ ξέρω συνάδελφο που επερνε επιδότησεις χώρις ρήτρα και βγαίναν και σε κάποιους λογαριασμούς είχε και επιστροφή. 

Εμείς που δεν ήμαστε σε τέτοιες περιπτώσεις θέλει προσοχή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα, άλλαξα πρόγραμμα (Γ1Ν σε χομ εντερ+) στα τέλη Μάρτη και μου ήρθε εκκαθαριστικός 10-15 μέρες μετά. Στο λογαριασμό περιλαμβανόταν η ρήτρα  3,5 μηνών, οι σχετικές εκτπώσεις (ντεμέκ) το 50άρικο δώρο για την αλλαγή κλπ κλπ. Ολο αυτό ονομαστηκε "Αλλες χρεωσεις/πιστώσεις" στο λογαριασμό και ήταν επιβάρυνση 540 ευρώ (όλη η ρήτρα, δηλαδή, μείον τη διαφορά των 10-15 ημερών, μειον το 50άρικο). Αυτός ο λογαριασμός ομως, αν και ο πιο "βαρύς" (685 ευρώ) δεν περιλήφθηκε στον υπολογισμό για το πάουερ πας γιατί έλεγε πάνω "Εντερ+ χομ" που ειναι σταθερής χρέωσης. Μολονότι περιελάμβανε μέσα 3,5 μήνες κυμαινόμενο πρόγραμμα και ρήτρα ύψους 550 ευρώ. 
Πήρα και το ανέφερα στη ΔΕΗ και έγινε ήδη σχετικό note για να διορθωθεί το σφάλμα και να πιστωθεί όλο το νόμιμα αναλογούν ποσό. Αν υπάρχουν κι άλλοι ομοιοπαθείς ας σπευσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, thodorh είπε

Καλημέρα, άλλαξα πρόγραμμα (Γ1Ν σε χομ εντερ+) στα τέλη Μάρτη και μου ήρθε εκκαθαριστικός 10-15 μέρες μετά. Στο λογαριασμό περιλαμβανόταν η ρήτρα  3,5 μηνών, οι σχετικές εκτπώσεις (ντεμέκ) το 50άρικο δώρο για την αλλαγή κλπ κλπ. Ολο αυτό ονομαστηκε "Αλλες χρεωσεις/πιστώσεις" στο λογαριασμό και ήταν επιβάρυνση 540 ευρώ (όλη η ρήτρα, δηλαδή, μείον τη διαφορά των 10-15 ημερών, μειον το 50άρικο). Αυτός ο λογαριασμός ομως, αν και ο πιο "βαρύς" (685 ευρώ) δεν περιλήφθηκε στον υπολογισμό για το πάουερ πας γιατί έλεγε πάνω "Εντερ+ χομ" που ειναι σταθερής χρέωσης. Μολονότι περιελάμβανε μέσα 3,5 μήνες κυμαινόμενο πρόγραμμα και ρήτρα ύψους 550 ευρώ. 
Πήρα και το ανέφερα στη ΔΕΗ και έγινε ήδη σχετικό note για να διορθωθεί το σφάλμα και να πιστωθεί όλο το νόμιμα αναλογούν ποσό. Αν υπάρχουν κι άλλοι ομοιοπαθείς ας σπευσουν.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/793792-powerpass/?do=getNewComment

και δώσε λεπτομέρειες για το τι είναι το σχετικό note

αν στο είπε υπάλληλος μην ασχολείσαι , μόνο γραπτώς αν το πήρες , συνέχεια εκεί (είναι γνωστό πρόβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, οπως σας είχα πεί και χθες οτι συνέβη σε γείτονα στην ίδια πολυκατοικία, μου βγήκε και εμένα επιστροφή απο το power pass 75 ευρώ ενώ είχα home enter για όλο το διάστημα (αυτός Home online). Τί γινεται τώρα;

Επεξ/σία από fragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, fragma είπε

Λοιπόν, οπως σας είχα πεί και χθες οτι συνέβη σε γείτονα στην ίδια πολυκατοικία, μου βγήκε και εμένα επιστροφή απο το power pass 75 ευρώ ενώ είχα home enter για όλο το διάστημα (αυτός Home online). Τί γινεται τώρα;

Έτσι, από περιέργεια, σε ποιο/ους μήνα/ες από τους 6 (12/2021 - 05/2022) σου βγήκε επιστροφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, fragma είπε

Λοιπόν, οπως σας είχα πεί και χθες οτι συνέβη σε γείτονα στην ίδια πολυκατοικία, μου βγήκε και εμένα επιστροφή απο το power pass 75 ευρώ ενώ είχα home enter για όλο το διάστημα (αυτός Home online). Τί γινεται τώρα;

Αφού όπως λες είχες home enter όλο το επίμαχο διάστημα για ποιο λόγο έκανες αίτηση στο powerpass?Μήπως κάποιος εκκαθαριστικός αυτού του διαστήματος περιλάμβανε ρήτρα όσο ήσουν Γ1? ...το πολύ πολύ να πάρεις τα 75 τώρα και να τους επιστρέψεις 150 όταν γίνει ο έλεγχος.🤣

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fragma είπε

Λοιπόν, οπως σας είχα πεί και χθες οτι συνέβη σε γείτονα στην ίδια πολυκατοικία, μου βγήκε και εμένα επιστροφή απο το power pass 75 ευρώ ενώ είχα home enter για όλο το διάστημα (αυτός Home online). Τί γινεται τώρα;

ΡΗΤΡΑ, είχες χρεωθεί?

Αυτό είναι το ερώτημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΑ... Τι γίνεται;

Λήγει αύριο το home online μου (Το προϊόν είναι ενεργό έως 16/07/2022) και μου 'ρθε sms :

"Σας ενημερώνουμε πως το αίτημα ενεργοποίησης του προγράμματος My Home για τον αριθμό παροχής xxxxxxx ολοκληρώθηκε. Ευχαριστούμε."

Με ειχαν καλέσει από τη ΔΕΗ εν τω μεταξύ στις 8/7/2022 και συμφωνήσαμε μετά τη λήξη να με γυρίσουν σε Γ1Ν. Το συμβόλαιο ήρθε με courier και το υπόγραψα χθες 14/7/2022 με ημερομηνία πάνω στο συμβόλαιο 12/7/2022.

Να υποθέσω ότι το sms ήταν αυτοματοποιημένο, επειδή λήγει αύριο και δεν έχει προλάβει να ενημερωθεί το ebill με το καινούριο συμβόλαιο; Να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα να δούμε τι θα εμφανιστεί;

Πρόγραμμα My Home σκέτο δεν έχω υπόψιν μου πάντως. Εσείς;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, stazzy1978 είπε

ΑΑΑ... Τι γίνεται;

Λήγει αύριο το home online μου (Το προϊόν είναι ενεργό έως 16/07/2022) και μου 'ρθε sms :

"Σας ενημερώνουμε πως το αίτημα ενεργοποίησης του προγράμματος My Home για τον αριθμό παροχής xxxxxxx ολοκληρώθηκε. Ευχαριστούμε."

Με ειχαν καλέσει από τη ΔΕΗ εν τω μεταξύ στις 8/7/2022 και συμφωνήσαμε μετά τη λήξη να με γυρίσουν σε Γ1Ν. Το συμβόλαιο ήρθε με courier και το υπόγραψα χθες 14/7/2022 με ημερομηνία πάνω στο συμβόλαιο 12/7/2022.

Να υποθέσω ότι το sms ήταν αυτοματοποιημένο, επειδή λήγει αύριο και δεν έχει προλάβει να ενημερωθεί το ebill με το καινούριο συμβόλαιο; Να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα να δούμε τι θα εμφανιστεί;

Πρόγραμμα My Home σκέτο δεν έχω υπόψιν μου πάντως. Εσείς;

 

Εκμεταλλεύσου το να μείνεις online («αααα, αυτό μου στείλατε, θέλω το ίδιο που'χα»). 😄

Με τις ίδιες τιμές πάντα ε; 🤪

Επεξ/σία από MSc CCDSP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MSc CCDSP είπε

Με τις ίδιες τιμές πάντα ε; 🤪

Ιδιες τιμές δεν παίζει... Με τις τωρινές μου είπε ή Γ1Ν.

Οπότε έριξα ζαριά και επέλεξα Γ1Ν μέχρι να δουμε τι θα γίνει με τις επιδοτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stazzy1978 είπε

ΑΑΑ... Τι γίνεται;

Λήγει αύριο το home online μου (Το προϊόν είναι ενεργό έως 16/07/2022) και μου 'ρθε sms :

"Σας ενημερώνουμε πως το αίτημα ενεργοποίησης του προγράμματος My Home για τον αριθμό παροχής xxxxxxx ολοκληρώθηκε. Ευχαριστούμε."

Με ειχαν καλέσει από τη ΔΕΗ εν τω μεταξύ στις 8/7/2022 και συμφωνήσαμε μετά τη λήξη να με γυρίσουν σε Γ1Ν. Το συμβόλαιο ήρθε με courier και το υπόγραψα χθες 14/7/2022 με ημερομηνία πάνω στο συμβόλαιο 12/7/2022.

Να υποθέσω ότι το sms ήταν αυτοματοποιημένο, επειδή λήγει αύριο και δεν έχει προλάβει να ενημερωθεί το ebill με το καινούριο συμβόλαιο; Να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα να δούμε τι θα εμφανιστεί;

Πρόγραμμα My Home σκέτο δεν έχω υπόψιν μου πάντως. Εσείς;

 

Στο site της ΔΕΗ δεν βλέπω το πρόγραμματα. Έχουν σταματήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Στο site της ΔΕΗ δεν βλέπω το πρόγραμματα. Έχουν σταματήσει?

Εγώ τα βλέπω κανονικά, μπας και κοιτάς κανα άλλο site?

Ρεύμα για το σπίτι | ΔΕΗ (dei.gr)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα λήγει σήμερα το myhome online (Το προϊόν είναι ενεργό έως 15/07/2022) και δεν έχω κάποια ενημέρωση τι θα γίνει.

Με πήραν από τη ΔΕΗ πριν λίγες ημέρες, δεν μπορούσα να το σηκώσω, ξαναπήρα πίσω και τους είπα το λόγο που καλώ και να με καλέσουν άμεσα δυο φορές αλλά δεν με κάλεσαν. Τι θα γίνει τώρα, ένας Θεός ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bomber-21 είπε

Εμένα λήγει σήμερα το myhome online (Το προϊόν είναι ενεργό έως 15/07/2022) και δεν έχω κάποια ενημέρωση τι θα γίνει.

Με πήραν από τη ΔΕΗ πριν λίγες ημέρες, δεν μπορούσα να το σηκώσω, ξαναπήρα πίσω και τους είπα το λόγο που καλώ και να με καλέσουν άμεσα δυο φορές αλλά δεν με κάλεσαν. Τι θα γίνει τώρα, ένας Θεός ξέρει...

Έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ στο φόρουμ το τι θα γίνει, το λέει και η ΔΕΗ στους όρους της (που αποδέχτηκες όταν υπέγραψες), αν δεν κάνεις τίποτα θα μείνεις στο online αλλά με το τιμολόγιο που ισχύει σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...