Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, yannis1209 είπε

Ψάχνοντας, διαπιστώνω - καταλήγω στα εξής:

4. Προβλέπω ότι μέχρι το φθινόπωρο τα σταθερά θα ακριβύνουν.

Τα σταθερά της ΔΕΗ εννοείς?

ΥΓ. Εδώ, στο φόρουμ άνω των 45.000€ είναι 9 άτομα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Τα σταθερά της ΔΕΗ εννοείς?

ΥΓ. Εδώ, στο φόρουμ άνω των 45.000€ είναι 9 άτομα.

Εννοώ ότι εκτιμώ ότι τους επόμενους μήνες οι πάροχοι (και η ΔΕΗ) θα προσφέρουν τα σταθερά συμβόλαια με τιμές KWh μεγαλύτερες από 0,24€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, yannis1209 είπε

Εννοώ ότι εκτιμώ ότι τους επόμενους μήνες οι πάροχοι (και η ΔΕΗ) θα προσφέρουν τα σταθερά συμβόλαια με τιμές KWh μεγαλύτερες από 0,24€.

Αμα, λήξει το συμβόλαιο, εννοείται

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει συμβεί και σε άλλον να μην εκδίδεται νέος λογαριασμός λόγω οφειλών; Ο πιο πρόσφατος που έχω έληξε τέλος Απριλίου και ήταν εκκαθαριστικός και πάνω από χίλια. Ήταν ο πρώτος λογαριασμός μετά την αλλαγή σε σταθερό τιμολόγιο. Δεν τον πλήρωσα γιατί περίμενα να βγει ο επόμενος ο έναντι, ώστε να τους βάλω και τους δύο σε δόσεις, αλλά δεν εκδόθηκε ποτέ. Με παίρνουν τηλέφωνο από ένα δικηγορικό όλο αυτό το διάστημα πάντως, υποθέτω για διακανονισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ένα πρόβλημα που δημιουργήθηκε, αν το γνωρίζει κάποιος:

Πρόγραμμα myhome online με ebill και πάγια πληρωμή μέσω κάρτας. Λόγω προβλήματος ακύρωσα την κάρτα που είχα συνδεδεμένη στη ΔΕΗ. Ο λογαριασμός ΔΕΗ λήγει τη Δευτέρα.

Μου έρχεται μήνυμα σήμερα ότι λήγει ο λογαριασμός ΔΕΗ τη Δευτέρα. Μπαίνω στη σελίδα να αλλάξω τη συνδεδεμένη κάρτα, η διαδικασία γίνεται σωστά αλλά η κάρτα στη σελίδα της ΔΕΗ δεν άλλαξε (δε μπήκε η νέα).

Προσπαθώ να ξανακάνω τη διαδικασία αλλά μου πετάει 504 error.

Ερώτηση: Αν πληρώσω χειροκίνητα τώρα, θα έχω κάποια κύρωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Balrog είπε

Έχει συμβεί και σε άλλον να μην εκδίδεται νέος λογαριασμός λόγω οφειλών; Ο πιο πρόσφατος που έχω έληξε τέλος Απριλίου και ήταν εκκαθαριστικός και πάνω από χίλια. Ήταν ο πρώτος λογαριασμός μετά την αλλαγή σε σταθερό τιμολόγιο. Δεν τον πλήρωσα γιατί περίμενα να βγει ο επόμενος ο έναντι, ώστε να τους βάλω και τους δύο σε δόσεις, αλλά δεν εκδόθηκε ποτέ. Με παίρνουν τηλέφωνο από ένα δικηγορικό όλο αυτό το διάστημα πάντως, υποθέτω για διακανονισμό.

Κάνε ρύθμιση στον εκκαθαριστικό, που είναι το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lanike71 είπε

Παιδιά ένα πρόβλημα που δημιουργήθηκε, αν το γνωρίζει κάποιος:

Πρόγραμμα myhome online με ebill και πάγια πληρωμή μέσω κάρτας. Λόγω προβλήματος ακύρωσα την κάρτα που είχα συνδεδεμένη στη ΔΕΗ. Ο λογαριασμός ΔΕΗ λήγει τη Δευτέρα.

Μου έρχεται μήνυμα σήμερα ότι λήγει ο λογαριασμός ΔΕΗ τη Δευτέρα. Μπαίνω στη σελίδα να αλλάξω τη συνδεδεμένη κάρτα, η διαδικασία γίνεται σωστά αλλά η κάρτα στη σελίδα της ΔΕΗ δεν άλλαξε (δε μπήκε η νέα).

Προσπαθώ να ξανακάνω τη διαδικασία αλλά μου πετάει 504 error.

Ερώτηση: Αν πληρώσω χειροκίνητα τώρα, θα έχω κάποια κύρωση;

πλήρωσε, χειροκίνητα,δεν θα έχεις πρόβλημα,μετά κοίτα τι θα κάνεις με την αλλαγή της κάρτας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι χάνεις τον διακανονισμό αν δεν πληρώσεις τα τρέχοντα και δεν μπορείς να κάνεις νέο χωρίς να εξοφλήσεις τον προηγούμενο. Δηλαδή, τώρα ήρθε 1300, αν τα βάλω σε δόσεις και σκάσει ο νέος τον ήπιαμε.

Δεν είναι περίεργο που δεν έβγαλαν νέο λογαριασμό τόσους μήνες τώρα; Μόνο σε μένα συνέβη; Παλιά έδινε τις μετρήσεις ο δεδδηε και την άλλη μέρα έβγαινε ο λογαριασμός. Τους τελευταίους μήνες με την αναμπουμπούλα υπήρξαν πολυήμερες καθυστερήσεις, αλλά εμένα σε λίγες μέρες είναι να περάσει πάλι ο δεδδηε, κοντεύει τετράμηνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Παιδιά ένα πρόβλημα που δημιουργήθηκε, αν το γνωρίζει κάποιος:

Πρόγραμμα myhome online με ebill και πάγια πληρωμή μέσω κάρτας. Λόγω προβλήματος ακύρωσα την κάρτα που είχα συνδεδεμένη στη ΔΕΗ. Ο λογαριασμός ΔΕΗ λήγει τη Δευτέρα.

Μου έρχεται μήνυμα σήμερα ότι λήγει ο λογαριασμός ΔΕΗ τη Δευτέρα. Μπαίνω στη σελίδα να αλλάξω τη συνδεδεμένη κάρτα, η διαδικασία γίνεται σωστά αλλά η κάρτα στη σελίδα της ΔΕΗ δεν άλλαξε (δε μπήκε η νέα).

Προσπαθώ να ξανακάνω τη διαδικασία αλλά μου πετάει 504 error.

Ερώτηση: Αν πληρώσω χειροκίνητα τώρα, θα έχω κάποια κύρωση;

Έχω το ίδιο πρόβλημα και έχω ανοίξει ticket από τη Δευτέρα. Μου απάντησαν εχθές ότι το πρόβλημα επιλύθηκε αλλά ξαναδοκίμασα και πετά το ίδιο σφάλμα (504 Gateway Time-out).

Στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την πλατφόρμα τους και ότι μπορώ να ενεργοποιήσω την πάγια πληρωμή μέσω κάρτας από το e-banking της τράπεζας. Ότι να'ναι, δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Από την πρώτη στιγμή που έκανα το λάθος να βάλω το συγκεκριμένο πρόγραμμα, η όλη εμπειρία με τη ΔΕΗ είναι κάκιστη.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, vdanasto είπε

Έχω το ίδιο πρόβλημα και έχω ανοίξει ticket από τη Δευτέρα. Μου απάντησαν εχθές ότι το πρόβλημα επιλύθηκε αλλά ξαναδοκίμασα και πετά το ίδιο σφάλμα (504 Gateway Time-out).

Στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την πλατφόρμα τους και ότι μπορώ να ενεργοποιήσω την πάγια πληρωμή μέσω κάρτας από το e-banking της τράπεζας. Ότι να'ναι, δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Από την πρώτη στιγμή που έκανα το λάθος να βάλω το συγκεκριμένο πρόγραμμα, η όλη εμπειρία με τη ΔΕΗ είναι κάκιστη.

Αφού είμαστε δύο, τότε σημαίνει ότι είναι η πλατφόρμα και όχι εμείς.

Τέλος πάντων εγώ θα πληρώσω χειροκίνητα μην τυχόν και λήξει και βλέπουμε πώς θα το λύσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2022 στις 2:23 ΜΜ, yannis1209 είπε

Εννοώ ότι εκτιμώ ότι τους επόμενους μήνες οι πάροχοι (και η ΔΕΗ) θα προσφέρουν τα σταθερά συμβόλαια με τιμές KWh μεγαλύτερες από 0,24€.

Ήδη τα εχουνε πάει 0.35-0.40. H Elpedison από 22/7 0.46. Μόνο η ΔΕΗ έχει ακόμα 0.24.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...