Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Ο ΔΕΔΔΗΕ θα στείλει (ή έχει ήδη στείλει) κάποιον για να πάρει την τελική ένδειξη

 

Υπόψιν μέχρι και αυτή τη στιγμή στη σελίδα ελέγχου ΥΔΕ που σου έδειξαν παραπάνω ο αριθμός διαδοχής  δεν έχει αλλάξει

Δεν ξέρω αν έχει έρθει κάποιος απο ΔΕΔΔΗΕ για  μέτρηση ,πάντως την Πέμπτη η προτέργια με πήρε τηλέφωνο ότι έλαβε έγγραφα απο ΔΕΔΔΗΕ  για αλλαγή παρόχου . 

Σχετικά με την σελίδα ΥΔΕ θα κοιτάζω συνεχώς να δω αν γίνει κάποια αλλαγή

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Είναι ανάλογα την περιοχη του Δεδδηε που είσαι... Που μένεις; Συνήθως στις μεγάλες περιοχες δουλευουν ηλεκτρονικά μέσω ταμπλετ... Και γίνεται ενημέρωση άμεση.. 

Μας  λες και γειτονάκια.. είμαι  Αμπελόκηπους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, lk24 είπε

Δεν ξέρω αν έχει έρθει κάποιος απο ΔΕΔΔΗΕ για  μέτρηση ,πάντως την Πέμπτη η προτέργια με πήρε τηλέφωνο ότι έλαβε έγγραφα απο ΔΕΔΔΗΕ  για αλλαγή παρόχου . 

Σχετικά με την σελίδα ΥΔΕ θα κοιτάζω συνεχώς να δω αν γίνει κάποια αλλαγή

Το ξέρω, το έγραψες και παραπάνω ότι σου τηλ η προτέργια.

Το πότε θα αρχίσει να σε χρεώνει η ΔΕΗ εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από το πότε θα πάρει τελικές ενδείξεις ο ΔΕΔΔΗΕ, μπορεί να έχει γίνει κιόλας, απλά σου λέω να μην βασίζεσαι στο τι λέει η σελίδα ΥΔΕ γιατί η ενημέρωση της μπορεί να αργήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Το πότε θα αρχίσει να σε χρεώνει η ΔΕΗ εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από το πότε θα πάρει τελικές ενδείξεις ο ΔΕΔΔΗΕ, μπορεί να έχει γίνει κιόλας

Ας ελπίσουμε πως έχει περάσει τότε.. σε ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2022 στις 10:33 ΜΜ, korakios είπε

προς το παρών συμφέρει Γ1Ν με τις επιδοτήσεις κύριας κατοικίας

άγνωστο τον επόμενο μήνα

Αρα εμείς με online σταθερό περιμένουμε έως 1/7 και βλέπουμε τι θα ισχύει για την χρέωση. Βλέπουμε και τους άλλους παρόχους και αλλάζουμε πρόγραμμα/πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doll είπε

Αρα εμείς με online σταθερό περιμένουμε έως 1/7 και βλέπουμε τι θα ισχύει για την χρέωση. Βλέπουμε και τους άλλους παρόχους και αλλάζουμε πρόγραμμα/πάροχο.

δυστυχώς θα πάρει μεγαλύτερο διάστημα να φανεί πως θα επηρεάσει ο μηχανισμός στο ΧΕ τους πάροχους και τις χρεώσεις . Ίσως δούμε και αύξηση των διαφημιζόμενων τιμών στα κυμαινόμενα προγράμματα , όλα ρευστά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

δυστυχώς θα πάρει μεγαλύτερο διάστημα να φανεί πως θα επηρεάσει ο μηχανισμός στο ΧΕ τους πάροχους και τις χρεώσεις . Ίσως δούμε και αύξηση των διαφημιζόμενων τιμών στα κυμαινόμενα προγράμματα , όλα ρευστά είναι

Ετσι. Πάντως η εκτίμηση είναι ότι η κιβ. θα κινηθεί 0,16-0,17 τελική. ΑΡΑ όσοι έχουν σταθερά on line μέχρι και με 0,17 ημέρα ΔΕΝ κάνουν τίποτα και περιμένουν όσο χρειαστεί να δούν που θα οριστικοποιηθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, doll είπε

Ετσι. Πάντως η εκτίμηση είναι ότι η κιβ. θα κινηθεί 0,16-0,17 τελική. ΑΡΑ όσοι έχουν σταθερά on line μέχρι και με 0,17 ημέρα ΔΕΝ κάνουν τίποτα και περιμένουν όσο χρειαστεί να δούν που θα οριστικοποιηθεί.

για 0,14 λέγανε αρχικά στα οικιακά , θα δείξει όταν ανακοινωθούν οι επιδοτήσεις .

Spoiler

Πάντως για 2η φορά οι ανακοινώσεις έχουν απόκλιση απο τα ΦΕΚ (σε επαγγελματικά , όχι οικιακά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει.. είχα κάνει το καλοκαίρι του 2021 το myhome enter + και ληγει αρχες Αυγούστου.. εχουμε ιδεα τι γινεται μετα;;;.. συμφερει να ανανεωσω;; θα εχω τις ιδιες παροχες η θα ειναι με τις νεες τιμες;; αν ξερει καποιος ας μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2022 στις 8:29 ΜΜ, Manolo7 είπε

δεδδηε για να βγαινει εκκαθαριστικος καθε λογαριασμος.οι προθεσμιες του δεδδηε ξεκινανε 2-3 μερες αφου τελειωσει η προθεσμια που δινει η δεη.

Καλημέρα. Τον προηγούμενο μήνα έδωσα την ένδειξη στη ΔΕΗ και αντί για έναντι υπολογίστηκε κανονικά ο λογαριασμός με τις ενδείξεις που έδωσα. Τώρα ξεχάστηκα και πέρασε η προθεσμία της ΔΕΗ. Όταν μπαίνω στον ΔΕΔΔΗΕ με αφήνει να δώσω ένδειξη, ωστόσο δεν εμφανίζει σαν προηγούμενες τις ενδείξεις που έδωσα στη ΔΕΗ, αλλά τις δικές τους του εκκαθαριστικού. Να προχωρήσω κανονικά; Έτσι πρέπει να συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, TonyTheGreek είπε

Παιδιά μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει.. είχα κάνει το καλοκαίρι του 2021 το myhome enter + και ληγει αρχες Αυγούστου.. εχουμε ιδεα τι γινεται μετα;;;.. συμφερει να ανανεωσω;; θα εχω τις ιδιες παροχες η θα ειναι με τις νεες τιμες;; αν ξερει καποιος ας μου πει

Διετή δεν ήταν τα συμβόλαια τότε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stapd_21 είπε

Καλημέρα. Τον προηγούμενο μήνα έδωσα την ένδειξη στη ΔΕΗ και αντί για έναντι υπολογίστηκε κανονικά ο λογαριασμός με τις ενδείξεις που έδωσα. Τώρα ξεχάστηκα και πέρασε η προθεσμία της ΔΕΗ. Όταν μπαίνω στον ΔΕΔΔΗΕ με αφήνει να δώσω ένδειξη, ωστόσο δεν εμφανίζει σαν προηγούμενες τις ενδείξεις που έδωσα στη ΔΕΗ, αλλά τις δικές τους του εκκαθαριστικού. Να προχωρήσω κανονικά; Έτσι πρέπει να συμβαίνει;

Ήταν να περάσει ο δεδδηε από το μετρητή σου να πάρει μετρήσεις μήπως? Τι λέει ο λογαριασμός πάνω πότε ήταν η επόμενη καταμέτρηση? 

Αν οι μετρήσεις που έδωσε ο δεδδηε είναι κοντά σε αυτές που έχει τώρα το ρολόι σου δεν υπάρχει λόγος να τα αλλάξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τώρα λογικά θα πρέπει να περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ, αφού είναι να εκδοθεί εκκαθαριστικός. Αυτο που ρωτάω είναι πως όταν πάω να βάλω τις μετρήσεις, δεν εμφανίζονται αυτές που είχα δώσει στη ΔΕΗ το προηγούμενο δίμηνο προκειμένου αντί για έναντι να βγει εκκαθαριστικός, αλλά οι ενδείξεις του ίδιου του ΔΕΔΔΗΕ προ τετραμήνου. Να δώσω αυτές που εμφανίζονται τώρα ή θα περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ έτσι και αλλιώς και δεν υπάρχει νόημα; Φοβάμαι μήπως αν βάλω μετρήσεις υπολογίσουν τη διαφορά από τη δική τους προ τετραμήνου μέτρηση και δε  λάβουν υπόψη τις δικές μου μετρήσεις στη ΔΕΗ, τις οποίες και πλήρωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stapd_21 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τώρα λογικά θα πρέπει να περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ, αφού είναι να εκδοθεί εκκαθαριστικός. Αυτο που ρωτάω είναι πως όταν πάω να βάλω τις μετρήσεις, δεν εμφανίζονται αυτές που είχα δώσει στη ΔΕΗ το προηγούμενο δίμηνο προκειμένου αντί για έναντι να βγει εκκαθαριστικός, αλλά οι ενδείξεις του ίδιου του ΔΕΔΔΗΕ προ τετραμήνου. Να δώσω αυτές που εμφανίζονται τώρα ή θα περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ έτσι και αλλιώς και δεν υπάρχει νόημα; Φοβάμαι μήπως αν βάλω μετρήσεις υπολογίσουν τη διαφορά από τη δική τους προ τετραμήνου μέτρηση και δε  λάβουν υπόψη τις δικές μου μετρήσεις στη ΔΕΗ, τις οποίες και πλήρωσα

Η ΔΕΗ θα πάρει τις μετρήσεις από το ΔΕΔΔΗΕ και θα σου βγάλει εκκαθαριστικό 4μηνου, μέσα θα έχει αφαιρεθεί το έναντι που πλήρωσες την προηγούμενη φορά.

Όταν δίνεις στη ΔΕΗ τις μετρήσεις πάλι έναντι βγαίνει απλά είναι σωστό έναντι αντί να βάζουν ότι θέλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, εχουμε updated συμβουλη; Τι κανουμε εμεις με τα σταθερα στα 17λεπτα, τα κοβουμε; Αφου δεν θα ισχυει η ρητρα συμφερει λογικα. Εχουν πει μεχρι ποτε δε θα ισχυει η ρητρα ή θα ενεργοποιηθει παλι απο χειμωνα και θα ψαχνομαστε; Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...